Būsto paskolos pasiūlymų atrankos kriterijai

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Vartotojo avataras
Louve
Naujokas
Pranešimai:5
Užsiregistravo:Ant Lap 26, 2019 6:04 pm
Būsto paskolos pasiūlymų atrankos kriterijai

Standartinė Louve » Pir Sau 04, 2021 8:46 pm

Sveiki, barzdylos ir ūsuočiai :)

Nemažai prirašėte apie būsto paskolas, tačiau nepastebėjau atskiros temos apie būsto paskolos pasiūlymų palyginimą.
Apšvieskite, protingieji ir išmintingieji vyrai, į kokius kriterijus/punktus reikėtų atkreipti dėmesį skaitant būsto paskolos pasiūlymų sąlygas? :)
Vadovautis vien "mažiausia marža" kriterijumi?

Mano situacijoje laikotarpis visur tas pats 30 metų, paskola įsigijimui su anuitetu ir kintamom palūkanom, tačiau didieji bankai laaaabai skirtingas maržas pasiūlė. Bijau būti ta skupa, kur moka dukart, tad prašau jūsų, gerbiami Mustašianai, pasidalijimo patirtimi ir išmintimi :)

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Sau 04, 2021 10:14 pm

Labas!

Mano patarimai:
- atkreipti dėmesį į sutarties sudarymo mokestį;
- atkreipti dėmesį į reikalaujamus draudimus. Privalomi draudimai per visą paskolos laikotarptį gali kainuoti daugiau, nei bus sutaupyta su mažesne marža.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Ant Sau 05, 2021 2:37 pm

Nus i toki klausima atsakymas gana paprasta: RTFM.
O jei lietuviskai.. sutartis reik skaityti.

Pats emiau NT paskola pries gerus 15 metu (kai reikejo buvau perejes per VISUS bankus).. galiu pasidalinti perliukais, kurie buvo "isiuti" i sutarti:

Du topiniai:
SAMPO (toks bankas buvo) siule labai gera marza (gal 0.5%) + sutarties aptarnavimo mokesti (irgi panasu). Nuo pradines sumos.
Nepamenu, bet kazkuris bankelis turejo reikalavima, kad anksciau grazinant visa ar dali paskolos.. turi sumoketi VISAS (banko negautas) palukanas.

Kiti:
SEB'as uz gera marza reikalavo kad imciau ju kaupiamaji gyvybes draudima.
Net keli bankeliai norejo kad pas juos atlyginima persivesciau. Plius Nordea (buvo toks bankas) norejo kad pas juos tureciau ne maziau 3 produktu.
Visi bankai reikalavo turta apdrausti ju vardu. Vieni leido rinktis bet kuria draudimo kompanija.. kiti siule savo.
Nepamenu, kazkuris bankelis turejo palukanas is 3 komponentu: euriboras, salies rizika, marza. Salies rizika vertina pats bankas.
Kazkuris turejo punkta.. kad esminiai pasikeitus situacijai, jie vienasaliskai gali perziureti marza (jei nepatiks - galesiu is karto grazinti visa suma)

Kolega turi/turejo NT paskola, kur buvo numatyta palukanu perskaiciavimo mokestis (jei nori anksciau lauko grazinti paskola). Skaiciu nepamenu, keli%

Beje, tuo metu dauguma banku labai nenoriai rodydavo visa tipine sutarti.. kol nepateikei oficialaus prasymo gauti paskola ir negavai teigiamo atsakymo.

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Tre Sau 06, 2021 9:38 am

dalius rašė:
Ant Sau 05, 2021 2:37 pm
Nus i toki klausima atsakymas gana paprasta: RTFM.
O jei lietuviskai.. sutartis reik skaityti.

Pats emiau NT paskola pries gerus 15 metu (kai reikejo buvau perejes per VISUS bankus).. galiu pasidalinti perliukais, kurie buvo "isiuti" i sutarti:

Du topiniai:
SAMPO (toks bankas buvo) siule labai gera marza (gal 0.5%) + sutarties aptarnavimo mokesti (irgi panasu). Nuo pradines sumos.
Nepamenu, bet kazkuris bankelis turejo reikalavima, kad anksciau grazinant visa ar dali paskolos.. turi sumoketi VISAS (banko negautas) palukanas.

Kiti:
SEB'as uz gera marza reikalavo kad imciau ju kaupiamaji gyvybes draudima.
Net keli bankeliai norejo kad pas juos atlyginima persivesciau. Plius Nordea (buvo toks bankas) norejo kad pas juos tureciau ne maziau 3 produktu.
Visi bankai reikalavo turta apdrausti ju vardu. Vieni leido rinktis bet kuria draudimo kompanija.. kiti siule savo.
Nepamenu, kazkuris bankelis turejo palukanas is 3 komponentu: euriboras, salies rizika, marza. Salies rizika vertina pats bankas.
Kazkuris turejo punkta.. kad esminiai pasikeitus situacijai, jie vienasaliskai gali perziureti marza (jei nepatiks - galesiu is karto grazinti visa suma)

Kolega turi/turejo NT paskola, kur buvo numatyta palukanu perskaiciavimo mokestis (jei nori anksciau lauko grazinti paskola). Skaiciu nepamenu, keli%

Beje, tuo metu dauguma banku labai nenoriai rodydavo visa tipine sutarti.. kol nepateikei oficialaus prasymo gauti paskola ir negavai teigiamo atsakymo.
Manau, kad laikai stipriai pasikeitė ir visi pasiūlymai yra smarkiai standartizuoti.

