Butas už namo kainą Vilniuje

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Vartotojo avataras
MeanDog
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:60
Užsiregistravo:Ket Sau 02, 2020 7:34 pm
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 14
Re: Butas už namo kainą Vilniuje

Standartinė MeanDog » Tre Bal 21, 2021 11:07 am

Aš galiu pasakyt kokius aruodo filtrus naudoju:
- aukštas ne pirmas ir ne paskutinis
- kambariai 4-5
- įrengtas pažymiu
- Vilnius
Lieka apie 100 skelbimų, o tada jau N+1 asmeninių parametrų (pvz ar langai tik į vieną pusę, ar turi balkoną/terasą, ar su esamu remontu norėčiau/iš bėdos gyvenčiau).

Kai pirkom ankstesnį butą turėjom keletą NT agentų. Tačiau patirtis nelabai kokia, nes skambindavo dažnai (2-3 k į savaitę) ir vis sakydavo "va idealų jums radau! aišku nudžiungi ir paskui sužinai, kad pirmas aukštas ir sakai, sorry dude gi surašiau tiksliai emailu ir žodžiu dar sakiau, kad pirmas/paskutinis nea. Tada agentas pradeda MITAS... " ir čia aš jau prarandu klausos dovaną. Tiesiog bendras įspūdis buvo, kad svarbu prakišt beleką ir greitai.

Lieka guostis, kad indeksai gražiai stiebiasi į viršų arba reikia all in sumest į kokį nors hot new stock :D Jeigu korta paeina, tai pasiimu tą Čiurlionio ir paieškos baigtos iki vaikai kraustysis iš namų. //čia trolling part

Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Gerietis » Tre Bal 21, 2021 11:17 am

O dėl kokių priežasčių nenori paskutinio aukšto? Aš kiek pastebėjau skelbimuose, tai dažniausiai didžiausi butai su daug kambarių būna paskutiniame aukšte.
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

sprendimas
Naujokas
Pranešimai:21
Užsiregistravo:Sek Lie 07, 2019 5:24 pm
Gavo patiktukų: 4

Standartinė sprendimas » Ket Bal 22, 2021 4:26 am

Mane tik paskutiniai aukštai domina. Taip ir dabar gyvenu ir visą gyvenimą man virš galvos niekas nesitrankė. Bet didelių butų naujuose projektuose tiesiog nekepa. Čia gal kvailas įsitikinimas, kad nėra paklausos? Bet aš esu šalininkas nuomonės, kad pasiūla sukuria paklausą. Pavyzdys: išmaniesiems telefonams arba automobiliams paklausos nebuvo, kol jie nebuvo sukurti.

Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Gerietis » Ket Bal 22, 2021 6:07 am

Na bet tikrai nėra didelės paklausos dideliems butams (puslapiu atgal net grafiką buvau pateikęs). Aš asmeniškai negalėčiau sau leisti finansiškai tokių būstų įsigyti apie kuriuos čia šnekama :) Ką jau kalbėti apie vidutines pajamas uždirbančias šeimas. Tiesiog žmonės neuždirba tiek pinigų, kad keltų paklausą tokio lygio būstams.
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

TomyK
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:48
Užsiregistravo:Pen Sau 08, 2021 1:05 pm
Gavo patiktukų: 3

Standartinė TomyK » Ket Bal 22, 2021 11:59 am

Dabar butai vis mažėja ir mažėja. Toks jausmas, kad ateityje bus 3 kambarių butai 20 kv. m.

Jeigu ieškočiausi didelio ir brangaus buto, tai bandyčiau kalbėtis su vystytojais, gal būtų galimybė atitinkamai suprojektuoti planuojamą pastatą.

mariakas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:33
Užsiregistravo:Šeš Sau 02, 2021 3:23 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 7

Standartinė mariakas » Ket Bal 22, 2021 5:29 pm

Paziurekit i visokius honkongus,tokijus ir pan. Kokio ten dydzio butai pardavinejami...ateis kazkada ir Lietuva sita tendencija, nes tiesiog vis maziau iperkanciu zmoniu bus, kad ir dabar prie Klaipedos "seimos aleja" pardavineja NAMUS po 35kv. PO 35kv NAMUS KARLAI! https://seimosaleja.lt/planai/
Tiesiog paprasciau parduoti tris mazus butukus nei viena dideli

Vartotojo avataras
MeanDog
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:60
Užsiregistravo:Ket Sau 02, 2020 7:34 pm
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 14

Standartinė MeanDog » Ket Bal 22, 2021 6:17 pm

35kv namas! :D Blemba sakysiu, kad tėvukai tik nesugalvotų garažo parduot, po kokių 10 metų pardavinėsiu kaip rūmus

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ket Bal 22, 2021 10:25 pm

Temoje kalbama apie aukštesnės klasės būstą, tačiau norima jį pirkti pigaus/vidutinio būsto metodais (aruode). Todėl ir kainos tokios didelės :)

Prabangus/didelis būstas už gerą kainą Lietuvoje yra perkamas itin ankstyvoje stadijoje, dažnai per pažintis. T.y. kai vyksta projektavimas, kalbama su architektais/vystytoju ir pagal jūsų poreikius būna statoma. Dažniauiai tai yra smulkesni nišiniai vystytojai, kurie specializuojasi erdvesnio būsto segmente, yra lankstesti, dirba daugiau su privačiu kapitalu.

