Tiny House - Kilnojamas nekilnojamas turtas

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38
Tiny House - Kilnojamas nekilnojamas turtas

Standartinė Sitis » Pen Geg 03, 2019 12:35 pm

Sveiki

Kaip Mr BM minėjo savo komentare į spekulianto prisistatymą - kartais galvoji kad esi vienintelis kažkame, bet pasirodo yra daug bendraminčių :)

Gal yra kažkas, kas domisi Tiny House living koncepsija, populiaria US, ir sunkiai prigijančia Europoje (greičiausiai dėl tam tikrų apribojimų).
https://www.youtube.com/watch?v=lHjJd4tkvSU
Ir krūva kitų pvz. Iš esmės smarkiai sumažintas realus namas užkrautas ant ratų.

Aš prieš eilę metų buvau žiauriai užsikabinęs, jau beveik ieškojau priekabos, radau variantą iš ko / kur statytis ir pan. Aišku per tą laiką nemažai vandens nutekėjo, yra rizika kad nepatiks, nėra kur išsinuomoti pabandyti, šeima papilnėjo ir pan. Ir su pinigais neaišku nes tipinių projektų iš US kaip pavyzdžio negali imti kadangi pas mus kiti apribojimai ir statyti reikėtų kitaip. Plius yra svorio apribojimas o kadangi europoje ypač mažai analogų, nesinori statant suprasti kad nepavyks tilpti į europinį max svorį keliuose tokiam objektui (3.5 tonos)
Bet visvien šis reikalas neiškrenta pilnai iš mano galvos dėl savo pliusų. Tad dabar pagalvojau kad gal šiai bendruomenei galėtų būti pakankamai įdomus :) Ypač kultivuojant downsizing, minimalistic living koncepsijas. O gal net yra kažkas kas kažką tokio turi / galvoja turėti?

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Pen Geg 03, 2019 12:42 pm

Hi,

atrodo cool :)

Kuo tave užkabino ši mintis? Mobilumu ar kaina?
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Pen Geg 03, 2019 12:55 pm

tiny house yra mano vienas iš tikslų ir svajonių:) neblogas variantas darytis iš furos konteinerių/šaldytuvų, nes jie jau gaunasi apšiltinti.

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Pen Geg 03, 2019 1:47 pm

Sitis rašė:
Pen Geg 03, 2019 12:35 pm
Sveiki

Kaip Mr BM minėjo savo komentare į spekulianto prisistatymą - kartais galvoji kad esi vienintelis kažkame, bet pasirodo yra daug bendraminčių :)

Gal yra kažkas, kas domisi Tiny House living koncepsija, populiaria US, ir sunkiai prigijančia Europoje (greičiausiai dėl tam tikrų apribojimų).
https://www.youtube.com/watch?v=lHjJd4tkvSU
Ir krūva kitų pvz. Iš esmės smarkiai sumažintas realus namas užkrautas ant ratų.

Aš prieš eilę metų buvau žiauriai užsikabinęs, jau beveik ieškojau priekabos, radau variantą iš ko / kur statytis ir pan. Aišku per tą laiką nemažai vandens nutekėjo, yra rizika kad nepatiks, nėra kur išsinuomoti pabandyti, šeima papilnėjo ir pan. Ir su pinigais neaišku nes tipinių projektų iš US kaip pavyzdžio negali imti kadangi pas mus kiti apribojimai ir statyti reikėtų kitaip. Plius yra svorio apribojimas o kadangi europoje ypač mažai analogų, nesinori statant suprasti kad nepavyks tilpti į europinį max svorį keliuose tokiam objektui (3.5 tonos)
Bet visvien šis reikalas neiškrenta pilnai iš mano galvos dėl savo pliusų. Tad dabar pagalvojau kad gal šiai bendruomenei galėtų būti pakankamai įdomus :) Ypač kultivuojant downsizing, minimalistic living koncepsijas. O gal net yra kažkas kas kažką tokio turi / galvoja turėti?
WOWWW, žiauriai įdomi ir kieta idėja. Iškart sudomino, rodos, kaip tik man. Ale, kaip gerai, kad būtų nuomos galimybė, išbandyt kaip reikiant.

