Kompanijų apžvalgos by Fumitto

Visa kita, kas susiję su investavimu (akcijos, obligacijos, ETF fondai, kriptovaliutos).
Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27
Kompanijų apžvalgos by Fumitto

Standartinė Fumitto » Ket Vas 10, 2022 12:55 pm

Sveiki, kolegos,
Žinau, žinau, didžioji dauguma šio forumo narių investuoja tik į fondus, o ne į atskiras kompanijas. Aš iš tų kurie mėgsta stock pickinimą, todėl nusprendžiau atlikti šiokias tokias mėgėjiškas kompanijų apžvalgas iš savo watchlist`o. Jei bus įdomu pasidalinsiu ir daugiau.

Paveikslėlis

Arrival (ARVL) apžvalga
Arrival (ARVL) tai Arrival Ltd yra Didžiosios Britanijos elektromobilių startuolis, kurio būstinė yra Londone, gaminanti daugiausia lengvąsias komercines transporto priemones. Taip pat reiktų pridėti, kad Lietuvoje taip par yra šios kompanijos padalinys UAB „Arrival LT“ Nusprendžiau kiek labiau pasigilinti į šią kompaniją bei jos finansinius rodiklius.

Arrival (ARVL) debiutavo NASDAQ biržoje 2021 m. Kovo mėn.

Pradėkime nuo kompanijos veiklos:
Šiuo metu Arrival (ARVL) visą savo dėmesį skiria 5 produktų plėtrai: elektra varomų autobusų, autobusų skirtų besivystančioms šalims, vidutinių ir didelių mikroautobusų gamybai bei elektromobiliui. Arrival (ARVL) siekia išvystyti micro-gamyklų pasaulinį tinklą, kuriuose būtų gaminos komercinės transporto priemonės. Įmonės tikslas sumažinti išlaidas bei CO2 kiekį kurį išskiria didžiosios autopramonės gamintojos. Todėl Arrival (ARVL) nusprendė atsisakyti plieninių transporto priemonės kėbulo gamybos dalių, pakeičiant jas termoplastiko ir sustiprintu stiklo pluošto junginiu, kuris gali būti formuojamas ir perdaromas daug kartų, taip pat yra lengvas bei atsparus smūgiams. Kėbulo dalys gali būti gaminamos iškart su spalva, todėl nereikia jų atskirai dažyti dažymo kamerose.
Šiuo metu dvi tokios micro gamyklos yra Rock Hill`e (JAV) ir Bicester (UK). Juose gamybą planuojame pradėti 2022 Q2 arba Q3. Dar viena tokia gamykla turėtų išdygti Charlotte (JAV) ir gamyba joje turėtų būti pradėta 2022 Q4. Šiuose micro gamyklose planuoja pagaminti apie 10000 produkcijos per metus kai bus pasiektas pilnas našumas.

Pereikime prie finansinių rodiklių:
Kadangi tai startuolis, tai apie ilgalaikius finansinius rodiklius kalbėti sudėtinga. Paskutiniai finansiniai duomenys yra 2021 Q3 atsaskaita. Be to jau greit turėsime ir 2021 Q4 ataskaitą kuri bus paskelbta Kovo 2 d. Taigi kompanijos ketvirčio nuostoliai - 26 mln. dolerių. Įmonės investicijos į ilgalaikio turto pirkimą, su tikslu auginti įmonės veiklą, ar įrangos atnaujinimui siekia 81 mln. dolerių. Čia reiktų pridėti, kad išlaidos padidėjusios dėl plėtros JAV, taip pat UK bei R&D filialo Indijoje. Veiklos sanaudos, tai yra įprastos einamosios išlaidos, kurias įmonė patyrę per šį ketvirtį yra 47 mln. Iš kurių 38 mln. sudaro kasdienės verslo valdymo išlaidos, tokios kaip nuoma, atlyginimai, reklama, rinkodara ir pan. O likusieji 9 mln. R&D išlaidos. Turimi grynieji arba indėliai iki pareikalavimo bei trumpalaikės labai likvidžios investicijos šiam ketvirčiui – 381 mln.