Jeigu kalbame apie top 10 vystytojų, kurie parduoda virš 90% naujų būtų Vilniuje, tai kokybine prasme nėra visiškai jokio skirtumo iš kurio pirkti. Kodėl? Visi iki vieno siekia taupyti (kiek teko susidurti neetiškais būdais), samdo tą pačią subrangą, kuri “specializuojasi” projektuose pardavimui.
Eidami pas didesnį vystytoją, taipogi susidūriate su dideliais marketinginiais biudžetais, t.y. jums nežinomais būdais bus bandoma prakišti projektą kaip patį geriausią. Kalbėjomo strategija, jūsų viešos informacijos analizė, psichologiniai žaidimai, išlaižyti projekto apibūdinimai - kasdienybė tokiose įmonėse. Spėkite kas už visą tai sumoka.
Mažesni vystytojai neturi tiek finansų marketingui, todėl dažnai bando išsiskiri tiesiog kokybišku būstu. Tad ieškantiems siūlau žiūrėti į ateities projektus bei kalbėtis su mažesniais vystytojais.

P.s. mano subjektyvia nuomone, pirkti didesnį butą Vilniuje už 800k ar net 500k yra absoliutus nonsense kol networth nesiekia bent 10m. Absoliučiai finansiškai neracionalus sprendimas. Tas pas kas pirkti Bentley. Tada jau geriau namas toliau už miesto už 300k, o už likusius 500k pasisamdyti kiemo tvarkytoją ir nuosavą vairuotoją.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

SpiriT
Mustachian
Pranešimai:176
Užsiregistravo:Šeš Bir 01, 2019 8:50 am
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 14

Standartinė SpiriT » Pen Bal 23, 2021 4:40 am

Mr. BM. rašė:
Ket Bal 22, 2021 10:25 pm
Prabangus/didelis būstas už gerą kainą Lietuvoje yra perkamas itin ankstyvoje stadijoje, dažnai per pažintis. T.y. kai vyksta projektavimas, kalbama su architektais/vystytoju ir pagal jūsų poreikius būna statoma. Dažniauiai tai yra smulkesni nišiniai vystytojai, kurie specializuojasi erdvesnio būsto segmente, yra lankstesti, dirba daugiau su privačiu kapitalu.
Man tai asmeniskai noretusi jau pabaigta pirkti, kur viskas padaryta ir galiu ivertint ar patinka ar ne. Nenoreciau dealint su ankstyvom stadijom.
Gal aisku todel ir bus zymiai sudetingiau rasti kazka tinkamo
Mr. BM. rašė:
Ket Bal 22, 2021 10:25 pm
P.s. mano subjektyvia nuomone, pirkti didesnį butą Vilniuje už 800k ar net 500k yra absoliutus nonsense kol networth nesiekia bent 10m. Absoliučiai finansiškai neracionalus sprendimas. Tas pas kas pirkti Bentley. Tada jau geriau namas toliau už miesto už 300k, o už likusius 500k pasisamdyti kiemo tvarkytoją ir nuosavą vairuotoją.
Na cia MeanDog gal isskirtinis siuo atveju, kad ant tiek brangu nori, nes siaip dauguma butu 100kv Naujamiesty, Senamiesty ar Zveryne vis tiek iperkami uz 250k-350k.

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Pen Bal 23, 2021 6:26 am

TomyK rašė:
Ket Bal 22, 2021 11:59 am
Dabar butai vis mažėja ir mažėja. Toks jausmas, kad ateityje bus 3 kambarių butai 20 kv. m.

Jeigu ieškočiausi didelio ir brangaus buto, tai bandyčiau kalbėtis su vystytojais, gal būtų galimybė atitinkamai suprojektuoti planuojamą pastatą.
Tendencijos kaip tik pradėjo keistis. Prieš 5-10 m. pasiūla ir paklausa labai akcentavosi į kuo mažesnį būstą, tačiau nuo 2020 kovo situacija radikaliai pradėjo keistis, ypač kalbant apie paklausą. Pandemijos metu žmonės kaip tik labiau pradėjo ieškoti erdvesnio būsto, nes daugėliui darbas iš ofiso persikėle į namus. Tai sakykim 4 asmenų šiemai praktiškai visą dieną praleisti namuose (tarkim 50 kv. bute) tampa gan ankštą, todėl būsto ieškoma erdvesnio. Plius žmonės per pandemiją prikaupė daug pinigų, todėl tai lėmė didelę paklausą, o kartu ir NT kainų kilimą. Vystytojai irgi pradėjo siūlyti daugiau erdvesnių būstų nei prieš pandemiją.

Skelbti atsakymą