Aukštasis mokslas - būtinybė ar laiko švaistymas?

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
Justas
Naujokas
Pranešimai:4
Užsiregistravo:Pen Gru 27, 2019 10:58 am
Gavo patiktukų: 1
Aukštasis mokslas - būtinybė ar laiko švaistymas?

Standartinė Justas » Šeš Gru 28, 2019 2:51 pm

Sveiki,
Temoje apie Side Hustle mačiau prasidedančią diskusiją apie mokslus ir Sitis klasusė dėl naujos temos iškėlimo.
viewtopic.php?f=16&t=265&start=10
Labai apsidžiaugiau prieš porą dienų radęs šį forumą ir visą Mr. BM svetainę.

Man pačiam dabar 17 metų (arti 18), neužilgo baigsiu 12ą klasę, tad kyla daug klausimų dėl to.

Kaip manote ar tiksliai nežinant ko norisi verta skirti tuos 4+ metus mokslams? Gal verta imti Gap year'a ar išvis eiti dirbti iškart?

Mane domina inžineriniai/matematikos/informatikos mokslai. Gal kas turi patirties mokydamiesi Vilniuje ir galit ja pasidalinti? Ar realu gauti darbą tokiose srityse nebaigus aukštosios? (nesinorėtų visą gyvenimą vargti dirbant rankomis;)

Būčiau dėkingas už bet kokį feedback'ą.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Šeš Gru 28, 2019 4:43 pm

Svarbiausia pačiam - motyvacija ir noras tobulėti. Ar universitete, ar darbe.. Aš už studijas, dėl soc. patirčių, ryšių, kontaktų, panų, alaus ir "studijavimo". Subręsti spėsi, nesąmonių pridaryti - nebūtinai. Pasirink kas arčiau "dūšios".

Apie darbą galvot galima dvejopai, kaip apie parduotą laiką, už kurį gauni pinigų arba kaip patinkančią veiklą, kur dar ir papildomai moka. Asmeniškai siekiu antro varianto. Po truputį artėju (jau 11 metų).
Mano blogas http://giem.lt

poklius
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:104
Užsiregistravo:Sek Bir 02, 2019 2:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė poklius » Šeš Gru 28, 2019 4:45 pm

Mano galva, net nežinant ko nori verta stoti į artimiausią sielai specialybę. Visi čia tik apie darbą ir bapkes kalba, bet man tai toks fking liūdnas gyvenimas. Jaunas esi, varyk studijuot kad ir nelabai žinai ko nori, studijuodamas gal suprasi, susipažinsi su daug protingų žmonių, pamatysi linksmo gyvenimo, įsitrauk į studentišką veiklą, išvaryk su erasmus kur nors. Tik po mokyklos žmogaus pasaulis toks nerealiai mažas ir iš kart šokt į darbo rinką man rodos beprotybė visiška.

Darbo karjerą spėsi pradėt bet kada, itišnikus/inžinierius graibsto nuo antro kurso, progų tikrai bus, jei ta sritis pasirodys įdomi. Jei ne, mesi mokslus, stosi kitur ir vėl iš naujo. Eurų spėsi prisidaryt, kolkas džiaukis savo geriausiais metais.

Bet čia tik mano du centais. Esu baigęs IT, diplomo taip ir nepanaudojau, nes dirbu savarankiškai nuo pat studijų baigimo jau 10m+ bet tikrai nesigailiu, kad studijavau.

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Šeš Gru 28, 2019 5:35 pm

Sveikas,


Mano nuomone jei žmogus labai mėtos ir stoti belekur, kad tik stot nereikėtu. Po vidurinės kur gali jaunas žmogus be specialybės įsidarbinti ? Į tokius darbus be specialybės visad spėsi.

Esu už aukštą išsilavinimą, o IT sfera tai paklausi labai, o dar jei traukia tai pirmyn. Pastudentausi, nuo tėvų atskirai pagyvensi, naujos pažintys/draugai ir t.t. Nepatiks, visad gali kitur pasirinkt kažką. Tie 4+ metai prabėga labai greitai žinok. Mėgaukis kol jaunas.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Šeš Gru 28, 2019 5:44 pm

Studijavau, dabar dirbu pagal profesiją tik iš dalies. Ar galėjau studijų laiką išnaudoti optimaliau finansine prasme? Taip, galėjau. Bet gyvenime ne viskas susiveda į optimalumus ar skaičius. Tai per daug nesigailiu, nes studijų laikai buvo įdomūs kita prasme. Vien tik ką reiškia ypatingi žmonės, su kuriais susipažinau.

