Namo pirkimas

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83
Re: Namo pirkimas

Standartinė Mr. BM. » Pen Rgp 21, 2020 1:59 pm

T. J. rašė:
Pen Rgp 21, 2020 12:06 pm
O pagal įrengimo lygį tai čia turi omenyje jau pilną apdailą kaip suprantu? Na, tik išskyrus baldus?
Taip, pilna apdaila su rozetėmis, plytelėmis ir pan..

Nors yra kas telpa į tokias sumas ir su baldais. Ypač jeigu baldai yra standartiniai, nereikia individualių sprendimų.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

beard on fire
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:99
Užsiregistravo:Ket Vas 20, 2020 6:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 11
Gavo patiktukų: 7

Standartinė beard on fire » Pir Rgp 24, 2020 10:10 am

Man gavosi beveik 1300 €/m² perkant dėžutę, naudojant ne pačias pigiausias, o kai kur ir brangias (plytelės, dekorai) medžiagas, įskaitant gerbuvį su tvora/vartais ir netgi kai kuriais pagrindiniais baldais kaip lova, svetainės baldai, virtuvės baldai, drabužinių baldai etc.
Čia manau taip vertint nėra prasmės, priklauso išvis kurioj vietoj namą pirksi ar statysi, jau vien dėl to kaina gali laaabai stipriai skirtis.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Pir Rgp 24, 2020 10:28 am

beard on fire rašė:
Pir Rgp 24, 2020 10:10 am
Man gavosi beveik 1300 €/m² perkant dėžutę, naudojant ne pačias pigiausias, o kai kur ir brangias (plytelės, dekorai) medžiagas, įskaitant gerbuvį su tvora/vartais ir netgi kai kuriais pagrindiniais baldais kaip lova, svetainės baldai, virtuvės baldai, drabužinių baldai etc.
Čia manau taip vertint nėra prasmės, priklauso išvis kurioj vietoj namą pirksi ar statysi, jau vien dėl to kaina gali laaabai stipriai skirtis.
Aš papriekabiausiu truputį, tai dėžutė kainavo 1300€/m² ar visgi su pilna apdaila, kurią pats po tos kainos prirašei, tiek kainavo? :D
Nes dėžutė ir pilnai įrengtas su aplinkos sutvarkymus ir baltais yra 2 labai skirtingi lygiai

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Ant Rgp 25, 2020 12:14 pm

GKA rašė:
Pir Rgp 24, 2020 10:28 am
beard on fire rašė:
Pir Rgp 24, 2020 10:10 am
Man gavosi beveik 1300 €/m² perkant dėžutę, naudojant ne pačias pigiausias, o kai kur ir brangias (plytelės, dekorai) medžiagas, įskaitant gerbuvį su tvora/vartais ir netgi kai kuriais pagrindiniais baldais kaip lova, svetainės baldai, virtuvės baldai, drabužinių baldai etc.
Čia manau taip vertint nėra prasmės, priklauso išvis kurioj vietoj namą pirksi ar statysi, jau vien dėl to kaina gali laaabai stipriai skirtis.
Aš papriekabiausiu truputį, tai dėžutė kainavo 1300€/m² ar visgi su pilna apdaila, kurią pats po tos kainos prirašei, tiek kainavo? :D
Nes dėžutė ir pilnai įrengtas su aplinkos sutvarkymus ir baltais yra 2 labai skirtingi lygiai
Man irgi įdomu, ar už tokią kainą pavyko padaryti dėžutę (dalinė apdaila) ar praktiškai pilną įrengimą, įskaitant jau ir baldus? Be to, ar į kainą įeina sklypas, ar ne?

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Ant Rgp 25, 2020 12:41 pm

Trumpa info iš šviežios asmeninės patirties / žinių kurios gali būti ribotos, bet gal padės įsivertinti:
1) 2a dėžutė su daline apdaila be rūsio, dujinis šildymas - apie 1000-1200 EUR/kv. Be sklypo. Sklypas gali būti nuo / iki. To negalima vertinti.
Dalinėje apdailoje skaičiuojamos juodgrindės ir plikos sienos / lubos. Be plytelių, dažymo, be durų ir pan. Sandari dėžutė su stogu ir langais / lauko durim. Daugiau dalinei niekas nesiskaičiuoja. Elektra gal tik po klausimu, gali būti laidai grubiai pramėtyti ir iljičiaus lemputės kabėti, bet čia nedideli kaštai. Vanduo / kanalizacija ir pan. bus tik vamzdžiai išlindę iš grindų / sienų, viskas. Ventiliacijos dažniausiai nebūna.
Kaina statybai ūkio būdu. Samdant gen rangovą / įmonę, manau galima būtų drąsiai pridėti ~30% kainos ir atimti ~50% savo laiko :)

2) Pilna apdaila man gavosi ~350 EUR/kv.m: sienos, lubos, durys, plintusai, grindys, plytelės voniose, santechnikos mazgai (ne baldai). Viskas iki baldų, su daug kur įmontuojamom LED lemputėm, be kelių pakabinamų šviestuvų. Čia aišku labai gali varijuoti priklausomai nuo medžiagų kokybės / brangumo. Pas mus viskas buvo vidutinės klasės. Pakankamai kokybiška kad nereiktų keisti po kelių metų ir atlaikytų mažų vaikų dėvėjimąsi :) Bet stengiantis nebrangiai.
3) Technika jei reikia: skalbyklės, viryklės, šaldytuvai - priklauso nuo gamintojo, bet sakyčiau bent apie 5000 EUR reikia nusimatyti viskam.
4) Baldai. Čia priklauso... Virtuvė pagal užsakymą greičiausiai - tad apie 800-1000 EUR bėginis metras. Visur kitus reikia skaičiuoti individualiai ko reikia. Jei reikės visko visko, tai pakainuos... Net ir IKEA variantai.

