Filmų rekomendacijos

Perskaitei knygą? Pasinaudojai nuolaida? Radai naują banką? O gal sveikatos draudimą? Pasidalink!
Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83
Filmų rekomendacijos

Standartinė Mr. BM. » Sek Gru 08, 2019 6:24 pm

Sveiki,

Turiu gerą progą pradėti temą apie filmus. Mano pirmoji rekomendacija yra su special pasiūlymu. Gan ilgai lauktas dokumentinis filmas apie finansinę nepriklausomybę. Filmo anonsas youtube.

Filmą Playing With FIRE: The Documentary iki 2019 12 11 gali pamatyti nemokamai. Tereikia paspausti šią vimeo nuorodą ir įvesti kodą: FIRE.



Pažiūrėjusius kviečiu pasidalinti įspūdžiais. Be to, gal žinai ir kitų gerų filmų, kuriuos verta pamatyti?
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Sek Gru 08, 2019 9:12 pm

The big short, owned: a tale of two americas, becoming warren buffet, minimalism: a documentary about the important things, hypernormalisation, ivory tower, the ascent of money, freakonomics, the century of self, capitalism a love story, inside job ir aišku zeitgeist:)

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Pir Gru 09, 2019 11:56 am

Playing with FIRE - ačiū už nuorodą ir galimybę pasižiūrėti. Asmeniškai kažkokio WOW nebuvo. Bet šiaip susižiūrėjo OK. Keista buvo girdėji depresijas ir pan. persikraustant į mažesnį NAMĄ. Kaip čia reikės gyventi atsisakius prabangaus BMW ir važinėti su labai gerai atrodančiu Honda CRV.. Kad gyventi prie kelio bet NAME yra kažkoks pasiaukojimas. Kad 2000$ maistui yra daugoka. Iš vienos pusės galima pasidžiaugti kad mes niekada nebuvom taip išlepę kad dabar to reikėtų atsisakyti. Normalus vidurkis man rodos yra viena plius minus OK mašina šeimoje arba dvi naudotos vidutinio senumo, visi daug maž planuoja maistą ir netaško pinigų į kairę ir dešinę, daug kas gyvena tokiam būste koks yra OK pragyventi ir nesinuomoja kažko už tūkstančius su nenaudojamais kambariais ar didelėmis erdvėmis. Tai ir tas pokytis nėra toks kažkoks žemę iš po kojų ištraukiantis... Tad iš vienos pusės tarpas tarp to kur esame ir kur reikia būti atrodo nedidelis.
Kita vertus mes niekada neturėsime tiek galimybių kaip jie užsidirbti ir investuoti, atitinkamai mums stengtis reikia daug labiau, dėl to vis tik tarpas kurį reikia užpildyti norint pasiekti FIRE yra nemažas. Bet kaip ir filmuke - jei matai kur nori būti, yra tikslas, siekiamybė, reikia "tik" dirbti tuo klausimu ir eiti link ten sistemingai ir atkakliai :)

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Pir Gru 09, 2019 1:28 pm

Sutinku su Sitis nuomone, gera įžvalga. Ten labai amerikietiškas filmas, o ten vartojimas besaikis, žmonės ten su išplautomis smeginimis, kad viską reikia pirkti pirkti pirkti ir turėti kuo naujesnį daiktą. Dar tokie užkliuvo dalykai kaip finansiškai nepriklausomas tapo 24 metų. Nu labai abėjotina ar savo pastangomis tapo nepriklausomas. Tai arba pasisekė ten kažką hit`inti ir netycia nusipirkti akcijų labai tinkamu laiku, arba tiesiog turtingi tėveliai..

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pir Gru 09, 2019 2:47 pm

Ką tik peržiūrėjau. Tikrai įdomu. Nelabai ką naujo pamačiau, bet bandžiau žmonai rodyti, tai tik dalį pažiūrėjo. Sakė labai jau amerikoniškai suręstas filmas. Nors mūsų šeimai tai pats tas.
Reikėtų paleisti per kokius TV3. Vistiek minčių sukeltų.

