Namo statyba - nuorodos ir aktuali info

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Barzdocius
Mustachian
Pranešimai:170
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 6:24 am
Išsiųsta patiktukų: 26
Gavo patiktukų: 14
Re: Namo statyba - nuorodos ir aktuali info

Standartinė Barzdocius » Ant Geg 21, 2019 6:11 am

Dar noreciau priminti gerbiamiems FIREininkams, apie vaikus. Jeigu planuojate tureti ir nama ir vaikus, atsiranda gana rimtu issukiu - musu kaimuose dazniausiai nera geru mokyklu, o tuo labiau pomokyklines veiklos. Todel persikelus uz miesto ribu atsiranda nemazai rupesciu:
1. Tikriausiai, kaip rase delfio ar tai vz komentatoriai gali prireikti jei ne antros, tai bent jau pirmos masinos vaikams nuvezti i mokykla bei burelius. O automobilis, kai pzinome yra vienas rimciausiu priesu letame kelyje i finansine nepriklausomybe.
2. Tada dar kaip geri tevai greciausiai noresite kad vaikai moketu sokti, groti armonika, piesti ant porceliano, jodineti, puikiai zaisti tenisa, saskes, o savaitgaliais aplankyti visu klasioku gimtadienius. O tam, reikes vos ne viso etato "vairuotojo", kuri(s) vezios vaikus tuo brangiu automobiliu, bei gais savo laika vietoj to, kad nesti pinigus i seimos portofolio. Aisku gyvenant mieste viso to irgi reikes, bet daugiau sansu kad pavyks rasti tuos dalykus netoli namu, ir bus galima viska pasiekti pesciomis o su laiku vaikai ir savarankiskai gales pasiekti tas vietas.
3. Namo bei jo aplinkos prieziuros darbu yra nepalyginamai daugiauu negu buto. Cia aisku kaip galvosi - vieniems cia bus laiko gaisinimas pjaunant ta zole ar dazant tvora, kitiems gal kaip tik malonus, ir svarbiausia, gana pigus laiko praleidimas.
4. Namas yra maziau likvidus ir jei noresit ji kada nors parduoti, procesas uztruks ilgiau ir pirkejus rast bus sudetingiau.

PS. Nepagalvokit kad as pries nama, irgi svajoju tureti savo kampeli su vaizdu i medzius prie ezero kranto, tik norejau priminti kad yra niuansu, bei reikia viska gerai pasverti. As netgi kartais pagalvoju kad galbut verta statybas taip planuoti, kad persikeliant i nama vaikai jau butu paskutinese klasese, kad galetu savarankisai judeti po miesta reiktu juos nebent nakti is diskotekos pasiimt.

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Ant Geg 21, 2019 6:35 am

Labai geros mintys. Aš gyvenau ir bute ir name. Tai kol kas man bute gyventi žymiai labiau patinka. Namas yra laiko ir pinigų žudikas. Pastoviai vis remontai, šienavimai, kūrenimai. Ir dažniausiai namo plotas būna žymiai didesnis nei buto o tai reiškia ir tvarkytis reikia žymiai ilgiau. Aišku savas kiemas yra tikrai malonumas čia faktas, bet iš kitos pusės turim daug gamtos ir vasarą galima nuomotis sodybas gražiuose vietose ir t.t. kad pajausti tą malonumą, nes kaip ten bebūtų kol dirbam tai laisvo laiko tikrai nedaug o namas jį dar labiau sumažins.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ant Geg 21, 2019 7:34 am

Rolandas rašė:
Ant Geg 21, 2019 6:35 am
Ir dažniausiai namo plotas būna žymiai didesnis nei buto o tai reiškia ir tvarkytis reikia žymiai ilgiau.
Namo plotas nebūtinai turi būti didesnis nei buto(visokių plotų ir butų yra), tačiau aš manau, kad net turint vaikus pilnai užtenka 80-100 kv.m. namo visiems poreikiams patenkinti. Ir turiu daug pavyzdžių, kur žmonės statėsi namus po 150-200 kv.m., nes jiem to reikėjo, o dabar skundžiasi, kad brangu apšildyti tą namą ir dažniausiai tai būna 2 aukštų namas, tad antro aukšto jie visai nebenaudoja, nes tiesiog nėra tam poreikio, bet šildyti reikia visą turimą plotą, nes kitaip ir pirmame aukšte bus šalta.

