Būsto paskolos marža

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Skelbti atsakymą
weepee
Naujokas
Pranešimai:9
Užsiregistravo:Ket Bal 02, 2020 6:52 pm
Re: Būsto paskolos marža

Standartinė weepee » Ket Lie 23, 2020 6:28 pm

Ar logiška laikyti Unijoje X sumą, 1,8% kai esi tą pačią sumą skoloje bankui pagal 1.85% ? Iš vienos pusės nieko nelaimiu, sumokėčiau ir neturėčiau skolų.
Iš kitos pusės jei tų pinigų prisireiktų, reikėtų parduoti būstą. Kitu atveju reikėtų tik palaukti indelio termino pabaigos arba esant labai skubiems reikalams išimti prieš terminą be palūkanų.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Lie 24, 2020 4:30 am

weepee rašė:
Ket Lie 23, 2020 6:28 pm
Ar logiška laikyti Unijoje X sumą, 1,8% kai esi tą pačią sumą skoloje bankui pagal 1.85% ? Iš vienos pusės nieko nelaimiu, sumokėčiau ir neturėčiau skolų.
Iš kitos pusės jei tų pinigų prisireiktų, reikėtų parduoti būstą. Kitu atveju reikėtų tik palaukti indelio termino pabaigos arba esant labai skubiems reikalams išimti prieš terminą be palūkanų.
Grynai taip, tai sakyčiau, kad nelogiška. Galėtum įnešti didžiąją paskolos dalį, šiek tiek pasiliekant, o per naują susitaupyti dėl įšaugusio cashflow, nes nebereikėtų mokėti bankui. Arba dar geriau, atsidėjus juodai dienai, rezervui ir t.t., būtų protinga tą X ant ilgo investuoti į ETF'us ir uždirbti 5-7%.

Aš pats turiu indėlį už 1.8%, turėdamas paskolą su 1.95%. Tiesiog indėlio paskirtis kita ir man tų pinigų reikės po 1-2 metų. O būsto paskolą lyginu su savo ilgalaikėmis investicijomis į ETF'us, kurie generuoja tikrai daugiau nei 2% metinių, todėl ir neskubu grąžinti. Pakiltų EURIBOR'as ir paskolos kaina išaugtų iki kokių 5%, tuomet suskubčiau grąžinti didesnę dalį.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Pen Lie 24, 2020 4:43 am

Jei indėlio paskirtis juodos dienos rezervas, tai net ir jei paskola 5%, vistiek reikia palikti indėlį. Nes atėjus juodai dienai, rezervo nebuvimas kainuos gerokai brangiau.

weepee
Naujokas
Pranešimai:9
Užsiregistravo:Ket Bal 02, 2020 6:52 pm

Standartinė weepee » Pen Lie 24, 2020 5:31 am

Ilgalaikiams investavimams skiriami kiti pinigai, ty tie kurie dabar uždirbami, o ne per ilgus metus kaupti paskolai atiduoti (kol nesustabdė mintis panaudoti juos kitaip). Už būstą aš moku po 120€ tai klausimas ar man tas papildomas cashflow padėtų. Tik va esu iš kartos kur tėvai gink dieve nenori turėti jokių skolų, tai vis pamini kada aš ten tą paskolą grąžinsiu, o man kažkaip toks variantas kai teoriškai mokėčiau tik 0.05% kai būsto vertė dėl neblogos vietos ir infliacijos auga didesniu procentu visai tinka. Aišku kita kalba jei būtų skirtas nuomai (kas tolimoje ateityje planuojama).

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ant Lie 28, 2020 7:35 am

Aš manau, kad per šituos 2 komentarus pats ir atsakai į savo klausimą. Jei ne, tai dar kartą pats paklausk savęs ir atsakyk - kam laikai pinigus unijoje: juodos dienos fondui ar kaupi ankstesniam būsto paskolos grąžinimui? Jei fondui, tai viskas ok, jei paskolai, tuomet įsivertink ar grąžindamas būsto paskolą anksčiau laiko atlaisvinsi reikšmingą pinigų srauto dalį, kuri kažką pakeistų kasdieniniam gyvenime ar ilgalaikiam investavimui skiriamų pinigų dalį.

bebras
Naujokas
Pranešimai:15
Užsiregistravo:Ant Kov 12, 2019 4:23 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 1

Standartinė bebras » Ket Geg 27, 2021 5:59 pm

Bandau atgaivint temą po beveik metų :)

Swedbank siūlo 1.9%, Luminor - 1.95%, Citadele paraiškos neteikiau, bet kalbėjo apie 2.5% vidurkį. SEB į kalbas nesileido be paraiškos.