Tiesa, noriu lengvai paoponuoti Poklius. Tik nuo mūsų pačių priklauso kaip linksmai ar ne liksmai gyvensime po studijų. Daug pavyzdžių, kai žmonės stengiasi su lyg kiekviena diena vis labiau crazy ir įdomiai gyventi, nepriklausomai nuo to ar studijuoja ar dirba su ypač sudėtingais projektais, ar augina vaikus ar yra pensininkai. Mes kiekvienas pats esame atsakingi už tai, kiek excitement'o į savo gyvenimą įnešame. Klausimas tik ar turime gebėjimą tai daryti?

Mano top patarimai temos autoriui:
- ieškok veiklos kuri ne pinigus, bet džiaugsmą pirmiausia neša. Tai gali būti ir studijos, ir darbas, ir savanorystė ar viskas kartu sudėjus. Pinigai ateis su laiku. Kad ir kaip šabloniškai skamba, bet galiu patvirtinti asmenine patirtimi.
- nesusikoncentruok tik ties finansais, pinigais, investavimu ir pan. Nors tai yra labai svarbu, bet dar svarbiau yra šiandien mėgautis gyvenimu.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Šeš Gru 28, 2019 8:57 pm

Su darbu siūlyčiau tikrai neskubėti. Spėsi dar prisidirbsi. Rinkis studijas tas kurios labiausiai traukia. Dar variantas yra šauktiniai, ką irgi manau verta apsvartyti kol esi jaunas.

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Sek Gru 29, 2019 8:21 am

Justas rašė:
Šeš Gru 28, 2019 2:51 pm
Sveiki,
Temoje apie Side Hustle mačiau prasidedančią diskusiją apie mokslus ir Sitis klasusė dėl naujos temos iškėlimo.
viewtopic.php?f=16&t=265&start=10
Labai apsidžiaugiau prieš porą dienų radęs šį forumą ir visą Mr. BM svetainę.

Man pačiam dabar 17 metų (arti 18), neužilgo baigsiu 12ą klasę, tad kyla daug klausimų dėl to.

Kaip manote ar tiksliai nežinant ko norisi verta skirti tuos 4+ metus mokslams? Gal verta imti Gap year'a ar išvis eiti dirbti iškart?

Mane domina inžineriniai/matematikos/informatikos mokslai. Gal kas turi patirties mokydamiesi Vilniuje ir galit ja pasidalinti? Ar realu gauti darbą tokiose srityse nebaigus aukštosios? (nesinorėtų visą gyvenimą vargti dirbant rankomis;)

Būčiau dėkingas už bet kokį feedback'ą.
Įdomi diskusija.

Norėjau pirmame kurse mesti studijas po pusmečio, nes buvo sunku apsiprasti naujoje šalyje, tačiau mamos įkalbėtas likau ir po dar trijų su puse metų nenorėjau, kad viskas baigtųsi. :) Manau, kad studijos, ypatingai užsienyje, labai praplečia požiūrį į gyvenimą dėl naujų žmonių ir išėjimo iš komforto zonos.

Studijų kryptį kaip suprantu daugiau mažiau žinai, apsilankius universitete, manau, kad būtų lengviau suprasti ar tai tavo dalykas.

Čia inspiring Kerniaus postas šia tematika. :)
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Sek Gru 29, 2019 12:06 pm