Prognozės:
Arrival (ARVL) tikisi gauti daugiau nei 1 bln pajamų jau šiais metais. Prognozuojama, kad kompanija sugeneruos apie 14 bln pajamų 2024 metais, iš kurių bendras pelnas siektų apie 3,8 bln. Šiuo metu kompaniją turi 10000 vnt. mikroautobusų užsakymą iš UPS, kurie turi būti pristatyti iki 2025 su galimybe dar papildomai užsakyti 10000 vnt.. Iš paskutiniosios UPS ketvirčio ataskaitos yra patvirtinta, kad Arrival pristatys 425 vnt. elektra varomus mikroautobusus jau šiais metais. Taip pat Arrival šiuo metu bendradarbiauja su Uber dėl elektromobilio gamybos.
Hyundai motors bei Kia motors kompanijos 2020 m. į Arrival investavo apie 100 mln. eurų. Ši investicija žymi automobilių gamintojų strateginės partnerystės pradžią, siekiant kartu paspartinti komercinių elektromobilių pritaikymą visame pasaulyje.

Tarp Institucinių investuotojų gretų yra tokie grandai kaip Blackrock Inc, Morgan Stanley, Goldman Sachs Group Inc, Capital World Investors, Wellington Management Group Ltp, The Vanguard Group Inc. ir kt. Tiesa Blackrock Inc. savo didžiąją dalį akcijų pardavė dar 2021 rugsėjo mėn.

Short interest skirtingais duomenimis kai kur siekia 9%, o kai kur net apie 30%.

Pabaigai:
Kompanijos valdyba ganėtinai stabili. Finansiniai rodikliai nėra labai džiuginantys, vien dėl to, kad kompanija sudegina labai daug grynųjų. Tačiau reiktų turėti galvoje, kad šiuo metų kompanija yra tik development stadijoje ir pakol kas pajamų neuždirba, todėl tikėtis staigaus akcijų kilimo neverta. Reikėtų dar pridurti ir tai, kad gyvename aukštos infliacijos ir artėjančiu palūkanų kėlimo laikotarpiu, o tai reiškia griežtėjančią monetarinę politiką, kuri didžiausią grėsmę kelia įmonėms, kurių finansinė padėtis yra prasčiausia ir santykiniai vertės rodikliai aukščiausi. Tačiau jei planuojate laikyti kompanijos akcijas bent jau pora metų, tai būtų galima pagalvoti apie pirkimą. Kompanijai dar reikia daug ką nuveikti, o ypač sumažinti išlaidas. Be to paskutinėje ketvirčio ataskaitoje Arrival sumažino savo pajamų ir gamybos apimčių prognozes, kas gali stipriai atitolinti gerus kompanijos rezultatus. Pirmosios kompanijos komercinės transporto priemonės turėtų būti pradėtos tiekti pirkėjams jau šių metų antroje pusėje, todėl labai svarbu stebėti ar kompanija pateisins savo lūkesčius ir neatitolins tiekimo terminų.

P.S. not a financial advice. Taip nėra rekomendacijos pirkti ar parduoti.

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Pen Vas 11, 2022 3:54 pm

Ačiū, buvo įdomu. Iš pateiktų skaičiukų užkliuvo R&D išlaidos. Kaip startuoliui atrodo labai mažos, ypač palyginus su kiromis veikslos išlaidomis.

Jei stipriau gilinaisi į kontorą, gal gali trumpai pakomentuoti, kuo tos mini gamyklos patrauklios (man kažkaip kertasi su masto ekonomika: tesla ir visi kiti mūryja gigafactories).