Suma sumarum:
Dėžutė ~1000-1200 EUR / kv
Pilnai viskas viskas be sklypo ir kiemo darbų, tik namas ~1600-1700 EUR/kv.
Plius sklypas :)

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Ant Rgp 25, 2020 1:59 pm

Sitis rašė:
Ant Rgp 25, 2020 12:41 pm
Suma sumarum:
Dėžutė ~1000-1200 EUR / kv
Pilnai viskas viskas be sklypo ir kiemo darbų, tik namas ~1600-1700 EUR/kv.
Plius sklypas :)
Kiek kv. m. namas? Ar su garažu, ar be?

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Ant Rgp 25, 2020 3:06 pm

136. Be garažo.

ratrat
Naujokas
Pranešimai:18
Užsiregistravo:Sek Spa 20, 2019 4:30 am
Gavo patiktukų: 1

Standartinė ratrat » Tre Rgp 26, 2020 4:40 am

Kažką ne taip skaičiuojat, į 1000€ už kv.m. gali tilpti su pilna apdaila bei baldais, jeigu viską darai susiplanaves, neskubi ir niekam nepermoki. Nes kitu atveju už jūsų minimus 1500 ar 1700 neapsimoka veltis į statybas geriau pirkti jau gatavą ;) statybose itin daug spekuliacijos visame kame, nors niekas smarkiai nesikeitė daugiau nei 20 metų apart energinių reikalavimų ;) taip kad įdomu būtų pamatyti jūsų sąmatas

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Rgp 26, 2020 7:15 am

Tikrai taip, 1000€/m2 už dėžutę atrodo stipriai daugoka. Galbūt kažkoks unikalus ir brangus dizainas?
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Ket Rgp 27, 2020 12:23 pm

Ok, patikslinkim, dėžutė su visa inžinerija :) Nes taip, jei dėžutę kaip dėžutę iškelti, net ir stogą skaičiuojant, čia bus 30, max 40% viso projekto kainos. Toliau eina brangioji dalis :) Santechnika / šildymas su šildymo agregatu / namo apšildymas iš lauko / juodgrindės / vėdinimo sistema su rekupu / langai / durys ir visa kita ką pamiršau.

Dėžutė mano mintyse yra iki dalinės apdailos. Dalinė apdaila man yra plikos sienos, bet jos jau stovi, pertvaros visos, gipsas, lubos ir pan.
Jei dėžutė dėžutė visiškai be nieko, tik pamatėlis, blokeliai, stogas - tada ir 40k užtekt turėtų bei padaroma per pora mėnesių.
Jei kam nors dalinė apdaila yra pliki blokeliai, tai man tada nelabai tinka žodis "apdaila" nes jos nėra :)

Ratrat - taip, taupyti galima ir reikia. Mano atveju suma nurodyta "average Joe" kuris dirba normalų darbą ir skiria nedaug laiko statyboms. Bet pats nestato. Kombinuoja su meistrais, daro klaidas, mokosi iš jų, kažkur laimi, kažkur pralaimi. Ant teorinės tokio objekto kainos reikėtų užmesti 10-15% viršaus kad gauti tą ~1000.
Tai jei turi laiko, niekur neskubi, viską gerai apgalvoji, matyt tuos 15% nuo sumos galima numesti ;)
Jei dar ir pats žadi kažkokius darbus daryti, tai galima numesti bet kiek. Riba - namo kaina medžiagomis.
Beja, per 20 metų pasikeitė šis tas. Darbų kaina. Turbūt tuos pačius 20 kartų :)

Pabaigai, nežinau iš kur jūs savo sumas traukiate, tikėčiausi kad iš asmeninės šviežios patirties komentuojate su dabartinėm gana didelėm darbų kainom :) Bet mano nuomonė paremta šiek tiek mano labai šviežia ir nemažai mano aplinkos patirtimi, kur ne vieną namą arba jau pastatė, arba stato dabar. Kažkoks bumas... Krizė sako :) Namus visi kaip blynus kepa, meistrų po 2-3 mėnesius minimum laukti reikia

Ir pabaigai pabaigai. Kaina yra vis tik ribota tos patirties kurią turiu / susižinojau. Ji gali būti tiek ir į pliusą esant kažkokioms architektūrinėms vingrybėms (mano skaičius paremtas dėžutiniais variantais), tiek ir į minusą jei einama ant maksimalaus taupumo.
Tad jei kas nors norės tilpti po 700-800EUR kvadratui iki dalinės, turėkite omenyje kad reikės dirbti tuo klausimu.
Jei kažkas galvojate samdyti pilnai viską su rangovais, tai ir 1200 neužteks turbūt. Aišku viskas priklauso nuo sprendimų brangumo ir sudėtingumo.

Skelbti atsakymą