Investicinis auksas

Visa kita, kas susiję su investavimu (akcijos, obligacijos, ETF fondai, kriptovaliutos).
Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55
Re: Investicinis auksas

Standartinė Giem » Ant Sau 05, 2021 6:57 pm

Mano nuomonė apie aukso ETF - dar viena mažai su akcijų ETF ir obligacijų ETF koreliuojanti turto klasė, kurią galima panaudoti rebalansavimo premium pagauti. Šiandien jis sudaro apie 16,5% turimo portfelio.
Mano blogas http://giem.lt

+++
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:111
Užsiregistravo:Pir Gru 09, 2019 2:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 15
Gavo patiktukų: 14

Standartinė +++ » Ant Sau 05, 2021 7:38 pm

Giem rašė:
Ant Sau 05, 2021 6:57 pm
Mano nuomonė apie aukso ETF - dar viena mažai su akcijų ETF ir obligacijų ETF koreliuojanti turto klasė, kurią galima panaudoti rebalansavimo premium pagauti. Šiandien jis sudaro apie 16,5% turimo portfelio.
Tiesą sakant, jūsų blog'ą skaitant ir kilo šis klausimas :)
O kodėl ne fizinis auksas ar, tarkim, auksinės monetos, kaip BM pavyzdziu?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Sau 05, 2021 7:52 pm

Etf nereikia seife laikyt?

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ant Sau 05, 2021 8:29 pm

+++ rašė:
Ant Sau 05, 2021 7:38 pm
Giem rašė:
Ant Sau 05, 2021 6:57 pm
Mano nuomonė apie aukso ETF - dar viena mažai su akcijų ETF ir obligacijų ETF koreliuojanti turto klasė, kurią galima panaudoti rebalansavimo premium pagauti. Šiandien jis sudaro apie 16,5% turimo portfelio.
Tiesą sakant, jūsų blog'ą skaitant ir kilo šis klausimas :)
O kodėl ne fizinis auksas ar, tarkim, auksinės monetos, kaip BM pavyzdziu?
Aukso etf laikau tik dėl jo blogos koreliacijos su kitom turto klasėm (jis pridėtinės vertės nekuria, dividendų nemoka). Na ir kiti pliusai, dėl kurių jis kažkiek brangsta (bet čia praktiškai jausmai).

Fizinio aukso rebalansuoti neišeina. Jį sunku saugiai laikyti namuose. Sunku realybėje greitai parduoti/pirkti, nebent naudositės BullionVault ar kokiu analogu. Bet vistiek pervedimai tarp įstaigų užtruks, kainuos.

Plius, realiai tai po kiek laiko tam pačiam tikslui bus galima laikyti ir BTC (kai truputį sumažės kintamumas, o jis sumažės, kai jo pasikraus daugiau žmonių, o ypač institucijų). Nors pačiu BTC tikiu mažiau negu fiziniu auksu (sunkiau panaudoti realybėje), bet jis jau tiek paplitęs, kad reikia atkreipti dėmesį. Kol kas neturiu nei kiek BTC (esu turėjęs už kelis šimtus $ Binance, pardavęs 2016 gal..). Reikia pradėti domėtis ir testuotis.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
Dovydas
Mustachian
Pranešimai:196
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:32 am
Išsiųsta patiktukų: 70
Gavo patiktukų: 29

Standartinė Dovydas » Ant Vas 02, 2021 9:04 am

Kokius pliusus/minusus matot, renkantis tarp aukso/sidabro ETF/ETC ir XAU, XAG (per Revolut yra)
InteractiveBrokers - ETF, akcijos
SwedBank - Baltijos šalių akcijos ir Robur fondai
Revolut - US akcijos
Cash - Šeimos ir Taupa Unijios
P2P - atsisakytas

Goldman
Mustachian
Pranešimai:173
Užsiregistravo:Ket Sau 07, 2021 11:46 am
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Goldman » Ant Vas 02, 2021 11:29 am

