Investicinis gyvybės draudimas

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
ratrat
Naujokas
Pranešimai:18
Užsiregistravo:Sek Spa 20, 2019 4:30 am
Gavo patiktukų: 1
Investicinis gyvybės draudimas

Standartinė ratrat » Šeš Gru 07, 2019 6:06 am

Prieš tai temoje Draudimai klausiau apie šį produktą. Bet supratau, kad didžioji dalis tautiečių yra apgauti mistinės "GPM lengvatos" ir lengvatiškai patiki savo pinigus investiciniams gyvybės draudimo fondams, nutariau sukurti šią temą, kurioje būtų smagu gauti profesionalių įžvalgų.

- fondo valdymo mokesčiai suvalgo pelną
- investuojamų pinigų suma pirmus trejus sutarties pasirašymo metus yra dalinama x % investicijai, y % fondo veiklai palaikyti

Kiek teko skaityti/domėtis - AVIVA, COMPENSA įmokėtos įmokos - 50% investuoja į akcijas, 50% nukreipia fondo išlaikymui ir sutarties sudarymui. Patikslinkite, jei klystu.

Neveltui nuo 2020 metų Lietuvos Bankas griežtina šių fondų veiklos reglamentavimą ir privers juos teikti daugiau skaičių, o ne "tuščius" pažadus apie orią senatvę. Daugiau paskaityti galite -> https://www.vz.lt/rinkos/2019/12/06/lb- ... l-mokesciu

Taip pat yra VZ.lt straipsnis parašytas, apie investicinį gyvybės draudimą -> https://www.vz.lt/rinkos/lukas-investuo ... ir-skurdas

Bet jis prieinamas tik premium vartotojams, gal kas galėtų pasidalinti visu straipsniu ar bent jau įžvalgomis iš jo? Ačiū iš anksto.

Vartotojo avataras
Dovydas
Mustachian
Pranešimai:196
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:32 am
Išsiųsta patiktukų: 70
Gavo patiktukų: 29

Standartinė Dovydas » Ket Gru 19, 2019 10:04 pm

Kiek teko gilintis į skaičius (jau senokai tą dariau) - labai viskas atrodė "brangu" iš investuotojo pusės. Panašu į LABAI didelį valdymo mokestį turintį akcijų fondą su miglota ateitimi. Supratau, kad JEI noras ne draudimas, o investicija - tikrai yra pilna pigesnių su "mažiau miglota ateitim" įrankių.
Vien paimant "3 pakopos" savanorišką pensiją (per kurią taip pat gali atgauti GPM, jei tas svarbu) - ten atrodo "pigesnis" įrankis. Paėmus konkrečiai Swedbank - per jį apdraudžiama ir gyvybė (jei aktualu pvz šeimai netekties atveju) ir investicija apdraudžiama (yra įsipareigojama minimali išmokama suma sutarties pabaigoje).

prieš kelis metus bandžiau ieškoti patrauklaus "NE investicinio" gyvybės draudimo - neradau. Gal kam teko gilintis?
Aktualu tiesiog turėti apsidraudimą sunkios ligos/traumos atveju. Kiek žiūrėjau įrankiu - visi neadekvačiai brangūs arba imant pigų - išmokama suma įvyko atveju tokia juokinga, kad tiesiog konservatyviai taupant-investuojant tą sumą lengvai pasidarysi ir turėsi, net jei nenutiks jokia trauma.
InteractiveBrokers - ETF, akcijos
SwedBank - Baltijos šalių akcijos ir Robur fondai
Revolut - US akcijos
Cash - Šeimos ir Taupa Unijios
P2P - atsisakytas

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Gru 20, 2019 7:59 am

Dovydas rašė:
Ket Gru 19, 2019 10:04 pm
prieš kelis metus bandžiau ieškoti patrauklaus "NE investicinio" gyvybės draudimo - neradau. Gal kam teko gilintis?
Netinka? https://www.swedbank.lt/private/insurance/life/life

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pen Gru 20, 2019 9:21 am

laurizas rašė:
Pen Gru 20, 2019 7:59 am

Netinka? https://www.swedbank.lt/private/insurance/life/life
Gal naudoji? Gali plačiau?
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Gru 20, 2019 1:54 pm

