Didelio buto pirkimas Vilniuje ir nuoma

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Skelbti atsakymą
yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6
Re: Didelio buto pirkimas Vilniuje ir nuoma

Standartinė yo1o » Pir Spa 05, 2020 1:18 pm

Netikiu kad bus lietuvoj lockdown. lietuvos biudžetui buvęs lockdown labai kirto užsiskolinom per stipriai, jei skelbti vel lockdown tai reiks darbuotojus ir verslus šerti už nesukurtą produkta. Manau valstybė leis nukraujuotį šį kartą tiek tiesiogine tiek perkeltine prasme. O dėl infliacijos turim Japonijos pavyzdį kur viskas atvirkčiai nutiko nei bandoma prognozuoti.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pir Spa 05, 2020 1:31 pm

Aš tai nežinau dėl lock down. Dabar nedaro tik dėl to, kad prieš rinkimus blogiečiais nebūti. Kaip bus po rinkimų, neįsivaizduoju.
Mano blogas http://giem.lt

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Pir Spa 05, 2020 1:48 pm

Greičiausiai, kad jau pratempsim iki vakcinos be lockdownų. Ne tik dėl užsiskolinimo ar pan., bet pasiruošimas visai kitoks, žinių kiekis, įrenginiai, procesai ir procedūros, vaistai, ir t.t. ir pan., antroji banga pasaulyje didesnė, bet mirčių skaičius mažesnis. Vakcina taip pat jau ne už kalnų, bet ir be to nebėra nei tokios baimės, nei tokios grėsmės, kaip pavasarį. Tas pats Veryga jau pasakė, kad dabar esminis rodiklis, nuo kurio bus daromi sprendimai, yra ne atvejai, o lovų užimtumas ligoninėse. Ir manau daugelis šalių taip mąsto.

Vartotojo avataras
GlobRock
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Ant Geg 12, 2020 2:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė GlobRock » Ant Spa 06, 2020 5:11 am

Emocijos ima juodai mane dėl to NT pirkimo. Naktį nėjo gerai išsimiegoti, nors stengiuosi į visą tai žiūrėti kuo šalčiau.

Kamuoja tas klausimas pirkti dabar ar laukti... Vakar pasiskaičiau Delfio straipsnius, kaip "Prastos naujienos ieškantiems būsto: kainos didėja, įpirkti jauniems žmonėms darosi sunkiau" ir kitus nesenai pasirodžiusius. O aš kol kas pasirinkęs laukimo ir tuo pačiu kaupimo strategiją. Jeigu dabar extra reiktų pirkti, galėčiau tai padaryti arba išsipardavęs investicijas, arba pasiskolinęs iš artimųjų kelis tūkstančius, nes nebedaug betrūksta, kad pats turėčiau pakankamai cash'o.
NT namų darbai: Investicijos į Ispaniją: https://globrock.eu/blog/nt-namu-darbai ... gaivinimas

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ant Spa 06, 2020 5:33 am

Siūlyčiau mažiau kreipti dėmesio į antraštes ir straipsnius ta tema, o pasidaryti savo rinos analizę. Jei jau esi nusimatęs vietą, kur norėtum būstą įsigyti, tai nebesimėtyti ir stebėti rinkos kainas tame rajone. Iš patirties galiu pasakyti, kad kai ieškojom būto sau ir mėčiausi po rajonus, labai didelėj zonoj nesužiūrėsi, kas ten naujo atsiranda, kiek kainos keičiasi ir pan - metus laiko, atrodė, kad nieko nėra. Kai nusistatėm vietą, kur norim gyventi ir sumažinom paieškų rajoną, kažkaip atsirado ir butų vertų dėmesio ir į apžiūras jau kur eit, ir realiai per 2-3 mėn atradom, ką pirkti. Tai susiaurink plotą paieškoms ir tikrai bus lengviau rasti kažką konkretaus, o jei užtruksi ilgiau, pats matysi ar kainos kinta ar nekinta. Kalbant apie naują statybą, tai klausimas ar bus koks kitimas artimiausiu metu, nebent pastatys ir ilgai neišparduos butų, tada gal, bet vėlgi - būrimas iš kavos tirščių čia gaunasi.

yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6

Standartinė yo1o » Ant Spa 06, 2020 6:27 am

Kiek per LRT pasakojo tai labai paklausūs patapo namai/kotedžai 100k ribose. Iš kur butam dabar paklausa tai neįsivaizduoju, nebent kažkiek atšokimas nuo nulinių pardavimų per II ketvirtį. Kainos dabar stovi vietoj bent jau butų. Ekonomika dar vis buksuoja tad nėra kur skubėti, palaukčiau kol baigsi visokio pašlapos bei kredito atostogos verslui ir gyventojams. Plius mes dar nematėm kaip korona žiemą atrodo visi vasara lengvai prasirgo žiema manau virusas piktesnis bus. Aš savo rajone skelbimus stebiu tai visokias pigienas perka o normalesni variantai kabo.

yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6

Standartinė yo1o » Ant Spa 06, 2020 12:39 pm

GKA rašė:
Ant Spa 06, 2020 5:33 am
Siūlyčiau mažiau kreipti dėmesio į antraštes ir straipsnius ta tema, o pasidaryti savo rinos analizę.
Teisingas pastebėjimas. Šiandienos pavyzdys https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/ ... iu-skaiciu

Antraštė skambi atrodo kad NT euforijoj.

