Tiny House - Kilnojamas nekilnojamas turtas

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55
Re: Tiny House - Kilnojamas nekilnojamas turtas

Standartinė Giem » Ant Spa 15, 2019 12:06 pm

Labai įdomi tema.
Visą laiką su žmona norėjome sodybos gamtoje.
2016 pavasarį pradėjau ieškoti namuko/sodybėlės kažkur aplink Vilnių. Nieko padoraus ir tvarkingo neradau už priimtiną kainą. Jeigu gera vieta - tai net iš absoliutus konteineris (su šiukšlėm) - jau 80k. Buvo keli objektai, kuriuos apžiūrėjome - nedideli sodo nameliai, sutvarkyti, bet dažniausiai aplink buvo pilna socialinių problemų.. Ar tai greitkelis, ar pijokai, benamiai..

Skaičiavau, kiek kainuotų sklypas+kemperis+komunikacijos, sklypas+namukas, sklypas+tiny house kažkoks analogas (sodo namukas ant priekabos, tik apšiltinti ir t.t. Transportavimui - pasisamdai traktorių ar fūrą, perveža - pats čia neišlaidauji - juk nevežiosi kasdien ar kas mėnesį..). Sklypo kaina fiksuota, patogumui - komunikacijų irgi. Nėra skirtumo ar kemperis ar normalus namas - nuotėkų ir vandens vistiek gyvenant reikia. Elektros irgi reikia. Susiduri su teisiniais reikalais. Tuščiame sklype - elektros nereikia, turi būti objektas (bent jau ūkinis pastatas).

Nusipirkau sklypą prie ežero, sunkiai privažiuojamoje vietoje (kaimynų mažai, vasarą niekas neatvažiuoja prie ežero išskyrus vietinius, medžiotojus ir žvejus). Kainavo 7150, 50 arų, su ežero pakrante ir mišku. Pakeičiau žemės paskirį iš žemės ūkio į gyvenamąją (tam reikia sklypą pirkši kaimo teritorijoje, ne Vilniaus ir ne Trakų rajone). Aš pasirinkau Elektrėnų (rekomenduoju ir kitiems, kam įdomu). Žemės keitimas kainavo - 0, vieną nuvažiavimą iki Elektrėnų, atsiimti dokumentus, kuriuos nusiunčiau paštu.

Elektra - visa istorija. Pirmas paskaičiavimas elektros įvedimui iš ESO - min 8860 eurų. Po daugelio raštų ir reikalų, pasinaudojimo pažintimis - elektra atsirado už ~500. Tam reikėjo sakyti, kad elektra bus namui. Namui reikės popierių. Tai kol įvedinėjo elektrą, reikėjo bandyti tvarkytis namo popierius. Nesusitvarkėm, nes mum nereikia namo, reikia sodybos. Pigiai ir greitai. Vnz. įvedė elektrą, viskas ok. Kai turi elektrą - reikia jau ir namuko.

Rąstinis - romantika, kemperis ar jo analogišks plastikinis - kažkaip netaip, žmonai netiko. Tiny house analogas - reikalai, nes nėra pamatų, nieks nedraudžia, nesupranta. Paskaičiavau, pasirodė labai brangu ir neįprasta, neradau, kas apsiimtų. Moduliniai namukai - realiai beveik namo kaina. SIPS namukai - irgi gerokai brangiau, pliusas - sandarumas. Pigiausiai pastatyti pasiūlė paprastą karkasinį namuką (apklausiau ~30 statytojų, nuo firmų iki pavienių veikėjų). Pasirinkau kiek brangesnį, bet atrodė, kad malonesnį - 49,9 kvadratinių metrų rąstinį (nusipiešiau pats, po to kažkiek gailėjausi, kad rąstinis, dėl namuko "vaikščiojimo", atsirandančių tarpų ir t.t.). Dabar tikrai statyčiau paprastą karkasinį, apšiltinčiau, apkalčiau pusiniais rąsteliais, būtų cool. Registruotas, kaip "Paskirtis - kita". Gyvenamosios vietos ten nedeklaruosi, vaikai darželio, mokyklos negaus ir kt. reikalai.

Langai, durys, vandens gręžinys, stogas, nuotėkos, trinkelės, tvoros, vartai ir t.t. Suma sumarum kaina - kaip trečdalis gero įrengto 120 kvm. namo. Su sklypu ir nemažai mano pačio darbo - gavosi ~60k. Ar vertėjo - tikrai taip. Dvi vasaras ten jau gyvenome (gegužė-rugsėjo vidurys), fantastika, planuoju ten nuolatos likti gyventi, kai vaikai išeis iš namų (po 15-18 metų). Ar apsimokėjo - ne. Bet yra tokia svajonė - tikrai rekomenduoju.

