Didelio buto pirkimas Vilniuje ir nuoma

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Skelbti atsakymą
yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6
Re: Didelio buto pirkimas Vilniuje ir nuoma

Standartinė yo1o » Ket Gru 03, 2020 5:56 pm

Tegul tevai patys susikrauna pinigus i savo saskaita ir padaro pavedima bus paprasčiausia.

Vartotojo avataras
GlobRock
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Ant Geg 12, 2020 2:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė GlobRock » Pen Gru 04, 2020 10:58 am

Jeigu įdomu,

žadu kitą savaitę apžiūrėti naujos statybos butą. Jis gali kainuoti ~104 00€, daline apdaila. Pats esu sukaupęs ~11 500€ cash, tačiau savo skirti noriu tik 8 000€, kad turėčiau atsargai + ~10 000€ žada artimieji dovanoti. ~8 000€ iš anksčiau yra įdarbinti/investuoti.
Pats uždirbu ~1100€ vidurkio iš pagrindinio darbo, šį mėnsesį dar papildomai įsidarbinau ir turiu IV veiklą, kuria uždirbu ~350€ mėn.

Pagal skaičiuokles bankai skolintų ~86 000€, bet tikėtina pakalbėjus asmeniškai būtų daugiau, nes dirbu IT sektoriuje.
Reikėtų nepamiršti, kad turėsiu dar įsirengti.

Kaip manot ar neperaukštai dabar šoku ir neriuosi kilpą ant kaklo tokiam laikmetyje galvodamas apie NT pirkimą netoli Vilniaus centro tokiomis sumomis? Aš jame pagyvenčiau apie metus, po to sukaupęs pinigų galvočiau išnomuoti ir išvykčiau gyventi į užsienį.
NT namų darbai: Investicijos į Ispaniją: https://globrock.eu/blog/nt-namu-darbai ... gaivinimas

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Gru 04, 2020 11:53 am

Man atrodo per aukštai, nebent bėdos atveju yra giminė, kuri galėtų mokėti įmokas, kad per varžytines neparduotų bankas buto

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pen Gru 04, 2020 12:13 pm

Su 1100, (1450 eurų), neimčiau aš paskolos 86k, nebent norėčiau gyventi tame bute pats. Bet čia kiekvienam savo.
Mano blogas http://giem.lt

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Pen Gru 04, 2020 12:22 pm

GlobRock rašė:
Pen Gru 04, 2020 10:58 am
Jeigu įdomu,

žadu kitą savaitę apžiūrėti naujos statybos butą. Jis gali kainuoti ~104 00€, daline apdaila. Pats esu sukaupęs ~11 500€ cash, tačiau savo skirti noriu tik 8 000€, kad turėčiau atsargai + ~10 000€ žada artimieji dovanoti. ~8 000€ iš anksčiau yra įdarbinti/investuoti.
Pats uždirbu ~1100€ vidurkio iš pagrindinio darbo, šį mėnsesį dar papildomai įsidarbinau ir turiu IV veiklą, kuria uždirbu ~350€ mėn.

Pagal skaičiuokles bankai skolintų ~86 000€, bet tikėtina pakalbėjus asmeniškai būtų daugiau, nes dirbu IT sektoriuje.
Reikėtų nepamiršti, kad turėsiu dar įsirengti.

Kaip manot ar neperaukštai dabar šoku ir neriuosi kilpą ant kaklo tokiam laikmetyje galvodamas apie NT pirkimą netoli Vilniaus centro tokiomis sumomis? Aš jame pagyvenčiau apie metus, po to sukaupęs pinigų galvočiau išnomuoti ir išvykčiau gyventi į užsienį.
Apie viską iš eilės. Jei butas kainuos 104k€, tai bankas pradiniam įnašui prašys mažiausiai 15,6k (15% nuo 104k), kadangi dalinė apdaila, tai turbūt prašys, kad prie tų 15,6k€ turėtum kažkokią sumą įsirengimui. Ją kaip rašiau anksčiau bankai skačiuoja pagal buto plotą x tam tikra įrengimo kainos kvadratui suma. Kitas variantas, kad nereiktų turėti papildomai 5ženklės sumos santaupų prie reikiamo pradinio įnašo, skolintis iš banko įrengimui, bet tam vis vien reikės didesnio pradinio įnašo, arba turto vertinimas turės būti didesnei nei 104k sumai.

Apie pajamas - visos pajamos, kurios gaunamos pagal neterminuotas darbo sutartis bankuose laikomos tvariomis, jei jos yra bent 6-12 mėn paskutinėje darbovietėje. Individualios veiklos pajamas bankai vertina kaip tvarias, tik nuo tada, kai esi veiklą vykdęs ilgiau ir pateikęs VMI bent dviejų pilnų kalendorinių metų deklaracijas. Tai jei IV pradėjai tik dabar, teikiant paskolą bankas vertins tik pagrindinio darbo vidurkį. Jei IV pradėjai vykdyt ne anksčiau, nei 2018 metais, daugeliu atvejų turbūt nevertins IV pajamų kaip tvariomis ir vidurkis išliks tie patys 1100. Tik jei IV pradėjai 2017 metais ir VMI turi pateikęs deklaracijas už pilnus 2018 ir 2019 metus, IV pajamas pridės prie tvarių, bet nebūtinai visas.