Atsidarom RC portala ir jei šiuo atveju kalbam apie butą Vilniuj matom visai ką kitą. Ogi pardavimai nuo metų pradžios kritę ketvirtadaliu.

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
GlobRock
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Ant Geg 12, 2020 2:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė GlobRock » Pir Lap 30, 2020 8:07 pm

Jeigu įdomu, nusprendžiau rinktis 2 kambarių butą naujos statybos.
Kalbėjausi su Swedbank, kai aš pasakiau kad investuoju į p2p paskolas, vadybininkė patikino, kad į tokius kaip aš žiūrima su didesnia rizika, todėl tai prastina mano "reitingą". Todėl, manau, kad kai kreipsiuosi į kitus bankus, nutylėsiu, jog esu investuotojas.
Taip pat, gal kam teko susidurti dėl didelio grįnųjų kiekio įnešimą į sąskaitą? Nes mano seneliai ir tėvai kartu sudėjus, nori duoti ~7 000€, kiek supratau viskas būtų grįnais. Įdomu, vat atsinešu tokią pinigų sumą įnešimui. Kaip bankui paaiškinti tai, ar iš vis neklausinės?
O gal aplamai, tuos grįnus pinigus galiu paduoti pardavėjui, kaip dalį pradinio įnašo?
NT namų darbai: Investicijos į Ispaniją: https://globrock.eu/blog/nt-namu-darbai ... gaivinimas

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Gru 01, 2020 5:31 am

GlobRock rašė:
Pir Lap 30, 2020 8:07 pm
Taip pat, gal kam teko susidurti dėl didelio grįnųjų kiekio įnešimą į sąskaitą? Nes mano seneliai ir tėvai kartu sudėjus, nori duoti ~7 000€, kiek supratau viskas būtų grįnais. Įdomu, vat atsinešu tokią pinigų sumą įnešimui. Kaip bankui paaiškinti tai, ar iš vis neklausinės?
O gal aplamai, tuos grįnus pinigus galiu paduoti pardavėjui, kaip dalį pradinio įnašo?
Bankas gali paprašyti įrodyti lėšų kilmę, nes jie privalo užtikrinti, kad pradinis įnašas yra 100% tavo, o ne skolintos lėšos. Tai tokiu atveju teks vykti su tėvais ar seneliais pas notarą ir apiformintį dovanojimo sutartį. Nieko blatno, standartinė procedūra, tiesiog papildomi apie 50 Eur notaro išlaidoms.

Grynus pinigus pardavėjui paduoti galima, bet šiais laikais visi nori pavedimų, nes tai oficialiau, išlieka įrodymai ir nereikia papildomų lėšų perdavimo akto, tad siūlau tiesiog įsinešti tuos 7k į banko sąskaitą dar ir savo paties saugumui.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ant Gru 01, 2020 6:10 am

GlobRock rašė:
Pir Lap 30, 2020 8:07 pm
Jeigu įdomu, nusprendžiau rinktis 2 kambarių butą naujos statybos.
Kalbėjausi su Swedbank, kai aš pasakiau kad investuoju į p2p paskolas, vadybininkė patikino, kad į tokius kaip aš žiūrima su didesnia rizika, todėl tai prastina mano "reitingą". Todėl, manau, kad kai kreipsiuosi į kitus bankus, nutylėsiu, jog esu investuotojas.
Taip pat, gal kam teko susidurti dėl didelio grįnųjų kiekio įnešimą į sąskaitą? Nes mano seneliai ir tėvai kartu sudėjus, nori duoti ~7 000€, kiek supratau viskas būtų grįnais. Įdomu, vat atsinešu tokią pinigų sumą įnešimui. Kaip bankui paaiškinti tai, ar iš vis neklausinės?
O gal aplamai, tuos grįnus pinigus galiu paduoti pardavėjui, kaip dalį pradinio įnašo?
Bankai nepripažįsta grynųjų perkant NT. Gal tiksliau, kreivai žiūri į juos. Mes kai pirkom NT rezervacijai pervedėm pinigus iš sąskaitų. Nežinau kodėl, bet viename iš bankų konsultantė dėl kažko pakomentavo, kad gerai jog nemokėjom grynais, nes nelabai užskaito kaip pradinį įnašą - ypač jei suma virš 3k€. Tai smulkius mokesčius galima susimokėti grynais, tačiau imant paskolą geriau vengti grynųjų panaudojimo.

Kaip šešinuliai minėjo, dėl tokios sumos, bankas gali paprašyti įrodyti pinigų kilmę, tačiau jei pasirašysi dovanojimo sutartis, viskas kaip ir turėtų būti gerai. Tiesa, iki 14 500€ nereikia notaro, užtenka rašytinę dovanojimo sutartį turėti. Tik greičiausiai į banką atnešus pinigus tau pasiūlys juos nešti į bankomatą, nes ir pigiau, ir dabar mažai banko skyrių dirba su grynaisiais.

Skelbti atsakymą