Jeigu turi svajonę turėti Tiny house - tikrai siūlau. Gal pinigais ir neapsimokės, bet emocijos, pats procesas - jėga. Vaikai užaugs, liksite dviese. Tada jau sočiai..
Tik reikia žinoti, kur jis stovės. Ir reikia pagalvoti, apie vandenį, nuotėkas, šiukšles. Kasdienybėje be to negyvensi. Net ir savaitgalį - jeigu nėra WC ir vandens, vieta tampa nebe tokia maloni.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Spa 16, 2019 7:35 am

Giem, dėkui už pasidalinimą. Įdomu skaityti. Kai kuriuos mintys tokios panašios, atrodo, kad pats rašiau :)

Manau, kad šiandien už tokią sumą kokią mokėjai jau nepavyktų prasisukti. Viskas stipriai pabrango statybų sektoriuje. Na nebent dalį darbų pačiam darytis, bet savo laikas irgi kainuoja.
Pastaruoju metu domėjausi žemės geologiniais tyrimais (čia toks dalykas, kurio reikia pamatams suprojektuoti), tai jeigu prieš porą metų kainavo 200-300€, dabar jau 700-800€.

Beje, dėl namuko gamtoje. Turime labiau gyvenimo, o ne statybų patirties, tai tokiuose gamtos kampeliuose vasaros sezono metu labai faina būti. Ramybė, ankstyvi rytai, gyvūnų garsai, maudynės ežere, žvejyba... Norisi dar ir dar. Bet kai ateina ruduo ir reikia grįžti į miestą būna net liūdna. Bet viskas yra kiek kitaip, kai reikia gyventi nuolatos, ypač kai ateina šaltasis sezonas. Tada norisi į miestą, kur daugiau žmonių, bendravimo, „šilumos“. Tad sakyčiau, kad senatvėje visgi reiktų turėti ne tik tokį namuką, bet ir kažkokį kampelį grįžti į miestą.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vilis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:135
Užsiregistravo:Tre Vas 05, 2020 10:21 pm
Išsiųsta patiktukų: 21
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Vilis » Ant Bal 14, 2020 6:54 am

Giem rašė:
Ant Spa 15, 2019 12:06 pm
Nusipirkau sklypą prie ežero, sunkiai privažiuojamoje vietoje (kaimynų mažai, vasarą niekas neatvažiuoja prie ežero išskyrus vietinius, medžiotojus ir žvejus). Kainavo 7150, 50 arų, su ežero pakrante ir mišku. Pakeičiau žemės paskirį iš žemės ūkio į gyvenamąją (tam reikia sklypą pirkši kaimo teritorijoje, ne Vilniaus ir ne Trakų rajone). Aš pasirinkau Elektrėnų (rekomenduoju ir kitiems, kam įdomu). Žemės keitimas kainavo - 0, vieną nuvažiavimą iki Elektrėnų, atsiimti dokumentus, kuriuos nusiunčiau paštu.

Langai, durys, vandens gręžinys, stogas, nuotėkos, trinkelės, tvoros, vartai ir t.t. Suma sumarum kaina - kaip trečdalis gero įrengto 120 kvm. namo. Su sklypu ir nemažai mano pačio darbo - gavosi ~60k. Ar vertėjo - tikrai taip. Dvi vasaras ten jau gyvenome (gegužė-rugsėjo vidurys), fantastika, planuoju ten nuolatos likti gyventi, kai vaikai išeis iš namų (po 15-18 metų). Ar apsimokėjo - ne. Bet yra tokia svajonė - tikrai rekomenduoju.
Labai panaši situacija ir pas mane, tik dar viskas minčių ir idėjų stadijoje. Sakyčiau dar net ir apsisprendimo stadija. Nes šiuo metu gyvename renovuotame name ir jį tvarkomės, bet kiek ilgai ir ar visam čia liksime nežinia. Net ir turint savo sklypą-namą sodų bendrijoje, norisi dar nuošalesnės ir ramesnės vietos. Ieškausi sodybos ar žamės sklypo, kol kas per 2-3 mėn jokio padoraus rezultato, gal Giem gali pasidalinti kaip ir per kur ieškojai? manau dar man reiktų ir plaplėsti paieškos zonas, nes kaip ir naturalu gyvenant Vilniuje ieškome kažkur aplink, kad gyvenant čia nebūtų toli važinėti. Planas panašus turėti poilsio kampelį iki kol užaugs vaikai, o po to galbūt persikelti visam laikui.

Vienas toks įdomesnių projektų-kanalų pasekti - https://www.youtube.com/channel/UCX49PV ... e5mZe1LIyA

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ant Bal 14, 2020 8:55 am

Aš važiavau pažiūrėti visų skelbimų be foto. Du radau kurie tiko, bet vieno kaina netenkino. Kai parduoda paprasti žmonės, dažnai nededa padorių foto. Plius neapsiriboti reikia aruodu. Mano sklypas 27 km nuo Vilniaus centro. Per 200m iki Trakų raj., bet Elektrėnų rajone. Manau greitu laiku išmes skelbimų kažkiek daugiau.
Mano blogas http://giem.lt

Skelbti atsakymą