Ką rodo bankų skaičiuoklės per daug pasitikėti neverta - jos gali nuteikti optimistiškai, bet bankai atranda kabliukų, kaip tas galimas paskolinti sumas sumažinti. Tad pakalbėjus asmeniškai nebūtinai banke pasiūlytų tau skolintis daugiau, nei rodo skaičiuoklė, bet to bankas skolina pagal savo apskaičiuojamą kredito reitingą, kuris remiasi ir manocredit info apskaičiuojamu kredito reitingu ir kitais, tik bankams žinomais kriterijais. Tad darbas IT sektoriuje galimos pasiskolinti sumos tikrai nepadidins, gali nebent prisidėti prie geresnių paskolos sąlygų. Tad jei bankas realiai pasiūlytų tik tuos pačius 86k€, kuriuos siūlo skaičiuoklėje, tai geriausiu atveju likusius 18k turėsi dengti pats ir dar bankas prašys, kad turėtum apvalią sumelę įsirengimui savo sąskaitose - nes tiesiog daugiau skolinti nebegali.

Nesu 100% dėl kai kurių savo minčių, kai perkamas naujos statybos butas, bet čia iš savo patirties perkant seną ir konsultuojantis su banku prieš perkant naują NT kalbu. Išvadas paliksiu pasidaryti pačiam. O jei kils papildomų klausimų, klausk.

yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6

Standartinė yo1o » Ket Gru 10, 2020 11:03 am

Koks tikslas buto pirkimo ir paskui išvažiuoti? Turėsi didžiulę rizika ir emigraves dar problemą.

Vartotojo avataras
GlobRock
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Ant Geg 12, 2020 2:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė GlobRock » Pen Gru 11, 2020 12:32 pm

Tikslas tame, kad tai būtų pasyvios pajamos, matau tai kaip galimybę. Beto norisi sugrįžus turėti bent kokį nuosavą būstą.
Nuomočiau per agentūrą, kuri užsiimtų nuomos administravimu.
O brangesnį būstą imu tam, kad bankai duoda pigius pinigus ir aš įsivaizduoju, taip geriau daryti brangesniam turtui, nes paėmus mažesnės vertės būstą nuomai (kaip honestfire), taip bus "sudegintas" tas pirmasis paskolos bilietas ant pigiausio būsto, bankai po to benori siūlyti geriausiom sąlygom, žiūri kaip į investuotoją.
NT namų darbai: Investicijos į Ispaniją: https://globrock.eu/blog/nt-namu-darbai ... gaivinimas

Vartotojo avataras
GlobRock
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Ant Geg 12, 2020 2:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė GlobRock » Šeš Gru 12, 2020 9:18 am

Pagal komentarus suprantu, kad turiu viską gerai pergalvoti. Kogero turiu padaryti minčių pertrauką...
Šiuo metu buvau nusižiūrėjęs 2k butą, kurį dar galėčiau įpirkti ir įsirengti. Į jį galėčiau įsikelti įsirengęs tik kitų metų gale. Man jisai nusišvietė, nes kaip būtų geras investicijai: netoli centro, naujas, afigienas vaizdas turėtų būti pro langus.
Bet gal geriau neįsiskolinti daug, o pirkti šiek tiek pigesnį senos statybos ir jame jau iškarto gyventi, po to jeigu bus poreikis ir išnuomoti arba parduoti. Be to bus saugesnis sprendimas finansiškai, daugiau pinigų galėsiu nukreipti kitoms pelningesnėms investicijoms.
NT namų darbai: Investicijos į Ispaniją: https://globrock.eu/blog/nt-namu-darbai ... gaivinimas

yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6

Standartinė yo1o » Ant Gru 15, 2020 8:32 am

Gali mestelti kokie tau skaiciai gaunasi? Nes tikėtina kad turėsi ne pasyvias pajamas o pasyvias išlaidas ypač kai agentūra įsiterps. Dar kiek matau irengimui pinigų neturi.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ant Gru 15, 2020 10:15 am

GlobRock rašė:
Šeš Gru 12, 2020 9:18 am
Pagal komentarus suprantu, kad turiu viską gerai pergalvoti. Kogero turiu padaryti minčių pertrauką...
Šiuo metu buvau nusižiūrėjęs 2k butą, kurį dar galėčiau įpirkti ir įsirengti. Į jį galėčiau įsikelti įsirengęs tik kitų metų gale. Man jisai nusišvietė, nes kaip būtų geras investicijai: netoli centro, naujas, afigienas vaizdas turėtų būti pro langus.
Bet gal geriau neįsiskolinti daug, o pirkti šiek tiek pigesnį senos statybos ir jame jau iškarto gyventi, po to jeigu bus poreikis ir išnuomoti arba parduoti. Be to bus saugesnis sprendimas finansiškai, daugiau pinigų galėsiu nukreipti kitoms pelningesnėms investicijoms.
Patarčiau, jei jau esi kažką konkretaus nusižiūrėjęs, pasikonsultuoti su banku dėl paskolos ir tavo galimybių konkrečiam butui pirkti, o nesiremti tik skaičiuoklėmis banko puslapiuose.
Kaip jau minėjau, bankai vien dėl to, kad dirbi IT, ar dar kokioje kitoje perspektyvioje srityje, daugiau pinigų neduos, nei gali duoti pagal esamą tavo pajamų vidurkį per paskutinius 6-12 mėn.
Žinoma, dabar toks metas, kai turbūt sunku bus normaliai su banku pasikalbėti, bet konsultacijai, manau, pilnai pakaktų nuotolinio pokalbio, kad pasakytų bent kažkiek realesnius skaičius ir žinotum savo galimybių ribas.

Skelbti atsakymą