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Šeš Vas 12, 2022 7:22 pm

Micro-gamyklų principas, kad juose visą darbą atlieka robotai, nėra konvejerių, nėra dažyklų, negaminamos metalinės kėbulo dalys. Tai sutaupoma ant išlaidų, bet nukenčia našumas. O našumą jie sieka kompensuoti pristatydami daug tų micro-gamyklų. Ar pasiteisins čia jau kitas klausimas.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ket Vas 17, 2022 1:55 pm

Dėkui, nors beveik neinvestuoju į pavienes akcijas, bet paskaityti bendram išprūsimui smagu
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Tre Kov 09, 2022 11:26 am

Sveiki, kolegos,
Kad ir kokie neramūs laikai dabar, tačiau tikėkimės, kad blogiausia jau praeityje.
Dalinuosi dar viena įdomios kompanijos apžvalga:

Paveikslėlis

Overstock.com (OSTK) Apžvalga
Jutoje, Salt Lake city įsikūrusi technologijų kompanija kurios pagrindinė veikla internetinė prekyba. Overstock.com Inc. įsteigė Patrick M. Byrne 1999 metais kuris kompanijai vadovauja iki šiol. Įmonė veikla tuomet buvo perparduoti likusias ar grąžintas prekes iš Dot.com burbulo bankrutavusių bendrovių. Bendrovė ir šiandien savo klientams siūlo įvairių prekių namams mažomis kainomis, įskaitant baldus, namų dekorą, kilimėlius, patalynę ir vonią, namų tobulinimo, lauko, virtuvės ir valgomojo prekes ir kt. Visos prekės ir paslaugos parduodamos per interneto svetaines. Overstock.com taip pat parduoda knygas, žurnalus, kompaktinius diskus, DVD, vaizdo kasetes ir vaizdo žaidimus. Bendrovės interneto puslapius kiekvieną mėnesį aplanko dešimtys milijonų žmonių. 2014 m. Overstock.com Inc. buvo pirmasis iš didžiųjų internetine prekyba užsiimančių mažmenininkų, priėmęs kriptovaliutą kaip apmokėjimo formą.

Kompanija biržoje debiutavo 2002 m. gegužė su $13 akcijos kaina surinkdama $39 mln. investicijų.

Pastaruosius du metus instituciniai investuotojai daugiau pirko nei pardavė šios kompanijos akcijų, o tai reiškia, kad kompanija domisi ir didieji rizikos fondai. Daugiausiai kompanijos akcijų turintys fondai: Invesco Ltd., Blackrock Inc, Morgan Stanley, The Vanguard Group Inc., William Blair Investment Management, Llc ir kt.

Paskutiniais duomenimis Short interest siekia apie 15%.

Labai svarbu paminėti ir tai, kad Overstock.com Rugpjūčio 17 d. paskelbė apie $100 mln. vertės akcijų supirkimo programą, kurios dar nepradėjo. Tai yra vienas iš galimų akcijos kainos kilimo katalizatorių, kadangi ir pačio kompanijos CEO Jonathan Johnson teigimu šiuo metu akcijos kainos yra nuvertintos.

Medici Ventures Inc.
Overstock.com Inc valdo didįjį akcijų paketą kompanijos Medici Ventures Inc., kurios investicijų portfelį sudaro tokios startuoliai kaip TZERO, Bitt, Spera, PeerNova ir GrainChain.
Medici Ventures Inc. tai blockchain technologija paremtas rizikos kapitalo fondas, kuris priklauso Overstock.com Inc. įmonei. Fondas investuoja į įmones, tobulinančias „blockchain“ technologiją, taip pat atlieka jų priežiūrą, kartu teikiant gaires. Jutoje įsikūrusi „Medici Ventures“ pasisako už kapitalo demokratizavimą (siekiant užtikrinti visiems vienodą prieigą prie vietinių, nacionalinių ir pasaulinių rinkų), tarpininkų pašalinimą (kad sandoriai būtų pigesni ir veiksmingesni) ir „rehumanizuoti komerciją“ (siekiant užtikrinti tiesioginis bendravimas tarp šalių), naudojant blokų grandinės technologiją.