Planuoju naudot, kai rasiu laiko į sąlygas įsigilinti ir palyginti jas su šiuo metu turimu gyvybės draudimu. Esmė lyg ir kaip investicinio tik nėra investavimo, tačiau norisi pažiūrėti kritines ligas, neįgalumo draudimo sąlygas.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pen Gru 20, 2019 2:11 pm

Aš 6 metus turėjau investicinį draudimą. Sumokėjau 3200, sukaupta liko 1300. Viena kartą gavau išmoką 400 už žaizdas.
SEB banko draudimas.
Šį mėnesį nuėjau, panaikinau investicinį draudimo komponentą visai, pakeičiau nauja sutartimi, už tą pačią kainą, bet su protingomis draudimo kainomis. Labai neblogas vadybininkas pasitaikė, visas kainas viską pasižiūrėjom, susidėliojom. Kaina manau visur plius minus panaši.
Draudžiau gyvybę, nedarbingumo dienas (ligonlapis), kritines ligas.
Esu vienintelis šeimos dirbantis, man draudimo reikia. Turėsiu santaupų pakankamai, atsisakysiu visai.
Mano blogas http://giem.lt

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ket Sau 02, 2020 1:37 pm

Dovydas rašė:
Ket Gru 19, 2019 10:04 pm
prieš kelis metus bandžiau ieškoti patrauklaus "NE investicinio" gyvybės draudimo - neradau. Gal kam teko gilintis?
Aktualu tiesiog turėti apsidraudimą sunkios ligos/traumos atveju. Kiek žiūrėjau įrankiu - visi neadekvačiai brangūs arba imant pigų - išmokama suma įvyko atveju tokia juokinga, kad tiesiog konservatyviai taupant-investuojant tą sumą lengvai pasidarysi ir turėsi, net jei nenutiks jokia trauma.
o tai tiesiog draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, bet kurioj draudimo kompanijoj netinka? Ten juk irgi draudžiamos tos pačios rizikos: Mirtis, traumos, neįgalumas ir pan, bet moki tik už draudimą metinį mokestį. Tik pats per daug nesidomėjau, bet turbūt kasmet tektų draustis - kaip ir automobilį, nebent kas nors siūlo variantus su sutartimis keliems metams.

Vartotojo avataras
jėzus
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:50
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 5:59 am
Gavo patiktukų: 1

Standartinė jėzus » Pen Sau 03, 2020 7:51 am

GKA rašė:
Ket Sau 02, 2020 1:37 pm

o tai tiesiog draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, bet kurioj draudimo kompanijoj netinka? Ten juk irgi draudžiamos tos pačios rizikos: Mirtis, traumos, neįgalumas ir pan, bet moki tik už draudimą metinį mokestį. Tik pats per daug nesidomėjau, bet turbūt kasmet tektų draustis - kaip ir automobilį, nebent kas nors siūlo variantus su sutartimis keliems metams.
Manau čia labiau su paskola surištas draudimas, juo labiau kai paskola gan didelė. O paprasti draudimai jei drausti didelei paskolos sumai gaunas ne ką pigiau, plius tokių dalykų kaip nedarbingumo dienos ar darbo netekimas nelabai turi.
LGBT

