Lengvatinė investicinė sąskaita

Turi klausimą ar žinai pasiūlymų dėl mokesčių mokėjimo? Rašyk čia!
Barzdocius
Mustachian
Pranešimai:170
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 6:24 am
Išsiųsta patiktukų: 26
Gavo patiktukų: 14
Lengvatinė investicinė sąskaita

Standartinė Barzdocius » Pen Sau 17, 2020 6:41 am

Pagaliau ir pas mus pradėjo kažką naudingo investuojantiems savo senatvei galvoti!
Finansų ministerija svarsto vadinamosios investicinės sąskaitos modelį, kuris leistų gyventojui nemokėti mokesčių iš pajamų, kurias jis gavo investavęs, kol nesulaukė pensinio amžiaus.
https://www.vz.lt/finansai-apskaita/202 ... -lengvatos

Vartotojo avataras
Codex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:91
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:10 pm
Išsiųsta patiktukų: 3
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Codex » Pen Sau 17, 2020 8:06 am

Kaip tik vakar pamačiau antraštę ir norėjau čia sukurti temą. Gal kas nors galite pasidalinti tekstu? Neturiu premiuim :(
REAL MADRID CF FAN

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Sau 20, 2020 6:56 am

Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pir Sau 20, 2020 9:51 am

Super. Labai norėčiau, kad taptų realybe. Ir kad protingai išspręstų visus su tuo susijusius klausimus.

Aš nusprendžiau iš INVL trečios pakopos nusiimti visus pinigus ir sustabdyti kaupimą. Net su visa GPM lengvata susikaupė mažiau negu, bet koks normalus indeksas būtų sukaupęs. O investuoja tik į akcijas (t.y. Mokesčiai suvalgė pelną?)
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Sau 20, 2020 10:02 am

Ir mokesčiai, ir pusiau aktyvus valdymas.

Nesvarbu, kad fondą sudaro tik ETF. Bet jie vistiek karts nuo karto pakeičia sudėtį, tai galiausiai fail'ina ir rezultatai prastesni.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Pir Sau 20, 2020 10:36 am

Giem rašė:
Pir Sau 20, 2020 9:51 am
Super. Labai norėčiau, kad taptų realybe. Ir kad protingai išspręstų visus su tuo susijusius klausimus.

Aš nusprendžiau iš INVL trečios pakopos nusiimti visus pinigus ir sustabdyti kaupimą. Net su visa GPM lengvata susikaupė mažiau negu, bet koks normalus indeksas būtų sukaupęs. O investuoja tik į akcijas (t.y. Mokesčiai suvalgė pelną?)
Įdomu, kokiu periodu buvo investuota. Pvz. per pastaruosius 10 metų SP500 grąža +200 proc., Stoxx Europe 600 +69 proc., INVL EXTREMO III 16+ +118 proc., plius dar pridėkim lengvatą per 10 metų.

Bet dėl to, kad būtų investicinės sąskaitos pensijai tai aš 100 proc. už, tik, ar nebus taip, kad dauguma žmonių gavę priėjimą prie pvz. 2 pakopoje sukauptų lėšų ims spekuliuoti jomis ir tada pasieks gerokai prastesnių rezultatų nei įprasti pensijų fondai.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Sau 20, 2020 10:41 am

T. J. rašė:
Pir Sau 20, 2020 10:36 am
tik, ar nebus taip, kad dauguma žmonių gavę priėjimą prie pvz. 2 pakopoje sukauptų lėšų ims spekuliuoti jomis ir tada pasieks gerokai prastesnių rezultatų nei įprasti pensijų fondai.
Manau spekuliacijoms galima užkirsti kelią įvedant apribojimus pardavimų/pirkimų kiekiui/kainai ar panašiai.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Pir Sau 20, 2020 11:18 am

Mr. BM. rašė:
Pir Sau 20, 2020 10:41 am
T. J. rašė:
Pir Sau 20, 2020 10:36 am
tik, ar nebus taip, kad dauguma žmonių gavę priėjimą prie pvz. 2 pakopoje sukauptų lėšų ims spekuliuoti jomis ir tada pasieks gerokai prastesnių rezultatų nei įprasti pensijų fondai.
Manau spekuliacijoms galima užkirsti kelią įvedant apribojimus pardavimų/pirkimų kiekiui/kainai ar panašiai.
Na taip, kažkokių saugiklių tikrai turėtų būti, po to prisipirks BTC... :D Čia gal kaip prieš vairuojant reikia išlaikyti egzaminus, tai prieš investuojant gal irgi reikėtų praeiti bent kokius mokymus, kur supažindintų su pagrindiniais investavimo principais? Aišku, toks dalykas vėl dauguma atbaidytų, bet tada ir galėtų likti bent jau pensijų fonduose by default.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Sau 20, 2020 11:34 am

