Didelio buto pirkimas Vilniuje ir nuoma

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12
Re: Didelio buto pirkimas Vilniuje ir nuoma

Standartinė T. J. » Ant Rgp 25, 2020 12:18 pm

yo1o rašė:
Ant Rgp 25, 2020 11:00 am
Pats nuomoju ir nuomojuosi buta su vaikais. Jei planuojama gaut uz nuoma 500€/men tai tvpagalbos dalyviu vargu ar pritrauksi. Pats nesureikšminu tos rizikos na matytusi jei jau putlesnio veidelio nuominkas ateis. Bet sakyciau nuomos kaina labai optimistiska piesiama net pesimistiniu atveju. Balandi mačiau superini buta ęk vilniaus vartuose nuomavo ilgalaikei nuomai uz 470€ net buvo kiles noras nutraukt sutarti ir persikelt.
Gal apleistas buvo butas ar prastai įrengtas? Nes matau, kad miegamuosiuose rajonuose nauji kelių metų butai nuomojami po 500-600 eur/mėn. Apskritai 2010+ metų 3k. butai prasideda nuo 500 eur Vilniuje.

Vartotojo avataras
MeanDog
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:60
Užsiregistravo:Ket Sau 02, 2020 7:34 pm
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 14

Standartinė MeanDog » Ant Rgp 25, 2020 2:53 pm

Suprantu, kad tikimybė maža. Tačiau aš noriu sužinoti koks gi tas legalus iškraustymo kelias. Tai jeigu kas pasidalintu legalaus iškraustymo istorija aš jausčiausi daug išsinešęs iš šio forumo.

Nes iš to ką žinojau anksčiau + ką naujo sužinojau čia, tai legaliu keliu nekraustyčiau... realiai, net nesvarstyčiau legalaus kelio, o kiek galima greičiau spirčiau lauk ir tada jau jie gali mane duoti į teismą už neteisėtą iškraustymą.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Rgp 25, 2020 5:01 pm

MeanDog rašė:
Ant Rgp 25, 2020 2:53 pm
Tačiau aš noriu sužinoti koks gi tas legalus iškraustymo kelias.
https://www.15min.lt/m/id/aktualu/lietu ... -56-980724
MeanDog rašė:
Ant Rgp 25, 2020 2:53 pm
kiek galima greičiau spirčiau lauk ir tada jau jie gali mane duoti į teismą už neteisėtą iškraustymą.
Tokiu atveju ir policija galėtų patampyti už savavaldžiavimą. Plius, jei nuomininkai nedurni, įsirengs signalizaciją, nepastebėtas nepakeistum spynų.

yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6

Standartinė yo1o » Ant Rgp 25, 2020 6:08 pm

Vilniaus vartuose tai buvo labai aukštam lygi įrengtas. Spėju užsieniečiams nuomojamas kurių dabar nėra. Problema ten parkingas.
pat nuomojuosi 3k uz 400€ +70kvm 2007m santariskese. Imta prieš koronas, tiesa gavau gera nuolaidą kadangi sutartis ilgiau nei metam. Tokio buto kainos nuo 130k skelbimuose. Todėk man keista atrodo kai zadama nupirk buta uz 80k padaryt kazkokį tept lept remonta ir gauti 500€. Pats savinikas tai sake sunkiai didelius butus išnuomot sekasi todėl matomai ir padare gera nuolaida kad ilgam emiau.
T. J. rašė:
Ant Rgp 25, 2020 12:18 pm
Gal apleistas buvo butas ar prastai įrengtas? Nes matau, kad miegamuosiuose rajonuose nauji kelių metų butai nuomojami po 500-600 eur/mėn. Apskritai 2010+ metų 3k. butai prasideda nuo 500 eur Vilniuje.