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Ant Geg 21, 2019 7:53 am

Labai geri komentarai :)

GKA:
Niekada nelyginau karkasinio su gelžbetonio. Gal esi skaičiavęs kažką? Būtų įdomu pasigilinti. Nes ir vienam ir kitam yra privalumų / trūkumų. Karkasinis gal bus kiek pigesnis (nemanau kad dvigubai?), bet kaip minėjai, nugyvensi gyvenimėlį ir tada sudeginti / statyti naują :) Mūrinį nugyvenęs papudruosi ir parduosi "kaip naują" :) Karkasinį spėju reikės dažyti / impregnuoti. Aktualus degumo klausimas. Plius medis šiais laikais ne medis, ten daug klijų ir kitų kancerogeninių nesamonių, reikia labai gerai žiūrėti kaip tos pjuvenos / drožlės sulipdytos. Aišku ir mūras ne šventas reikalas. Bet man labiausiai žaidžia tokio objekto ilgaamžiškumas ir panaudojus / pardavimas perkant už tuos pačius pinigus kokius apartamentus Ispanijoje ir ten važiuojant pasenti :)
Dėl kvadratūros visiškai palaikau. Absurdas namai +150kv. Ką jau kalbėti apie anksčiau statytus 200-300+kv. dvarus... Aš su dviem vaikais neplanuoju daugiau 100 čia prie geriausių norų. Manau teisingai išdėliojus erdves, pritaikius minimalistinius principus ir neturint daug daiktų, 80kv. / trys miegamieji, san mazgas, bendra erdvė ale salonas / valgomasis + virtuvė - tikrai tilps. Kvadratai turi fizikinę tendenciją užsipildyti daiktais tad manau suvaržius šį elementą ir prisipirkti labai daug ko nepavyks net norint :) Nes gi nebus kur laikyti :D
Aišku jei pradėsi galvoti apie rūsį, darbo kambarį, du / tris san mazgus, atskirą valgomajį, atskirą saloną, drabužines ir pan. tai ir 150 neužteks :)

Barzdocius:
Labai teisingi komentarai. Žmonės paprastai nuvertina logistinius iššūkius su vaikais. Ypač jei daugiau nei vienas. Atitinkamai bent jau aš nepirksiu namo ar sklypo toliau nei 500m. nuo visuomeninio Vilniaus transporto (kuris sukurtas mūsų visų mokesčių mokėtojų pinigais), kad tas vežiojimas būtų kuo trumpesnis. Paaugus važinės patys. Bet mano filosofija dėl namo po to kai nebus vaikų visiškai priešinga. Man kaip tik norisi namo kol yra vaikai. Kiemas, ekologiškas maistas (bent jau kažkokia dalis) ir pan. Mes su žmona kaip tik galvojame kad namo reikia dabar kol vaikai maži. O kai antras vaikas išeis į gyvenimą - parduodame ir keliamės gyventi į vieno miegamo butuką senamiestyje :)

Rolandas:
Ne visiem namam reikia tarnauti. Jei pasistatyti nedidelį A+ ar aukštesnės kategorijos namuką, dabar pečių jau niekas nebestato. Stato šilumos siurblius oras/vanduo, mobiliake nustatai kiek nori temperatūros ir viskas.
Remontas tiesiogiai proporcingas namo dydžiui ir amžiui. Naujas mažas manau reikalaus daug mažiau remonto nei didelis senas. Plius ir butą reikia remontuoti ;) Tad prisideda realiai tik išorė jei sakoma kad vidaus plotas yra konstanta. O jei išorė mūras, nieko ten daryti labai nereikia. Nes man tas "namas yra žymiai didesnis" tai nelimpa. Patogiam gyvenimui reikia XX kv.m. ir ar jie name ar bute - jokio skirtumo. Daugiau nereikia. Na prisigalvoti pagunda visada atsiranda bet čia jau kiekvieno kova su savo demonais :) Seniems namams taip, reikėjo katilinių visokių, malkinių ir pan. Naujiems nieko panašaus. Statosi šilumos siurblys lauke, vidinę dalį gali nesunkiai bet kur pakabinti ir skirtumai tarp namo/buto baigėsi :) Garažo nereikia, rūsio nereikia.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ant Geg 21, 2019 7:53 am

