Rezervas

Visa kita, kas susiję su investavimu (akcijos, obligacijos, ETF fondai, kriptovaliutos).
Vartotojo avataras
MeanDog
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:60
Užsiregistravo:Ket Sau 02, 2020 7:34 pm
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 14
Re: Rezervas

Standartinė MeanDog » Pen Lap 20, 2020 10:25 am

laurizas rašė:
Tre Lap 18, 2020 6:31 pm
MeanDog rašė:
Tre Lap 18, 2020 9:50 am
Bet kai pinigų gauti tereikia poros klikų, tai kažkaip jaučiuos ramus
Retorinis klausimas, bet jei tave su drauge kovo mėn būtų atleidę iš darbo ir jums būtų prireikę pvz 5000 Eur kovo 23 d., kai rinkos čiuožė žemyn ir kai kas ruošėsi didžiausiai krizei po didžiosios depresijos, ar tu vistiek būtum buvęs ramus parduodamas VP šiems nukritus 35 procentus? Jei taip, tu teisingam kelyj, nieko keist nereikia.
Galiu atsakyti, kad tavo retorinis klausimas labai labai arti tiesos. Kovo 23 mes su žmona ir vaikais atostogavome kitoje šalyje ir kadangi skrydžius užraukė, tai norint grįžti buvo likęs vienintelis kelias privatus lėktuvas. Kelionės kaina nuo oro uosto iki oro uosto 13 000 eur :)

Tai žinodami, kad any time parskristi kainuoją 13k, tiesiog likom šalyje, kol leido vėl skraidyti papigiai ir grįžome. Taip tai buvo neplanuotos išlaidos, bet kai atostogavom, tai nebuvom su 300 kortelėj :) Gal man tiesiog pasisekė, kad su žmona galime pasikalbėti ir surasti naudingiausią sprendimą.

Vartotojo avataras
MeanDog
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:60
Užsiregistravo:Ket Sau 02, 2020 7:34 pm
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 14

Standartinė MeanDog » Pen Lap 20, 2020 10:31 am

šešinuliai rašė:
Tre Lap 18, 2020 2:13 pm
Aš buvau kaip tu, bet pasimokiau. Rezervas ir yra tam apie ką tu net nepagalvoji. Porą click'ų niekada nebus - apie ką tų? ETF'ai parsiduoda iškart, bet kol jie pataps cash'u tavo einamojoj sąskaitoj - minimum 24h. Baltijos biržoj dar blogiau - atrodo kas čia yra, parduodi per Swed'ą ir iškart iškrenta, bet nė velnio - 3 dienos transakcijos įvykdymui. O ką jau kalbėt, jei pinigų prireikia šeštadienį. Net ir su likvidžiais VP - geriausiu atveju turbūt juos išleisti galėsi antradienį.
Taip, aš šiuos apribojimus puikiai žinau. Viskas kas yra iki 10k yra keletas skambučių draugams. Tai jau padengtų 95% atvejų kur reikia pavedimo (gydytojas, daikto pirkimas, etc.). Va jeigu būtinas cashas (meistriukai), tai tada dar papildomai užtruktu iš bankomato nuimti (na bet gyvenu mieste, einu į artimiausią šalia namų ir susimoku už tą išgryninimą, čia gi extra atvejis).

Jeigu suma virš 10k tada nežinau kas tai galėtų būti per extra atvejis (papigiai ir skubiai naudotos teslos pirkimas man nėra extra atvejis :) )

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Lap 20, 2020 11:36 am

MeanDog rašė:
Pen Lap 20, 2020 10:31 am
Taip, aš šiuos apribojimus puikiai žinau. Viskas kas yra iki 10k yra keletas skambučių draugams. Tai jau padengtų 95% atvejų kur reikia pavedimo (gydytojas, daikto pirkimas, etc.).
Supratau, bet nuo to ir reikėjo pradėti. Reiškias tu visgi turi suplanuotą rezervą nenumatytiems atvejams, bet jo laikymo riziką ir infliacijos graužimą esi perkėlęs draugams siekiant optimizuoti savo asmeninę investicinę grąžą. Gražu.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pen Lap 20, 2020 12:29 pm

šešinuliai rašė:
Pen Lap 20, 2020 11:36 am
MeanDog rašė:
Pen Lap 20, 2020 10:31 am
Taip, aš šiuos apribojimus puikiai žinau. Viskas kas yra iki 10k yra keletas skambučių draugams. Tai jau padengtų 95% atvejų kur reikia pavedimo (gydytojas, daikto pirkimas, etc.).
Supratau, bet nuo to ir reikėjo pradėti. Reiškias tu visgi turi suplanuotą rezervą nenumatytiems atvejams, bet jo laikymo riziką ir infliacijos graužimą esi perkėlęs draugams siekiant optimizuoti savo asmeninę investicinę grąžą. Gražu.
Man tai įdomu, o jeigu draugai taip pat galvoja :)
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
MeanDog
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:60
Užsiregistravo:Ket Sau 02, 2020 7:34 pm
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 14

Standartinė MeanDog » Pen Lap 20, 2020 1:51 pm

šešinuliai rašė:
Pen Lap 20, 2020 11:36 am
Supratau, bet nuo to ir reikėjo pradėti. Reiškias tu visgi turi suplanuotą rezervą nenumatytiems atvejams, bet jo laikymo riziką ir infliacijos graužimą esi perkėlęs draugams siekiant optimizuoti savo asmeninę investicinę grąžą. Gražu.
Neturiu rezervo, o interpretacija, kad užmesta draugams yra klaidinga. Man per pastaruosius N metų neprireikė neplanuotos didelės sumos, todėl ir mano rezervo nebėra.

Kadangi tu aprašei hipotetinę situaciją, kad man prireikia pinigų šeštadienį, kai birža uždaryta, tai aš tau hipotetiškai atsakiau ką daryčiau. Bet kol kas taip nėra nutikę. 300 EUR yra visai pakankama suma, tai nėra 300 LT :)

O atsakant Giem, draugai visad sako "kad tu net mašinos neturi, tai ką tu išvis gali turėt" :D O periode iki atrandant kur investuoti mažas sumas, tai esu skolinęs ir 200 LT, ir 16 000 LT. Gal aš kažkaip kitaip suvokiu pinigus, nes man nei skolintis, nei skolinti nėra gėda ar kažkoks tabu dalykas, aš skolindamas net neklausiau kam tau jų reikia (nes galvoju, kad čia ne mano reikalas). Tiesiog paskui naktį skambinu ir šnopuoju į ragelį "kada skolą, žinau kur gyveni" :)

Skelbti atsakymą