Ūsuotųjų mobilumas

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
Sitis
Mustachian
Pranešimai: 184
Užsiregistravo: Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 33

Ūsuotųjų mobilumas

Standartinė Sitis » Pen Lie 05, 2019 7:32 am

Norėjau užvesti temelę nes gan ribotai kol kas diskusijos. Arba kojinis dviratis arba brangūs automobiliai kurių vieni bijo kaip kryžiaus, kiti važinėja su senais prabangiais ir vargo nemato :)

Manau šiais laikais yra daug daugiau pasirinkimo kas svarbu, ir kai kas ko dar nemačiau dažnai forumuose (mocai). Tai bandau reziumuoti, papildykite prašau :)

1) Paspirtukai kojiniai - labai pigu, pakankamai mobilu 2-3km atstumais pasispirti. Vis nuvogiu dukros kai reikia iki parduotuvės pieno ar pan. :)
2) Paspirtukai elektriniai - man rodos šita nenauja naujovė gan smarkiai keičia mobilumo mieste principus. Manau toks daiktas gali puikiai dengti vieno žmogaus susisiekimo poreikį 80% vilniaus teritorijoje kokius 6 mėnesius per metus drąsiai. Yra pirkti paspirtukų kurie važiuoja 55km/h 100km atstumu. Nepigūs, gatviniai, šaligatviais nepalakstysi, bet mes apie tai ir nešnekame. Šiaip tikrai pliusas už tokią priemonę. Nereik niekur palikti, visur gali nusinešti ir pan.
3) Dviračiai kojiniai. Atstumo atžvilgiu manau taip pat galima sakyti kad didelė dalis vilniaus pasidengtų. Vienintelis man aktualus niuansas – saugojimas ir nelankstus transportavimas. Standartinio dviračio į mažą automobilį lengvai neįsidėsi, reikia visokių bagažinių. Čia jei keliauti. Mažam bute taip pat kelių šeimos dviračių gali būti sunkiai kur rasti laikyti. Įmanoma, bet lyginant su paspirtuku – mažiau patogu. Bet aišku kaip visada taip ir dabar – tai puiki susisiekimo ir sveikatinimosi priemonė.
4) Elektriniai dviračiai. Pobrangiai, reikia saugoti, bet Vilnius jau ne problema, net už miesto manau kažkiek pavažiuoti galima į rajoną jei ten koks namukas ar pan.
5) Senas geras motociklas. Kodėl mes apie jį taip retai šnekame? Pasistengsiu nebūti šališkas nuo šios man aistrą keliančios transporto priemonės, pats vairuoju ir pan. Bet iš esmės tai yra tikrai darbinis variantas netgi ir šeimai su vienu vaiku. Dviese važinėti motociklu – be problemų. Keliauti – be problemų. Užmiestis, užsienis – kur nori ten važiuoji. Lygiai taip kaip su automobiliu. Tik kad daiktų mažiau pasiimti gali ir šaltuoju sezonu įsiveda papildoma išsprendžiama komplikacija. Mieste susisiekimas puikus. Remontuoti galima ir pačiam, viskas labai lengvai prieinama ir pakeičiama, daug žinių nereikia. Jei su vaiku, būna mocai su ta vadinama „liūlka“, vežimėliu šalia. Su tokiu gali net žiemą važinėti be problemų. Per lietų. Tryse: pats vairuoji, žmona už nugaros, vaikas liulkėje. Daiktai daiktadėžėse. Aišku su mašina dėl saugumo / komforto ir pan. nepalyginsi. Bet kai žmonės būna linkę eiti arčiau kraštutinumo, manau kad tai puiki alternatyva mašinai ir daug pigesnė / pigiau eksploatuojama. Dar gi ir smagesnė :)
Na pvz.: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... scopeId=MB
Jei labai aktualios kuro sąnaudos, būna net dyzelinių mocų su ~2ltr/100km sąnaudomis ;)
pvz: https://suchen.mobile.de/motorrad-inser ... on=vipReco Šitas dar ir su priekaba ir liūlka :D Aišku pirmas pasitaikęs, pobrangis nes dyzelinių mocų beviek nėra, bet tiesiog pavyzdys kad motociklų pasualyje yra visko nuo iki ir galima važinėti kiaurus metus (su kai kuriais kompromisais), keliauti, su šeima ar pan.
6) Automobiliai. Čia platu ir visiems manau aišku. Visokių yra, visokių reikia.