TZERO
TZERO siūlo daugybę „blockchain“ sprendimų, įskaitant alternatyvios prekybos sistemą (ATS). Dabartinė viešosios finansų rinkos sistema veikia principu t+2 (sandorio data + dvi darbo dienos), kad būtų pilnai atsiskaityta už sandorius. TZERO kūrėjai tikisi sukurti alternatyvą esamai akcijų rinkai – sandorių atsiskaitymą tą pačią diena, o artimiausiu metu – beveik realiuoju laiku. Šiuo metu TZERO siūlo du pagrindinius produktus: platforma Crypto app, skirtą prekybai kriptovaliutomis ir TZERO Markets skirta skaitmeniniai prekybai vertybiniais popieriais, tačiau ten šiuo metu galima prekiauti tik security tokenais. Kompanijos siekis sujungti vertybinių popierių, kriptovaliutų bei security tokenų prekybai į vieną grupę.

Kompanijos finansiniai rodikliai:
Įmonė tik ką paskelbė 2021 Q4 finansinius rezultatus, pagrindiniai akcentai:
Ketvirčio pajamos – $613 mln., t.y. 9% mažiau nei prieš metus per tą patį laikotarpį. Nepaisant to, kad ketvirčio pajamos buvo mažesnės nei laukta, tačiau EBITDA rezultatai ($27 mln. kas sudaro 4,5% nuo pajamų) pateisino lūkesčius ir buvo geresni nei laukta. Tai reiškia, kad nors pajamos ir buvo mažesnės, bet uždirbtas pelnas buvo didesnis nei tikėtasi. Be to kompanijai pavyko išlaikyti grynųjų pinigų likutį tame pačiame lygyje ir net šiek tiek padidinti.

Bendrasis pelnas - $139 mln. arba 22,7% nuo pajamų. Bendras pelnas išlieka stabilus lyginant su kitais metais ir šiek tiek ūgtelėjo.
Norint sužinoti kaip efektyviai kompanija reinvestuojama akcininkų kapitalą dažnai naudojamas nuosavo kapitalo pelningumo rodiklis (ROE), kuris skirtas matuoti kokį pelną įmonė uždirba lyginant su jos nuosavu kapitalu. Kadangi įmonė akcininkas nemoka dividendų, tai reiškia visą pelną reinvestuoja. Taigi OSTK ROE yra lygus $172 mln. (grynasis pelnas) padalinus iš $744 mln. (akcininkių nuosavybės) ir gauname 23%. Kitaip tariant, kiekvienas investuotas $1 atnešė$ 0,23 grąžos per šiuos metus. Rezultatas yra ganėtinai neblogas žinant, kad šios srities kompanijų ROE vidurkis yra apie 20%.
Pajamos iš tęstinės veiklos sudarė $33 mln.
Praskiestas EPS buvo $0,68. Rezultatas geresnis nei tikėtasi, kaip ir bendrasis EPS.

Kompanija turi labai mažai skolų ir didelį grynųjų pinigų likutį. Einamųjų grynųjų pinigų ir einamųjų skolų santykis yra lygus 2, o tai reiškia, kad kompanijos balansas stabilus ir didėjančios palūkanų normos nėra baisios. Ilgalaikės skolos taip pat nuteikia pozityviai žiūrint į tai, kaip įmonei seksis išgyventi krizinį laikotarpį su turimomis skolomis. Ilgalaikių skolų (long term liabilities) ir pinigų srauto (Free cash flow) santykis tik 5,5, o tai ganėtinai solidus skaičius.

Pastarųjų dveji metai leido sugeneruoti teigiamą pinigų srautą, o paskutiniųjų penkerių metų vidurkis $11,65 mln. Jei kompanijos augimas nesustos tai šis skaičius gali ženkliai didėti.

Overstock.com metus užbaigė sugeneruodama $2,8 mlrd, kas yra 11% daugiau nei praeitais metais ir tai leido kompanijai jau antrus metus iš eilės būti pelningai ir pasididinti rinkos dalį tarp konkurentų 2% 2020 m. ir 0,5% 2021 m. Įmonės pastarųjų dviejų metų veiklos patobulinimai stabilizavo verslą bei suteikė galimybę prisitaikyti prie esamų ekonominių sąlygų. Bendras pelnas buvo $624 mln. arba 22,6% nuo visų pajamų. Metų praskiestas EPS sudarė $3,57. Kompanijos CEO Jonathan Johnson teigimu beveik trečdalis visos namų baldų ir baldų rinkos yra parduodama internetu.

