Paskola būstui. Nuo ko pradėti? Naujoko klausimas

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Sidiav
Naujokas
Pranešimai:24
Užsiregistravo:Pir Kov 01, 2021 8:28 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 1
Re: Paskola būstui. Nuo ko pradėti? Naujoko klausimas

Standartinė Sidiav » Ket Rgp 12, 2021 12:56 pm

partrenktas rašė:
Ket Rgp 12, 2021 12:51 pm
bebras rašė:
Ket Rgp 12, 2021 12:02 pm
* Pasimodeliuoti, kas būtų jeigu turto vertinimas būtų mažesnis negu prašoma kaina (ypač tikėtina perkant senesnės statybos objektą) - nes bankas finansuoja (tarkim) 85% nuo kainos arba vertės, žiūrint kuri mažesnė.
O kas būna, jei įvertina mažiau? Tai kaip suprantu jei butas kainuoja 100k, bet vertintojas įvertina 95k. Tai bankas duoda paskolą nuo įvertintos sumos, o likusia dalį pačiam reikia iš savų pasidengti? Įdomu ar dažnai tokia situacija nutinka
Būtent kaip ir rašei, bankas paskolą duos nuo mažesnės sumos, ir tiesiog didesnę dalį tau reikės pačiam susimokėti.

Entonis
Naujokas
Pranešimai:13
Užsiregistravo:Ket Vas 06, 2020 1:58 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 4

Standartinė Entonis » Ket Rgp 12, 2021 9:00 pm

Kalbant apie vertinimo sumos skirtumą nuo sandorio sumos, tai labai aktuaklus klausimas šiuo laikotarpiu, kai kainos sparčiai kyla, o vertintojai ne visada randa sandorių palyginimui ir gali elementariai vertinimas skirtis 5-10 %, kalba eina, kai perkamas būstas antrinėje rinkoje. Ypač aktualu individualiems namams, mažiau butams.

bebras
Naujokas
Pranešimai:15
Užsiregistravo:Ant Kov 12, 2019 4:23 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 1

Standartinė bebras » Pen Rgp 13, 2021 5:31 am

Entonis rašė:
Ket Rgp 12, 2021 9:00 pm
Kalbant apie vertinimo sumos skirtumą nuo sandorio sumos, tai labai aktuaklus klausimas šiuo laikotarpiu, kai kainos sparčiai kyla, o vertintojai ne visada randa sandorių palyginimui ir gali elementariai vertinimas skirtis 5-10 %, kalba eina, kai perkamas būstas antrinėje rinkoje. Ypač aktualu individualiems namams, mažiau butams.
Aha, mano supratimu dabar šita galimybė didesnė sparčiai kylant kainoms. Paprastai sakyčiau naujesnės statybos objektams šitas turėtų rečiau pasitaikyt, net ir antrinėje rinkoje.
Bet perkant senesnės statybos būstą, ypač jei normaliai suremontuotą, nusiteikčiau iš anksto kad vertinimas bus kiek mažesnis. Turto vertinimas vyksta lyginant su kitais sandoriais tame rajone dėl panašių charakteristikų būsto (statybos metai, plotas, pastato tipas etc.), bet į baldus ir vidaus apdailą ne itin atsižvelgiama. Aš pirkdamas butą senesnės statybos name su 2 variantais atėjęs iki turto vertinimo (pirmas sandoris neįvyko dėl pardavėjo kaltės), tai abiem atvejais vertinimas buvo mažesnis už sutartą kainą - vienu atveju 7k, kitu jau tiksliai neatsimenu, bet berods apie 5k., kas tuo metu sudarė nemažą procentą nuo kainos.

partrenktas
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Kov 18, 2021 2:14 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 2

Standartinė partrenktas » Pen Rgp 13, 2021 5:43 pm

Kas yra antrinė rinka ir kada jau skaitosi senas būstas?

Dr. Fake
Mustachian
Pranešimai:166
Užsiregistravo:Šeš Bir 08, 2019 7:24 am
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Dr. Fake » Šeš Rgp 14, 2021 11:14 am

partrenktas rašė:
Pen Rgp 13, 2021 5:43 pm
Kas yra antrinė rinka ir kada jau skaitosi senas būstas?
Antrinė - būstas jau buvo nupirktas iš vystytojo, ir yra parduodamas dabartinio savininko.

