Sodybos pirkimas ir investavimas į pigų laisvalaikį

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Dominykas
Naujokas
Pranešimai:16
Užsiregistravo:Ant Vas 18, 2020 7:19 am
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 3
Sodybos pirkimas ir investavimas į pigų laisvalaikį

Standartinė Dominykas » Tre Bir 10, 2020 1:29 pm

Sveiki,

galvoju, kad norėčiau turėti savo sodybą. Ten nebūtų ariamos žemės ar kažko labai daug, tad tai nebūtų ūkis. Tačiau tikrai yra daug veiklos kurios galima veikti. Tad norėjau paklausti du pagrindinius klausimus.

Pirmasis: Galvoju pirkti sodyba, tad į ką turėčiau atsižvelgti? Atstumas ir peržemojimas svarbiausi manau, gal turite dar pasiūlymų?

Antrasis: Manau, kad gyvendamas sodyboje, galėčiau tiek veiklos turėti, kad nenorėčiau niekur per daug keliauti ir pramogauti, tad pinigų daug sutaupyčiau. Ar sutinkate?

Investicija į ilgalaikį NT, kur gyvensi su šeima, kur galima bus galbūt net gaminti ką nors, manau visai geras būdas investuoti!

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Tre Bir 10, 2020 3:30 pm

Nesiūlyčiau vienkiemyje. Geriau nedideliame kaime, ypač jo pakraštyje. Bus saugiau dėl vagysčių ir svarbu turėti kaimynų, kurie gali kažkuo padėti, pvz. paskolinti kokį įnagį ar padėti prie darbų. Jei kaime yra gyvų žmonių, žiemą bus valomas sniegas.
Žemės reikia kažkiek turėt. Iki 0,5-3 ha yra normalu. Jei iškart nesinorės dirbti, visada bus lengva išnuomoti. Bet garantuotai su laiku norėsis kažką ten pasėti ar pasodinti. Gal net visus įmanomus vaismedžius ir vaiskrūmius. Kiek pažįstu tokių miestiečių kaime, visi po poros metų turi šiltnamius, daržus, o sezono metu jokių vaisių nei daržovių nebeperka. Iš kaimo į miestą kiekvieną savaitgalį vežasi pilnus krepšius gėrybių.
Jei patiks, keliauti tikrai niekur nesinorės, o kartais ir nebeliks tam laiko, jei veikla labai įtrauks. Atsiras daugybė idėjų, kurias norėsis įgyvendint. Aišku ir išlaidų bus. Nieko čia nesutaupysi, atvirkščiai. Kažką nuolat reiks remontuoti, rekonstruoti, įrenginėti, prižiūrėti aplinką.
Bet ne visi už kaimo užsikabina. Būna nusiperka sodybą, pastovi keletą metų, apauga žolėmis ir parduoda.
Kuo man nepatinka miestiečiai kaime - savaitgalį ramybės nebus. Visi, kaip susitarę, suvažiavę iš miestų jau nuo penktadienio vakaro iki šeštadienio vakaro birbina žoliapjoves.
Normalus atstumas važiuoti savaitgalį iki sodybos - iki 2 val kelio.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Tre Bir 10, 2020 5:29 pm

Turiu sodybą iki 30 km nuo Vilniaus centro, prie nedidelio ežero, geras gabalas žemės, tai ten gražiai auga žolė, gaunu samdyti traktorių, kad 2x per vasarą pjautų.
Pats namukas rąstinis, iki 80kvm, su visais patogumais išskyrus gerą šildymą (yra elektrinis grindų šildymas ir krosnelė).
Nuo gegužės iki spalio ten gyvename. Šiais metais buvome visą karantiną. Sodybą prižiūrėti tikrai kainuoja.. Smarkiai nesutaupysi. Bet jeigu mėgsti kapstytis, krapštytis, meistrauti, tai tikrai rekomenduoju. O apie naudą vaikams atskirai paminėsiu. Grynas oras, švarus ir didelis kiemas, miškas, ežeras. Aplink kiškiai, stirnos, paukščiai.. Žvejyba, medžioklė, uogos. Kaimo gyvūnai šalia. Aišku yra ir daug minusų, bet turi apie tai pagalvoti pats.
Aš niekad nenorėjau namo prie miesto. Neturi sodybos pliusų, neturi miesto centro pliusų. Geriau darbo savaitę busiu miesto centre, vaikai ir aš visur greit nuvyksime. O gamta mėgautis galėsiu savaitgalį..
Ir dar pastebėjimas. Jeigu turėsi sodybą, labai daug draugų miestiečių atsiras, kurie norės patį aplankyti, o tu juos nebūtinai norėsi matyti. :)
Mano blogas http://giem.lt

aidynskas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:42
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:56 pm
Gavo patiktukų: 5

Standartinė aidynskas » Ket Bir 11, 2020 1:57 am

Turiu sodyba. Del pigumo, tai viskas priklauso, kiek komforto noresi. Karstas vanduo, kanalizacija, sildymas, nupjauta zole, apsauga ir t.t. Viskas labai greitai susideda ir kainuoja daug, plius nusidevejimas. Labai gerai pagalvok, pries pirkdamas, nes “pakeisiu lentute”, “biski sotogas varva”, “cia noretusi uzuolaidos” labai greitai susideda.

