Būsto pirkimas ar nuoma?

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83
Re: Būsto pirkimas ar nuoma?

Standartinė Mr. BM. » Ant Geg 14, 2019 4:39 pm

Barzdocius rašė:
Ant Geg 14, 2019 4:26 pm

Tai planuojat statytis be paskolos? Iskart susitaupyt o tada statyt ar statyt ir statybas finansuotis tiesiog is atlyginimo?
Siulau pasiskaityt lietuvisku statytoju blogus. Man susidare nuomone, kad statymas paciam kainuoja ne stipriai maziau negu uzsisakius statybos imoneje visas statybas, plius reikalauja ziauriai daug laiko (kas jusu atveju reiskia maziau laiko darbui uz kuri gaunate pinigus), plius galima prisidaryt brangiu klaidu.
Statytis ateityje planuojame, bet dar nežinau kaip finansuosimės. Dar neskaičiavau kas gaunasi, nesinori pliurpti niekų.

Bet viena yra aišku: statytis savo yra gerokai pigiau nei pirkti jau pastatytą. Nors statymas užima savo laiko, tačiau "premium" suma, kurią pasiima vystytojai yra tiesiog per stambi. Ir šiaip, tokie dalykai praskaidrina gyvenimą, suteikia įdomios patirties..

P.S. ačiū už patarimus, pasirodo statytojų blogų yra žiauriai daug :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Barzdocius
Mustachian
Pranešimai:170
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 6:24 am
Išsiųsta patiktukų: 26
Gavo patiktukų: 14

Standartinė Barzdocius » Ant Geg 14, 2019 5:29 pm

Jo, siaip va cia labai geras resursas kur surenka visus naujausius irasus: https://estatytojai.lt . Man ju skaitymas padeda lengviau isijausti i savo tikslus ir padidinti motyvacija taupymui :)

yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6

Standartinė yo1o » Tre Geg 15, 2019 6:43 am

Mr. BM. rašė:
Ant Geg 14, 2019 3:30 pm
Rolandas rašė:
Ant Geg 14, 2019 3:21 pm
Nes tu mokėjimo laikotarpyje jį nuomoji iš banko ir esi pririštas prie to.
Nesi pririštas. Bet kada turtą gali parduoti arba skolą bankui grąžinti anksčiau.
Na nevisada taip veikia. Pats pirkau iš žmogaus kuris pardavęs dar liko 13k bankui skoloj.
Bet šiaip mano nuomone jei neturi pinigų turi vienintelį variantą skoliniesi iš banko ir užsidedi pančius.
Jei turi pinigų tai turi ir laisvę nuomotis arba pirkti. Gali pirkti iškart, gali tik minimalų įnašą įmokėt ir likusiu investuoti kitut. Pinigai suteikia laisvę!

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Tre Geg 15, 2019 7:24 am

Yo1o visiškai teisus esi. Pats dar MR. BM rašei instagrame "nemokėk už šiandienos daiktus rytojaus pinigais"

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Tre Geg 15, 2019 7:44 am

Mr. BM. rašė:
Ant Geg 14, 2019 4:39 pm

Bet viena yra aišku: statytis savo yra gerokai pigiau nei pirkti jau pastatytą. Nors statymas užima savo laiko, tačiau "premium" suma, kurią pasiima vystytojai yra tiesiog per stambi. Ir šiaip, tokie dalykai praskaidrina gyvenimą, suteikia įdomios patirties..
Kad gerokai pigiau tai klausimas, kad pigiau tai faktas, bet reiktų nepamiršti, kad statymas savo užims labai daug laiko. Na žinoma priklauso nuo to kiek pats rūpinsiesi savo projektu, ar pats statysi ir žiūrėsi kiekvieną kampą ar tiesiog sumokėsi pinigus ir paliksi viskuo rūpintis rangovams.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Geg 15, 2019 7:59 am

yo1o rašė:
Tre Geg 15, 2019 6:43 am
Na nevisada taip veikia. Pats pirkau iš žmogaus kuris pardavęs dar liko 13k bankui skoloj.
Bet šiaip mano nuomone jei neturi pinigų turi vienintelį variantą skoliniesi iš banko ir užsidedi pančius.
Jei turi pinigų tai turi ir laisvę nuomotis arba pirkti. Gali pirkti iškart, gali tik minimalų įnašą įmokėt ir likusiu investuoti kitut. Pinigai suteikia laisvę!
Na taip, nevisada. Būna ekonominių krizių. Bet spėju tavo aprašytas atvejis yra nepamatuotų finansinių galimybių išdava.
Rolandas rašė:
Tre Geg 15, 2019 7:24 am
Yo1o visiškai teisus esi. Pats dar MR. BM rašei instagrame "nemokėk už šiandienos daiktus rytojaus pinigais"
Būtent! Nemokėk už šiandien daiktus rytojaus pinigais. Nekalbu apie NT.