Kam tą auksą pirkt kai jis aukštumose, doleris gal ir kris jo atžvilgiu, bet geriau pasilaikyt eurus.
BMW/MBG/XETRA

Goldman
Mustachian
Pranešimai:173
Užsiregistravo:Ket Sau 07, 2021 11:46 am
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Goldman » Ant Vas 02, 2021 11:52 am

Jau vien 600 mlrd./1.9 trln. ekonomikos skatinimo paketas turėtų gerokai smogti USD vertei. ECB bazinės palūkanos jau ir taip neigiamos, nematau kaip ECB galėtų numušti kursą žemyn, nors dėl eksporto tai jiem būtų naudinga.

UBS see Biden policy changes as less supportive for the US dollar (EUR/USD forecast higher)

Confirmation that tough lockdown measures are no longer needed would be the precondition for EUR/USD to jump to the 1.25-1.30 range.

https://www.forexlive.com/news/!/ubs-se ... r-20210114
BMW/MBG/XETRA

Goldman
Mustachian
Pranešimai:173
Užsiregistravo:Ket Sau 07, 2021 11:46 am
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Goldman » Ant Vas 02, 2021 2:01 pm

Giem rašė:
Ant Sau 05, 2021 8:29 pm
Plius, realiai tai po kiek laiko tam pačiam tikslui bus galima laikyti ir BTC (kai truputį sumažės kintamumas, o jis sumažės, kai jo pasikraus daugiau žmonių, o ypač institucijų). Nors pačiu BTC tikiu mažiau negu fiziniu auksu (sunkiau panaudoti realybėje), bet jis jau tiek paplitęs, kad reikia atkreipti dėmesį. Kol kas neturiu nei kiek BTC (esu turėjęs už kelis šimtus $ Binance, pardavęs 2016 gal..). Reikia pradėti domėtis ir testuotis.
Tas BTC yra tik ponzi schema, niekada nelyginkit su auksu.
BMW/MBG/XETRA

Vartotojo avataras
Dovydas
Mustachian
Pranešimai:196
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:32 am
Išsiųsta patiktukų: 70
Gavo patiktukų: 29

Standartinė Dovydas » Ant Vas 02, 2021 3:26 pm

Goldman rašė:
Ant Vas 02, 2021 11:29 am
Kam tą auksą pirkt kai jis aukštumose, doleris gal ir kris jo atžvilgiu, bet geriau pasilaikyt eurus.
O ar rašau, jog aš planuoju pirkti auksą? Domiuosi tiesiog, kokius įrankius naudojate, kas perka/pirko.
Įdomiai skamba atsakymas "kam tą auksą pirkti" temoje, kurios pavadinimas "Investicinis auksas", o rašančio vardas - "GOLDman" :D
InteractiveBrokers - ETF, akcijos
SwedBank - Baltijos šalių akcijos ir Robur fondai
Revolut - US akcijos
Cash - Šeimos ir Taupa Unijios
P2P - atsisakytas

Goldman
Mustachian
Pranešimai:173
Užsiregistravo:Ket Sau 07, 2021 11:46 am
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Goldman » Ant Vas 02, 2021 3:37 pm

Dovydas rašė:
Ant Vas 02, 2021 3:26 pm
Goldman rašė:
Ant Vas 02, 2021 11:29 am
Kam tą auksą pirkt kai jis aukštumose, doleris gal ir kris jo atžvilgiu, bet geriau pasilaikyt eurus.
O ar rašau, jog aš planuoju pirkti auksą? Domiuosi tiesiog, kokius įrankius naudojate, kas perka/pirko.
Įdomiai skamba atsakymas "kam tą auksą pirkti" temoje, kurios pavadinimas "Investicinis auksas", o rašančio vardas - "GOLDman" :D
Gerai, susilaikysiu nuo pranašysčių, nemano sritis. ;d
BMW/MBG/XETRA

Skelbti atsakymą