T. J. rašė:
Pir Sau 20, 2020 11:18 am
Na taip, kažkokių saugiklių tikrai turėtų būti, po to prisipirks BTC... :D Čia gal kaip prieš vairuojant reikia išlaikyti egzaminus, tai prieš investuojant gal irgi reikėtų praeiti bent kokius mokymus, kur supažindintų su pagrindiniais investavimo principais? Aišku, toks dalykas vėl dauguma atbaidytų, bet tada ir galėtų likti bent jau pensijų fonduose by default.
Man egzaminai varo baimę nuo mokyklos laikų (jaučiu ne tik man), tai aš būčiau už liberalesnę tvarką :D

Bet šiaip, juk užsienyje pilna pavyzdžių su II ir III pillars, tai ko gero ne čia didžiausia bėda bus. Čia reikia politinės valios tiesiog priimti tokį sprendimą, bet iš šios valdžios to tikėtis sunku. Iki dabar juk buvo eita draudimų keliu, o ne liberalumo.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pir Sau 20, 2020 11:41 am

T. J. rašė:
Pir Sau 20, 2020 10:36 am
Giem rašė:
Pir Sau 20, 2020 9:51 am
Super. Labai norėčiau, kad taptų realybe. Ir kad protingai išspręstų visus su tuo susijusius klausimus.

Aš nusprendžiau iš INVL trečios pakopos nusiimti visus pinigus ir sustabdyti kaupimą. Net su visa GPM lengvata susikaupė mažiau negu, bet koks normalus indeksas būtų sukaupęs. O investuoja tik į akcijas (t.y. Mokesčiai suvalgė pelną?)
Įdomu, kokiu periodu buvo investuota. Pvz. per pastaruosius 10 metų SP500 grąža +200 proc., Stoxx Europe 600 +69 proc., INVL EXTREMO III 16+ +118 proc., plius dar pridėkim lengvatą per 10 metų.

Bet dėl to, kad būtų investicinės sąskaitos pensijai tai aš 100 proc. už, tik, ar nebus taip, kad dauguma žmonių gavę priėjimą prie pvz. 2 pakopoje sukauptų lėšų ims spekuliuoti jomis ir tada pasieks gerokai prastesnių rezultatų nei įprasti pensijų fondai.
Ačiū, kad užrodei, dar kartą perskaičiavau.
Mano INVL 1 metų rezultatai - iš viso įmokų 750 eurų, vertė 829 eurai. Čia su šių metų rezultatais iki dabar. Kadangi, kas mėnesį buvo pildoma po 50, tai negalim sakyti, kad 10-11% grąža per metus. Šiaip panašiau į ~20%. SP500 - 31%. Tai su GMP lengvata, lenktų SP500.

Atsiprašau visų III pakopos bendrovių ir fanų :)

Tik trys bet:
1) Pinigai ne mano sąskaitoje. Norint atsiimti, susimokėsi GPM, visa nauda išnyks. Pasiekti juos gana lengva, bet priėjimas ribotas, reikia važiuoti, rašyti prašymą.. Etc.
2) Vistiek gana ryškus skirtumas, kur dingo mano 11%.
3) GMP lengvatos limitas. Kaupti norėčiau smarkiai labiau, negu po 100 ar 200 eurų. Pasiekus GMP lubas, tampa nepraktiška ir nuostolinga kaupti pensijų bendrovėje. (Aišku nesilyginu su SP500, ko gero investuoja plačiau, čia tik šiaip oponuoju).

Palauksim metų fondų ataskaitos, panagrinėsim. Tada bus galima objektyviai palyginti.

Juk pasižiūrėjus fondo sudėti, mes galime nusipirkti tą patį fondą/fondus.
Nereikės mokėti dviejų fondų mokesčių, liks tik mūsų perkamo fondo TER ir vienkartinis mokestis brokeriui.

Aišku, mokant po 50-150 eurų per mėnesį, iki GMP lengvatos lubų, vertinga ta III pakopa, nes juk vien brokerio sąskaita kainuoja (nebent Revolut), bet manau, jeigu valstybė darys investicinę sąskaitą, tai bus tik lokaliuose bankuose ir/ar pensijų bendrovėse. Informuotiems ir besidomintiems - reiktų daugiau laisvės.
Mano blogas http://giem.lt

Skelbti atsakymą