Pora klausimų
- Ką manot apie gyvybės draudimą paskolos grąžinimui? Įmoka nemaža, antra pusė viena "nepatemptų".
- Ar po formalaus pasiūlymo išsiuntimo bankas dar tikrina kreditingumą? Prisiskaičiau straipsnių, kad kredito reitingas mažėja vien nuo dažno tikrinimo (kas man šiaip jau skamba absurdiškai), tai dabar baisoka visiems bankams iš eilės siuntinėt užklausas :) galų gale, ar verta? 1.9% skamba tikrai neblogai, nežinau kiek realu kad kažkas pasiūlys labai mažiau.

bjaurus
Naujokas
Pranešimai:8
Užsiregistravo:Ant Lie 14, 2020 7:38 pm

Standartinė bjaurus » Ket Geg 27, 2021 6:53 pm

Ruošiamės pasigerint gyvenimo sąlygas, tai prieš savaitę Citadelė pasiūlė 1.90, kai SEB 1.95, Swed 2.0, nors su SEB jau dešimtmečiai , o Swed žmonos , kai su Citadelė neturėjau jokių reikalų.

mariakas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:33
Užsiregistravo:Šeš Sau 02, 2021 3:23 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 7

Standartinė mariakas » Pen Geg 28, 2021 3:26 am

Bebras, tai visiška tiesa, vienas pažystamas belenkaip nusimušė reitingą, nes vaikščiojo per bankus tiesiog sužinoti kokias palūkanas gali pasiūlyti naujai paskolai, nes kiekvienas patikrinimas numuša reitingą, vienas bankas net 2 ar 3 kartus tikrino...atrodo kartais, kad specialiai, kad sekančiam banke gautum blogesnes sąlygas

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Pen Geg 28, 2021 5:46 am

Kiek aš susidūriau paskutiniu metu, tai kol paraiška nepateikta, bankai siūlo tik preliminarią maržą, kuri neretai skiriasi nuo realios. Tai pateikti maržos pasiūlymai be paraiškos, nebūtinai reiškia, kad tiek ir pavyks gauti. Ir didelė tikimybė, kad vadybininkui susivedus pajamas ir galimą būsto kainą į darbinį exceliuką pasakyta vidutinė marža pagal išduotas paskolas, o kreditingumai ir įsipareigojimai niekur netikrinti. Nežinau, kaip viskas vyksta banke su naujos statybos butais, kai nereikalauja turto vertinimo, bet nei vienas bankas mano kreditingumo netikrino, kol nepamatė turto vertinimo analizės ir su paskolos paraiška negavo sutikimo tikrinti registruose.

Kovo mėn teko ir man antrą kartą praeiti per bankus dėl paskolos namo pirkimui. Kiekvienos situacijos imt už gryną pinigą nesiūlyčiau, bet pasidalinsiu savo patirtimi.

Perkamas namas Vilniuje, įregistruotas statybos baigtumas 81%("dėžutė" su langais ir durimis, lauko apdaila, valymo įrenginiu ir vandeniu iš bendro gręžinio, atvesta elektra), antra paskola(kurios atsisakysim pardavę pirmą būstą), kaina apie 80k€. Tai paskolos suma nėra didelė, pajamos neįspūdingos, kadangi pirkom kartu su žmona ir pajamos ženkliai skiriasi, bankai tą pajamų skirtumą irgi vertina(bent jau kaip sakė vieno banko vadybininkė 1000+1000 yra geriau, nei 1500+500).