Vartotojo avataras
MeanDog
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:60
Užsiregistravo:Ket Sau 02, 2020 7:34 pm
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 14

Standartinė MeanDog » Tre Rgp 26, 2020 5:27 am

Tokiu atveju ir policija galėtų patampyti už savavaldžiavimą. Plius, jei nuomininkai nedurni, įsirengs signalizaciją, nepastebėtas nepakeistum spynų.
Na čia jau labai priklauso kaip savo versiją policijai pasakosi. Jeigu sakysi "taip atėjau, išmečiau žmones be jų sutikimo" :) Bet gali ir sakyti "butas mano ir nesuprantu kodėl šie žmonės turėtų būti mano bute". Nes, jeigu užtektų tik pasakyt policijai be įrodymo, kad jis mane nelegaliai iškraustė, tai čia būtų kasdieninis delfi straipsnis. Jeigu manai, kad užtektų parodyti nuomos sutartį, tai dėl nemokumo ji jau būtų nutraukta ir nebegaliojanti iki išspyrimo.
Net jeigu policija ir skirtų admnistracinę baudą, manau ji būtų mažesnė negu 7.5k eur ir plius jau turėtum laisvą butą, kurį toliau nuomot galėtum.

Iš 15min straipsnio aišku tik tiek, kad institucijų nemažai sudalyvauja legaliam iškraustyme. Tai jeigu tokių atvejų būtų daug yra verslo galimybė uab "legalus ir greitas iškraustymas" :)

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Rgp 26, 2020 6:31 am

MeanDog rašė:
Tre Rgp 26, 2020 5:27 am
Na čia jau labai priklauso kaip savo versiją policijai pasakosi. Jeigu sakysi "taip atėjau, išmečiau žmones be jų sutikimo" :) Bet gali ir sakyti "butas mano ir nesuprantu kodėl šie žmonės turėtų būti mano bute".
Policija neprivalo tikėti savininko žodžiu, nuomininkai irgi kažką sakys, turbūt priešingai. Be to, gali būti kitų įrodymų: kaimynai kažką matė, vaizdo kamera kieme kažką užfiksavo, savininko SMS, e.mailas, kad nešdinkis lauk, arba iškraustysiu ir pan.
MeanDog rašė:
Tre Rgp 26, 2020 5:27 am
Jeigu manai, kad užtektų parodyti nuomos sutartį, tai dėl nemokumo ji jau būtų nutraukta ir nebegaliojanti iki išspyrimo.
Paskaitinėk mano aukščiau nurodytus straipsnius, sutarties negaliojimas nereiškia, kad gali pats iškeldinti.
MeanDog rašė:
Tre Rgp 26, 2020 5:27 am
Net jeigu policija ir skirtų admnistracinę baudą, manau ji būtų mažesnė negu 7.5k eur
Priklauso, kokią karjerą pasirinkęs, nes kai kur, dažniausiai valstybiniam sektoriui, tokie dalykai veikia neigiamai.
MeanDog rašė:
Tre Rgp 26, 2020 5:27 am
plius jau turėtum laisvą butą, kurį toliau nuomot galėtum.
https://tv.lrytas.lt/zinios/lietuvos-di ... yna-99087/
Esmė - savininkas pakeitė spynas ir išnešė dalį daiktų iš buto, teismas įkeldino atgal ir visa tai nesant rašytinės sutarties, tik žodinė sudaryta.

Vartotojo avataras
MeanDog
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:60
Užsiregistravo:Ket Sau 02, 2020 7:34 pm
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 14

Standartinė MeanDog » Tre Rgp 26, 2020 7:26 am

https://tv.lrytas.lt/zinios/lietuvos-di ... yna-99087/
Esmė - savininkas pakeitė spynas ir išnešė dalį daiktų iš buto, teismas įkeldino atgal ir visa tai nesant rašytinės sutarties, tik žodinė sudaryta.
Net šilta pasidarė žiūrint video. Kaip auką pateikti save tas vyras tikrai moka nuostabiai...nors nuomos tai nemokėjo.
Mindfuckas toks atėjo: kaip būtų jeigu pakeitęs spynas būtų persiregistravęs su savo vaikais ir teismui sakytų, na kad jau su savo vaikais gyvenu (tai ar teismas tada išmestų savininką su vaikais, kad nemokų nuomininką su vaiku grąžinti) :)

Iš dviejų įvykiu negalima trendų išvedinėt, beeeet žmonės pasiekę tam tikrą amžių įgyja unlimited naglumą (15min moteriai apie 50 metų, čia vyras irgi duočiau apie 50) ir visoms institucijoms moka save kaip auką parduoti. Vyro su vaiku iš video aš nelaikau auka, laikau jį parazitu.

