Paskola būstui. Nuo ko pradėti? Naujoko klausimas

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Marius1620
Naujokas
Pranešimai:1
Užsiregistravo:Tre Spa 12, 2022 3:06 pm
Re: Paskola būstui. Nuo ko pradėti? Naujoko klausimas

Standartinė Marius1620 » Ket Spa 13, 2022 12:21 pm

Sveiki
Pasidalinkit patirtimi, kokiomis nekilnojimo turto brokerių paslaugomis naudojatės? Kokį procentą skaičiuoja. Noriu pirkti butą ir neapsisprendžiu kaip čia geriau padarius. Bandau žiūrinėtis brokerių ir radau (administratorius pašalino nuorodą) kiek skaičiau, sutarties sudarymo mokestis nieko nekainuoja. Gal kas naudojotės ar turite kitų patikrintu rekomendacijų? :)

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Spa 13, 2022 2:02 pm

Ką brokeris padarys kitaip, negu tu pats?

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ket Spa 13, 2022 2:31 pm

Čia turbūt reklama buvo. Aš naudojausi brokerio paslauga, kai pardavinėjau, nes neturėjau tiek laiko, vedžioti ir priimti žmones, dirbau pats savus darbus. Bet man nebuvo brangu, nes pažįstamas ir reikėjo gana greit parduoti. Neskubant netikiu, kad didelę finansinę naudą sukuria. Daugiau patogumo ir tingumo reikalas.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
Faewraek
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Ant Vas 09, 2021 3:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 30
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Faewraek » Sek Spa 16, 2022 9:49 am

Kiek EURIBOR perskaičiavo jums? Man šią sav swedas 2.02% perskaičiavo, čia 6mėn. EURIBOR.

Dr. Fake
Mustachian
Pranešimai:166
Užsiregistravo:Šeš Bir 08, 2019 7:24 am
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Dr. Fake » Pir Spa 17, 2022 7:18 am

Faewraek rašė:
Sek Spa 16, 2022 9:49 am
Kiek EURIBOR perskaičiavo jums? Man šią sav swedas 2.02% perskaičiavo, čia 6mėn. EURIBOR.
Tiek kiek grafike rodo. https://www.euribor-rates.eu/en/current ... -6-months/

Samogitian
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:37
Užsiregistravo:Ant Lap 12, 2019 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 7

Standartinė Samogitian » Ket Spa 27, 2022 11:21 am

Sveiki,

galbūt kažkas žinosite. Jei perkate su daline apdaila būstą, per kiek laiko jį reikia pabaigti 100% ? jei nespėji, kokios baudos ?

Entonis
Naujokas
Pranešimai:13
Užsiregistravo:Ket Vas 06, 2020 1:58 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 4

Standartinė Entonis » Ant Lap 01, 2022 8:27 am

Kiekvienas bankas turi savo sąlygas, dažniausiai reikalaujama būstą priduoti 100% baigtumu per 12 mėn arba 18 mėn laikotarpį. Nespėjus, bankas gali padidinti palūkanas pvz. 1 %, kol turtas bus priduotas 100 % baigtumu.

mariakas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:33
Užsiregistravo:Šeš Sau 02, 2021 3:23 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 7

Standartinė mariakas » Ket Lap 03, 2022 4:36 pm

Prie to pačio paklausiu, gal kas domėjotės kaip yra su antra būsto paskola, kai tarkim vienas iš sutuoktinių turi būsto paskolą pasiėmęs prieš vestuves ant savęs, o dabar norima kartu imti naują paskolą bendrai neparduodant senojo NT, minimum 30% pradinis?

liukys
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:34
Užsiregistravo:Ant Kov 30, 2021 6:22 am
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 17

Standartinė liukys » Sek Lap 06, 2022 7:49 pm

Aš irgi nenoriu kurti naujos temos, tai klustelsiu čia, gal kas žinos, nes nenoriu atvirai klausti banko konsultantės. Kai kurie bankai jau telefonu man pasakė, kad derantis dėl geresnės banko maržos prašys/ reikalaus, jog pas juos persivesčiau atlyginimą, pasiimčiau kredito kortelę (nes turiu tokią kitoje įstaigoje) ir pan. Mano klausimas, ar jų tokie reikalavimai yra realūs ir kažkur užtvirtinami ar čia tik žodinis prašymas? Nemanau, kad teisinga reikalauti, jog atlyginimą gaučiau tame pačiame banke sekančius 30 metų, ar pvz. kreditkę ten turėčiau..:) Tai galvoju ar užtenka tik pasakyti, kad "žinoma žinoma, persivesiu ir pasiimsiu, viską ką tik reikės" ir tiesiog elgtis kaip noriu ar vistik to reikia griežtai laikytis? Gal kas susidūrėte su panašia situacija? Nes pvz. kreditinė kortelė man šiuo metu nieko nekainuoja dabartiniame banke, o pas juos kiek žinau bus mėnesinis mokestis, tai nesu visiškai suinteresuotas ten ją ilgai turėti, na galima kelis mėn. pamėginti, bet negi aš negaliu persigalvoti ir spręsti kaip noriu valdyti savo finansinius instrumentus?:)

Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Gerietis » Pir Lap 07, 2022 7:45 am

liukys rašė:
Sek Lap 06, 2022 7:49 pm
Aš irgi nenoriu kurti naujos temos, tai klustelsiu čia, gal kas žinos, nes nenoriu atvirai klausti banko konsultantės. Kai kurie bankai jau telefonu man pasakė, kad derantis dėl geresnės banko maržos prašys/ reikalaus, jog pas juos persivesčiau atlyginimą, pasiimčiau kredito kortelę (nes turiu tokią kitoje įstaigoje) ir pan. Mano klausimas, ar jų tokie reikalavimai yra realūs ir kažkur užtvirtinami ar čia tik žodinis prašymas? Nemanau, kad teisinga reikalauti, jog atlyginimą gaučiau tame pačiame banke sekančius 30 metų, ar pvz. kreditkę ten turėčiau..:) Tai galvoju ar užtenka tik pasakyti, kad "žinoma žinoma, persivesiu ir pasiimsiu, viską ką tik reikės" ir tiesiog elgtis kaip noriu ar vistik to reikia griežtai laikytis? Gal kas susidūrėte su panašia situacija? Nes pvz. kreditinė kortelė man šiuo metu nieko nekainuoja dabartiniame banke, o pas juos kiek žinau bus mėnesinis mokestis, tai nesu visiškai suinteresuotas ten ją ilgai turėti, na galima kelis mėn. pamėginti, bet negi aš negaliu persigalvoti ir spręsti kaip noriu valdyti savo finansinius instrumentus?:)
Nesu susidūręs su tokia situacija ir pačiam būtų įdomu sužinoti plačiau. Būčiau linkęs galvoti, kad jeigu sutartyje tokios pareigos ar reikalavimai nebus įrašyti, tai jokių pasekmių ir negali būti neįvykdžius kas buvo žadama žodžiu. Tai čia klausimas ar tokios "pareigos" būna įrašomos į sutartį ar ne.
Spėju bus tik susitarimas žodžiu :)
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

Skelbti atsakymą