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Pen Geg 03, 2019 1:58 pm

Mane labiausiai užkabino tas jaukumas ir namų šiluma kurią gali susikurti dar ir ant ratų minimalistiniame stiliuje. T.y. nevažiuosi keliauti. Bet kalbant apie darbus - taptum laisvesnis. Radai darbą Kaune - persitempei, gyveni. Užsienis - lygiai taip pat. Gyveni ten kur dirbi :) Jei nori ir galima - prie darbo pasistatei ir viskas. Nėra važinėjimo :)
Aš nenorėčiau turėti namo šaldytuve lygiai taip pat kaip ir nematau savęs gyvenant nuolatos plastikiniame kemperyje. Trumpalaikiam tikslui - gal ir OK. Bet man nebent kažkas kame aš matau save bent jau kokius 10 metų į ateitį. Plastikas yra plastikas. Amerikoje ir žavi tai kad išorėje lentos, viduje vonioje plytelės, normali mini virtuvė, erdvė ir pan. Tikras namas tik mini variante.
Kaina yra antras pagal svarbumą aspektas. Realiai gali nusipirkti kokį labai "nepopuliarų" sklypą vilniuje iki 2 arų labai geroje vietoje už labai nebrangiai, ten turėti komunikacijas, pasistatyti tokį daiktą ir gyventi pilnavertį gyvenimą. Nereikia nieko statyti, registruoti ir pan. Spėju su tokiu Tiny house padarytu patogiam gyvenimui + žemės sklypu sumoje gautųsi panašiai kaip ekonominės klasės senos statybos nedidelis butas vilniuje kur nei žemės neturi, nei mobilus esant reikalui gali būti. Ir pats namas neaišku kada sugrius :) Lietuvoje kažkaip nieks nesuvokia kad pirkdami tarkime antakalnyje 1960'tai statytus stambiaplokščius gelžbetonio konstrukcijų namus kuriems statybų garantija yra iki 50 metų - perka neaišku ką nes tuos namus teoriškai ne už ilgo reikės griauti ir statyti naujus (už tai mokės gyventojai dar kartą). Mes kaip šalis su tuo dar susidursime.. Daug kam butas = amžinas turtas.

Žodžiu, tiny house - labai plati tema.

Vienas didžiausių trūkumų įgyvendinimui Europoje yra apribota masė kelyje. Ir beveik neegzistuojanti teisinė bazė kaip legaliai tokiuose gyventi (prisiregistruoti, imti jiems paskolas ir pan.). Gali tik neoficialiai gyventi jei nereikia registruotos vietos, ar pan. Taip pat Europoje galioja 3,5T bendro svorio apribojimas. Teoriškai galima ir daugiau, bet tada einama į fūrų kategoriją (priekabos kaina naujos nuo 10-15k EUR ir tempti ją galės tik fūra / traktorius ir pan. su didele mase, hidraulika priekabos stabdžiams ir pan. Plius reikės fūros teisių. Jei norima likti automobilių kategorijoje, yra priekabos su bendra mase iki 3,5T bet jos pačios sveria apie 1-1,2 tonas reiškias naudingas svoris gali būti apie 2,3-2,5t ko gali nepakakti kokybiškam namukui ir gausis už brangiai tas pats kemperis :) Na ir reikia džipo kurio bendra masė bus artima 3 tonom. Nes lengvesni / silpnesni tiesiog negalės tokio svorio saugiai patempti.
Yra variantas virintis savo priekabą ir registruoti ją, man rodos žmogus gali vieną priekabą pasigaminti pats sau ir praėjęs kažkokią patikrą ją naudoti. Bet nežinau ar tokiam reikalui / svoriui tai praeitų :)
Pirktinės priekabos naudotos - antrinėje rinkoje per 2 metus stebėjimo radau tik vieną ir už 80% naujos kainos. Nauja 3,5t priekaba kainuoja ~4-4.5 k EUR.

Namelio statyba - yra tokia technologija kaip ekstrudinti metalo profiliai U formos. Parisuošus projektą teoriškai galima gan lengvai susirinkti tokią konstrukciją, apsišildinti ir kažkokiu lengvu kompozitu panašiu į lentas lengvu apkalti :) Yra įmonė lenkijoje kuri tai galėtų padaryti. Mačiau netgi US tokį variantą Tiny house daromą. Bet vėlgi, sunku įvertinti kiek galutiniam variante bus svorio. Taip kaip amerikoje daro iš gryno medžio tašių - nerealu tilpti į svorį. Ir nesinori nusipirkti priekabos už 4,5 EUR, pasiruošti projektą iš profilio, lenkijoje susirinkti, grįžus apsišildinti, viduje plokštėm apkalti, iš išorės plastiku, susidėti langus ir duris, pasisverti ir suprasti kad "liko" 500 KG visiems baldams, įrangai ir pan :)

Labai daug klausimų.... Kažką gal jau primiršau, seniai domėjausi, reikia nupūsti dabar dulkes nuo informacijos galvoje :)