Aktyvių klientų skaičius $8,1 mln., t.y 12% mažiau nei prieš metus per tą patį laikotarpį, tačiau vidutinė užsakymų vertė padidėjo 23% iki $206. Taip pat pastarųjų dvylikos mėn. (LTM) grynosios pajamos vienam aktyviam klientui padidėjo 26% ir buvo $341.

Kadangi tiekimo grandinės vis dar kiša koją daugeliui verslų, Overstock.com planuoja mažinti siūlomų prekių pasirinkimą iš el. prekybos, taip labiau save pozicionuojant į būtent namams skirtą asortimentą. Tai leis sukurti pačius vertingiausius pasiūlymus klientams, todėl tikimasi, kad aktyvių klientų skaičius vėl augs. Kadangi kompanija specializuojasi į itin greitą prekių pristatymą, todėl stengiasi sandėliuoti kaip įmanoma daugiau prekių. Tikimasi, kad šių metų pabaigoje situacija normalizuosis.

Rizikos veiksniai:
Overstock.com yra priklausoma nuo trečiųjų šalių įmonių, kurios atlieka įmonei svarbias funkcijas, ir bet koks jų problemos ar padidėjusios išlaidos gali turėti neigiamos įtakos verslui. Tiek produkcijos surinkimo, sandėliavimo, tiek kurjerių paslaugos gali įtakoti įmonės finansinius rezultatus. Kitas svarbus rizikos veiksnys yra konkurencija el. komercijos srityje. Internetinės prekybos rinka sparčiai vystosi ir tampa vis konkurencingesnė. Pagrindiniai konkurentai Amazon, AliExpress, Ebay, Wayfair, Biuld.com, Houzz. Taip pat yra daug tradicinės baldų prekybos atstovų kaip Ashley Furniture, Bob's Discount Furniture, Bed, Bath & Beyond, Best Buy, Costco, Walmart, Target ir kt. Konkurencijos šioje srityje tikrai netrūksta
Verslo įtakai reikšmingą vaidmenį sudaro rinkodara, tiek el. paštu, tiek socialiniuose tinkluose, todėl kylančios išlaidos reklamai taip pat gali turėti didelės įtakos finansiniams rodikliams.
Pandemija ženkliai prisidėjo prie JAV būsto rinkos augimo. Kadangi Overstock.com įmonei per praėjusius pora metų pavyko padidinti rinkos dalį, todėl ekonominiai veiksniai, tokie kaip vartotojų išlaidų sumažėjimas gali taip pat neigiamai atsiliepti įmonės finansiniams rodikliams.

Pabaigai:
Galime apibendrinti, kad kompanija vykdo savo veiklą labai konkurencingoje rinkoje, daug rizikos veiksnių gali vienaip ar kitaip įtakoti būsimus finansinius rodiklius. Kadangi kompanijos einamųjų grynųjų ir skolos santykis 2 prie 1 tai griežtėjanti monetarinė politika ir palūkanų kėlimo laikotarpis bent jau artimiausiais metais didėlių problemų įmonei nesukels, tačiau kompanijos veiklai įtakos gali turėti trečiosios šalys bei jų tvarkymasis su kylančiomis palūkanomis. Jei kompanija ir toliau sugebės generuoti teigiamą pinigų srautą, taip pateisindama investuotojų lūkesčius galima tikėtis akcijų kainos augimo. Taip pat Medici Ventures Inc. bei dukterinių kompanijų sėkmė gali įtakoti Overstock.com akcijų kainos kilimą. Labai daug kas priklausys nuo to kaip klostysis geopolitinė bei ekonominė situacija JAV bei Europoje ir kaip bus vykdoma monetarinė politika.

P.S. not a financial advice. Tai nėra rekomendacijos pirkti ar parduoti.

Skelbti atsakymą