Būsto paskolos marža

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Skelbti atsakymą
Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38
Re: Būsto paskolos marža

Standartinė Sitis » Ket Bir 06, 2019 7:24 pm

Pataisysiu šiek tiek. Skirtumas čia tarp bankų. 1.89 SWED ilgametis klientas VS 2.2 SEB ilgametis klientas.
Kodėl SEB klientui SWED'as nedavė paskolos tai čia tik spėlioti galima.

Įtariu kad SWED klientas yra šiek tiek labiau parankus bankui nei SEB tai palūkanos dar šiek tiek padailintos. Bet spėju jei lyginti panašius žmones su panašiais pinigų srautais ir patikimumu - būtų turbūt SWED 2.0 vs SEB 2.2

Bet kaip Mr.BM sako, nesitikėjau kad tarp bankų būtų toks didelis skirtumas... Nebent SWED klientas yra dėl kažkokių priežasčių kurias tik pats bankas supranta - SMARKIAI geresnis klientas bankui nei SEB klientas :)

Žodžiu filosofiją į šalį - šiam momentui SWED lyg ir geriau finansuoja nei SEB. Aišku aš finansavimo dar nepasitvirtinau nes tvarkausi dabar naujo turto popierius. Bet neturėtų keistis nes čia jau pilnai paskaičiuota per formalią paraišką.
Kitų bankų info nežinau. Būtų įdomu jei kažkas pasidalintų kokiu Luminor ar pan. pavyzdžiu.

minri
Naujokas
Pranešimai:8
Užsiregistravo:Tre Kov 13, 2019 5:46 am

Standartinė minri » Pen Bir 07, 2019 1:29 pm

Kiek pastebėjau imdamas paskolą prieš kelis metus - marža labai priklauso nuo vadybininko su kuriuo tenka bendrauti. Aš buvau ir Swedo ir SEB klientu jau daug metų ir Swedo pradinės sąlygos buvo ar ne prasčiausios. Bet vadybininkė bendravo, stengėsi ir finale Swedo sąlygos tapo geriausiomis ir pasiėmiau paskolą iš ten. SEB davė neblogas sąlygas, bet toliau nesistengė.
O DnB (dar tuo metu buvo) išvis nustebino. Davė absoliučiai blogiausią maržą iš visų didžiųjų bankų. Nors porai kolegų praktiškai tuo pačiu metu davė visai normalias sąlygas. Ir absoliučiai nesistengė kažką pagerinti.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ant Bir 11, 2019 6:09 am

Vakar buvau SEB į asmeninę konsultaciją, tai teko su vadybininke pasišnekėti apie būsto paskolas. Tai pasak vadybininkės visų pirma sąlygos pasikeitė, nes nuo 2019 metų LB padidino minimalaus pragyvenimo lygio sumą asmeniui(nepamenu, kiek buvo, bet dabar jį yra 370€ žmogui ir čia turbūt gyvenantiems Vilniuje) ir antra esminė priežastis tai Luminor, po DNB ir Nordea susijungimo stipriai atsifiltravo savo klientus, todėl dideli srautai naujų paskolų paraiškų suplūdo į SEB ir SWED, dėl to keičiasi sąlygos, kyla maržos ir t.t. SEB maržos nuo 2,0% iki 2,5%.

Baker man
Naujokas
Pranešimai:2
Užsiregistravo:Pen Lie 05, 2019 9:04 am

Standartinė Baker man » Pen Lie 05, 2019 9:23 am

Sveiki visi,
esu naujas forumo dalyvis. Pirmiausia ačiū MR. BM už straipsnius ir sukurtą forumą.

dėl paskolos palūkanų galiu pasidalinti asmenine patirtim, nes paskolos sutartį pasirašiau birželio vidury.

Esu ilgametis SWED klientas tačiau jie sąlygas pasiūlė vienas prastesnių. Nors palūkanos buvo vienos mažiausių 2,19 tačiau finansavo tik 80proc nuo vertės. Kadangi prašėm papildomai pinigų įsirengimui pasiūlė tik 52proc. nuo sąmatos (max finansavimas 85proc sąmatos)

SEB bankas pasiūlė 2,25proc. palūkanos 85proc. finansavimas ir 38proc. sąmatos įrengimui.

Luminor pasakė kad minimum palūkanos 2,6proc. tai toliau pokalbio su jais ir netęsiau.