Barzdocius rašė:
Ant Geg 21, 2019 6:11 am
Dar noreciau priminti gerbiamiems FIREininkams, apie vaikus. Jeigu planuojate tureti ir nama ir vaikus, atsiranda gana rimtu issukiu - musu kaimuose dazniausiai nera geru mokyklu, o tuo labiau pomokyklines veiklos. Todel persikelus uz miesto ribu atsiranda nemazai rupesciu:
1. Tikriausiai, kaip rase delfio ar tai vz komentatoriai gali prireikti jei ne antros, tai bent jau pirmos masinos vaikams nuvezti i mokykla bei burelius. O automobilis, kai pzinome yra vienas rimciausiu priesu letame kelyje i finansine nepriklausomybe.
2. Tada dar kaip geri tevai greciausiai noresite kad vaikai moketu sokti, groti armonika, piesti ant porceliano, jodineti, puikiai zaisti tenisa, saskes, o savaitgaliais aplankyti visu klasioku gimtadienius. O tam, reikes vos ne viso etato "vairuotojo", kuri(s) vezios vaikus tuo brangiu automobiliu, bei gais savo laika vietoj to, kad nesti pinigus i seimos portofolio. Aisku gyvenant mieste viso to irgi reikes, bet daugiau sansu kad pavyks rasti tuos dalykus netoli namu, ir bus galima viska pasiekti pesciomis o su laiku vaikai ir savarankiskai gales pasiekti tas vietas.
3. Namo bei jo aplinkos prieziuros darbu yra nepalyginamai daugiauu negu buto. Cia aisku kaip galvosi - vieniems cia bus laiko gaisinimas pjaunant ta zole ar dazant tvora, kitiems gal kaip tik malonus, ir svarbiausia, gana pigus laiko praleidimas.
4. Namas yra maziau likvidus ir jei noresit ji kada nors parduoti, procesas uztruks ilgiau ir pirkejus rast bus sudetingiau.

PS. Nepagalvokit kad as pries nama, irgi svajoju tureti savo kampeli su vaizdu i medzius prie ezero kranto, tik norejau priminti kad yra niuansu, bei reikia viska gerai pasverti. As netgi kartais pagalvoju kad galbut verta statybas taip planuoti, kad persikeliant i nama vaikai jau butu paskutinese klasese, kad galetu savarankisai judeti po miesta reiktu juos nebent nakti is diskotekos pasiimt.
Argumentai tavo geri, bet sklypą namui pirkti nebūtina užmiestyje, kaime ar panašiai. Ilgiau paieškojus galima rasti pakankamai gerų skypų šalia kokio pušynėlio, bet Vilniaus mieste, su viešuoju transportu ar mokyklomis/darželiais netoliese.

Apskritai, kaip ir perkant butą, taip ir vietą namui, reikia stipriai galvoti apie vietą ir nebijoti sumokėti daugiau. Ilgainiui geresnė vieta atsiperka su kaupu.
- Pvz. kai perki, viešojo transporto nebuvimas atrodo menka problema, bet vėliau, tai tiesiog reiškia, kad dirbsi vairuotoju. Ir net labai ilgai. Jeigu viešasis yra (kainuos ko gero daugiau), tuomet gali planuoti, jog vaikas ar net pats tai naudosi.
- Artumas šalia miesto. Yra tokių sklypų, kurie Vilniaus mieste (10km spindulys), bet iki centro nusigausi per 30-40 minučių su automobiliu. Ir yra tokių, kurie irgi Vilniaus mieste, nutolę panašiai (iki 10km), bet centrą pasieki per 10-15 minučių automobiliu arba 30-40 min. dviračiu taku. Kaina, kas be ko, pastarųjų yra didesnė, bet toks sklypas gali būti investicija (kaip rodo mano skaičiavimai atsiperkanti investicija), kuri eliminuos ilgas keliones, vaikų vežiojimą.

Vieta vieta vieta. Šiandien nusipirkęs pigesnį, visą gyvenimą kentėsi automobilyje ar kelionėse. Šiandien sumokėjęs brangiau, visą likusį laiką stebėsies ko čia visi dejuoja :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Pen Bir 07, 2019 7:54 am

Sitis rašė:
Ant Geg 21, 2019 7:53 am
Labai geri komentarai :)