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Pen Sau 03, 2020 11:06 am

Kiek aš pats susidūriau prieš imdamas paskolą, tai tik bankai siūlo investicinį gyvybės draudimą su draudimo sumomis siekiančiomis būsto paskolos dydį ar pusė būsto paskolos dydžio, jei draudžiasi vyras su žmona. Kai teko bendraut su draudimo kompanijos investicinio draudimo pardavėja - siūlomos apsaugų sumos siekė 10-15k€ arba kita pasirenkama suma. Pagrindinė mintis buvo, kad nutikus didesnei nelaimei išmokos užtektų bent 6-12mėn - per tą laikotarpį arba visą sumą išdalint skirtingomis dalimis, kad išsaugot savrabiausią turtą ir sugalvoti, kaip atstatyti pajamas reikiamas pragyvenimo lygiui. Arba jei pajamos leidžia išgyventi, tai susimažinti paskolos naštą iškart su gauta išmoka ir toliau gyvent.
Dėl rizikų draudimo, kai pasakojo banke man apie draudimą, tai nedarbingumo dienų draudimas yra pats brangiausias ir ten jau 50€ išmoką už nedarbo dieną, kad gauti už pačios rizikos draudimą galima palikti net daugiau pinigų, nei paliekama pinigų mirties ar sunkios ligos rizikos draudimui. Tai jei jau draudžiamasi, reiktų labai stipriai įsivertinti, ar tikrai reikia tokio brangaus produkto.
Kita mano mintis būtų apie nedarbingumo dienų ar darbo netekimo rizikas, tai jei jau bent kiek domiesi investavimu ir FIRE ar panašiais dalykais, tai greičiausiai turėsi "rainy day fund", kuris ir bus panaudojamas tokiais atvejais.
Bent jau aš taip mąstau. Tiesa, kiek domėjausi gyvybės draudimais, tiek niekada niekam ir nepavyko įtikinti mane įsigyti šį produktą, o apie draudimą nuo nelaimingų atsitikimų pradedu pagalvot vis dažniau, nes visgi mano pajamos yra gerokai didesnės šeimoje + pavažinėju dviračiu miškais nelabai ramiai, kartais į kokį MTB taurės varžybas išvažiuoju ir norėtųsi dažniau tą padaryt, tai traumų rizika yra. :)

Vartotojo avataras
jėzus
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:50
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 5:59 am
Gavo patiktukų: 1

Standartinė jėzus » Pen Sau 03, 2020 11:24 am

GKA rašė:
Pen Sau 03, 2020 11:06 am
Kiek aš pats susidūriau prieš imdamas paskolą, tai tik bankai siūlo investicinį gyvybės draudimą su draudimo sumomis siekiančiomis būsto paskolos dydį ar pusė būsto paskolos dydžio, jei draudžiasi vyras su žmona. Kai teko bendraut su draudimo kompanijos investicinio draudimo pardavėja - siūlomos apsaugų sumos siekė 10-15k€ arba kita pasirenkama suma. Pagrindinė mintis buvo, kad nutikus didesnei nelaimei išmokos užtektų bent 6-12mėn - per tą laikotarpį arba visą sumą išdalint skirtingomis dalimis, kad išsaugot savrabiausią turtą ir sugalvoti, kaip atstatyti pajamas reikiamas pragyvenimo lygiui. Arba jei pajamos leidžia išgyventi, tai susimažinti paskolos naštą iškart su gauta išmoka ir toliau gyvent.
Dėl rizikų draudimo, kai pasakojo banke man apie draudimą, tai nedarbingumo dienų draudimas yra pats brangiausias ir ten jau 50€ išmoką už nedarbo dieną, kad gauti už pačios rizikos draudimą galima palikti net daugiau pinigų, nei paliekama pinigų mirties ar sunkios ligos rizikos draudimui. Tai jei jau draudžiamasi, reiktų labai stipriai įsivertinti, ar tikrai reikia tokio brangaus produkto.
Kita mano mintis būtų apie nedarbingumo dienų ar darbo netekimo rizikas, tai jei jau bent kiek domiesi investavimu ir FIRE ar panašiais dalykais, tai greičiausiai turėsi "rainy day fund", kuris ir bus panaudojamas tokiais atvejais.
Bent jau aš taip mąstau. Tiesa, kiek domėjausi gyvybės draudimais, tiek niekada niekam ir nepavyko įtikinti mane įsigyti šį produktą, o apie draudimą nuo nelaimingų atsitikimų pradedu pagalvot vis dažniau, nes visgi mano pajamos yra gerokai didesnės šeimoje + pavažinėju dviračiu miškais nelabai ramiai, kartais į kokį MTB taurės varžybas išvažiuoju ir norėtųsi dažniau tą padaryt, tai traumų rizika yra. :)
Varžybose draudimas negalios.. O jei norėsi, kad galiotų, teks mokėti gan didelę sumą ir tai su klaustuku ar pavyks rasti draudiką, kuris draus.
Kadaise su superbike'u važinėdavau į track days'us po aplinkines Baltijos šalis, tai taip ir nepavyko rasti draudimo, kuris draustų nuo traumų. Gerai kad bent jau jo neprireikė.
LGBT

Skelbti atsakymą