Ką praleidau? Kokios kitų nuomonės?

Rolandas
Mustachian
Pranešimai: 214
Užsiregistravo: Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Pen Lie 05, 2019 8:39 am

7) kojos

biogas
Mustachian
Pranešimai: 211
Užsiregistravo: Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 10

Standartinė biogas » Pen Lie 05, 2019 11:44 am

Sitis rašė:
Pen Lie 05, 2019 7:32 am

5) Senas geras motociklas. Kodėl mes apie jį taip retai šnekame?
Kategerijos papildomos reikia čia, o tie iki 4kw tai beveik tas pats kaip dviratis.

Sitis
Mustachian
Pranešimai: 184
Užsiregistravo: Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Sitis » Pen Lie 05, 2019 12:02 pm

Na gauti A kategoriją nėra taip jau labai sunku tad neskaityčiau kad čia kažkoks kliuvinys :) Teorija eksternu. 10 pamokų atvažinėjai, egzus išlaikei ir viskas.

Barzdocius
Mustachian
Pranešimai: 162
Užsiregistravo: Tre Vas 27, 2019 6:24 am
Išsiųsta patiktukų: 25
Gavo patiktukų: 14

Standartinė Barzdocius » Pen Lie 05, 2019 6:08 pm

2) Siaip labai fainas daiktas, bet bent jau man koks pagrindinis ju minusas, tai visiskas fizinio aktyvumo nebuvimas. Ainant pesciom ar vaziuojant dviraciu gaunasi visai gera manksta, prajudini organizma, kraujo prapumpuoji. O cia kaip automobiliyje, tik dar ir ismetamosiomis dujomus tiesiogiai kvepuoji :(
5) Man irgi laiks nuo laiko ateina noras, bet tada nugali mintys, kad vazinejant mocu stipriai padideja sansai nepasinaudoti sukauptais pensijai pinigais :D

Samogitian
Naujokas
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: Ant Lap 12, 2019 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 3
Gavo patiktukų: 5

Standartinė Samogitian » Ket Geg 12, 2022 10:57 am

Sveiki,

kad nekurt naujos temos, paklausiu čia. Apie dviračius.

Planuoju pirkti dviratį, tik neapsisprendžiu iš kur.
Variantai manau tokie:
1. Dėvetas iš skelbimų. Pigu, bet baimė nusipirkti vogtą. Rinkoje mažai dviračių skelbimuose su dokumentais.
2. Depo, senukai ar pan. kaina +- bet abejotina kokybė (gal klystu)
3. Dviračių parduotuvė . Brangu

Gal turite patarimų ar gerų/blogų patirčių?
kokie dar variantai?
ar patys investuojate daug į dviratį ?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai: 1133
Užsiregistravo: Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 105
Gavo patiktukų: 172

Standartinė laurizas » Ket Geg 12, 2022 12:56 pm

Samogitian rašė:
Ket Geg 12, 2022 10:57 am
1. Dėvetas iš skelbimų. Pigu, bet baimė nusipirkti vogtą.
Pasirašot sutartį su pardavėjo duomenimis, kuriuos nurašai nuo pardavėjo pateikto asmens dokumento.