Amerikoje jiem bepigu. Pas juos jei neklystu yra apribojimas svorio vienai ašiai. Tad ten kiek pamenu toks namukas gali sverti ir 7 tonas. Jie pasiima savo traktorius su 5,7 HEMI varikliais ir tamposi visur kur nori :)

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Pen Geg 03, 2019 2:01 pm

Stoic rašė:
Pen Geg 03, 2019 1:47 pm
WOWWW, žiauriai įdomi ir kieta idėja. Iškart sudomino, rodos, kaip tik man. Ale, kaip gerai, kad būtų nuomos galimybė, išbandyt kaip reikiant.
Pasidomėk plačiau, čia tik vienas greitas pavyzdys. Yra labai cool projektų. Pilnas Youtube ;)
Jei bus įdomu, galiu pakelti archyvus ir daugiau info atkapstyti.

Jei esi vienas ir nereikia maximalaus dydžio / svorio, manau ir LT galima bandyti prasukti tokį pilotinį projektą. Man kaip 4 asmenų šeimai reikėtų kiekvieno tokio daikto centimetro ir kilogramo. Nes kaip minėjau, tikslas būtų jame PILNAI gyventi tam kad esamą NT nuomoti. Nėra tikslo ištaškyti 40.000 tik tam kad pagyventi ir suprasti kad ne... kažkas netinka. Netelpam. Nepatogu.

Nuoma būtų idealu. US yra nuomai variantai. Pas mus Europoje kai domėjausi - buvo tik keli gyvi namai tokie padaryti. Vienas UK, kitas kažkur europoje važinėjo. Gal dabar kas pasikeitę, reikėtų pasidomėti.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pen Geg 03, 2019 2:33 pm

Na man atrodo Europiečiai eina kiek kitu keliu ir stato modulinius namukus. Jų principas kaip aprašytas Siti, bet jie yra kiek sėslesni, neturi važiuoklės, o pervežami yra tik su specialiu transportu. Bet apskritai mąstant, modulinis namukas irgi labai tinkamas variantas šiuolaikiniam žmogui:
- erdvės kiekis racionalus, tiek kiek reikia patogiai gyventi;
- labai gera kaina;
- norint galima perkelti į kitą sklypą;
- statybai nereikia spec. dokumentų.

Aišku, nemažai šarmo lieka tam būstui, kuris turi nuosavus ratus ir gali būti pertempiamas, bet visgi, Europoje būstas su ratais yra tikrai mažokas :)

Kaip pvz. galėtų būti INNOVATUS įmonė. Nepažįstu jų, bet vis stebiu, tai atrodo kietai.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Pen Geg 03, 2019 5:08 pm

Tai tiny house nėra tik namas ant ratų. Aš asmeniškai net negalvoju apie tokį variantą nes pas mus yra toks bjaurus dalykas kaip žiema ir jeigu tą mažą namuką ant ratų dar apšiltinsi tai išvis vietos neliks. Aš turėjau omeny tokį tiny house kur parašė Mr. BM yra tiesiog pasakiškai gražių tokių namų. O iš jūriniu konteinerių irgi padaro gražius namus gal tik skamba lievai tipo konteineris šaldytuvas. Bet yra gražių projektų ir kaina gaunasi nedidelė tokio projekto. Va geras pavyzdys tiny house https://youtu.be/PFNdIup9kS0 ir aš būtinai norėčiau savo kiemo ir maksimaliai augintis savo maistą kiek tik įmanoma kad kuo labiau atsiskirti nuo sistemos. Aišku ant stogo būtinai saulės kolektoriai. Čia žmogelis gerai varo https://youtu.be/vjCke0dRgWo bet čia tik mano svajonės kaip maksimaliai atsiriboti nuo sistemos :))

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Pen Geg 03, 2019 5:12 pm

Mr. BM. rašė:
Pen Geg 03, 2019 2:33 pm
Na man atrodo Europiečiai eina kiek kitu keliu ir stato modulinius namukus. Jų principas kaip aprašytas Siti, bet jie yra kiek sėslesni, neturi važiuoklės, o pervežami yra tik su specialiu transportu. Bet apskritai mąstant, modulinis namukas irgi labai tinkamas variantas šiuolaikiniam žmogui:
- erdvės kiekis racionalus, tiek kiek reikia patogiai gyventi;
- labai gera kaina;
- norint galima perkelti į kitą sklypą;
- statybai nereikia spec. dokumentų.