Aš tai siūlyčiau pasiimti gap year ir pailsėti nuo mokslų, nes ir taip 12 metų be didesnės pertraukos mokeisi. Be to, minėjai, jog tiksliai nežinai, kas traukia, tad yra tikimybė, kad pataikysi ne visai ten. Per gap year galėtum ne tik, kad keliauti, kaip galbūt daug kam atrodo įprasta, bet galėtum pabandyti susipažinti su tomis profesijomis, kurios tau atrodo įdomios, pasiieškoti žmonių, kurie dirba tokį darbą, susipažinti su jais, pasiklausinėti. Tam puikiai galėtų pasitarnauti LinkedIn, manau žmonės gana noriai pasidalintų savo patirtimi, o dar ir kontaktų sukauptum, kas yra tikrai didelis turtas. Tad per tuos metus galėtum išsigryninti, ko norėtum iš gyvenimo, kas tau patinka, ką norėtum veikti. Mano nuomone, šito labai trūksta visiems, todėl dauguma ir atsiduria "ne savo rogėse". Aš asmeniškai pabaigęs mokyklą stojau į universitetą (nes juk visi taip darė), tačiau savo pasirinkimu per daug nesidžiaugiu. Pagal specialybę nedirbau ir kol kas nemanau, kad dirbsiu, apskritai dar nežinau, ką tiksliai noriu veikti gyvenime, tad paieškoti savęs manau galėtų būti vienas iš geriausių sprendimų, kuris nulemtų laimingą ir kokybišką ateitį, jei taip galima pasakyti :)

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Sek Gru 29, 2019 3:38 pm

It aš ikišiu savo trigrašį.

Studijavimas, kaip procesas, yra gėris. Jau daug kas minėjo - susitinki teisingus žmones, sužinai kažką naujo, gerai praleidi laiką :) Kaip vienas kolega sakė - vienintelė priežastis, dėl kurios jis MBA darė (po daktaro disertacijos) - pažintys. Susipažįsti su daug teisingų žmonių. Prisigaudai gerų idėjų.

Diplomas tai tik popieriukas... nelabai ką dominantis. Taip, yra nemažai darbų reikalaujančių aukštojo mokslo diplomo.. bet daugeliui jų ir bet koks ŠU sueina. Visus domina ką tu sugebi. O sugebėjimų formalus išsilavinimas prideda nedaug.

Kaip senosios kartos atstovas nelabai suprantu to GAP year. Laiko marinavimas ir tiek. Jei maždaug kryptį žinai.. tai pirmi du metai - visiškai nesvarbu kaip konkrečiai pavadinta specialybė.. skiriasi tik universitetai/koledžai. O jei realiai... tai ir bakalauras.. Esu sutikęs ir chemikų peršokusių į energetiką.. ir energetikų į ekonomiką ir matematikų į IT.

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Pir Gru 30, 2019 10:47 am

dali.us rašė:
Sek Gru 29, 2019 3:38 pm
Kaip senosios kartos atstovas nelabai suprantu to GAP year. Laiko marinavimas ir tiek. Jei maždaug kryptį žinai.. tai pirmi du metai - visiškai nesvarbu kaip konkrečiai pavadinta specialybė.. skiriasi tik universitetai/koledžai. O jei realiai... tai ir bakalauras.. Esu sutikęs ir chemikų peršokusių į energetiką.. ir energetikų į ekonomiką ir matematikų į IT.
O 4 metai praleisti universitete be konkretaus tikslo ne laiko marinavimas? Taip, aš suprantu, jog pastudentauti smagu, bet būtų gerai, jog praėjus 4 metams įgautos žinios būtų panaudotos, na bent jau dalis jų. Aš pvz. baigiau ekonomiką, bet iš knygų/interneto sužinojau daugiau nei universitete, o dabar nieko susijusio su ekonomika neveikiu, išskyrus naujienų skaitymą, na ir investavimą. Tad man tie 4 metai nebuvo labai naudingi, kažkokių naudingų pažinčių neužmezgiau. Galbūt (GALBŪT), jei būčiau turėjęs kokį gap year, būčiau nusprendęs geriau, bet čia vėlgi nežinosi. Po 10 metų turbūt vėl galvosiu kitaip :)

Man atrodo esminė problema tame, kad dar mokykloje per mažai dirbama ties savęs atradimu. Ką aš pamenu iš savo mokyklos, tai berods buvo gal kokia viena diena, kuomet ale darėm testukus ir pagal juos buvo rekomenduojamos specialybės. Tai man, laimėjusiam ne vieną matematikos olimpiadą ir visus egzaminus išlaikiusiam 90+, viena iš specialybių buvo vamzdžių klojėjas ar kažkas panašaus. Tai apie ką mes kalbam :)

Skelbti atsakymą