Citadele palūkanos buvo apie 2,3 - 2,4proc (jau tiksliai nepamenu), bet sutiko finansuoti tik būstą, o įsirengimui nieko nedavė.

Galiausiai sužinojau, kad Šiaulių bankas pradėjo aktyviau dalinti būsto paskolas. Jų pasiūlymas man labiausiai tiko. Palūkanos 2,4proc Finansavo 85proc. būsto kainos ir 85proc. sąmatos įsirengimui. Tai su jai ir pasirašiau.

Dar SWED vadybininkė sakė jog specialiai prastina paskolų sąlygas, nes portfeliai jau pilni ir nelabai nori daugiau dalinti.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Lie 05, 2019 11:45 am

Baker man rašė:
Pen Lie 05, 2019 9:23 am
Galiausiai sužinojau, kad Šiaulių bankas pradėjo aktyviau dalinti būsto paskolas. Jų pasiūlymas man labiausiai tiko. Palūkanos 2,4proc
Tas 2.4 susideda iš maržos ir Euribor? Kokie tai skaičiai būtų?

Baker man
Naujokas
Pranešimai:2
Užsiregistravo:Pen Lie 05, 2019 9:04 am

Standartinė Baker man » Pen Lie 05, 2019 12:28 pm

laurizas rašė:
Pen Lie 05, 2019 11:45 am
Baker man rašė:
Pen Lie 05, 2019 9:23 am
Galiausiai sužinojau, kad Šiaulių bankas pradėjo aktyviau dalinti būsto paskolas. Jų pasiūlymas man labiausiai tiko. Palūkanos 2,4proc
Tas 2.4 susideda iš maržos ir Euribor? Kokie tai skaičiai būtų?
Taip, marža ir EURIBOR. bet kadangi EURIBOR minusinis tai 2,4 yra tik maržą

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Lie 05, 2019 1:44 pm

O kiek euribor?

eltax
Naujokas
Pranešimai:22
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 7:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 1

Standartinė eltax » Pen Lie 05, 2019 2:01 pm

Dažnai sutartyse bankai neigiama Euribor prilygina nuliui. Man matematiškai galai nesueina, bet taip yra :)

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Pen Lie 05, 2019 2:06 pm

laurizas rašė:
Pen Lie 05, 2019 1:44 pm
O kiek euribor?
Euribor 6 mėn. trukmės (atrodo jis dažniausiai naudojamas paskoloms, bent jau mūsų paskolai šis naudojamas) šiai dienai lygus -0,338 proc., bet kaip kolega aukščiau minėjo, bankai neigiamą Euribor'ą prilygina 0, tad kol kas pasiėmę paskolas bankui moka tik suderėtą banko maržą.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ket Rgp 01, 2019 5:09 pm

Sveiki,
Šiandien pasirašiau paskolą su Swedbank.
Perkamas butas 204k. Mano pajamos apie 3k. Paskola beveik maksimali. Žmona augina vaiką, +verčiasi individualia veikla (jos nevertino visai).
Swedbank 1.99 + 219 sutarties mokestis. Šiaip labai patenkintas visų aptarnavimu.
Seb 2.3 ir apie 450 mokestis.
Luminor 2.3 ir 550 sutartis.
Citadele tarp 2.1 ir 2.3, apie 450 sutarties mokestis.

Nepatiko Seb aptarnavimas.
Seb ir mano ir mano žmonos vienintelis bankas. Jau sėkmingai grąžintas vienas buto kreditas, kuris buvo parduotas. Turiu gyvybės draudimą (tuoj tuoj bus jau 3 maži vaikai). Vaikams kaupiami atskirai po 30 eur/mėn. Abiejų algos eina į seb. Plius yra apie 30k pinigų.

Gavosi taip, kad išeisiu is seb beveik visiškai. Ir nelabai jiems buvo įdomu.

Tuo tarpu citadele labai nustebino. Super aptarnavimas, siūlė daug nemokamų "perk'u". Tik marža didesnė. O 1.99 ir 2.2 visai skiriasi, kai kitą beveik vienodai.

Labai bijau imti tokia paskolą, bet 42 kvm bute penkiese nebetelpam. Teko rinktis. Manau kad 1.99% galėsiu laikyti ilgai, neskubėdamas grąžinti, o su jūsų forumo pagalba atidirbsiu ką sutaupysiu :)
Mano blogas http://giem.lt

Skelbti atsakymą