Būsto paskolos maržos mažinimas arba refinansavimas

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Vartotojo avataras
GlobRock
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Ant Geg 12, 2020 2:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2
Būsto paskolos maržos mažinimas arba refinansavimas

Standartinė GlobRock » Ant Spa 31, 2023 6:44 pm

Sveiki,

šiuo metu esu pasiėmęs iš Lumnor būsto paskolą su 2% maržą, esu dar skolingas ~66 500€ ir taip 28metus. Lapkričio mėnesį bus paskolos euribor perskaičiavimo laikotarpis. Ar aš galėčiau, kažkaip susimažinti maržą? Pvz bankui parašydamas prašymą ir motyvuodamas tuom, kad kiti bankai gali pasiūlyti mažesnę maržą. Arba kaip vyksta grubiai refinansavimas? Teikiu kitiems bankams prašymą gauti būsto paskolą su mažesne marža, kaip refinansavimą ir tada kai gaunu atsakymus kreiptis į Luminor, kad noriu su jais nutraukti sutarį/refinansuoti? Ar esate kas su tuo susidūrę, būtų įdomu išgisrsti kaipjūs tai padarėte, nes kiek žinau šiuo metu siūlo su ~1.7% marža bankai...
NT namų darbai: Investicijos į Ispaniją: https://globrock.eu/blog/nt-namu-darbai ... gaivinimas

Sitis
Mustachian
Pranešimai:207
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Ket Lap 09, 2023 7:06 am

Darai naują NT vertinimą
Eini į kitus bankus gauti realius potencialiai geresnius pasiūlymus
Jei gauni - su geresnių pasiūlymų eini į savo banką. Konkrečiu. Dedi popierių ant stalo.
Jei tavo bankas sutinka - susimažinat. Jei nesutinka - pereinį į kitą banką :)

beard on fire
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:99
Užsiregistravo:Ket Vas 20, 2020 6:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 11
Gavo patiktukų: 7

Standartinė beard on fire » Ant Sau 16, 2024 1:44 pm

Aš swedbanke užpildžiau paklausimą, nurodžiau ko noriu, dar kelis sakinius koks aš geras klientas, ir nereikėjo nei vertinimų nei kitų bankų, numetė palūkanas. Gal ir būčiau šiek tiek daugiau išsimušęs, bet kai suskaičiuoji kiek kainuoja vertinimai ir sutarties keitimo mokesčiai etc., įdomu, ar kada atsipirks :)

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Tre Sau 17, 2024 6:42 am

beard on fire rašė:
Ant Sau 16, 2024 1:44 pm
Aš swedbanke užpildžiau paklausimą, nurodžiau ko noriu, dar kelis sakinius koks aš geras klientas, ir nereikėjo nei vertinimų nei kitų bankų, numetė palūkanas. Gal ir būčiau šiek tiek daugiau išsimušęs, bet kai suskaičiuoji kiek kainuoja vertinimai ir sutarties keitimo mokesčiai etc., įdomu, ar kada atsipirks :)
Nuo kiek iki kiek numetė? :)

Dr. Fake
Mustachian
Pranešimai:166
Užsiregistravo:Šeš Bir 08, 2019 7:24 am
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Dr. Fake » Tre Sau 17, 2024 2:44 pm

beard on fire rašė:
Ant Sau 16, 2024 1:44 pm
Aš swedbanke užpildžiau paklausimą, nurodžiau ko noriu, dar kelis sakinius koks aš geras klientas, ir nereikėjo nei vertinimų nei kitų bankų, numetė palūkanas. Gal ir būčiau šiek tiek daugiau išsimušęs, bet kai suskaičiuoji kiek kainuoja vertinimai ir sutarties keitimo mokesčiai etc., įdomu, ar kada atsipirks :)
Panašiai ir man gavosi, realiai mano argumentai buvo trys: būsto vertė pakilo (matant iš skelbimų praktiškai identiškų šalia esančių butų), alga pakilo, „pažįstami“ šuo metu už panašias paskolas gaudavo geresnes palūkanas („pažįstami“ čia labiau forumiečiai).
Sutarties keitimo mokestis žinoma buvo, bet irgi sakau, ar galima nuolaidą gaut? Ir davė, realiai tokią kaip naujiem tuo metu paskolos ėmėjam.
Čia buvo 2022 metais, sumažino nuo 2.09 iki 1.89. Skaičiavau, kad su tokiu pokyčiu man atsiperka sutarties keitimo mokestis (su ta nuolaida) per tris metus maždaug.
Dabar galimai vėl būtų įmanoma kokius -0.2 gaut..

beard on fire
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:99
Užsiregistravo:Ket Vas 20, 2020 6:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 11
Gavo patiktukų: 7

Standartinė beard on fire » Pir Sau 29, 2024 8:30 am

Fumitto rašė:
Tre Sau 17, 2024 6:42 am
beard on fire rašė:
Ant Sau 16, 2024 1:44 pm
Aš swedbanke užpildžiau paklausimą, nurodžiau ko noriu, dar kelis sakinius koks aš geras klientas, ir nereikėjo nei vertinimų nei kitų bankų, numetė palūkanas. Gal ir būčiau šiek tiek daugiau išsimušęs, bet kai suskaičiuoji kiek kainuoja vertinimai ir sutarties keitimo mokesčiai etc., įdomu, ar kada atsipirks :)
Nuo kiek iki kiek numetė? :)
0,34% pamažino.

Skelbti atsakymą