Būsto pirkimas ar nuoma?

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Skelbti atsakymą
Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1
Re: Būsto pirkimas ar nuoma?

Standartinė Rolandas » Pen Bir 21, 2019 12:07 pm

Tau tik atrodo kad gyvenimo kokybė ten visai kita...

Bet čia gal tik man taip nes man miestas ir senamiestis kelia nulis emocijų. Vidui esu visiškas kaimietis ir dabar kai pagalvoju man šitas požiūris dar ir sutaupo krūvą pinigų...

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pen Bir 21, 2019 1:00 pm

Rolandas rašė:
Pen Bir 21, 2019 12:07 pm
Tau tik atrodo kad gyvenimo kokybė ten visai kita...

Bet čia gal tik man taip nes man miestas ir senamiestis kelia nulis emocijų. Vidui esu visiškas kaimietis ir dabar kai pagalvoju man šitas požiūris dar ir sutaupo krūvą pinigų...
Iš objektyvių argumentų, galiu keletą pateikti, kodėl senamiestyje visgi geriau:
- jeigu dirbi centre, tuomet vaikštai pėsčiomis į darbą. Tauposi laikas, pinigai bei sveikata (miegamuosiuose rajonuose, kaip žinia, verslų bei darbo vietų ne per daug);
- senamiestyje yra daug nemokamų renginių, kurie pasiekiami pėsčiomis ir greitai;
- geriau sutvarkytos viešos erdvės nei kitose miestų dalyse;
- daug botique parduotuvėlių ar mini Lietuviškų verslų, o tai leidžia mažiau pirkti prekybos centruose, daugiau pas vietinius gamintojus (pigiau, skaniau, kokybiškiau, ekologiškiau).

Yra ir kitų argumentų, bet kaip sakau, ten jau pradedame eiti į subjektyvumus, tad neverta dėl jų stipriai diskutuoti. Visi esame skirtingi.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Pen Bir 21, 2019 1:39 pm

Nu gerai darbas netoli čia stiprus argumentas. Bet jeigu netenki ten darbo? O ten kažkaip aš pramonės ir rimtų objektų nemačiau. Kavinukės ir smulkios parduotuvės. Mokėsi kosminę kaina už paskolą ir netekus darbo išvis bus labai liūdna. Plius ten gi pastovus žmonių ir turistų srautas,man asmeniškai tai yra pragaras. Atvažiuoti ten pabūti faina gražu bet būti tame sraute man atrodo yra nuovargis. Ir kad pigiau senamiestyje nu nežinau kiek atsimenu viskas kas yra senamiestyje jau pagal nutylėjimą yra brangiau nei visur kitur...

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pen Bir 21, 2019 1:53 pm

Rolandas rašė:
Pen Bir 21, 2019 1:39 pm
Nu gerai darbas netoli čia stiprus argumentas. Bet jeigu netenki ten darbo? O ten kažkaip aš pramonės ir rimtų objektų nemačiau. Kavinukės ir smulkios parduotuvės. Mokėsi kosminę kaina už paskolą ir netekus darbo išvis bus labai liūdna. Plius ten gi pastovus žmonių ir turistų srautas,man asmeniškai tai yra pragaras. Atvažiuoti ten pabūti faina gražu bet būti tame sraute man atrodo yra nuovargis. Ir kad pigiau senamiestyje nu nežinau kiek atsimenu viskas kas yra senamiestyje jau pagal nutylėjimą yra brangiau nei visur kitur...
Senamiestyje labai daug ofisų. Jau nekalbu apie aplinkinius rajonus, kurie lengvai pasiekiami pėsčiomis, t.y. naujamiestis ir kostitucijos pr. kur ko gero yra didžioji dalis Vilniaus ofisų. Arba Naujininkai, kuriuose dar ir pramonės/prekybos yra.

O dėl pigumo/brangumo, tai taip, yra tikrai brangių parduotuvėlių. Betpavyzdžiui Tymo turgelyje, pabandyk nusipirkti šviežios lietuviškos mėsos ar paukštienos. Man buvo malonus atradimas, tik tiek, kad toli važiuoti iš kitų rajonų (gyvenu ne senamiestyje). Pigiau nei prekybos centre + eko ūkiai Lietuvoje. Ir CO2 mažiau į orą, nes nereikia produktų vežti iš Lenkijos ar net pietų Europos ;)

Daržovės irgi pigesnės, jeigu lyginsi ekologiškus produktus turgelyje su ekologiškais produktais prekybos centre.

Nors kas be ko, yra ir brangesnių vietų. Reikia tik atsirinkti
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Sek Bir 23, 2019 8:02 am

Rolandas rašė:
Pen Bir 21, 2019 8:08 am
430€ per mėnesį už nuomą???nu tada tikrai geriau imti paskolą ir pirkti nuosavą būstą.
€215 žmogui šalies sostinės centre yra pigu. Tai yra vienas tų dalykų, kurių neįvertiname Lietuvoje. :) Turbūt realu išsinuomoti gražų butą ne Senamiestyje už €125-150 žmogui. €90 per mėnesį už laiką praleistą savo pomėgiams vietoj keliavimo autobusu į darbą, manau, yra verta. :) Gera dokumentika apie situaciją Amsterdame, kai jaunimas neišgali gyventi net ne Amsterdamo centre, o apskritai dalyse arčiau universiteto.
Rolandas rašė:
Pen Bir 21, 2019 9:03 am
O nėra taip kad dauguma senamiestį gyvena dėl įvaizdžio?
Aš irgi taip galvojau, kol negyvenau. Dar galvojau, kad per barų triukšmą neįmanoma miegoti. :)

Skoniai ir prioritetai žmonių skiriasi. Man patinka Senamiesčio gatvelės ir jomis eiti į darbą ar pasivaikščioti. Oranžiniai dviračiai realiai yra tinkami tik naudojimuisi Senamiestyje ir tai yra nerealus dalykas.