Iki imdamas paskolas, tikėjausi, kad ir man primygtinai siūlys gyvybės draudimus, tačiau apart privalomo draudimo (kas turbūt yra logiška ir kainuoja keliasdešimt eurų per metus) reikalavimų nebuvo. Bankas dar ir offerį žemiau rinkos kainos pateikė, tik nesu tikras ar ta kaina išliks tokia patraukli ir pasibaigus pirmiems draudimo metams.

Perkant antrą būstą buvau gavęs reikalavimą, kad jame įregistruočiau savo gyvenamą vietą.
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Sau 06, 2021 10:26 am

honestFIRE rašė:
Tre Sau 06, 2021 9:38 am
Manau, kad laikai stipriai pasikeitė ir visi pasiūlymai yra smarkiai standartizuoti.
Nes laikantis ES teisės, buvo priimti atitinkami įstatymai, ginantys vartotojus nuo bankų savivalės.

Vartotojo avataras
Louve
Naujokas
Pranešimai:5
Užsiregistravo:Ant Lap 26, 2019 6:04 pm

Standartinė Louve » Ket Sau 07, 2021 5:08 pm

Sveiki :)
Ačiū už pasidalinimą :)
Šiuo metu iš esmės reikalauja tik įsigyt būsto draudimą (keli tik savo tarpininkų, keli laisvai pasirenkamų), gyvybės ir darbo netekimo - optional.
Visi apart vieno taiko sutarties pasirašymo mokestį, o vienas ne. Ir jis siūlo mažiausią marą, tik kitas bankas 0,06% daugiau ir Euriborą 12mėn.
Aišku by default visi reikalauja turėti jų banke sąskaitą ir ačiū dievui jokių priverstinių pensijos kaupimų etc, tik būsto, kaip minėjau draudimas.

Grąžinimas pas daugumą išankstinis galimas nemokamai.
Aš kažką girdėjus / ar skaičius kažkada, kad pvz. SEBas galėjo po 5-10 metų savavališkai keist maržą, bet spėju ten labiau aktualu buvo tom "fiksuotom" palūkanom gal?

Kažkokių įtartinų punktų lyg nepastebėjau beskaitydama. Bet kai pirmą kartą su tuo susiduri ir tas finansinis išprusimas ne "aukštasis", tai pagalvojau geriau į jūsų vyriškus patirties mačiusius pečius atsiremsiu :D

Vartotojo avataras
Louve
Naujokas
Pranešimai:5
Užsiregistravo:Ant Lap 26, 2019 6:04 pm

Standartinė Louve » Ket Sau 07, 2021 5:13 pm

honestFIRE rašė:
Tre Sau 06, 2021 9:38 am

Iki imdamas paskolas, tikėjausi, kad ir man primygtinai siūlys gyvybės draudimus, tačiau apart privalomo draudimo (kas turbūt yra logiška ir kainuoja keliasdešimt eurų per metus) reikalavimų nebuvo. Bankas dar ir offerį žemiau rinkos kainos pateikė, tik nesu tikras ar ta kaina išliks tokia patraukli ir pasibaigus pirmiems draudimo metams.
O bankas gali taip pasielgt - pakeist maržos dydį, net jei pvz. EURIBOR nepakitęs buvo??

pvz. aš sutarsiu 30-iai metų maržą 3 % +6 mėn. EURIBOR, o bankas po kažkurio laiko savavališkai pakeltų iki kokių pvz. 5%?

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ket Sau 07, 2021 6:12 pm

Louve rašė:
Ket Sau 07, 2021 5:13 pm
honestFIRE rašė:
Tre Sau 06, 2021 9:38 am

Iki imdamas paskolas, tikėjausi, kad ir man primygtinai siūlys gyvybės draudimus, tačiau apart privalomo draudimo (kas turbūt yra logiška ir kainuoja keliasdešimt eurų per metus) reikalavimų nebuvo. Bankas dar ir offerį žemiau rinkos kainos pateikė, tik nesu tikras ar ta kaina išliks tokia patraukli ir pasibaigus pirmiems draudimo metams.
O bankas gali taip pasielgt - pakeist maržos dydį, net jei pvz. EURIBOR nepakitęs buvo??

pvz. aš sutarsiu 30-iai metų maržą 3 % +6 mėn. EURIBOR, o bankas po kažkurio laiko savavališkai pakeltų iki kokių pvz. 5%?
Ne, jeigu laikaisi sutarties sąlygų, bankas maržos keisti negali. Ką susitarsi dabar, tą ir turėsi ateinančius 30 metų, varijuos tik per EURIBOR'ą. Nebent, žinoma, pati norėsi keisti kažką sąlygose - tuomet derybos per naują.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Kipras
Naujokas
Pranešimai:9
Užsiregistravo:Šeš Vas 29, 2020 6:49 pm

Standartinė Kipras » Šeš Vas 06, 2021 11:39 am

Investuojant į BTC, bankas mato pavedimus į kraken platformą, ir ar į tai bankas atsižvelgia prieš išduodamas būsto paskolą, kad yra investuojama į aukštos rizikos priemonę ir į tai žiūri neigiamai suteikdamas paskolą?

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Sek Vas 07, 2021 9:48 am

Na, manau, šito tikrai turėsite paklausti banko, o ne čia :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Skelbti atsakymą