Aišku, nemažai šarmo lieka tam būstui, kuris turi nuosavus ratus ir gali būti pertempiamas, bet visgi, Europoje būstas su ratais yra tikrai mažokas :)

Kaip pvz. galėtų būti INNOVATUS įmonė. Nepažįstu jų, bet vis stebiu, tai atrodo kietai.
Taip, Europoje dėl natūraliai mažesno noro pompastikai ir dydžiui (US liga) - yra kitų iniciatyvų kurios US turbūt net neprigytų. Man buvo labai įdomi IKEA konepsija jau surinktus gamykloje modulius su visais baldais ir pan atvežti ir sumontuoti vietoje kaip namuką. Man rodos šitas:
https://www.boklok.com/about-the-homes/
Greičiausiai kažkur tinklapyje tiesiog pasirenki: viena svetainė, du miegamiegi, virtuvė ir pan. Bet kol kas man rodos tik skandinavai gali juos nusipirkti. Mačiau dokumentiką kaip tuos namukus surenka. Smagiai atrodo, logiška verslo idėja. Aš mielai tokį nusipirkčiau :)

Modulinio ir Tiny House principai bei skirtumas yra toks kad Tiny House realiai yra erdvės ribotas maksimumas ir viskas. Nebent terasą didelę turėti ir lauke dalį laiko praleisti :) Tad labai gerai turi apgalvoti erdvę, visi daiktai turi turėti dvigubą ar trigubą paskirtį ir pan. Modulinis realiai dydžio neriboja, atitinkamai gyvenimo stiliaus prie namo neturi pritaikyti. Tiesiog susikomplektuoji ir susilipdai kaip lego kiek nori ko nori :) Na ir tas mobilumas kas amerikoje labai aktualu nes ten darbo rinka nuo vienos pakrantės iki kitos. Tad žmonės gan dažnai nori keisti darbą ir persikrausto su viskuo į kitą valstiją. Tokį Tiny House realiai persitempei ir viskas. Net ir moduliai kaip Mr BM sakė - iš esmės sudėtingiau bet taip pat transportuojami :)

Tad kartais NT nėra toks jau labai ir N....

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Pen Geg 03, 2019 5:24 pm

Rolandas rašė:
Pen Geg 03, 2019 5:08 pm
Tai tiny house nėra tik namas ant ratų. Aš asmeniškai net negalvoju apie tokį variantą nes pas mus yra toks bjaurus dalykas kaip žiema ir jeigu tą mažą namuką ant ratų dar apšiltinsi tai išvis vietos neliks. Aš turėjau omeny tokį tiny house kur parašė Mr. BM yra tiesiog pasakiškai gražių tokių namų. O iš jūriniu konteinerių irgi padaro gražius namus gal tik skamba lievai tipo konteineris šaldytuvas. Bet yra gražių projektų ir kaina gaunasi nedidelė tokio projekto. Va geras pavyzdys tiny house https://youtu.be/PFNdIup9kS0 ir aš būtinai norėčiau savo kiemo ir maksimaliai augintis savo maistą kiek tik įmanoma kad kuo labiau atsiskirti nuo sistemos. Aišku ant stogo būtinai saulės kolektoriai. Čia žmogelis gerai varo https://youtu.be/vjCke0dRgWo bet čia tik mano svajonės kaip maksimaliai atsiriboti nuo sistemos :))
Tiny House ant ratų apsišildo lygiai taip pat kaip ir moduliai :) Mačiau filmukų kur ir žieminiai variantai yra. Su šildymu viskas susiveda į tai kiek energijos prarandi ir kiek sukuri. Kadangi erdvės nedaug, ir apšildyti ją nesunku. Jei du žmonės gyvena tai jau iš žmogaus turi 2x100W=200W nuolat generuojamos šilumos :) Plius virtuvėje kažką iškepi. Vonioje nusiprausi. Ir beveik šilta :) Realiai gali šiltnamyje žiemą gyventi jei gerą pečiuką turėsi :) Tai viskas veikia. Bet taip, Tiny house gali būti bet kas kas yra House ir kas yra mažas :) Tai čia pagal kiekvieno norus galima sugalvoti kas geriausiai veikia mūsų klimatu ir pan :) Jūriniai konteineriai irgi variantas :) Matęs tokių. Išsipjaustai ką reikia, apsišildai, apsikali ir net nesuprasi kad pagrindas - konreineris :) Tik kad tie konteineriai nepigūs. Didesnis tas 40 pėdų ~ 2-3 k EUR + atvežimas.

Kiemas, savo daržas, Off the grid mąstymas. Labai artima :) Smagu ir šitoj bendruomenėj girdėti tokius terminus :) Svajoju ir aš apie off the grid nameliuką su dideliu kiemu, daržu, savo daržovėm ir vaisiais. Vaikam erdvė, nepriklausomumas, realiai gali pragyventi su labai minimaliom sąnaudom.

Skelbti atsakymą