Būsto pirkimas ar nuoma?

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Skelbti atsakymą
Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32
Re: Būsto pirkimas ar nuoma?

Standartinė Artur » Ant Geg 14, 2019 2:52 pm

Mano nuomonė trumpai.

Nuomuotis būstą, kai gali įsigyti su banko paskola:
* Pinigų išmetimas, moki už tai kas nebus tavo niekad.
* Mokama daugiau nei būtų mokama banko paskola.
* Kažkam kitam generuoji pinigus, nes tai ne tavo aktyvas.
* Ir išvis neturėti savo būsto, tai komforto/jaukumo praradimas.
* Saugumo garanto nebuvimas.

Turint būstą su banko paskola:
* Infliacija viršija arba lygi palūkanom. Mano atveju infliacija viršija palūkanas, tai bankui atiduodu nuvertėjusius pinigus. Nieko nepermoku.
* Saugumo garantas sau ir šeimai.
* Gyvenimo kokybė labai pagerėjo kai pradėjom gyvent nuosavam bute, norimoj vietoj ir įsirengti viska pagal savo skonį.
* Su papildom įmokom palūkanų perskaičiavimo dieną galimybė išsimokėti anksčiau (nemėgstu būti skolingas niekam). Čia labiau psichologinis faktorius, nes pokol infliacija didesnė realiai neapsimoka anksčiau laiko atidavinėti.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Ant Geg 14, 2019 3:21 pm

Nesutinku. Nuomotis butą visiškai ne pinigų išmetimas. Tu moki už gyvenamą vietą kaip ir už kitas paslaugas. Tai normalu. Kai moki už butą paskolą gali būti pilnai ramus tik po 10-20 metų kai butas pilnai priklauso tau. Nes tu mokėjimo laikotarpyje jį nuomoji iš banko ir esi pririštas prie to. Visi mes kažkam kitam generuojam pinigus tai neišvengiama. Galbūt aš generuoju kažkam už butą o man kažkas generuoja per p2p arba dividendus. Dėl komforto jausmo tai vėlgi tau komfortas turėti tipo savo butą nors jis dar ne tavo, man komfortas neturėtų skolų ir nebūti pririštam prie vienos vietos. Ir jokio aš saugumo nematau turint savo gyvenamą vietą. Pagrindinį saugumą sukuria bendra finansinė padėtis.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ant Geg 14, 2019 3:30 pm

Rolandas rašė:
Ant Geg 14, 2019 3:21 pm
Nes tu mokėjimo laikotarpyje jį nuomoji iš banko ir esi pririštas prie to.
Nesi pririštas. Bet kada turtą gali parduoti arba skolą bankui grąžinti anksčiau.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 144
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Ant Geg 14, 2019 3:31 pm

Mr. BM. rašė:
Ant Geg 14, 2019 2:11 pm
GKA pridėjo nuorodą į video, o ten yra labai geras point apie nuomą.

Teisingai pastebėta, kad neperkant būsto, likusius pinigus galima investuoti pelningiau. Bet čia kyla didžiulė rizika pinigus išleisti ne pagal paskirtį. Kas mėnesį sąžiningai skirti pinigus užsibrėžtam tikslui, 10-20 metų yra kas veikti. Tai reikalauja daug valios, o pradėjus simuliuoti bendra grąža labai stipriai sumažėtų.
Labai patiko šita įžvalga. Man pačiam, gi, nekilo tokia mintis.

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Ant Geg 14, 2019 3:46 pm

Mr. BM. rašė:
Ant Geg 14, 2019 3:30 pm
Rolandas rašė:
Ant Geg 14, 2019 3:21 pm
Nes tu mokėjimo laikotarpyje jį nuomoji iš banko ir esi pririštas prie to.
Nesi pririštas. Bet kada turtą gali parduoti arba skolą bankui grąžinti anksčiau.
Tu esi pririštas. Aš neesu pririštas nors rytoj galiu susikrauti daiktus ir išvažiuoti. O tau reiks atsirišti iš pradžių arba sumokėti visą paskolą arba parduoti būstą.

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Ant Geg 14, 2019 3:51 pm

Rolandas rašė:
Ant Geg 14, 2019 3:21 pm
Nesutinku. Nuomotis butą visiškai ne pinigų išmetimas. Tu moki už gyvenamą vietą kaip ir už kitas paslaugas. Tai normalu. Kai moki už butą paskolą gali būti pilnai ramus tik po 10-20 metų kai butas pilnai priklauso tau. Nes tu mokėjimo laikotarpyje jį nuomoji iš banko ir esi pririštas prie to. Visi mes kažkam kitam generuojam pinigus tai neišvengiama. Galbūt aš generuoju kažkam už butą o man kažkas generuoja per p2p arba dividendus. Dėl komforto jausmo tai vėlgi tau komfortas turėti tipo savo butą nors jis dar ne tavo, man komfortas neturėtų skolų ir nebūti pririštam prie vienos vietos. Ir jokio aš saugumo nematau turint savo gyvenamą vietą. Pagrindinį saugumą sukuria bendra finansinė padėtis.
Kiek žmonių tiek nuomonių. Išdėsčiau savo nuomonę. Aš ramus jau dabar, o praėjo 4 metai nuo paskolos paėmimo.
P2P kaip pastovių pajamų aktyvo neskaičiuočiau, dividendai gerai teisingai pasirinktų kompanijų taip.
P2P gali defaultinti, tada lauks ilgas išieškojimas.
Dividendai ištikus krizei gali būti labai sumažinti arba išvis nemokami tais metais.