Vieną ir paskutinį kartą: Skolintis yra labai blogai, nes mes skolinamės iš savo ateities. Bet yra keletas racionalių išimčių:
1. Skolintis ilgalaikiam turtui arba kitaip tariant imti būsto paskolą. Tai skola, bet visgi pakankamai racionali, nes laikui bėgant NT vertė didėja, o fiksuota nominali paskolos suma nuvertėja dėl infliacijos. Ne taip seniai palūkanos buvo net mažesnės už infliaciją. Šis paskolos tipas ilguoju laikotarpiu tavo finansus veikia teigiamai. O riziką galima sumažinti perkant turtą pagal savo kišenę. Patikėk, bankai tavo turto perimti visai nenori, iš to jam jokios naudos. Bankas yra stipriai suinteresuotas, kad būtum geras paskolos mokėtojas (nes tik tada jis uždirba), nevėluotum, todėl yra įvairių priemonių, kai ištinka sunkumai (įmokų atidėjimas ir pan.).
2. Verslo paskolos. Kai ekonomika kyla dažnam verslui naudinga skolintis, tam kad galėtų vykdyti reikiamą plėtrą. Jeigu nori išnaudoti visas galimybes, niekur nesidėsi, vistiek turėsi skolintis.
3. Ir čia perfrazuosiu protingą žmogų: skolintis verta, tam kad nemirtum. T.y. gydimo išlaidoms padengti.
Fumitto rašė:
Tre Geg 15, 2019 7:44 am
Kad gerokai pigiau tai klausimas, kad pigiau tai faktas, bet reiktų nepamiršti, kad statymas savo užims labai daug laiko. Na žinoma priklauso nuo to kiek pats rūpinsiesi savo projektu, ar pats statysi ir žiūrėsi kiekvieną kampą ar tiesiog sumokėsi pinigus ir paliksi viskuo rūpintis rangovams.
Šioje vietoje neoponuosiu, esu mažai objektyvus. Statyba yra susijusi su mano asmeniniu hobiu, tad vertinu visai kitaip :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Tre Geg 15, 2019 8:23 am

Rolandas rašė:
Ant Geg 14, 2019 3:21 pm
Nesutinku. Nuomotis butą visiškai ne pinigų išmetimas. Tu moki už gyvenamą vietą kaip ir už kitas paslaugas. Tai normalu. Kai moki už butą paskolą gali būti pilnai ramus tik po 10-20 metų kai butas pilnai priklauso tau. Nes tu mokėjimo laikotarpyje jį nuomoji iš banko ir esi pririštas prie to. Visi mes kažkam kitam generuojam pinigus tai neišvengiama. Galbūt aš generuoju kažkam už butą o man kažkas generuoja per p2p arba dividendus. Dėl komforto jausmo tai vėlgi tau komfortas turėti tipo savo butą nors jis dar ne tavo, man komfortas neturėtų skolų ir nebūti pririštam prie vienos vietos. Ir jokio aš saugumo nematau turint savo gyvenamą vietą. Pagrindinį saugumą sukuria bendra finansinė padėtis.
Rolandai,