Vartotojo avataras
Gerietis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai: 122
Užsiregistravo: Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 90
Gavo patiktukų: 24

Standartinė Gerietis » Ket Geg 12, 2022 1:23 pm

Girdėjau, kad Decathlon dviračiai neblogi, bet pats asmeniškai nepirkau iš ten.
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

Dr. Fake
Pradedantis Mustachian
Pranešimai: 134
Užsiregistravo: Šeš Bir 08, 2019 7:24 am
Išsiųsta patiktukų: 3
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Dr. Fake » Sek Geg 15, 2022 8:18 pm

Kas yra „brangu“? 500€ jau daug? Turbūt irgi įsivertint, kiek laiko skirsi, ar čia bus random pasivažinėjimams savaitgaliais po miestą, ar norėsis ir miško takais palakstyt. Nes šiaip, tai pradedančiam rekomenduočiau iš specializuotos parduotuvės, ypač neturint „draugo“. Galima pasibandyt įvairius variantus (ne visiem reikia MTB), patars, paklausinės, pats galėsi paklausinėt. Gausi garantiją, galimai ir serviso paslaugas pigiau ar nemokamai kuriam laikui.
Dar variantas, jau tikrai žinant ko nori, sakytis internetu tiesiogiai iš gamintojų. Čia kažkiek info/pavyzdžių: https://www.zoopy.com/best-direct-to-co ... tb-brands/

Jei tikrai iš naudotų, tai rekomenduočiau pirkt tik su dokais. Pasieškot galima ir FB dviratininkų grupėse, ar forumuose (sorry, jokių URL dabar nepasakysiu).

Jei tikrai planuoji važinėtis, siūlyčiau labai netaupyt. Jei mašinai rekomenduoja skirt nuo 3 iki 6 mėn. algos dydžio, tai padoriai naudojamam dviračiui rekomenduočiau nuo pusės iki 1 mėn.

dalius
Mustachian
Pranešimai: 250
Užsiregistravo: Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Sek Geg 15, 2022 8:39 pm

Samogitian rašė:
Ket Geg 12, 2022 10:57 am
Variantai manau tokie:
1. Dėvetas iš skelbimų. Pigu, bet baimė nusipirkti vogtą. Rinkoje mažai dviračių skelbimuose su dokumentais.
2. Depo, senukai ar pan. kaina +- bet abejotina kokybė (gal klystu)
3. Dviračių parduotuvė . Brangu

Gal turite patarimų ar gerų/blogų patirčių?
kokie dar variantai?
ar patys investuojate daug į dviratį ?
Skelbimai turi krūva trūkumų: pradedant nuo vogro ir baigiant sudrožtu. Reikia gerai žinoti ka ir kaip pirkti. Gali sutaupyti koki 20%-30%.
Depo nežinau, Senukuose buna labai neblogu variantų, bet nereikia rinkti kiniško šlamšto (žmonos krikšasūniui pirko is Maximos.. 20". subyrėjo po pusmečio. Realiai vietoj guolių įvores naudojo....) ir galima nuolaidų palaukti.
Dviračių parduotuvėse vėl tas pats. Jei nereikia čia ir dabar ir nebūtinai paskutinis mados klyksmas - galima už visai realią kainą paimti.

Siūlyčiau pradžiai nuskręsti, kiek ir kur važinėsi. Tada pasižiūrėti pagrindinis mazgus ir biudžetą. paprasčiausiai brangus dviratis bus truputėli patikimesnis (tik daug važinėjant aktualu) ir lengvesnis (aktualu toli važinėjant). O šiaip vaikystej su visiškais kledarais važinėjom... ir normaliai.

P.S. turiu pora dviračių.
Vienas uz ~50 eurų (pirkau naudotą 20+ metų amžiaus ir "apsilopiau"). Nedideliems astumams iki parduotuvės ar kaboko. Kad nebtų gaila palikti lauke ir vogt rankos niekam nekiltų.
Kitas uz ~700 eurų. pirkau nauja, "praeito sezono" nelabai žinomos kontoros bet su gerais mazgai. Čia į darbą važiuoti (22km) ar kaip kur pasivažinėt.

Skelbti atsakymą