Kada pinigų jau gana?

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16
Kada pinigų jau gana?

Standartinė honestFIRE » Pir Sau 06, 2020 9:40 am

Kaip manote, kiek pasyvių pajamų per mėnesį Jums būtų pakankamai saugu būti FIRE?
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Pir Sau 06, 2020 10:21 am

1000€ turėtų uždengti dabartinį gana prabangų gyvenimo stilių, su sąlyga, kad antra pusė ir toliau ars :).

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Pir Sau 06, 2020 11:45 am

Jei labai trumpai - manau 1547 EUR turi užtekti ;)

Jei trumpai - tiek kiek užtenka patenkinti savo idealaus gyvenimo poreikius :)

Jei ilgiau - labai platus klausimas ir nelabai aiškus klausimo tikslas :) Sumos gali būti nuo / iki. Gyvenama vieta Vilnius ar Ignalina. Šeima ar vienas žmogus. Kokie jo poreikiai? Negali visų sprausti pagal vieną kurpalių ir sakyti kad tiek ar aniek turi pakakti. Jei žmogui oriam gyvenimui reikalinga nueiti kartą per savaitę į teatrą - lai eina. Tiesiog jis turi tai įskaičiuoti į savo pasyvių pajamų planą ir siekti tokio tikslo jei jis jam svarbus. Kitaip FIRE pasiekimas negarantuos laimingo gyvenimo. Kaip labai gerai sakoma - reikia žinoti DĖL KO yra siekiama FI ir kas po to. O ne siekti to beatodairiškai tik tam kad pasiekti. Atitinkamai kai žinai dėl ko nori būti FI ir ką po to veiksi, bus aišku ir kiek pasyvių pajamų reikia palaikyti tą gyvenimo būdą kurio sieksi.

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Pir Sau 06, 2020 12:12 pm

Sitis rašė:
Pir Sau 06, 2020 11:45 am
Jei labai trumpai - manau 1547 EUR turi užtekti ;)

Jei trumpai - tiek kiek užtenka patenkinti savo idealaus gyvenimo poreikius :)

Jei ilgiau - labai platus klausimas ir nelabai aiškus klausimo tikslas :) Sumos gali būti nuo / iki. Gyvenama vieta Vilnius ar Ignalina. Šeima ar vienas žmogus. Kokie jo poreikiai? Negali visų sprausti pagal vieną kurpalių ir sakyti kad tiek ar aniek turi pakakti. Jei žmogui oriam gyvenimui reikalinga nueiti kartą per savaitę į teatrą - lai eina. Tiesiog jis turi tai įskaičiuoti į savo pasyvių pajamų planą ir siekti tokio tikslo jei jis jam svarbus. Kitaip FIRE pasiekimas negarantuos laimingo gyvenimo. Kaip labai gerai sakoma - reikia žinoti DĖL KO yra siekiama FI ir kas po to. O ne siekti to beatodairiškai tik tam kad pasiekti. Atitinkamai kai žinai dėl ko nori būti FI ir ką po to veiksi, bus aišku ir kiek pasyvių pajamų reikia palaikyti tą gyvenimo būdą kurio sieksi.
Man įdomu, ar pasiekus  1.547 Eur ribą jausmas būtų pakankamai saugus, kad išeitum iš darbo?

Man įdomu, kaip perėjimo nuo pinigų akumuliavimo į FIRE vyksta psichologiškai. :)
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Ant Sau 07, 2020 12:27 pm

honestFIRE rašė:
Pir Sau 06, 2020 12:12 pm
Man įdomu, ar pasiekus  1.547 Eur ribą jausmas būtų pakankamai saugus, kad išeitum iš darbo?

Man įdomu, kaip perėjimo nuo pinigų akumuliavimo į FIRE vyksta psichologiškai. :)
Kiek girdžiu ir skaitau žmonių komentarus apie jausmą kai esi ant FI ribos ir reikia priimti sprendimą, visiems tai yra sunku. Taigi - jausmas bus tikrai nesaugus. Bus daug psichologijos. Dažniausiai žmonės užsideda atsargą ant atsargos plius padaugina iš atsargos. Plius šiandien perklausytas mad fientist podcastas su žinomos knygos autore Vicky (your money or your life) - ji labai gerai pasakė. Pinigai yra tik viena dedamoji iš 4. Kita dedamoji yra tavo kompetencijos ir žinios iš kurių tu galėsi bet kada užsidirbti. Trečia yra santykiai, ryšiai, artimieji. Ketvirtos nepamenu :) Atitinkamai jei remsi savo "namelį" tik ant pinigų, bus labai nesaugu. Jei statysi tvirtą pamatą iš visumos, plius pridėsi mano minėtą poziciją eiti ne nuo kažko (išeiti iš darbo ar pan.) - bet eiti į kažką, siekti sau išgryninto tikslo, būti supratus kas tave daro laimingu ir kokį gyvenimą įsivaizduoji idealiam variante - bus daug lengviau priimti sprendimą kai jis subręs.

