Paskola būstui. Nuo ko pradėti? Naujoko klausimas

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209
Re: Paskola būstui. Nuo ko pradėti? Naujoko klausimas

Standartinė laurizas » Pir Lap 07, 2022 8:10 am

liukys rašė:
Sek Lap 06, 2022 7:49 pm
Kai kurie bankai jau telefonu man pasakė, kad derantis dėl geresnės banko maržos prašys/ reikalaus, jog pas juos persivesčiau atlyginimą, pasiimčiau kredito kortelę (nes turiu tokią kitoje įstaigoje) ir pan. Mano klausimas, ar jų tokie reikalavimai yra realūs ir kažkur užtvirtinami ar čia tik žodinis prašymas?
Paklausk Lietuvos banko. Kiek žinau, tai ankščiau tokie dalykai buvo galimi, bet vėliau buvo pakeitimai ES lygmeniu ir dabar sakyčiau, kad nelabai.

liukys
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:34
Užsiregistravo:Ant Kov 30, 2021 6:22 am
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 17

Standartinė liukys » Pir Lap 07, 2022 6:52 pm

laurizas rašė:
Pir Lap 07, 2022 8:10 am
Paklausk Lietuvos banko. Kiek žinau, tai ankščiau tokie dalykai buvo galimi, bet vėliau buvo pakeitimai ES lygmeniu ir dabar sakyčiau, kad nelabai.
Ačiū už tinkamą nukreipimą, rašyti nereikėjo, radau ir taip: https://www.lb.lt/lt/ketinate-imti-busto-paskola#ex-2-8
Ar atlyginimas turi būti pervedamas į sąskaitą kredito davėjo įstaigoje? Tokia sutarties sąlyga – tai derybų tarp kredito teikėjo ir vartotojo objektas. Tačiau vertėtų atminti, kad, sutikdami pervesti savo atlyginimą į sąskaitą kredito davėjo įstaigoje, turėsite tai daryti visą paskolos laikotarpį, taigi iš anksto išsiaiškinkite tokios sąlygos nevykdymo pasekmes! Pasikeitus situacijai, jei nebenorėsite pervesti atlyginimo į kredito sutartyje nurodytą sąskaitą, turėtumėte inicijuoti ir su kredito davėju tartis dėl kredito sutarties sąlygų keitimo.

Būsto paskola ir kitos finansinės paslaugos. Kredito davėjas negali reikalauti įsigyti kitų finansinių paslaugų, pavyzdžiui, gyvybės draudimą jo įmonėje ar pensijos kaupimą jo fonduose, tačiau įstatymas nedraudžia šių paslaugų pasiūlyti palankesnėmis sąlygomis.
Plačiau: https://www.lb.lt/lt/ketinate-imti-busto-paskola#ex-2-8
Tai kaip suprantu, atlyginimą pervesti gali reikalauti visą sutarties laikotarpį, tačiau visi kiti reikalavimai (gyvybės draudimas, pensijos kaupimas, kredito kortelės ir pan.) negali būti privalomi, tačiau gali pasiūlyti minėtas paslaugas palankesnėmis sąlygomis.

Nickname47
Naujokas
Pranešimai:2
Užsiregistravo:Ant Sau 17, 2023 11:08 am

Standartinė Nickname47 » Ant Sau 17, 2023 11:25 am

Sveiki, planuoju greitu metu pirkti būstą su paskola. Turiu kelis klausimus, bet nenoriu kurti naujos temos, tad paklausiu čia:

Šioje temoje skaičiau, jog banko sąskaita turi būti kuo "švaresnė". Tiesa, pas mane ji tokia nėra. Turiu tiek vertybinių popierių, kuriuos kas mėnesį perku per Swedbank (kur ir yra sąskaita), tiek su crypto pažaidžiu, kur irgi darau DCA. Ar tai gali labai smarkiai pakenkti derantis dėl paskolos? Ar yra kažkokių būdų tą vaizdą pagrąžinti? Galbūt derybose galėčiau sakyti, jog bandau investuoti pinigus, bet, reikalui esant, tai būtų pinigai, kurie keliautų paskolos padengimui ar niekas tokio "argumento" neklausys?

