The True Cost of Car Ownership

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209
The True Cost of Car Ownership

Standartinė laurizas » Sek Kov 12, 2023 10:07 am

Seku tokį Jesse Cramer, kuris turi parašęs neblogą įrašą apie The True Cost of Car Ownership
https://bestinterest.blog/cost-of-car-ownership

Įdėta nemažai visokios JAV statistikos, kas susiję su automobilių išlaikymo, įskaitant ir nusidėvėjimo, išlaidomis. Man šitas grafikas labiausiai užsifiksavo. Aš jį vertinu taip:
1) pirkt "iš salono" (naują) neapsimoka;
2) ar pirksi 2 metų automobilį, kuriuo važinėsi 6 metus, ar pirksi 8 metų automobilį, kuriuo važinėsi irgi 6 metus, išlaidos per myle ar per km bus panašios, tik antru atveju daugiau laiko sugaiši remontams.
The True Cost of Car Ownership.png
The True Cost of Car Ownership.png (4.19KiB)Peržiūrėta 1563 karus(ų)

Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Gerietis » Pir Kov 13, 2023 9:44 am

Ačiū už pasidalinimą. Tikrai įdomi tema, būtų įdomu daugiau tokių post'ų pamatyti forume, nes visai įdomu būtų sužinoti optimalų pirkimo laiką :) Iš pirmo žvilgsnio sunku patikėti, kad perkant 2 metų senumo automobilį kaštai būtų panašūs kaip perkant senesnį, bet turbūt tiesos yra.

Kažkada seniau reddit'e kažkas pasidalino panašiais skaičiavimais:
https://www.reddit.com/r/dataisbeautifu ... omparison/
https://imgur.com/a/fKU8z

Paveikslėlis
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

sprendimas
Naujokas
Pranešimai:21
Užsiregistravo:Sek Lie 07, 2019 5:24 pm
Gavo patiktukų: 4

Standartinė sprendimas » Ant Kov 14, 2023 1:01 pm

Kaip važinėjantis iš salono imtais automobiliais ir su amžiumi vis menkiau važinėdamas turiu pastebėti, kad pats esu pardavęs po 2 su uodega metų su beveik pusantro šimo rida. O kolega kas du metus keisdavo su 200+ kkm. Ir niekas tokių automobilių netausoja - lizingui moki, po visko grąžini salonui. Moki draudimą, reiškia ir po bet kokios avarijos (nebent neblaivus) tau neskauda, o salonas privalo paimti. Ką iš po lizingo nupirksi - loterija. Paskutiniu auto važinėju jau trylikti metai ir rida dar ne du šimtai. Vertė likusi maža, keisti neverta, geriau lošti loterijoje - "kiek dar temps". Investicijų labai nedaug, jokūlų super gedimų tik eiliniai susidėvėjusių mazgų keitimai. Amerikietiški skaičiai nelabai tinka, jų brangūs draudimai, gal dar kažkokie mokesčiai, ko pas mus dar nėra. Man be kuro maždaug 10 centų, kuro dyzelinio ilgametis vidurkis 5,2 litro 100 kilometrų. Iš savo patirties imčiau naują bet paprastą, nei prabangų bet su didele rida.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Kov 14, 2023 4:33 pm

Gerietis rašė:
Pir Kov 13, 2023 9:44 am
Iš pirmo žvilgsnio sunku patikėti, kad perkant 2 metų senumo automobilį kaštai būtų panašūs kaip perkant senesnį, bet turbūt tiesos yra.
Pirkau 3 metų Golf rida 190 000 už 10000, kai toks naujas kokie 25 000 kainavo.
Tai pirmajam savininkui nuvertėjimas kainavo (25000-10000):190000=0.08 Eur/km, kuras (grubiai) 0.07 Eur/km, tai 0,15 Eur + draudimai, tepalų keitimai ir t.t. ko neina objektyviai paskaičiuot. Mano išlaidos per 5 metus nuvažiavus 100 000 km buvo 0,20 Eur, tai skaitau, kad labai panašiai išėjo, tik pirmasis savininkas tą mašiną drožė autobanuose, o aš keičiau DFP, EGR, spyruoklės, akumas, starteris ir t.t. Vargas su remontais neatsipirko, bet kaip sakau, čia gal tik man nenuskilo.

Dr. Fake
Mustachian
Pranešimai:166
Užsiregistravo:Šeš Bir 08, 2019 7:24 am
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Dr. Fake » Ant Kov 14, 2023 8:43 pm

Tai va kad labai yra skirtumas, kur per 2-3 metus prilaksto 200k ir nieko netvarkytą nusimeta, ir kur kažkas ramiau ilgesnį laiką važinėja, o dar jeigu ir prižiūrint pagal „instrukciją“... Pats irgi Golf'ą turiu, pirktas 2019 už ~7k (buvo 9 metų amžiaus). Skelbimų vidurkis tuo metu, pamenu, tokiems kaip mano buvo ~6k. Tai specialiai ėjau prieš pigesnio ieškojimo mąstymą, ir ėmiau brangesnį :D Tvarkingai eita į servisus ir ridos tik 135k buvo (knygelė + pasitikrinta Autojutoj faktai). Tai iki šiol realiai tik reguliarūs/sudėvimi dalykai ir buvo tvarkyti. Beje, kaip matau čia dyzelius mėgstat. Aš pats tik benzo ieškojau, dyzelio niekaip neimčiau. Pagrinde asmeninis įsitikinimas. Bet įdomu, ar gedimų statistikoj kažkoks skirtumas yra.

Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Gerietis » Tre Kov 15, 2023 7:40 am

Aš asmeniškai taip pat pirkau ~9m senumo Toyota hibridą už ~7k, 200k rida, visa istorija servise. Tuo metu vienas brangiausių skelbimų buvo. Jau vairuoju porą metų ir galbūt man pasisekė, bet jokių remontų kolkas nereikėjo. Kartą per metus nuvežu į servisą, patikrina, pakeičia ką reik pakeist ir tiek. Reguliari automobilio priežiūra.
Dažniausiai nuvažiuoju ne daugiau negu 10k km per metus, tai įdomu kaip tokiam kaip man suveiktų matematika perkant naujesnį automobilį. Turbūt sukant mažesnę ridą ir perkant naujesnį automobilį reiktų jį ilgiau vairuoti negu kelis metus.
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Kov 16, 2023 8:19 am

sprendimas rašė:
Ant Kov 14, 2023 1:01 pm
Amerikietiški skaičiai nelabai tinka, jų brangūs draudimai, gal dar kažkokie mokesčiai, ko pas mus dar nėra.
Pritariu. Automobilių remonto išlaidos pas mus turbūt kartais mažesnės nei JAV.

Entonis
Naujokas
Pranešimai:13
Užsiregistravo:Ket Vas 06, 2020 1:58 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 4

Standartinė Entonis » Pen Kov 17, 2023 2:07 pm

Vėlgi, labai priklauso kur automobilį prižiūrėsi ir remontuosi. Jei tai oficialus servisas, originalios detalės, didelės darbų kainos sudaro dideles išlaidas. Visada galima rasti pigesnių detalių bei meistrų, kurie tą patį darbą kaip atstovybės servisas atlieka 2x pigiau ir taip pat kokybiškai.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Tre Bal 05, 2023 5:37 am

Čia tema, kuria mėgstu pakalbėt, nes seku savo auto tiek eksploataciją, tiek programėlėje veduosi degalus. Tai palyginimui, namų ūkyje yra 2 toyotos: 2010 ir 2017 metų.
2010 Toyota Auris Hybrid: įsigyta 2019 metais su 150k km rida. Nuvažiuota 50k km per tą laiką. Priežiūra tik padangos, tepalai, filtrai ir vienas kitas smulkus pakabos remontas ir pora kartų keistas stiklas su kasko - visus darbus, apart padangų montavimo ir stiklų keitimo, darausi pats, tai šiai dienai:
Įsigijimas kainavo 0,14€/km
Eksploatacija - 0,05 €/km
Degalai - 0,08 €/km

2017 Toyota Avensis: įsigyta 2021 metų gale, tai kol kas tik 1 metai ir 5 mėn eksploatuojama. Rida 70k km, nuvažiuota 18k km. Priežiūra tik padangos, tepalai, filtrai ir keista leidžianti vandens pompa. Vienas smulkus kasko įvykis. Vėlgi priežiūros darbus darausi pats, nes mašina nors ir pirkta salone LT, bet aš jau 3 savininkas, antras savininkas trejus metus nevarė aptarnavimams į saloną, o garantijos jei ir būtų buvę, tai likę tik keli mėn. Šiai dienai kainos:
Įsigijimas 0,87 €/km
Eksploatacija - 0,09 €/km
Degalai - 0,14 €/km

Dabar apie skirtumus.
Įsigjimas čia nelabai yra ką vertinti, Auris kainavo 6,7k€, Avensis - 14k € kainos skiriasi x2, nuvažiuoti atstumai su abiem mašinom 2,5 karto skiriasi. Sulyginus ridą pagal Aurio, avensis įsigijimas per km gautųsi: 0,29€, tai principe atitinka kainą.
Į eksploataciją įtraukiu ir draudimus, tai Avensis kasko kainuoja ~2x brangiau, nei Auris, praktiškai iš to labiausiai ir padidėja kaštai eksploatacijai.
Degalai - su avensis turėjau tik kelis pirmus mėn iki kol prasidėjo karas Ukrainoje, kai degalai kainavo pigiau nei kainuoja dabar ir vidutinė degalų kaina gaunasi 1,6€/l, tuo tarpu Auris nemažą laiką buvo pildytas degalais, kurių kaina buvo apie 1,1-1,2 €/l ir vidutinė degalų kaina per visą laikotarpį yra 1,273 €/l. Nepaisant to, Avensis vidutinės sąnaudos 100km dar ~2l didesnės.

Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Gerietis » Tre Bal 05, 2023 8:44 am

Ačiū, kad pasidalinai, labai įdomu!
Jeigu ne paslaptis, kiek kainuoja kasko draudimas kiekvienam automobiliui? Ir ar tavo nuomone verta jį įsigyti? Aš pats asmeniškai niekada nesu pirkęs kasko draudimo, nes nesu didelis draudimų fanas, turbūt įsigyčiau tuo atveju, jeigu būčiau priverstas lizingo arba jeigu jau pirkčiau naujesnį automobilį. Pats taip pat panašių metų Toyota Auris hibridą turiu, tai gan aktualu būtų sužinoti.
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

Skelbti atsakymą