Jums saugumo nesukuria, man sukuria. Turimas turtas man yra finansinė padėtis.

Beje NT kaina kyla su metais, o tai vėlgi apsaugo nuo infliacijos, o aš už brangstantį turtą moku nuvertėjusiais pinigais bankui. Todėl aš nieko nepermoku, o praėjus 5 metam turiu savo butą.

Pririštas nesu, nes kaip minėta ankstesniam atsakyme, aš jį užsimanęs galiu parduot.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Barzdocius
Mustachian
Pranešimai:170
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 6:24 am
Išsiųsta patiktukų: 26
Gavo patiktukų: 14

Standartinė Barzdocius » Ant Geg 14, 2019 4:02 pm

Mr. BM. rašė:
Ant Geg 14, 2019 2:11 pm
Dar galima konkrečiau. Jeigu su Mrs. BM buto būtume nepirkę, o gyvenę nuomotame, tai neturėtume gyvūno, kurį labai mylime, savo interjero dizaino, ir viso savo namų jaukumo, prisiminimų, kai patys lupom senus tapetus. Bent jau mums laimės faktorius yra pirmoje vietoje.
Kalbant apie skaičius, per pastaruosius 7 metus būtume sumokėję apie 25 000 € už nuomą. O šiandien esame sumokėję apie 10000€ (pradinis įnašas) + 8400€ (paskola+palūkanos) + 6000€ (remontai ir kita) = 24400€.Grubiai tariant išleista tiek pat, tik tiek, kad didžioji dalis buto išmokėta + buto vertė padidėjo apie 25 000€.

Žinoma, visai kitokia situacija, kai žmonės ima 200-300k € paskolas, o įmokos sudaro 15-30% atlyginimo. Turi būti racionalumas.
O kaip namo prie miesto atveju? Aplink Vilniu, kartu su sklypu siuo metu kaip tik apie 200k ir kainuoja (jei stipriai neislaidauti).

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ant Geg 14, 2019 4:13 pm

Rolandas rašė:
Ant Geg 14, 2019 3:46 pm

Tu esi pririštas. Aš neesu pririštas nors rytoj galiu susikrauti daiktus ir išvažiuoti. O tau reiks atsirišti iš pradžių arba sumokėti visą paskolą arba parduoti būstą.
Čia ne argumentas... Kas kad gali, bet niekur nevažiuoji? Jeigu planuoji gyvenimą, tai žinai ką veiksi ir "galėjimo išvažiuoti rytoj" tau nereikia. Tuo labiau kad jis kainuoja daugiau.

Jeigu paskolos neimi tik todėl, kad galbūt kažkodėl kažkada reikės išvažiuoti, tai bullshit. NT pirkimas/pardavimas neužima daug laiko, nematau problemos atsitikus force majeure jį parduoti arba tiesiog palaikyti tusčią.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ant Geg 14, 2019 4:21 pm

Barzdocius rašė:
Ant Geg 14, 2019 4:02 pm
O kaip namo prie miesto atveju? Aplink Vilniu, kartu su sklypu siuo metu kaip tik apie 200k ir kainuoja (jei stipriai neislaidauti).
Statyti savo :) NT pelno maržos yra labai didelės net ir dabar. Už šiuo metu Vilniuje parduodamą kotedžo kainą (100-130k) galima pasistatyti kompaktišką namą su 6-8 arais žemės. Namo vertė dažnu atveju (priklauso nuo vietos ir kt. faktorių) ir bus tavo minimi 200k.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Barzdocius
Mustachian
Pranešimai:170
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 6:24 am
Išsiųsta patiktukų: 26
Gavo patiktukų: 14

Standartinė Barzdocius » Ant Geg 14, 2019 4:26 pm

Mr. BM. rašė:
Ant Geg 14, 2019 4:21 pm
Barzdocius rašė:
Ant Geg 14, 2019 4:02 pm
O kaip namo prie miesto atveju? Aplink Vilniu, kartu su sklypu siuo metu kaip tik apie 200k ir kainuoja (jei stipriai neislaidauti).
Statyti savo :) NT pelno maržos yra labai didelės net ir dabar. Už šiuo metu Vilniuje parduodamą kotedžo kainą (100-130k) galima pasistatyti kompaktišką namą su 6-8 arais žemės. Namo vertė dažnu atveju (priklauso nuo vietos ir kt. faktorių) ir bus tavo minimi 200k.
Tai planuojat statytis be paskolos? Iskart susitaupyt o tada statyt ar statyt ir statybas finansuotis tiesiog is atlyginimo?
Siulau pasiskaityt lietuvisku statytoju blogus. Man susidare nuomone, kad statymas paciam kainuoja ne stipriai maziau negu uzsisakius statybos imoneje visas statybas, plius reikalauja ziauriai daug laiko (kas jusu atveju reiskia maziau laiko darbui uz kuri gaunate pinigus), plius galima prisidaryt brangiu klaidu.

Skelbti atsakymą