GKA:
Niekada nelyginau karkasinio su gelžbetonio. Gal esi skaičiavęs kažką? Būtų įdomu pasigilinti. Nes ir vienam ir kitam yra privalumų / trūkumų. Karkasinis gal bus kiek pigesnis (nemanau kad dvigubai?), bet kaip minėjai, nugyvensi gyvenimėlį ir tada sudeginti / statyti naują :) Mūrinį nugyvenęs papudruosi ir parduosi "kaip naują" :) Karkasinį spėju reikės dažyti / impregnuoti. Aktualus degumo klausimas. Plius medis šiais laikais ne medis, ten daug klijų ir kitų kancerogeninių nesamonių, reikia labai gerai žiūrėti kaip tos pjuvenos / drožlės sulipdytos. Aišku ir mūras ne šventas reikalas. Bet man labiausiai žaidžia tokio objekto ilgaamžiškumas ir panaudojus / pardavimas perkant už tuos pačius pinigus kokius apartamentus Ispanijoje ir ten važiuojant pasenti :)
Dėl kvadratūros visiškai palaikau. Absurdas namai +150kv. Ką jau kalbėti apie anksčiau statytus 200-300+kv. dvarus... Aš su dviem vaikais neplanuoju daugiau 100 čia prie geriausių norų. Manau teisingai išdėliojus erdves, pritaikius minimalistinius principus ir neturint daug daiktų, 80kv. / trys miegamieji, san mazgas, bendra erdvė ale salonas / valgomasis + virtuvė - tikrai tilps. Kvadratai turi fizikinę tendenciją užsipildyti daiktais tad manau suvaržius šį elementą ir prisipirkti labai daug ko nepavyks net norint :) Nes gi nebus kur laikyti :D
Aišku jei pradėsi galvoti apie rūsį, darbo kambarį, du / tris san mazgus, atskirą valgomajį, atskirą saloną, drabužines ir pan. tai ir 150 neužteks :)

Barzdocius:
Labai teisingi komentarai. Žmonės paprastai nuvertina logistinius iššūkius su vaikais. Ypač jei daugiau nei vienas. Atitinkamai bent jau aš nepirksiu namo ar sklypo toliau nei 500m. nuo visuomeninio Vilniaus transporto (kuris sukurtas mūsų visų mokesčių mokėtojų pinigais), kad tas vežiojimas būtų kuo trumpesnis. Paaugus važinės patys. Bet mano filosofija dėl namo po to kai nebus vaikų visiškai priešinga. Man kaip tik norisi namo kol yra vaikai. Kiemas, ekologiškas maistas (bent jau kažkokia dalis) ir pan. Mes su žmona kaip tik galvojame kad namo reikia dabar kol vaikai maži. O kai antras vaikas išeis į gyvenimą - parduodame ir keliamės gyventi į vieno miegamo butuką senamiestyje :)

Rolandas:
Ne visiem namam reikia tarnauti. Jei pasistatyti nedidelį A+ ar aukštesnės kategorijos namuką, dabar pečių jau niekas nebestato. Stato šilumos siurblius oras/vanduo, mobiliake nustatai kiek nori temperatūros ir viskas.
Remontas tiesiogiai proporcingas namo dydžiui ir amžiui. Naujas mažas manau reikalaus daug mažiau remonto nei didelis senas. Plius ir butą reikia remontuoti ;) Tad prisideda realiai tik išorė jei sakoma kad vidaus plotas yra konstanta. O jei išorė mūras, nieko ten daryti labai nereikia. Nes man tas "namas yra žymiai didesnis" tai nelimpa. Patogiam gyvenimui reikia XX kv.m. ir ar jie name ar bute - jokio skirtumo. Daugiau nereikia. Na prisigalvoti pagunda visada atsiranda bet čia jau kiekvieno kova su savo demonais :) Seniems namams taip, reikėjo katilinių visokių, malkinių ir pan. Naujiems nieko panašaus. Statosi šilumos siurblys lauke, vidinę dalį gali nesunkiai bet kur pakabinti ir skirtumai tarp namo/buto baigėsi :) Garažo nereikia, rūsio nereikia.

Kažkaip praleidau šį komentarą, tai bent pavėluotai atsakysiu.

Nesu konkrečiai skaičiavęs ir vertinęs, be to karkasinio nestatyčiau. Statyčiau skydinį(SIP). Karkasinis nuo skydinio tuo ir skiriasi, kad karkasą reik surinkti vietoj ir tada ant to karkaso viskas lipdoma toliau, tuo tarpu skydinis, kaip minėjau anksčiau, atskiri skydai pagaminami gamykloje ir namas tik surenkamas sklype. Turi panašumų jie, nes ir skydų sujungimui kai kur reikia panašių konstrukcijų kaip karkasiniame name. Nuo mūro atsiribojau dėl to, kad mūras pats iš savęs yra šaltesnė medžiaga ir su juo yra daugiau reikalų kovojant su šalčio tiltais.
Dėl ilgaamžiškumo, mūrinių konstrukcijų namus dažniausiai skaičiuoja, kad jie gali tarnauti apie 100 metų, tuo metu medinių konstrukcijų - 50-70 metų. Tačiau viskas priklauso ne nuo medžiagų, o nuo to, kaip namas pastatytas ir kaip eksploatuojamas. Aš pats manau, kad man pilnai užtektų ir 30 metų ilgaamžiškumo ribos, vien dėl to, kad technologijos per tokį laiką stipriai pažengia ir nesvarbu, ar tai bus mūrinukas, ar medinukas - 30 metų laikotarpyje vis vien teks ne vieną remontą ar pastato atnaujinimą atlikti.

