Paskola būstui. Nuo ko pradėti? Naujoko klausimas

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
partrenktas
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Kov 18, 2021 2:14 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 2
Re: Paskola būstui. Nuo ko pradėti? Naujoko klausimas

Standartinė partrenktas » Pen Lap 19, 2021 1:11 pm

Koks bankas? O kaip kitos sutarties sąlygos? Tokios kaip, jei norėsiu būsta parduoti ankščiau laiko, gal uždeda mokesčius kažkokius? Arba išankstinis paskolos gražinimas? Ar tam yra kažkokie mokesčiai? įdomu man koks standartas vyrauja dabar.

Mes jau pasirašėm preliminarią sutartį, palikom avansą. Dabar laukių būsto įvertinimo ir oficialią paraišką bankams siūsių kitą savaitę. Įdomu ar apsimoka terliotis su tokiais bankais kaip Citadele, Šiaulių bankas? Nes galvoju prasiųsti pro tris bankus Swedbank(namų), Luminor ir SEB. Swedbank plius minus jau aišku ką siūlo, SEB preliminarią paraišką siunčiau, tai tiesiog pamykė, kad nieko dar negali pasakyti, nori dokumentų ir įvertinimo, bet maržą būtų ~apie 2proc. Luminor išviso keistuoliai per dvi dienas negavau jokių žinių iš jų, tik tris pasikartojančius automatinius laiškus, kad mano paraišką gavo ir su manim susisieks

partrenktas
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Kov 18, 2021 2:14 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 2

Standartinė partrenktas » Ant Lap 30, 2021 4:05 pm

Gavome oficialius pasiūlimus iš Luminor ir Swedbanko(namų bankas). Luminor kažkokias akcijas daro ir pasiūlė daug mažesnę maržą. 1,79%, kai tuo tarpu swedbank 1.9%, plius nuliniai administravimo mokesčiai, o swedbankas vienkartinis ~180eur. Swedbank nelabai linkęs derėtis, nors pas juos su bendraskole eina atlyginimai, kaupiam ir pensijas ir turim investicinius portfelius.
Į kokias sąlygas reikėtų dar atkreipti labiausiai dėmesį, kad nebūtų kabliukų iš Luminor pusės? Taip pat man įdomus Luminor veiksmas buvo, kad labai pushino jau vykti pas notara, dar net nepasirašius ofcialios sutarties su jais dėl paskolos, neva notarui užtėks oficialaus pasiūlymo iš banko. O su swebanku pirma reikia pasirašyti paskolos sutartį ir tada keliauti pas notarą.

Dr. Fake
Mustachian
Pranešimai:166
Užsiregistravo:Šeš Bir 08, 2019 7:24 am
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Dr. Fake » Tre Gru 01, 2021 8:37 am

Esminės sąlygos dabar visur vienodos berods (išankstinis grąžinimas, pardavimas). Gal kas tikrai galėtų skirtis, tai draudimo variantai. Man pas Swed imant paskolą, jie savo (privalomo minimalus lygio) draudimą pasiūlė už ~3€/mėn.

O šiaip ir pats turėjau panašią situaciją, Luminor siūlė 0.1% mažiau negu Swed (namų bankas). Bet likau Swed'e vien dėl patogumo.

partrenktas
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Kov 18, 2021 2:14 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 2

Standartinė partrenktas » Tre Gru 01, 2021 9:42 am

Nu man irgi swed daug patogiau, ir programėlė labai patogi. Luminor irgi naudoju, tai ten tiek programėlės, tiek svetainės funkcionalumas labai prastas. Bet visgi 0.1 maržos skirtumas per 30 metų susidarytų tūkstančiai eurų, tai gal galima pakentėti biški dėl to nepatogumo? Juolab mūsų lyg ir neverčia Luminor visiškai pas juos pereiti, tiesiog reikia turėti banko sąskaitą iš kur reikės mokėti paskolą. Tai kas mėnesį reiketų persivedinėti pinigus tiesiog iš Swed į Luminor :)

Dr. Fake
Mustachian
Pranešimai:166
Užsiregistravo:Šeš Bir 08, 2019 7:24 am
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Dr. Fake » Tre Gru 01, 2021 11:00 am

Persivedinėt, bendraut su jų žmonėm reikalui esant, ir pan (ypač jei neplanuoji 30 metų turėt to buto). Gal ir sunku ant to piniginę vertę uždėt, bet manęs per daug neviliojo :D
Bet kaip sakiau, gerai dar pasižiūrėt, ar draudimo kaina gali atsvert tą 0.1%.

yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6

Standartinė yo1o » Tre Gru 01, 2021 11:30 am

man turbut nepasisekė bet swed vadybininke buvo visiška idijote tai jei kokia bėda ateity ir su tokia vėpla kažką spręst būtų bėdelė.

partrenktas
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Kov 18, 2021 2:14 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 2

Standartinė partrenktas » Tre Gru 01, 2021 4:25 pm

o dar gal galit paaiškinti, kas yra įsipareigojimo mokėstis? SEB bankas, siūlo dar mažesne maržą, bet taip pat prirašytas įsipareigojimo mokėstis 0,4proc., kur apie toki pvz. swede niekur nėra sutartyje užsiminta

partrenktas
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Kov 18, 2021 2:14 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 2

Standartinė partrenktas » Ket Gru 02, 2021 9:37 am

Jei kam bus kažkada aktualu, kas yra įsipareigojimo mokėstis tai yra taikomas mokėstis laikotarpiu kuomet pasirašai pasokolos sutartį su banku ir iki kol įkeiti perkama turtą bankui hipotekoje. Per tas dienas bankas laiko rezervuotą paskolos sumą ir per ta laikotarpį tu moki mokėsti jiems, mano atvėjų į dieną virš 1 euro. Kuomet jau įkeiti turtą bankui, tuomet bankas perveda kreditą pardavėjui ir nuo to laiko įsipareigojimo mokėstis nebetaikomas.
Čia tokia noobo kalba bandžiau paaiškint, nes oficialioje banko sutarties terminologijoje tai man buvo visiškai neaišku apie ką tai. Ir plius nežinau ar kiekvienas bankas taiko šitą mokėstį, bet SEB taiko.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Rgp 02, 2022 9:26 am

Ar bankai prašo sąskaitos išrašo? Kokį laikotarpį žiūri? Ar duoda paskolą, jei mato nuolatinius pavedimus į revolut, binance, crypto.com?

vdi
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Tre Sau 12, 2022 5:31 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė vdi » Ant Rgp 02, 2022 1:48 pm

laurizas rašė:
Ant Rgp 02, 2022 9:26 am
Ar bankai prašo sąskaitos išrašo? Kokį laikotarpį žiūri? Ar duoda paskolą, jei mato nuolatinius pavedimus į revolut, binance, crypto.com?
tą sąskaitą, kurią ruošiesi rodyti bankui reikia laikyti kaip įmanomą švaresnę. t..y turi matyti tik maximos ir mokesčių pirkiniai, bei atlyginimų pervedimai.
Turi sukurti kuo paprastesnio nuo algos iki algos (su likučiu santaupoms) gyvenančio piliečio įvaizdį

Skelbti atsakymą