Kitas dalykas, gyvenu su sužadėtine. Ji taip pat dirbanti, tiesa, mano pajamos kokius 5 kartus didesnės nei jos. Tad kas mums labiau apsimoka paskolos atžvilgiu - pirma susituokti, tada pirkti būstą kaip jaunai šeimai (skaičiau, kad yra taikomos tam tikros subsidijos, be to, čia jau atsakomybė krenta ant dviejų žmonių, kas bankui gali atrodyti "saugiau") ar būstą pirkti "ant savęs" iki vestuvių, nes mano pajamos vienam žmogui atrodo "galingiau", negu bendros mūsų pajamos dviems žmonėms?
Jeigu tai svarbu, ji dirba samdomą darbą Lietuvoje, o aš dirbu pagal individualią veiklą su užsieniu (teko girdėti, kad Ind. veiklos bankas nelabai mėgsta, ar čia netiesa?)

partrenktas
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Kov 18, 2021 2:14 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 2

Standartinė partrenktas » Ant Sau 17, 2023 11:54 am

Nickname47 rašė:
Ant Sau 17, 2023 11:25 am
Sveiki, planuoju greitu metu pirkti būstą su paskola. Turiu kelis klausimus, bet nenoriu kurti naujos temos, tad paklausiu čia:

Šioje temoje skaičiau, jog banko sąskaita turi būti kuo "švaresnė". Tiesa, pas mane ji tokia nėra. Turiu tiek vertybinių popierių, kuriuos kas mėnesį perku per Swedbank (kur ir yra sąskaita), tiek su crypto pažaidžiu, kur irgi darau DCA. Ar tai gali labai smarkiai pakenkti derantis dėl paskolos? Ar yra kažkokių būdų tą vaizdą pagrąžinti? Galbūt derybose galėčiau sakyti, jog bandau investuoti pinigus, bet, reikalui esant, tai būtų pinigai, kurie keliautų paskolos padengimui ar niekas tokio "argumento" neklausys?

Kitas dalykas, gyvenu su sužadėtine. Ji taip pat dirbanti, tiesa, mano pajamos kokius 5 kartus didesnės nei jos. Tad kas mums labiau apsimoka paskolos atžvilgiu - pirma susituokti, tada pirkti būstą kaip jaunai šeimai (skaičiau, kad yra taikomos tam tikros subsidijos, be to, čia jau atsakomybė krenta ant dviejų žmonių, kas bankui gali atrodyti "saugiau") ar būstą pirkti "ant savęs" iki vestuvių, nes mano pajamos vienam žmogui atrodo "galingiau", negu bendros mūsų pajamos dviems žmonėms?
Jeigu tai svarbu, ji dirba samdomą darbą Lietuvoje, o aš dirbu pagal individualią veiklą su užsieniu (teko girdėti, kad Ind. veiklos bankas nelabai mėgsta, ar čia netiesa?)
Jei dideles sumos pastoviai iseina i nezinomus saltinius tikrai manau gali paklasuti ka tai reiskia ir i tai atsizvelgti ar duoti paskola. Tam ir ziuri israsus. SEB bankas manes ir mano partneres metu senumo israsu prase pateikti is namu banko. Bet jei tos sumos nera dideles, tai manau nereiktu tikrai jaudintis.

