Lengvatinė investicinė sąskaita

Turi klausimą ar žinai pasiūlymų dėl mokesčių mokėjimo? Rašyk čia!
Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96
Re: Lengvatinė investicinė sąskaita

Standartinė šešinuliai » Ant Sau 21, 2020 12:41 pm

Taip, būtent kaip sako FI-Tech, tik dar pridedant - kas nors man pasakykit KUR galima investuoti su 0% valdymo mokesčiu? Čia išgalvotas scenarijus, ir tai III pakopa su darbdavio įmokom daužo į vienus vartus investavimą savarankiškai. Iš tiesų net ir išsvajotasis Degiro, kuris turi 0% valdymo mokestį, pasiima 2 Eur/transakciją, tai investuojant kas mėnesį 100 Eur, va jums ir minus 24 Eur/metus.

Tarkime, net jeigu imame išgalvotą 0% valdymo mokesčio scenarijų ir tarkime ETF'ai generuoja FI išsvajotus 7% p.a., kai tuo tarpu INVL sugeba surinkti tik 5% per tą periodą (nors vidurkis 8.2%), aš vistiek esu better-off net susimokėjęs 0.8% fondo valdymo bei 0.2% depozitoriumo mokesčius.

Paveikslėlis
Prikabinti failai
Screen Shot 2020-01-21 at 14.30.34.png
Screen Shot 2020-01-21 at 14.30.34.png (148.01KiB)Peržiūrėta 5147 karus(ų)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ant Sau 21, 2020 1:13 pm

Na, ok, atmetus tai, jog galima investuoti tik ribotą pinigų sumą ir dirbant pagal darbo sutartį, galbūt ir yra maža tikimybė po 30 metų išeiti su daugiau pinigų, nei kad investuojant savarankiškai. Dėl skaičių nebesiginčiosiu, nes pagavot mane neskaičiavusį :D

Bet lieka esminis minusas, kurio, gal net labiausiai ir bijočiau. III pakopos fondai yra aktyviai valdomi fondai. Taip, juose didžioji dalis kapitalo yra ETF'uose, bet sudėtis karts nuo karto keičiama, nes keičiamas lyginamasis indeksas. O kaip ten su tais aktyviais fondais ilguoju laikotarpiu mes visi žinome :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ant Sau 21, 2020 1:29 pm

Na turint darbdavio iniciatyvą, praktiškai niekaip geriau negausi. Nebent pasiseks.. Bet jeigu investuoti daugiau, negu GPM lengvata, pvz 1500 per mėnesį. Ta prasme normaliai ruoštis pensijai, tai jau kiti reikalai.
Mano blogas http://giem.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Sau 21, 2020 8:12 pm

mėtinis rašė:
Ant Sau 21, 2020 11:58 am
- Išeinant į pensiją tu susimokėsi 15% (ar koks tuo metu bus - tikėtina didesnis) GPM'ą, kai aš atgausiu visą sukauptą sumą.
Visos sumos išsiimti nėra tikslo. Planuoju išsiimti 1-3 kart kasmet iki mirties. Tą reikėtų įvertint skaičuojant.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Sau 22, 2020 7:35 am

laurizas rašė:
Ant Sau 21, 2020 8:12 pm
mėtinis rašė:
Ant Sau 21, 2020 11:58 am
- Išeinant į pensiją tu susimokėsi 15% (ar koks tuo metu bus - tikėtina didesnis) GPM'ą, kai aš atgausiu visą sukauptą sumą.
Visos sumos išsiimti nėra tikslo. Planuoju išsiimti 1-3 kart kasmet iki mirties. Tą reikėtų įvertint skaičuojant.
Išsiimti iš 3 pakopos VISKĄ turbūt reiktų anksčiausiai kada tą leis padaryti įstatymai be lengvatų praradimų ir baudų (šiuo metu 5 metai iki oficialaus pensinio amžiaus), permetant visą sukauptą sumą į kitas priemones, kur administravimo mokesčiai beveik nuliniai.

Tuomet gauni the best of the two worlds, nes III pakopoj moki fiksuotą % nuo portfelio, kuriam augant, didėja ir administravimo kaštai. O daugumoje ETF'o brokerių kaip tik - kuo didesnis turimas portfelis, tuo mažesnius administravimo mokesčius tenka mokėti.

Bet kokiu atveju, tema apie naujai kuriamą investicinę sąskaitą, tai tikėkimės 5 metų bėgyje turėti ir dar tobulesnį sprendimą senatvės kaupimui. Kad ir dabartiniai forumo skaitytojai dar spėtų pasinaudoti :))
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Vas 06, 2020 7:20 am

Kaip galvojat, ar lengvatinę investicinę sąskaitą reikės atsidaryt specialiai pas lietuviškus bankus ar brokerius, ar bus galima pvz. VMI nurodyt, kad mano investicinė sąskaita, kuriai taikoma mokesčių lengvata, yra pvz. ETFmatic ar IB? Kadangi iš spaudos pranešimų matyti, jog šitam reikale dalyvauja bankų asociacija, nenustebčiau, kad lengvatinės sąskaitos galimybė bus įteisinta tik tokiu būdu, kad negalėsi jos turėt IB, Trading212 ir pan. Kas vėlgi, priklausomai nuo taikomų įkainių, gali smarkiai sumažinti tokios lengvatinės sąskaitos patrauklumą.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ket Vas 06, 2020 7:24 am

Aš net neabejoju, kad bus tik LT fiziškai esančiuose bankuose. T.y. Seb, Swed, Luminor. Na gal dar ir šiuo metu esantys brokeriai, su fizinėm atstovybėm.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Ket Vas 06, 2020 9:30 am

mėtinis rašė:
Ant Sau 21, 2020 12:41 pm
Iš tiesų net ir išsvajotasis Degiro, kuris turi 0% valdymo mokestį, pasiima 2 Eur/transakciją, tai investuojant kas mėnesį 100 Eur, va jums ir minus 24 Eur/metus.

Paveikslėlis
Netiesa, nėra tokio mokesčio. Ar kažko nematau? :/

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Vas 06, 2020 10:03 am

Estijos pavyzdys https://www.luminor.ee/en/private/investment-account

Using an investment account enables postponing taxation of income received on financial assets. To do so, the tax payer must transfer funds to their investment account and use the funds to acquire securities for example.

Income tax liability arises when more money is taken out of the investment account than put in.

Within the meaning of the Income Tax Act, an investment account may be a settlement account opened either in an Estonian or foreign country`s bank (European Economic Area and Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD) member states).

In your tax return, you are obliged to list all the accounts used as investment accounts and the incoming and outgoing payments on accounts must be displayed in an aggregated format


Jei esi buy and hold, never sell investuotojas, turintis accumulating ETF, tai naudos nematau iš tokios sąskaitos.

Barzdocius
Mustachian
Pranešimai:170
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 6:24 am
Išsiųsta patiktukų: 26
Gavo patiktukų: 14

Standartinė Barzdocius » Ket Vas 06, 2020 10:12 am

laurizas rašė:
Ket Vas 06, 2020 10:03 am

Jei esi buy and hold, never sell investuotojas, turintis accumulating ETF, tai naudos nematau iš tokios sąskaitos.
Jeigu pinigus i juos leis vesti tiesiai darbdaviui, pries mokescius, tai nauda bus didziule: minimum 15% GPM, o jei dar ir su sodros bei kitais mokesciais tai arciau puses.

Skelbti atsakymą