Ačiū tau Lauryzai, kad skiri laiko atsakyti į mano klausimus! Pasidalinsiu savo burbule šia info.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Rgp 26, 2020 9:46 am

MeanDog rašė:
Tre Rgp 26, 2020 7:26 am
kaip būtų jeigu pakeitęs spynas būtų persiregistravęs su savo vaikais ir teismui sakytų, na kad jau su savo vaikais gyvenu (tai ar teismas tada išmestų savininką su vaikais, kad nemokų nuomininką su vaiku grąžinti) :)
Jei realiai (faktiškai) gyventų, tai įtariu ne, jei tik formaliai (deklaruotų gyvenamąją vietą), tai tas reikšmės neturi.

Auka ne auka, kvailas įstatymas, bet įstatymas ir reikia jo laikytis. Aišku, ne visi nuomininkai turės tiek naglumo įsikeldinėti būdami skolingi, bet pasitaiko.

Vartotojo avataras
GlobRock
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Ant Geg 12, 2020 2:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė GlobRock » Pir Spa 05, 2020 7:47 am

Ačiū visiems už tokią turiningą diskusiją, nesitikėjau. Ir privertė susimastytiti, kad už 80k ir paparastą sutvarkymą tikėtis 500€/mėn, tai optimistiškas scenarijus.

Vaikščiodamas po skelbimus ir butų apžiūras vis labiau mąstau dėl 2k buto. Nes jis butų likvidesnis tiek nuomai, tiek pardavimams ir man gyvenant vienam, kol kas neturint poros ir žiurint į ateitį dėl šeimos, ko gero būtų geresnis sprendimas.

Pasikonsultavau praėjusią savaitę su keliais bankais, tai max., ką galėčiau įsigyti tai būtų iki 96k€.
Statybai iki 10m. reikėtų 15%, o senesnei 20% šiuo metu pradinio įnašo.

Taigi dabar mąstau ir apie naują statybą naujamiestyje, bet 2k butai jau dauguma išparduoti arba netelpu į prašomą sumą. Nebent lįsčiau į projektus, kurie yra Skroblių arba G. Vilties g. naujus daugiabučius. Arba dabar dar lieka senos statybos dugiabučiai, bet jie šiuo metu brangsta.

Aplamai dabar tokia situacija, kad ateitis gana neaiški, gali būti, kad vėl kartosis pavasario scenarijus ilgam ir tikėtina, kad NT pigs, gali būti, kad nėvelnio nepigs ir dar infliacija padidės dėl liejamų pinigų.
Pats svarstau tokį variantą: kad vis dėl to bus kažkoks lockdownas ir pardavimai sustos, tuo pačiu pasaulyje ekonomika vėl letės, todėl gali būti naujas dugnas žiemos gale. Kad tas dugnas būtų kuo mažiau gilus, bus liejami pinigai, todėl ant pavasario reikia tikėtis tos pranašaujamos infliacijos. Tai dabar savo sukaupta cash'ą/pradinį įnašą ant to ir statau...

Ką Jūs manote apie ateities scenarijus?
NT namų darbai: Investicijos į Ispaniją: https://globrock.eu/blog/nt-namu-darbai ... gaivinimas

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Spa 05, 2020 8:38 am

Manau, kad yra gerai, jog svarstai ir vertini įvairius variantus, tačiau negerai, jog savo sprendimus derini prie mažai patikimų spėjimų apie ateitį.

Infliacija nėra susijusi tik su pinigų spausdinimu. Jau daug metų turime pinigų spausdinimą, tačiau be velocity (pinigų judėjimo rinkoje) didelės infliacijos nėra. Jeigu žmonės jaus baimę, pinigus dės į kojinę ir jokios infliacijos mes neturėsime. Iki kol grįš pasitikėjimas ir ramybė. O tada jau kaip dievas duos, gal net turėsime hyper infliacija.

Ir tai tik vienas iš scenarijų. Manau, kad nuspėti yra sekmės reikalas, todėl ar imti paskolą ar ne, turėtų lemti kiek objektyvesni rodikliai: atlyginimas, jo stabilumas, asmeninis noras turėti/neturėti NT ir pan.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Skelbti atsakymą