Neketinu keisti darbo artimiausiu metus, jei netekčiau, veikiausiai, kaip Mr. BM pažymėjo, darbo vieta būtų kažkur miesto centre. Gal net arčiau. :)
Rolandas rašė:
Pen Bir 21, 2019 1:39 pm
Plius ten gi pastovus žmonių ir turistų srautas,man asmeniškai tai yra pragaras. Atvažiuoti ten pabūti faina gražu bet būti tame sraute man atrodo yra nuovargis. Ir kad pigiau senamiestyje nu nežinau kiek atsimenu viskas kas yra senamiestyje jau pagal nutylėjimą yra brangiau nei visur kitur...
Turistų srautas didelis yra tik Pilies g. ir Vilniaus g. vakarais. Visur kitur visiškai normalu. Dažnai savo merginai sakau, kad sunku patikėti, jog esame sostinės centre 22h, nes aplinkui nebūna nei vieno žmogaus.
Mr. BM. rašė:
Pen Bir 21, 2019 1:53 pm

O dėl pigumo/brangumo, tai taip, yra tikrai brangių parduotuvėlių. Betpavyzdžiui Tymo turgelyje, pabandyk nusipirkti šviežios lietuviškos mėsos ar paukštienos. Man buvo malonus atradimas, tik tiek, kad toli važiuoti iš kitų rajonų (gyvenu ne senamiestyje). Pigiau nei prekybos centre + eko ūkiai Lietuvoje. Ir CO2 mažiau į orą, nes nereikia produktų vežti iš Lenkijos ar net pietų Europos ;)

Daržovės irgi pigesnės, jeigu lyginsi ekologiškus produktus turgelyje su ekologiškais produktais prekybos centre.
Kurioj vietoj Tymo turguj radai pigias daržovės? Aš iš ekogiedrikų ūkio prie įėjimo dažniausiai perku, bet pas juos nepigiai būna.
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Sek Bir 23, 2019 12:11 pm

jeigu alga vieno asmens 2000-2500€ tada gaaal ir sutinku su tuom ką parašei. Kitu atveju tokius dalykus priskiriu prie tokių kur gauna algą 600€ ir perka iPhone už 1000€

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Sek Bir 23, 2019 1:14 pm

Rolandas rašė:
Sek Bir 23, 2019 12:11 pm
jeigu alga vieno asmens 2000-2500€ tada gaaal ir sutinku su tuom ką parašei. Kitu atveju tokius dalykus priskiriu prie tokių kur gauna algą 600€ ir perka iPhone už 1000€
2 variantai:

1. Alga 1.000 Eur į rankas. Nuomai 125 Eur/mėn. ne centre. Papildomos išlaidos dėl transporto - 29 Eur/mėn. viešam transportui, 20h daugiau praleista viešam transporte. Pietauti reikia kavinėse (papildomai bent 40 Eur/mėn.) arba gamintis iš anksto namie ir nešiotis dėžutėje į darbą.

2. Alga 1.000 Eur į rankas. Nuomai 215/mėn. centre, 3 Eur/mėn. išlaidų oranžiniams dviračiams. Švieži pietūs kasdien namie.

Gaunam, kad pirmu atveju išleidžiam 90 Eur/mėn. mažiau ant nuomos, tačiau 69 Eur/mėn. daugiau mokam už viešą transportą ir pietus kavinėje. 20h savo laisvalaikiu įvertiname 21 euru. Malavyje arba Kirgizijoje galbūt ir patrauklus atlygis. :)
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Sek Bir 23, 2019 4:15 pm

Įtikinai.

Vartotojo avataras
jėzus
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:50
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 5:59 am
Gavo patiktukų: 1

Standartinė jėzus » Sek Bir 23, 2019 5:29 pm

Tokia jau ta žmogaus psichologija, jog visad atrandama argumentų pateisinti vienokius ar kitokius savo veiksmus/sprendimus, kad ir kokie jie bebūtų.

Asmeniškai gyvenau centre, netoli darbo/senamiesčio. Eidavau 15min pėstute.
Dabar gyvenu priemiestyje. Važiuoju 15min su paspirtuku.
Minusas kad gruodį/sausį/vasarį pasitaiko dienų kai neina važiuoti labiau dėl šviežiai krentančio sniego.
Bet gyvenant toli nuo centro pasirinkus tinkamą tr. priemonę laikas negaištamas.
Tais kartais, kai tenka viešuoju važiuoti 1val/diena (pirmyn-atgal) labai gerai sueina knygų skaitymas/klausymas.
Tad paminėtos 20h savo laisvalaikio galima išnaudoti ir naudingai, nes knygas kaip suprantu čia visi skaito, ir tikrai ne po 20val per mėn..
Dar niuansas dėl senamiesčio jog Vilniuje jis duobėje, tad jame oras buna pats nešvariausias kietųjų dalelių kiekiu, tad tie pasivaikščiojimai kur aka sveika ne visad buna sveika.

Daugiau gyvenime nesirinkčiau centro ir šiaip gyvenimo daugiabutyje.
LGBT

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Sek Bir 23, 2019 6:35 pm

jėzus rašė:
Sek Bir 23, 2019 5:29 pm
Tokia jau ta žmogaus psichologija, jog visad atrandama argumentų pateisinti vienokius ar kitokius savo veiksmus/sprendimus, kad ir kokie jie bebūtų.
Geras pastebėjimas. Pats dažnai skaitydamas diskusijas ar klausydamas, ką pats šneku šitai pastebiu.

Skelbti atsakymą