Mes emem paskola su partrnere nesusituoke ir tapom kredito bendraskoliai. Bankui visiskai nusispjaut ar tu susituokes ar ne ir pas ka didesnes pajamos, pas ka mazesnes. Mano atveju pas mano partnere taip pat gerokai didesnes pajamos, bet tai nedare visiskai jokios itakos paskolai - kaip tik imant paskola dviese yra labiau isskaidoma rizika kad ir kiek tos mazesnes pajamos butu. Del indv. veiklos gali buti sudetingiau - taves prasys ilgesnes pajamu istorijos israso gal net keletos metus, bet jei tos pajamos pastovios, tai gal didesniu problemu ir nebus aisku taip pat nezinau kaip ziures jei tavo pinigai ateina is uzsienio, manau cia gali kilti keblumu

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Sau 17, 2023 12:06 pm

Nickname47 rašė:
Ant Sau 17, 2023 11:25 am
Ar tai gali labai smarkiai pakenkti derantis dėl paskolos?
Nežinau.
Nickname47 rašė:
Ant Sau 17, 2023 11:25 am
Ar yra kažkokių būdų tą vaizdą pagrąžinti?
Turėti daugiau nei vieną sąskaitą atskirose įstaigose: į vieną gauti pajamas, iš kitos išleidinėti, bet čia reikėjo galvoti anksčiau.
Nickname47 rašė:
Ant Sau 17, 2023 11:25 am
kas bankui gali atrodyti "saugiau") ar būstą pirkti "ant savęs" iki vestuvių, nes mano pajamos vienam žmogui atrodo "galingiau", negu bendros mūsų pajamos dviems žmonėms?
Bankui saugiau turėti kuo daugiau skolininkų. Manau, kad bankas turėtų būti nusistatęs, kokios yra 1 suaugusio išlaidos vidutinės per mėn., tai jei tavo draugė uždirba daugiau nei tos vidutinės išlaidos, bankui geriau, nes pajamų finale tai daugiau, nei kad tu vienas sugeneruoji.

Jei būčiau tavo sužadėtinė, nenorėčiau, kad butą pirktum "ant savęs", nes pasunkėtų turto dalybos skyrybų atveju.

Nickname47
Naujokas
Pranešimai:2
Užsiregistravo:Ant Sau 17, 2023 11:08 am

Standartinė Nickname47 » Ant Sau 17, 2023 12:32 pm

Jei dideles sumos pastoviai iseina i nezinomus saltinius tikrai manau gali paklasuti ka tai reiskia ir i tai atsizvelgti ar duoti paskola. Tam ir ziuri israsus. SEB bankas manes ir mano partneres metu senumo israsu prase pateikti is namu banko. Bet jei tos sumos nera dideles, tai manau nereiktu tikrai jaudintis.

Mes emem paskola su partrnere nesusituoke ir tapom kredito bendraskoliai. Bankui visiskai nusispjaut ar tu susituokes ar ne ir pas ka didesnes pajamos, pas ka mazesnes. Mano atveju pas mano partnere taip pat gerokai didesnes pajamos, bet tai nedare visiskai jokios itakos paskolai - kaip tik imant paskola dviese yra labiau isskaidoma rizika kad ir kiek tos mazesnes pajamos butu. Del indv. veiklos gali buti sudetingiau - taves prasys ilgesnes pajamu istorijos israso gal net keletos metus, bet jei tos pajamos pastovios, tai gal didesniu problemu ir nebus aisku taip pat nezinau kaip ziures jei tavo pinigai ateina is uzsienio, manau cia gali kilti keblumu
Istoriją turiu nuo pat 2018-ų metų, mano pajamos laikosi stabiliai arba didėja, yra gan pastovios. Suprantu, kad gali jiems nepatikti, kad iš užsienio, bet mokesčiai mokami Lietuvoje ir būtų gan keista jei dėl to, kad pajamos iš užsienio, nenorėtų duoti paskolos ar blogintų sąlygas...
Turėti daugiau nei vieną sąskaitą atskirose įstaigose: į vieną gauti pajamas, iš kitos išleidinėti, bet čia reikėjo galvoti anksčiau.
Gal to nedariau, nes maniau, kad jei žmogus randa pinigų investavimui, ras ir svarbesniems dalykams, kaip pvz., paskolos padengimui... Be to ar čia nebūtų kažkoks "bandymas slėpti"? Išrašuose matytųsi, kad veduosi pinigus į kitą sąskaitą, nejaugi neklaustų kokiems tikslams? Neprašytų parodyti tos sąskaitos? Įdomiai...
Bankui saugiau turėti kuo daugiau skolininkų. Manau, kad bankas turėtų būti nusistatęs, kokios yra 1 suaugusio išlaidos vidutinės per mėn., tai jei tavo draugė uždirba daugiau nei tos vidutinės išlaidos, bankui geriau, nes pajamų finale tai daugiau, nei kad tu vienas sugeneruoji.
Kaip kitas žmogus atsakė, iš banko pusės, net nėra svarbu ar vienas ar susituokęs. Galima vos ne rinktis ar noriu pirkti vienas net po vedybų ar su bendraskolininke net iki vedybų. Tai gal galima nueiti ir tiesiog žiūrėti kuris variantas patrauklesnis. Norėjau pirmiau čia pasiklausti, nes galvojau, kad jeigu nueisiu ir pasakysiu, kad susižadėjęs, tai jau ir žinos, kad ne vienas gyvenu ir norės pamatyti kito žmogaus pajamas.
Jei būčiau tavo sužadėtinė, nenorėčiau, kad butą pirktum "ant savęs", nes pasunkėtų turto dalybos skyrybų atveju.
Gera pastaba.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Sau 17, 2023 2:00 pm

