P2P mokesčiai

Turi klausimą ar žinai pasiūlymų dėl mokesčių mokėjimo? Rašyk čia!
Artur
Mustachian
Pranešimai: 192
Užsiregistravo: Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 9
Gavo patiktukų: 17

Re: P2P mokesčiai

Standartinė Artur » Šeš Bir 13, 2020 3:00 pm

Vadovaujantis Pajamų mokesčio deklaracijos GPM311 formos (toliau – Deklaracija) užpildymo bei pateikimo taisyklių (toliau – Taisyklės)[1] ir Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) nuostatomis, kai pajamas gyventojas gauna už bendrosios jungtinės sutuoktinių nuosavybės teise priklausantį turtą, tai, atsižvelgus į Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.117 straipsnio 1 dalį, laikoma, kad pajamos (tarp jų palūkanos) iš tokio turto yra gautos abiejų sutuoktinių lygiomis dalimis (jeigu vedybų sutartyje nenustatyta kitaip).

Vadinasi, jeigu 2019 m. gavote palūkanas už vartojimo kreditą, suteiktą per tarpusavio skolinimo platformą, ar palūkanas už lėšas, paskolintas per sutelktinio finansavimo platformą (darome prielaidą, kad investuojama per tarpusavio skolinimo platformas/sutelktinio finansavimo platformas, įsteigtas Lietuvos Respublikos vartojimo kredito įstatyme/Lietuvos Respublikos sutektinio finansavimo įstatyme ar atitinkamame Europos ekonominės erdvės valstybės įstatyme nustatyta tvarka), ir tokių lėšų skolinimo metu bei palūkanų gavimo metu buvote susituokęs, laikoma, kad gavote palūkanas bendrosios jungtinės sutuoktinių nuosavybės teise (jeigu vedybų sutartimi nebuvo nustatyta). Tokiu atveju gautos palūkanos GPMĮ tikslais laikomos gautomis abiejų sutuoktinių lygiomis dalimis, todėl tokias pajamas deklaruoti turite kiekvienas po ½ pateikiant savo Deklaraciją (nepriklausomai nuo to, kad palūkanos gautos į vieno sutuoktinio sąskaitą banke).

Kiekvienas iš Jūsų (Jūs ir Jūsų sutuoktinė) savo Deklaracijoje (vedliu pildomos Deklaracijos E dalyje) turite įrašyti po ½ gautų palūkanų sumos. GPMĮ 17 straipsnio 1 dalies 20-2 punkte nustatyta lengvata (kiekvienam sutuoktiniui 500 Eur neapmokestinama suma) bus pritaikyta automatiškai, suformavus deklaraciją (kiekvieno sutuoktinio).
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Skelbti atsakymą