Bet čia beletristika.... kol pats nepatirsi, niekada nežinosi :) Tad linkiu visiems tai patirti ;) Man dar toli iki to.... :D

Bet kokiu atveju - neįmanoma nubrėžti tiksios pinigų sumos 10+ metų į priekį kurią pasiekus automatiškai priimsi sprendimą. Keisis gyvenimas, keisis poreikiai, prioritetai, baimės / rizikos ir pan.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ant Sau 07, 2020 2:45 pm

Geras skaitalas ta tema: https://www.suredividend.com/how-much-is-enough/

Man asmeniškai šiuo metu gana būtų 2600 eurų per mėnesį (nes toks mano visos 5 asmenų šeimos 4 mėnesių bazinių išlaidų vidurkis).
Čia ir būsto paskola, ir pinigai vaikams.

Retirement - užtektų mažiau, kol sušlubuos sveikata. Tai tiesiog, palieku tą 2600 (ir skaičius gražus). Pilnai FIRE nežinau ar pasieksiu - 1) Nes neplanuoju visai nustoti dirbti (noriu dirbti 1/4 to ką dirbu arba alternatyviai ką malonumui), 2) nes tikriausiai neįvaliosiu per savo gyvenimą tiek uždirbti, kad generuoti 2600 pasyvių pajamų (Tebūnie tai dar vienas challenge!). Tikslas gali būti didelis.

O mano nuomone protingas minimumas dviems asmenims ramiai sau gyventi ~ 1500 eurų per mėnesį (esant be paskolų). Užteks ir basic needs, ir įvairioms pramogoms.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
Codex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:91
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:10 pm
Išsiųsta patiktukų: 3
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Codex » Ant Sau 07, 2020 5:15 pm

Čia toks klausimas dėl kurio susimušti galėtume. Visi tą sumą įsivaizduojame skirtingai. Ko gero nelabai net ir verta diskutuoti. Pavyzdžiui aš šiuo momentu su šeima gyvenu už ~1500€.

Bet vat psichologinis momentas vertas platesnės diskusijos. Dabar easy atrodo, kai tik turėsiu x€ pasyvių pinigų, tai imsiu ir išeisiu iš darbo. Bet kai ateis momentas, tai manau bus kitaip. Ypač tiems, kurie visą gyvenimą dirba samdomą darbą. Kai kuriems pereiti iš samdomo darbo į savo verslą ar individualią veiklą jau yra iššūkis, o čia dar baisiau, nes pereini į niekur. Viskas remiasi tik ant investicijų. Bus baisoka.

Bet tikuosi Balticmustache šeimyna pasieks tai anksčiau už mane ir pasidalins savo patirtimi.. visi kiti blogeriai berods dar neturi šeimų, tai tik laiko klausimas kada koreguos savo finansinius tikslus.
REAL MADRID CF FAN

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ant Sau 07, 2020 5:24 pm

Pinigų bus gana tada, kai pasijusi saugus ir laimingas. O juokingiausia tai, kad ne tik pinigų kiekis lemia saugumą, bet ir garantas, kad tie pinigais reikiamu momentu bus. Čia baigiasi matematika ir prasideda humanitarija.

Būtent tas momentas, kai bus išeinama į FIRE iš ties įdomus. Mes planuojame, kad perėjimas bus laipsniškas, kai darbo krūvis dėl pinigų bus mažinamas palaipsniui 2-3 metus, tol kol jo visai neliks. Nebus psichologinio šuolio, viskas ramiai, po mažu prisiderinant prie situacijos. Ir kas be ko, svarbu suvokti, kad FIRE tai nėra gulėjimas ant sofos ir alaus gėrimas. FIRE leis realizuoti save dar labiau nei kapitalizmas, todėl prognozuoju, jog savirealizacijos džiaugsmas turėtų būti gera atsvara baimei, kad kažkas „nepaeis“ su investicijomis. Juk realizuodamas save ir užsiimdamas iš tikrųjų įdomia veikla vienaip ir kitaip tobulinsi tam tikrus savo įgūdžius, kurie esant reikalui galima monetizuoti. O pasistengus, galima susikurti net pasyvius, žemiškus verslus (žmogaus basic needs), kurie dar labiau praskiedžia portfelio sudėtį.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Mailzas
Naujokas
Pranešimai:5
Užsiregistravo:Šeš Kov 09, 2019 8:56 am

Standartinė Mailzas » Ant Sau 07, 2020 9:20 pm

Aš tai skaičiuoju, kad mūsų šeima pragyvena iš maždaug ~2000 eur mėn.

Bet ta riba, kai gali ale likti be pajamų, manau min 4000 eur mėn turėtų būti, kad laikui bėgant aktyvai savaime didėtų, ir krizinius laikotarpius lengviau peršoktum. Išeiti iš "darbo" visai neplanuoju, jaučiu nuobodu labai būtų, galbūt pasididinti atostogų, galbūt ne su visais klientais dirbti, krūvį pasimažinti.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ant Sau 07, 2020 10:06 pm

Mailzas rašė:
Ant Sau 07, 2020 9:20 pm
Aš tai skaičiuoju, kad mūsų šeima pragyvena iš maždaug ~2000 eur mėn.

Bet ta riba, kai gali ale likti be pajamų, manau min 4000 eur mėn turėtų būti, kad laikui bėgant aktyvai savaime didėtų, ir krizinius laikotarpius lengviau peršoktum. Išeiti iš "darbo" visai neplanuoju, jaučiu nuobodu labai būtų, galbūt pasididinti atostogų, galbūt ne su visais klientais dirbti, krūvį pasimažinti.
Na kriziniams laikotarpiams galima pasidaryti emergency fund. Tarp 2k ir 4k pasyvių pajamų yra didelis laiko skirtumas :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Skelbti atsakymą