Nickname47 rašė:
Ant Sau 17, 2023 12:32 pm
Be to ar čia nebūtų kažkoks "bandymas slėpti"? Išrašuose matytųsi, kad veduosi pinigus į kitą sąskaitą, nejaugi neklaustų kokiems tikslams? Neprašytų parodyti tos sąskaitos?
Šitas turbūt priklauso nuo banko politikos ir vadybininko noro žaisti "detektyvą".

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Sau 17, 2023 2:58 pm

laurizas rašė:
Ant Sau 17, 2023 2:00 pm
Nickname47 rašė:
Ant Sau 17, 2023 12:32 pm
Be to ar čia nebūtų kažkoks "bandymas slėpti"? Išrašuose matytųsi, kad veduosi pinigus į kitą sąskaitą, nejaugi neklaustų kokiems tikslams? Neprašytų parodyti tos sąskaitos?
Šitas turbūt priklauso nuo banko politikos ir vadybininko noro žaisti "detektyvą".
Realiai dėl šito klausimą vasarą kalbėjau su pažįstamu iš DNB. Jis pats su būsto paskolomis nedirba, bet su kai kuo pakalbėjo ir tipo labai tu išlaidų atseit neanalizuoja, taip pat atseit ir ne visada prašo sąskaitos išrašo, bet kadangi pas tave pajamos iš užsienio, tai čia gal koks red flag įsijungtų, nežinau.

Sidiav
Naujokas
Pranešimai:24
Užsiregistravo:Pir Kov 01, 2021 8:28 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Sidiav » Pir Sau 23, 2023 7:11 am

Nickname47 rašė:
Ant Sau 17, 2023 12:32 pm


Kaip kitas žmogus atsakė, iš banko pusės, net nėra svarbu ar vienas ar susituokęs. Galima vos ne rinktis ar noriu pirkti vienas net po vedybų ar su bendraskolininke net iki vedybų. Tai gal galima nueiti ir tiesiog žiūrėti kuris variantas patrauklesnis. Norėjau pirmiau čia pasiklausti, nes galvojau, kad jeigu nueisiu ir pasakysiu, kad susižadėjęs, tai jau ir žinos, kad ne vienas gyvenu ir norės pamatyti kito žmogaus pajamas.
Po vedibų tai tikrai negali rinktis ar nori vienas pirkti ar ne. Nes po vedibų imant paskolą turėsi parašus ne tik tu dėti bet ir žmona. Tą tikrai žinau, nes norėjau žmonai padaryti staigmeną ir mašiną nupirkti, bet bankas liepė ir žmonos parašą gauti, nes turtas po vedybų jau bendras gaunasi.

Skelbti atsakymą