Vilis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:135
Užsiregistravo:Tre Vas 05, 2020 10:21 pm
Išsiųsta patiktukų: 21
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Vilis » Ket Bir 11, 2020 8:11 am

Mes tai alternatyva pasirinkome, namas ant Vilniaus ribos. Važinėjimo daugiau, bet ir gamtos bei ramybės daugiau. Vis kirbėjo mintis ieškotis sklypo ateičiai ten statytis vasarnamį ar net nuolatinei gyv. vietai namą, su mintimi persikelti užauginus vaikus. Bet kuo labiau tvarkomės tuo mažiau besinori iš čia keltis. Bet kaip ir minėjo namas su kaimynyste prie miesto ar mieste tikrai neatstos sodybos kažkur atokiau, priklauso ko norisi :)

yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6

Standartinė yo1o » Pir Bir 15, 2020 12:30 pm

Mano bei žmonos tėvai turi sodybas tai tenka pagyventi. Aš save priskirčiau prie mėgstančių gamtą bet realiai 5 dienos ir man stogą jau rauna tam kaime norisi grįžt į judesį.
Šiaip sodybos tai juodoji pinigų kišimo skylė nes vis to bei to reikia dasipirkti, pataisyti.
Pas tėvus per 20metų vargu ar buvo metai kad kažko nepavogtų isilaužę buvo pora kartų. Aplinkui aprankioja kas ne vietoj padėta irgi.
Kad ten morkas, uogas pomidorus nurenka tai visiškai normalu kas met.
Kaip pinigus generuojančia investicija nė kalbos būti negali.

bebras
Naujokas
Pranešimai:15
Užsiregistravo:Ant Kov 12, 2019 4:23 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 1

Standartinė bebras » Ant Bir 16, 2020 10:25 am

Vilis rašė:
Ket Bir 11, 2020 8:11 am
Mes tai alternatyva pasirinkome, namas ant Vilniaus ribos. Važinėjimo daugiau, bet ir gamtos bei ramybės daugiau. Vis kirbėjo mintis ieškotis sklypo ateičiai ten statytis vasarnamį ar net nuolatinei gyv. vietai namą, su mintimi persikelti užauginus vaikus. Bet kuo labiau tvarkomės tuo mažiau besinori iš čia keltis. Bet kaip ir minėjo namas su kaimynyste prie miesto ar mieste tikrai neatstos sodybos kažkur atokiau, priklauso ko norisi :)
Pasiteisino toks variantas? Pats svarstau tokią galimybę, tai įdomu ar nesijaučia per didelio atotrūkio nuo miesto, ir tuo pačiu ar ramybės iš tikrųjų daugiau :)

Vilis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:135
Užsiregistravo:Tre Vas 05, 2020 10:21 pm
Išsiųsta patiktukų: 21
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Vilis » Ant Bir 16, 2020 12:01 pm

Kadangi pats labai mėgstu krapštytis buityje kitu variantų nelabai ir beturėjau apart sodybos už miesto arba kaip dabar miesto ribose. Nėra vienokio ar kitokio atsakymo. Priklauso koks rajonas ar tai toli ar ne kiekvienam irgi skirtinga, atotrūkis jaučiasi, bet man jis priimtinas, netgi siekiamas. Ramybė irgi vieno atsakymo nebus, priklauso kokie kaimynai, ir lokacija. Mūsų atveju pasisekė su kaimynais, ramu. Pasiklausant kolegų kurie gyvena butuose (visų kaimynystės problemų, intrigų, triukšmo ir pan.) tai dar labiau džiaugiuosi. Bet įdentiškai toks pats receptas kitam žmogui gali gautis visiškai atvirkščiai.

Dėl išlaidų taip, juodąją skylę turime :)

Dominykas
Naujokas
Pranešimai:16
Užsiregistravo:Ant Vas 18, 2020 7:19 am
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Dominykas » Ant Bir 16, 2020 5:42 pm

yo1o rašė:
Pir Bir 15, 2020 12:30 pm
Mano bei žmonos tėvai turi sodybas tai tenka pagyventi. Aš save priskirčiau prie mėgstančių gamtą bet realiai 5 dienos ir man stogą jau rauna tam kaime norisi grįžt į judesį.
Šiaip sodybos tai juodoji pinigų kišimo skylė nes vis to bei to reikia dasipirkti, pataisyti.
Pas tėvus per 20metų vargu ar buvo metai kad kažko nepavogtų isilaužę buvo pora kartų. Aplinkui aprankioja kas ne vietoj padėta irgi.
Kad ten morkas, uogas pomidorus nurenka tai visiškai normalu kas met.
Kaip pinigus generuojančia investicija nė kalbos būti negali.
Kažkaip negirdėjas, kad per dažnai vogtu, labai įdomu išgirsti tokį variantą. Ar kažkas kitas turi tokių problemų?

Skelbti atsakymą