Žiūrint bendrai, tai mintys panašios ir pas mane. Nors man dar labai anksti apie tai galvoti, bet norisi pasenti ten kur šilta :D

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Sek Bir 16, 2019 7:08 pm

GKA rašė:
Pen Bir 07, 2019 7:54 am

Nesu konkrečiai skaičiavęs ir vertinęs, be to karkasinio nestatyčiau. Statyčiau skydinį(SIP).
GKA,

Gal turi kompetencijos plačiau pakomentuoti apie SIP skydus? Atrodo gundantis variantas, bet kaip yra su dviejų aukštų SIP skydų namais? Kiek teko būti karkasiniuose, žiauriai nervina perdangos perduodami garsai (girdisi smūginis garsas, žingsniai ir etc.). Kaip yra su SIP, ar ta pati problema? Ar tiesa, kad SIP tik vieno aukšto namui?
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Pir Bir 17, 2019 3:10 am

Dar klausimėlis prie to pačio - kaip su atsparumu ugniai bei draudimu? Girdėjau viskas kas iš medžio kainuoja +1000 EUR metams jei nori turtą apdrausti? Bet niekur neskaičiau tad gal kažkas tiksliai žino. Žmonės daug ką kalba Lietuvoje, ypač jei tai nėra mūras tada viskas blogai :)

Ačiū

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ket Bir 20, 2019 12:30 pm

Mr. BM. rašė:
Sek Bir 16, 2019 7:08 pm
GKA rašė:
Pen Bir 07, 2019 7:54 am

Nesu konkrečiai skaičiavęs ir vertinęs, be to karkasinio nestatyčiau. Statyčiau skydinį(SIP).
GKA,

Gal turi kompetencijos plačiau pakomentuoti apie SIP skydus? Atrodo gundantis variantas, bet kaip yra su dviejų aukštų SIP skydų namais? Kiek teko būti karkasiniuose, žiauriai nervina perdangos perduodami garsai (girdisi smūginis garsas, žingsniai ir etc.). Kaip yra su SIP, ar ta pati problema? Ar tiesa, kad SIP tik vieno aukšto namui?
Aš pats dar tik domiuosi, tai per daug pakomentuot negaliu, reiktų pabandyt surasti kas yra statęs SIP ir jau gyvena jame, gal galėtų pakomentuoti kaip su perdangomis. Kažkada skaičiau, kad Japonijoje ir daugiabučiai iš SIP skydų yra statomi, bet manau, kad tai yra tik marketingas norint privilioti daugiau žmonių. Man nelabai aktualus perdangų klausimas, vien dėl to, kad esu apsisprendęs gyventi 1 aukšto name.
Sitis rašė:
Pir Bir 17, 2019 3:10 am
Dar klausimėlis prie to pačio - kaip su atsparumu ugniai bei draudimu? Girdėjau viskas kas iš medžio kainuoja +1000 EUR metams jei nori turtą apdrausti? Bet niekur neskaičiau tad gal kažkas tiksliai žino. Žmonės daug ką kalba Lietuvoje, ypač jei tai nėra mūras tada viskas blogai :)

Ačiū
Dėl atsparumo ugniai, tai esu skaitęs, kad skydų mediena(OSB plokštės) yra padengiama spec skysčiais padidinančiais atsparumą ugniai. Dėl draudimo, tai gal draudėjai galėtų pakomentuoti - faktas, kad rizika didesnė, tai kainos turėtų būti atitinkamai didesnės. Nors mama draudžia sodybą kaime, kur beveik visi pastatai mediniai, tai kaina lyg ir didesnė, bet tikrai nėra +1000€. Aišku, ten ir atitinkamai pastatai yra įvertinti žemesnėmis sumomis dėl jų senumo, tai mieste gali būti, kad kainos būtų didesnės.

Vartotojo avataras
Aiste
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:53 pm

Standartinė Aiste » Pen Bir 21, 2019 1:18 pm

O kokius jūs privalumus įžvelgiate savarankiškoje namo statyboje? Kodėl nepirkti iškart pastatyto ir atsikratyti viso galvos skausmo, kurį sukelia statybų procesas?
DOG LOVER, MOM, RUNNER

Skelbti atsakymą