Ačiū už pasidalinimą.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Gru 09, 2019 4:46 pm

Fumitto rašė:
Pir Gru 09, 2019 1:28 pm
Ten labai amerikietiškas filmas, o ten vartojimas besaikis, žmonės ten su išplautomis smegenimis, kad viską reikia pirkti pirkti pirkti ir turėti kuo naujesnį daiktą.
Na, aš gal nesakyčiau, kad tokie žmonės tik ten. Arba tik tokie žmonės ten.

JAV išsiskiria tuo, kad per daug vartotojiškai gyvenančių žmonių kiekis yra didelis dėl daug galimybių gerai uždirbti. Bet reikia nepamiršti, kad tokių žmonių yra ir daugėja Europoje, tuo pačiu ir pas mus. Užtenka vien tik pažiūrėti kaip ekologiškieji norvegai vartoja ir mėto daiktus, juos nuolat keisdami naujais. Ir tik laiko klausimas, kada taip atsitiks ir čia, Lietuvoje. Užuomazgos jau matosi.

Filmas susilaukė daugiau dėmesio nei kad tikėjausi. Asmeniškai man atrašė 20+ žmonių, kurie pažiūrėjo. Kai kurie net ne vieną kartą. Ir nors stebuklingai kažko naujo jame nėra pasakyta, bet tiems, kurie apie FIRE nieko nežino, labai aiškiai yra pateikti basics ir esminiai niuansai.

Tikiuosi, kad filmas kažkada taps prieinamas ir Lietuvių kalba arba bent jau laisvai, be mokesčio. Šią savaitę pabandysiu parašyti į LRT. Kas čia žino, gal kažkaip įmanoma tą filmą parodyti ir Lietuvoje.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pir Gru 09, 2019 5:03 pm

Su lrt labai gera iniciatyva. Gal net ir filmo kūrėjai susidomėtų.
Mano blogas http://giem.lt

+++
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:111
Užsiregistravo:Pir Gru 09, 2019 2:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 15
Gavo patiktukų: 14

Standartinė +++ » Pir Gru 09, 2019 7:35 pm

Sveiki. Šiaip filmas buvo įdomus, nes ta tema domiuosi. Tačiau nepasakyčiau, kad pažiūrėjęs likau kažkoks pakylėtas ar užsimotyvavęs. Mano numone, bendrai buvo gan slogi nuotaika tame filme ir kartais susidarė toks vaizdas, kad ten tie veikėjai vos ne per sukąstus dantis šypsodavos ir sakydavo kokie ten jie jau laimingi dabar. Tai kažkaip jaučiu, kad žmogus, kuris visai nieko nežino apie šituos dalykus, pažiūrėjęs gal ir nelabai pultų skubiai toliau domėtis ar kažko daryt.

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Ant Gru 10, 2019 11:37 am

Man filmas pasirodė dviprasmis - šeima persikrausto pas tėvus, vyras meta darbą, tampa savotiškais asketais, tam, kad patirtų nušvitimą. :) Kiekvienas gyvenam savo gyvenimą, bet tas elgesys toks gana extreme pasirodė, ko pasekoje filmo pradžioje jie jautėsi sunkiai.
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Investonas
Naujokas
Pranešimai:11
Užsiregistravo:Šeš Kov 02, 2019 11:33 am
Išsiųsta patiktukų: 6

Standartinė Investonas » Tre Gru 11, 2019 4:58 pm

Dauguma lietuvių gyvena dar prasčiau nei filme parodyta šeima po diržų susiveržimo. Čia Amerikai tinkantis filmas. Pats buvau ir žinau kaip ten jie vartoja viską.
Net negalime lygintis su vakarų Europa. Pvz mūsų būstai yra itin maži. Europos sąjungos buto ploto vidurkis yra 90m2. Lietuvoje toks būstas skaitomas kaip prabangus:)
Man kilo vienintelė mintis. Jie planuoja, kad po 10 metų bus finansiškai nepriklausomi. Tačiau niekas neįvertina, kad per tokį ilgą laikotarpį gali nutikti netikėtumų, kaip sveikatos problemos, seno automobilio gedimas ir pan.

Skelbti atsakymą