Luminor kaip esamam klientui dėl pirmos paskolos pasiūlė 2,1%, Swedbank - 2,29%, SEB irgi siūlė 2,1%, tačiau pavyko nusiderėti iki 2,05%, nes turėjau kito banko tokį patį pasiūlymą, tačiau bandė negražiai įkišti paskolos draudimą. Į kitus bankus nesikreipiau, nes gavęs komentarus iš šių trijų bankų, supratau, kad geresnių sąlygų antrai paskolai iš mažesnių bankų tikėtis neverta, o ir dėl baigtumo, gali padidėti pradinio įnašo suma.

Tik vėlgi, paskola ne pirma, kai kuriem bankam neužteko įregistruoto baigtumo, kad vertinti daline apdaila.
Luminor vadybininkė pamačiusi vertinimą sakė, kad turint vieną paskolą ir perkant tokio baigtumo būstą, negausim 80% finansavimo, o bus 75% ar gal net 70% tik. Bet įvertinus ir patikrinus viską, gavau 2 variantus: finansuoti 80% be įsipareigojimo per 12mėn parduoti turimą būstą, arba finansuoti 75% su sąlyga, kad per 12 mėn turim parduoti turimą būstą.
Swed iškart pasakė, kad nefinansuos daugiau nei 70% ir dar prašys įrengimo sąmatos, kad vertinti paskolą ir įrengimui. Kaip pasakė, taip ir buvo.
SEB - pradžioj suabejojo dėl pačio namo finansavimo, tai pasakė, kad turi pasitikrinti ir gali reikėti daugiau pradinio įnašo, bet kai patikrino atidžiau, nekilo jokių problemų finansuotis 80% kainos. Tačiau pati vadybininkė pasakė, kad įsirengimui finansuoti negalės, nes tiesiog viršytų max įsipareigojimų sumą ta dalis.

Esminė sąlyga visiem bankam dėl mažesnio įregistruoto baigtumo - reikėjo pateikti planuojamą įrengimo sąmatą ir atitinkamai, arba vertintis banke paskolą įrengimui, arba parodyti sąskaitose daugiau nei pusė turimos įrengimo sąmatos pinigų sumą. Pagal planą buvom pasiruošę papildomą sumą įrengimui ir susiskaičiavau sąmatą, kurią turėjau pateikti bankams. O pagal šį kriterijų swed buvo pirmas atmestas bankas, kai pasakė, kad finansuos mažiau ir prašys, kad imtume įsirengimo paskolą.

bebras
Naujokas
Pranešimai:15
Užsiregistravo:Ant Kov 12, 2019 4:23 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 1

Standartinė bebras » Pen Geg 28, 2021 8:27 am

mariakas rašė:
Pen Geg 28, 2021 3:26 am
Bebras, tai visiška tiesa, vienas pažystamas belenkaip nusimušė reitingą, nes vaikščiojo per bankus tiesiog sužinoti kokias palūkanas gali pasiūlyti naujai paskolai, nes kiekvienas patikrinimas numuša reitingą, vienas bankas net 2 ar 3 kartus tikrino...atrodo kartais, kad specialiai, kad sekančiam banke gautum blogesnes sąlygas
Kosmosas :) Įdomu ar jau turint oficialų banko pasiūlymą jie dar gali sugalvoti jį atsiimti jeigu kredito reitingas nukrenta? Vakar pasižiūrėjau reitingo istoriją, tai nuo paraiškos pateikimo Swedbank tikrino gal 5 kartus...

GKA - ar turi omeny, kad pateikus paraišką marža gali būti nebent didesnė negu preliminariai sakyta, ar gali pasikeisti ir į mažesnę pusę?

Man šiuo atveju pasisekė, kad pavyko išvengti statomo objekto pirkimo su nepilnu baigtumu, ar netgi daline apdaila (taip pat perku namą), tai atkrenta galvos skausmas su įsirengimo finansavimu. Taip pat turėjau seną paskolą, kurią vėlgi pasisekė atiduoti prieš gaunant pasiūlymą naujai paskolai, bet likutis buvo nedidelis tai banko vadybininkė sakė kad maržos labai įtakoti neturėtų. Preliminariai žadėjo "2% arba mažiau", galutiniam rezultate atidavus paskolą gavosi, kaip minėjau, 1.9%.

Skelbti atsakymą