Aš gyvenu su būsto paskola pirktam bute apie 1,5 metų ir jaučiuosi tikrai ramus dabar, o ne po 10-20 metų. Nors paskolą pagal sutartį liko mokėti dar apie 28 metus. Kad nebūtų taip baisu, kasmet pasižiūriu ir įsivertinu savo "net worth": visas turimas turtas - visi turimi įsipareigojimai. Ir jei tas santykis yra pliuse(visas turimas turtas > visi turimi įsipareigojimai), manau, kad viską darau gerai, jei visgi turiu minusą toje vietoje (visas turimas turtas < visi turimi įsipareigojimai), tada galvoju, kad kažkur buvo padaryta klaidų ir reikia jas ištaisyti.
Panaši situacija yra su mėnesinėmis įmokomis, tik bankas vertindamas, kiek aš galiu pasiskolinti, vertina pagal atsakingojo skolinimosi standartus (visų įsipareigojimų mėnesio įmoka turi sudaryti ne daugiau kaip 40% pajamų), aš į tą standartą žiūriu kur kas konservatyviau(iki 20% pajamų) ir būsto paskolą su žmona pasiėmėm tokią, kiek maždaug mokėjom už nuomą. Tai nematau tame jokio diskomforto, kai žinau, kad kartu su žmona uždirbdami gerokai mažiau, sugebėjom už nuomą mokėti 700lt/mėn ir neturėjom bėdų, o dabar turim paskolą, kurios įmoka yra 260 €/mėn ir tai vos sudaro 10% mėnesinių pajamų, tad turiu rezervo iki tų 20% nuo pajamų ir jei kintama palūkanų norma taip pakils, kad pasiektų bent tą 20% ribą dar manau, kad sugebėsiu išgyvent. Kritiniam atvejui, taip pat yra rezervas kaupiamas, pradžiai 6mėn visų išlaidų, vėliau dididinsim iki 12mėn. Todėl viskas remiasi į rizikų vertinimą ir jei tu manai, kad tau per daug rizikinga įsigyti būstą su paskola, tada tu nuomojiesi. Aš manau kitaip ir taip vertinu rizikas.
Rolandas rašė:
Ant Geg 14, 2019 3:21 pm
Nes tu mokėjimo laikotarpyje jį nuomoji iš banko ir esi pririštas prie to.
Šitoj vietoj irgi nepainiokim - būsto nenuomoji iš banko, nes bankas faktiškai jo neturi. NT yra įkeistas bankui, o tai yra 2 labai skirtingi dalykai. Ar tu kai skolini per P2p platformas NT vystymui arba tiesiog vartojimui su NT įkeitimu irgi skolini būtent tą turtą, kurio tam tikra dalis bus skolininko įkeista tau?
Kaip ir tu P2P platformoje, taip ir bankas skolina(arba kitaip pasakius nuomoja) pinigus, o ne perka būstą ir nuomoja jį tau.

Vartotojo avataras
DainiusT
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:70
Užsiregistravo:Šeš Kov 09, 2019 8:19 am
Gavo patiktukų: 1

Standartinė DainiusT » Tre Geg 15, 2019 4:28 pm

Esminis dalykas dalykas kas geriau nuoma ar būsto paskola yra konkreti situacija. Už kiek nuomojiesi ir už kokią kainą radai konkretų bustą. Jei yra ilgalaikė galimybė nuomotis labai pigiai ar gyventi išvis veltui pvz. kokiam nors giminių būste už priežiūrą, tai pirkti su paskola tikrai neapsimoka. Geriau pinigus investuoti kur nors kitur. Bet jei radus nekilnojamąjį turtą už žemesnę nei rinkos kainą, visada apsimoka pirkti.
Logiškai mąstant per ekonominį protingiausia turimą parduoti ir nuomotis, o atėjus krizei - pirkti, tačiau beveik niekas taip nedaro, nes nekilnojamojo turto pirkimas ir pardavimas beveik visada yra grįstas emocijomis, o ne protingais paskaičiavimais.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ket Geg 16, 2019 6:56 am

DainiusT rašė:
Tre Geg 15, 2019 4:28 pm
Esminis dalykas dalykas kas geriau nuoma ar būsto paskola yra konkreti situacija. Už kiek nuomojiesi ir už kokią kainą radai konkretų bustą. Jei yra ilgalaikė galimybė nuomotis labai pigiai ar gyventi išvis veltui pvz. kokiam nors giminių būste už priežiūrą, tai pirkti su paskola tikrai neapsimoka. Geriau pinigus investuoti kur nors kitur. Bet jei radus nekilnojamąjį turtą už žemesnę nei rinkos kainą, visada apsimoka pirkti.
Logiškai mąstant per ekonominį protingiausia turimą parduoti ir nuomotis, o atėjus krizei - pirkti, tačiau beveik niekas taip nedaro, nes nekilnojamojo turto pirkimas ir pardavimas beveik visada yra grįstas emocijomis, o ne protingais paskaičiavimais.
Pilnai sutinku, kad reikia vertinti kiekvieną situaciją individualiai ir būtent tą noriu pasakyt. Tik nesutinku su visais kategoriškais teiginiais, kai žmogus nieko neskaičiavęs tiesiog sako, kad man geriau yra taip, o ne kitaip, nes kitaip yra nesąmonė.

suirotaro
Naujokas
Pranešimai:6
Užsiregistravo:Pir Kov 04, 2019 7:17 am

Standartinė suirotaro » Ket Geg 16, 2019 9:19 am

O kas labiau apsimoka finansiškai, pirkti butą be paskolos iškart ar pirkti su paskolą ir turimą kapitalą skirti investicijoms ir tada mokėti nuoma iš pasyvių pajamų ? Antru variantu tai man atrodo tada lyg skolintumeisi iš banko, kad galėtum investuoti

Skelbti atsakymą