„Sena“ ar „senesnė“ statyba nėra griežtai apibrėžtas dalykas. Realiai kai nuo šiemet visi pastatai privalo atitikt A++ energijos naudingumą, iš šito požiūrio viską žemiau A++ galima laikyt „senesne“ statyba. Bankai tą ribą paskoloms brėžia ties 10-15 metų, kiek pamenu.

partrenktas
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Kov 18, 2021 2:14 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 2

Standartinė partrenktas » Pen Lap 12, 2021 11:37 am

Man dar iškilo klausimas. Ar bendraskoliai imant paskola vertinami tolygiai? Nes tarkim pildant paraišką internetu swedbanke, tai apie save supildai visa darbovietės informaciją, o apie bendraskolį tik vardas,pavardė ir asmens kodas. Įdomu ar tada vertinant paskolos galimybės labiau atsižvelgs į mano pajamas ar visgi tolygiai žiūrės bendras pajamas su bendraskoliu

Sidiav
Naujokas
Pranešimai:24
Užsiregistravo:Pir Kov 01, 2021 8:28 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Sidiav » Pir Lap 15, 2021 6:48 am

partrenktas rašė:
Pen Lap 12, 2021 11:37 am
Man dar iškilo klausimas. Ar bendraskoliai imant paskola vertinami tolygiai? Nes tarkim pildant paraišką internetu swedbanke, tai apie save supildai visa darbovietės informaciją, o apie bendraskolį tik vardas,pavardė ir asmens kodas. Įdomu ar tada vertinant paskolos galimybės labiau atsižvelgs į mano pajamas ar visgi tolygiai žiūrės bendras pajamas su bendraskoliu
Žiūrės bendras pajamas su bendraskoliu, bet patarimas iškarto. Pagrindiniu rašyk tą kuris turi geresnį išsilavinimą (jeigu pajamos +- vienodos), jeigu pajamos labai stipriai skiriasi, tai tada pagrindinis turėtu būt tas kurio pajamos didesnės. Iš mano patirties (paskola imti rugpjūčio mėn), mūsų su bendraskole pajamos buvo beveik vienodos, tai banko konsultantė prašė perpildyti paraišką su pakeistu pagrindiniu žmogumi, nes bendraskolės išsilavinimas buvo aukštesnis ir galėjo mažesnę maržą pritaikyti

partrenktas
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Kov 18, 2021 2:14 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 2

Standartinė partrenktas » Pir Lap 15, 2021 10:30 am

Kokia skaitosi dabar gera marža? Mano bendraskolės pajamos gerokai geresnės, išsilavinimas abiejų vienodas. Pildanant paraišką aš buvau pagrindins paskolos žmogus. Per "įsivertinimo" konsultaciją banko atstovė teigė, kad šiuo momentu bankas pritaikytų 1.9proc. maržą, kai vidurkis dabar kažkur yra 2.2proc., jos teigimu. Bet apie paraiškos perpildyma nieko nesiūlė, gal todėl, kad čia tik įsivertinimo konsultacija.

Vartotojo avataras
Faewraek
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Ant Vas 09, 2021 3:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 30
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Faewraek » Ant Lap 16, 2021 7:59 am

partrenktas rašė:
Pir Lap 15, 2021 10:30 am
Kokia skaitosi dabar gera marža? Mano bendraskolės pajamos gerokai geresnės, išsilavinimas abiejų vienodas. Pildanant paraišką aš buvau pagrindins paskolos žmogus. Per "įsivertinimo" konsultaciją banko atstovė teigė, kad šiuo momentu bankas pritaikytų 1.9proc. maržą, kai vidurkis dabar kažkur yra 2.2proc., jos teigimu. Bet apie paraiškos perpildyma nieko nesiūlė, gal todėl, kad čia tik įsivertinimo konsultacija.
Anekdotinė patirtis: man asmeniškai vienam pasiūlė 2%. Draugų ir pažįstamų rate irgi apie 2 eina, viena pora 1.9% gavo. Tai apie 1.9 manau yra neblogai.

Vartotojo avataras
Animal91
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:40
Užsiregistravo:Tre Kov 11, 2020 10:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 12

Standartinė Animal91 » Pen Lap 19, 2021 12:23 pm

Esu baigiamajam etape perkant savo pirmąjį NT Vilniuje (liko hipoteka kitą savaitę). Gavau 1,95% palūkanas ir 0 EUR sutarties mokėstį. Kad tiek gauti reikia derėtis ir pastoviai sakyt ar gali geriau kitas bankas ir tt.

Skelbti atsakymą