Palūkanų mokėjimas anksčiau laiko esant infliacijai ir euribor kėlimo grėsmei

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Vartotojo avataras
GlobRock
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Ant Geg 12, 2020 2:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2
Palūkanų mokėjimas anksčiau laiko esant infliacijai ir euribor kėlimo grėsmei

Standartinė GlobRock » Ant Lap 23, 2021 9:38 pm

Sveiki,

šiuo metu oficiali infliacija bus jau ~10% kas yra wow ir tie, kurie pasiėme paskola yra gerai, kai euriboras 0 ar žemiau.
Bet man kyla klausimas jeigu kitų metų gale bus pradėtas kelti euriboras, tarkime 1% (gal aš čia perdaug drąstiškai paėmiau, nežinau), bet metinė infliacija tarkime bus 2022-ais 5%. Tai man visviena neapsimokėtų stengtis anksčiau laiko gražinti paskolą didesnėmis sumomis, kai marža 2%?
Kur ta sau ribą nusistatyti, gražinėti daugiau ar kaip numatyta, įtraukiant infliacijos dedamają?
NT namų darbai: Investicijos į Ispaniją: https://globrock.eu/blog/nt-namu-darbai ... gaivinimas

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Tre Lap 24, 2021 8:52 am

Aš mąstau taip - jei long term expected investicijų grąža viršija mokamas palūkanas - tai gera paskola. Jei infliacija 5%, o moki 3%, nieko nedarydamas uždirbi 2%. Jei laisvą pinigų srautą nukreipi į investicijas generuojančias 7% per metus, uždirbi dar daugiau.
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Lap 24, 2021 10:07 am

GlobRock rašė:
Ant Lap 23, 2021 9:38 pm
Kur ta sau ribą nusistatyti, gražinėti daugiau ar kaip numatyta, įtraukiant infliacijos dedamają?
Ar apskritai verta nusistatinėti tokias ribas?

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Gru 06, 2021 11:42 pm

Apie finansinę naudą/ribą gerai pasakė honestFire. Tol kol uždirbate daugiau procentų nei kad yra paskolos marža, tol paskolos atiduoti neapsimoka.

Visgi, nepamirškite ir psichologinio/asmeninio faktoriaus. Tai yra subjektyvu, bet galbūt jūs naktimis ramiai neišsimiegate, žinodamas kad esate skolingas x pinigų sumą. Jeigu skola sukelia papildomą stresą arba nepatogumus, tuomet galite ją atidavinėti greičiau. Nors finansiškai tai nebus racionalu, bet bendrai būsite laimingesnis.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
GlobRock
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Ant Geg 12, 2020 2:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė GlobRock » Sek Gru 12, 2021 7:45 am

Mr. BM. rašė:
Pir Gru 06, 2021 11:42 pm
Apie finansinę naudą/ribą gerai pasakė honestFire. Tol kol uždirbate daugiau procentų nei kad yra paskolos marža, tol paskolos atiduoti neapsimoka.

Visgi, nepamirškite ir psichologinio/asmeninio faktoriaus. Tai yra subjektyvu, bet galbūt jūs naktimis ramiai neišsimiegate, žinodamas kad esate skolingas x pinigų sumą. Jeigu skola sukelia papildomą stresą arba nepatogumus, tuomet galite ją atidavinėti greičiau. Nors finansiškai tai nebus racionalu, bet bendrai būsite laimingesnis.
Kažkada pavasarį pats minėjai, kad jeigu kyla maraža ar palūkanos ar nelaikas mastyti apie didesnį dalinį gražinimą negu numatyta, o dar kai man kilo visokios mintys apie infliaciją ar ji padeda būdama aukšta ar kenkia, susimasčiau. Manau temą galima rakinti ar kaip tik palikti, gal kas kitas susijusį klausimą turės.
NT namų darbai: Investicijos į Ispaniją: https://globrock.eu/blog/nt-namu-darbai ... gaivinimas

Skelbti atsakymą