ETF dividendai

Visa kita, kas susiję su investavimu (akcijos, obligacijos, ETF fondai, kriptovaliutos).
Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38
Re: ETF dividendai

Standartinė Sitis » Pen Bal 03, 2020 7:01 am

Na taip, taisyklės / apibrėžimai / lūkesčiai klientams turėtų būti aplink kažkokį tikėtiną standartą. Bet kažkaip abejoju kad kiekvieno fondo valdytojas savo fonde turi lygiai tokių pat ir tiek pat pvz. belgijos įmonių akcijų kiek kito fondo valdytojas užpirktų lygiai tokiu pat metu už tokią pat kainą. Kalbam juk ne apie kažkokį kompiuterinį algoritmą o apie įmones kuriose dirba žmonės kurie priima sprendimus skirtingu metu skirtingomis aplinkybėmis ką kur už kiek ir kada pirkti kad palaikyti fondo apsirašytas taisykles. Bet jose visada variacija bus. Kaip ir paveikslėliuose kuriuos Dovydai įdėjai: ~99%, ~85% ir pan. Jei būtų pvz. ~85,0001% - aš dar patikėčiau kad matematiškai variacija neišvengiama bet dėl paklaidos tikslumo ji kažkokiais mistiniais būdais labai tiksliai kontroliuojama visuose fonduose. O jei plaukioja sveikų procentų tikslumu milijardiniuose fonduose, tai kaip minėjau, skirtumas tarp dviejų skirtingų WORLD fondų gali būti gana reikšmingas..

Bet galiu klysti. Tiesiog per daug sudėtingai ir mažai tikėtinai tokios schemos skamba ir nelabai prasmės turi... Bet jei kažkas geriau žino - pakomentuos. O ir pats ne už ilgo išsinagrinėsiu detaliau ir nesamonių nekalbėsiu :D

Ir šiaip sory už spamą temoje apie dividendus :) Gal kokioj kitoj temoj geriau perkelti?

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pen Bal 03, 2020 8:12 am

Šiaip gera tema, graži diskusija. Aš tai manau, kad didžioji dalis fondų kurie seka indeksus pirkimus atlieka per algoritmus. Tikrai Jonas Petraitis neperka akcijų :)
Mano blogas http://giem.lt

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Pen Bal 03, 2020 10:27 am

Na taip, aš čia šaržuoju truputį :) Bet spėju fondo X ir fondo Y algoritmai neveikia absoliučiai identiškai :) O gal. Nežinau. Padiskutuokim, man tai įdomi tema :) Suprasti mechaniką už viso to reikalo ant kurio statau savo finansinę ateitį. Siūlau naują temą. Kažką į "ETF veikimo principai" ar pan. :)
Ačiū

Vartotojo avataras
Dovydas
Mustachian
Pranešimai:196
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:32 am
Išsiųsta patiktukų: 70
Gavo patiktukų: 29

Standartinė Dovydas » Pen Bal 03, 2020 11:45 am

Taip, tema įdomi ir man, aiški ne į diskusijos antraštės temą, bet gal nesupyks niekas :D
Konkrečiai paimant du World ETF:

SPDR MSCI World UCITS ETF
iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)

Čia va chart comparison:
https://www.justetf.com/uk/find-etf.htm ... de=compare
nežinau ar linkas suveiks, tai pridedu atskirai screenshotą:
http://prntscr.com/rs8w92

Praktiškai idealiai vienas su kitu sutampa ir trackina indexą. Dėl esamos krizės daug yra info internete, kad ETF'ams dabartinė situacija buvo geras testas, nes daug kas abejojo, kad jie atsilaikys dideliuose svyravimuose - ir atsilaikė puikiai (trackino savo indeksą).
Tą daro tikrai ne Petras Jonaitis ar Jonas Petraitis :D o kompiuterio algoritmas.
InteractiveBrokers - ETF, akcijos
SwedBank - Baltijos šalių akcijos ir Robur fondai
Revolut - US akcijos
Cash - Šeimos ir Taupa Unijios
P2P - atsisakytas

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pen Bal 03, 2020 4:03 pm

Diskusija įdomi ir reikalinga, kalbėkite drąsiai. Prisėdęs prie kompiuterio sukursiu naują temą ir perkelsiu žinutes :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

+++
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:111
Užsiregistravo:Pir Gru 09, 2019 2:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 15
Gavo patiktukų: 14

Standartinė +++ » Tre Lie 15, 2020 5:03 pm

Ar yra koks nors būdas pažiūrėti kiek tam tikro accumulating tipo ETF vertė kilo dėl reinvestuotų dividendų, o kiek dėl tiesiog rinkos augimo?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Lie 16, 2020 9:22 am

Patogaus įrankio nežinau. Teoriškai, reikėtų susirasti 2 tą patį indeksą sekančius fondus, kurių vienas mokėtų dividendus, o kitas ne. Tada gauti jų istorines kainas ir analizuoti, kaip keitėsi kainos atitinkamais laikotarpiais.
Kuo ši informacija būtų naudinga?

+++
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:111
Užsiregistravo:Pir Gru 09, 2019 2:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 15
Gavo patiktukų: 14

Standartinė +++ » Ket Lie 16, 2020 5:03 pm

Tiesiog smalsu, norisi pamatyti tą accumulatinimo "efektą" ant popieriaus

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Lie 16, 2020 6:08 pm


rimvydukas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:61
Užsiregistravo:Pir Geg 06, 2019 5:03 pm

Standartinė rimvydukas » Pen Lie 31, 2020 7:35 pm

Atradau ir aš pagaliau Tradestation, pradėjau investuoti į acc etf ir bandau įsikirsti savo ateities uždarbius:) Kiek suvokiu, acc principas toks, kad visi dividendai reinvestuojami į naujų akcijų pirkimus, fondo kapitalizacija didėja, fondo vienetų kiekis nesikeičia, todėl didėja vieneto vertė. Kiek suvokiu ta vertė vadinama NAV'u. Kaip ir būtų viskas gražu, bet yra toks niuansas, kad realiai mano portfelio vertė nustatoma pagal rinkos kainą, kuri kaip taisyklė yra ne tas pats kas NAV. Tai vat man ir įdomu, rinkos kaina statistiškai sukasi aplink NAV'ą? Nes priešingu atveju iš tos NAV padidėjusios vertės man kaip ir jokios naudos gali nebūti, jei rinkos kaina bus gerokai mažesnė uz nav'ą. Kažkaip kaip dar tik pradedant investuoti i etf tų acc etf vizualus uždarbis kažkoks dar per rūką kolkas atrodo:) Ir gal kas parekomenduotumėt, kur tiksliausiai daugelio taim mylimo vwce ir kitų acc etf fond'ų nav'us galima būtų pasižiūrėt?

Skelbti atsakymą