Antras būstas Europos pietose

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Vartotojo avataras
GlobRock
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Ant Geg 12, 2020 2:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2
Antras būstas Europos pietose

Standartinė GlobRock » Sek Gru 12, 2021 8:22 am

Sveiki. Jau baigiant tvarkytis su savo būstu Lietuvoje, man krypsta akys į pietus. Nes vėl žaidžia emocijos, nes apie tai jau svajojau prieš 5 metus. Tačiau jau man atsiranda realios galimybės tai įgyvendinti. Mano keletas pažįstamų jau turi, bet tik jiems baigia statyti ir man tos šalys Gruzija (Batumis), Šiaurės Kipras nelabai patinka.
Gruzija man neatrodo patikima, plius neaišku kaip su Rusija, ar nekils vėl noras pakariauti.
Šiaurės Kipre yra vėl buvusi karinė situacija, neaiškūs žemės klausimai, nors lietuviški brokeriai žada, kad viskas legalu žemės buvusiems/išvarytiems savininkams finansiškai gražinta ir t.t.
Bulgarija netraukia ir kogero per šalta.
Žvalgausi būsto Ispanijoje, Italijoje, Portugalijoje, Graikijoje, Maltoje, P.Kipre.
Labiausiai traukia Ispanija, nes svajonė kažką turėti prie pietų jūros jau turėjau nuo 2017/18, o ir pačioje Ispanijoje pragyvenau prieš 7metus.
Bet vis viena, jeigu rinktis pietus, tai tik rimtai įvertinus rinką ir pasidarius namų darbus, kad būtų generuojamas +.
Aš ieškočiau būsto iki ~75 000€.
Ateities poreikius įsivaizduoju taip: kad su mergina/žmona (kurios dar net neturiu :'D; argi ne svajonių jaunikis?), nuo sausio mėn iki gegužės praleistume savo būste pietuose, dirbtume nuotoliniu būdu, taip pat kad tilptų 1vaikas. O vasaros sezono metu jį išnuomotume trumpalaikei nuomai su nuomos administratoriumi. Kitas dar niuansas, kuris kelia man nemažai pamąstymų. Šis būstas priklausytų ne visiškai man, o ir mano tėvams.
Jie nesenai pasistatė viename Lt didmestyje, netoli centro namą ir greitai turės tuščią namą, kuriame gyveno iki šiol. Tas namas yra labiau priemiestyje ir jis greitai bus tuščias. Jiems įstrigo tą mano mintis apie NT pietuose, todėl tas kapitalas pagrinde bus jų, jie taip pat svarsto apie savo pensiją ir gal būtų faina tenais.
Dabar Ispanijoje yra užsitęsusi krizė, tai NT kainos taip nekyla kaip čia Vilniuje.

Aš ieškočiau arti Viduržemio jūros, kad būtų mums gerai ir sezoninei nuomai.
Nuomos kainos per mėn ~1100€
~40kv.m.
Būsto kainos nepasiekusios prieškrizinio 2008 lygio.
Kasmet kyla apie 6%.
Ne sezono metu nuomos kainos ~500€ (nuo gegužės iki rugsėjo,spalio)
Pačio būsto kainos nuo 60 000€

Kokios jūsų nuomonės apie NT EU pietuose?
NT namų darbai: Investicijos į Ispaniją: https://globrock.eu/blog/nt-namu-darbai ... gaivinimas

aidynskas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:42
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:56 pm
Gavo patiktukų: 5

Standartinė aidynskas » Sek Gru 12, 2021 9:26 am

NO NO NO.

Svajone grazi, viskas tvarkoje. Realybeje tiek daug uzsiknisi. Pats sakai, dar neturi drauges/zmonos, nezinai, ar gales/nores ten leisti laika. Priklausys tevams, o ne tau. Trintis ir tt. Kokios spalvos uzuolaidos, dalinsites vienu miegamuoju kartu? :)

Mano pasiulymas yra visu pirmu atskirti, ar tai investicija, kurios tikslas generuoti graza, ar tai “isvesticija”/vartojimas, kurios tikslai kiti.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Sek Gru 12, 2021 10:56 am

Turiu pažįstamų, kurie turi/turėjo turto Turkijoje, Ispanijoje, Portugalijoje ar PAR. Didelė dalis pradžioje galvojo patys ten praleisti daug laiko, bet po kelių metų arba pardavė arba paliko vietos įmonėms valdyti už pinigus. Tik viena pora išsikėlė gyventi į Ispaniją visam laikui. Dar viena pora turi atostogų namą Ispanijoje, bet jame gyvena šeimos draugas, kurie prižiūri namą pastoviai. Abi šios poros yra virš 60 metų amžiaus, tikrai turtingos. O tie, kurie vidutinių pajamų buvo sugalvoję, kalba, kad nepasiteisino (šeima Lietuvoje, vaikai turi eiti į darželius, mokyklas, būrelius, čia jų draugai. Tėvai sensta, reikia prižiūrėti) ir t.t. Aš būčiau už, jeigu tamstos tėvai ten gyventų, o pats važiuotumėte jų aplankyti. Tokiu atveju pirkit namą, ar kotedžą, ar didelį butą. Kad būtų patogu pastoviai gyventi.

Gal kiek pigiau būtų Portugalijoje. Plius jų sveikatos sistema gera ir gana pigi. Puikus maistas ir vietomis švelnesnis klimatas (ten daug iš Amerikos retired porų sensta).
Mano blogas http://giem.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Sek Gru 12, 2021 1:35 pm

GlobRock rašė:
Sek Gru 12, 2021 8:22 am
Kokios jūsų nuomonės apie NT EU pietuose?
Investicijai ne, emocijoms taip.

Skelbti atsakymą