Atsargos ir butiniausios isgyvenimo priemones

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11
Re: Atsargos ir butiniausios isgyvenimo priemones

Standartinė biogas » Pir Rgs 21, 2020 7:19 am

Ginklas LT gyvenant tikriausiai overkill'as, pagal internetus nusikalstamumas pas mus kaip DE ir NO : https://worldpopulationreview.com/count ... by-country

O kameros gi nesaugo, tik gal būt lengviau po to atsekti kas įvyko.

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Pir Rgs 21, 2020 8:28 am

Vis pasvajoju apie ginklo isigijima, bet Siuo metu gyvenu salyje, kur net uz lenktinio peiliuko turejima.. gali atsidurti uz grotu.. Kai i pensija iseisiu... gal tada. Tiesa, labai abejoju ar ginklas yra geras sprendimas savigynai. Be normalaus pasiruosimo, tai gali sukelti daugiau problemu nei naudos. Tiek gatveje, tiek namuose. O ir amunicijos savigynai pas mus normalios nera: kiek ziurejau... viskas tik FMJ.

Saugos kameras buvau sumontaves.. dabar laikinai ismontuotos. Manyciau saugumo prasme tai vienas efektyvesniu sprendimu. Visu pirma jis kazkiek atbaido profesionalus. Plius vietinius metalistus atbaido (jei gerai matomos). Plius, blogiausiu atveju, gali padeti surasti svecius neprasytus. Tiesa, info turetu deti i debeseli, o ne "Serveri po stalu".

Turta laikau.. brokerineje/banke. Jaunysteje kolekcionavau seifus... Namie ju dar vis 10 uzsilike, bet ten vertingu daigtu nelaikau. Visu pirma seifas yra vagiu traukos objektas: jei jau ras seifa... tai ji tikrai pabandys atidaryti ar issinesti, ir daugumos buitiniu seifu atveju tai nera labai sudetinga (kai kada uztenka mandagiau pasibelsti.... ir seifas atsidaro). Jei jau turta laikyti seife... tai seifas turi buti rimtas (jei individualus namas.. tai kokia tona sverti.. nors LT yra buvo variantas, kai dideli sarvuota seifa su dalimi sienos islupo ir prikabine prie masinos nutempe :), sarvuotas (turiu galvoje apsaugotas nuo pjovimo grezimo... o ne shiaip sutankinto betono pripiltas. Esu ciupines seifuka... 200+ kg. duru virsutinio sluoksnio storis... max 0.8 mm), gerai itvirtingas (rimti inkarai i stora betona dviem kryptim) ir.. stoveti sunkiai prieinamoje vietoje.

Prie sito saraso labai signalizacijos labai truksta. Su rimta sirena ir komunikatorium.

P.S. gyvenimas "low profile" taip pat padeda.

Giem rašė:
Pir Rgs 21, 2020 5:45 am

Kalbant apie atsargumą/apsaugą.. Kaip saugot save ir savo namus?
- Laikote ir nešiojate ginklą?
- Turite ginklą namuose
- Saugos kameros?
- Turtą laikote seife? Banke?

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pir Rgs 21, 2020 9:25 am

dali.us rašė:
Pir Rgs 21, 2020 8:28 am
Vis pasvajoju apie ginklo isigijima, bet Siuo metu gyvenu salyje, kur net uz lenktinio peiliuko turejima.. gali atsidurti uz grotu.. Kai i pensija iseisiu... gal tada. Tiesa, labai abejoju ar ginklas yra geras sprendimas savigynai. Be normalaus pasiruosimo, tai gali sukelti daugiau problemu nei naudos. Tiek gatveje, tiek namuose. O ir amunicijos savigynai pas mus normalios nera: kiek ziurejau... viskas tik FMJ.

Saugos kameras buvau sumontaves.. dabar laikinai ismontuotos. Manyciau saugumo prasme tai vienas efektyvesniu sprendimu. Visu pirma jis kazkiek atbaido profesionalus. Plius vietinius metalistus atbaido (jei gerai matomos). Plius, blogiausiu atveju, gali padeti surasti svecius neprasytus. Tiesa, info turetu deti i debeseli, o ne "Serveri po stalu".

Turta laikau.. brokerineje/banke. Jaunysteje kolekcionavau seifus... Namie ju dar vis 10 uzsilike, bet ten vertingu daigtu nelaikau. Visu pirma seifas yra vagiu traukos objektas: jei jau ras seifa... tai ji tikrai pabandys atidaryti ar issinesti, ir daugumos buitiniu seifu atveju tai nera labai sudetinga (kai kada uztenka mandagiau pasibelsti.... ir seifas atsidaro). Jei jau turta laikyti seife... tai seifas turi buti rimtas (jei individualus namas.. tai kokia tona sverti.. nors LT yra buvo variantas, kai dideli sarvuota seifa su dalimi sienos islupo ir prikabine prie masinos nutempe :), sarvuotas (turiu galvoje apsaugotas nuo pjovimo grezimo... o ne shiaip sutankinto betono pripiltas. Esu ciupines seifuka... 200+ kg. duru virsutinio sluoksnio storis... max 0.8 mm), gerai itvirtingas (rimti inkarai i stora betona dviem kryptim) ir.. stoveti sunkiai prieinamoje vietoje.

Prie sito saraso labai signalizacijos labai truksta. Su rimta sirena ir komunikatorium.

P.S. gyvenimas "low profile" taip pat padeda.

Giem rašė:
Pir Rgs 21, 2020 5:45 am

Kalbant apie atsargumą/apsaugą.. Kaip saugot save ir savo namus?
- Laikote ir nešiojate ginklą?
- Turite ginklą namuose
- Saugos kameros?
- Turtą laikote seife? Banke?
Ačiū labai už komentarą ir informaciją.
Dėl seifo - pagalvosiu, bet turbūt įsigysiu. Vistiek namie yra vertingų daiktų, papuošalų (proginių), kažkiek grynų - gerai prisuktas seifas prie gelžbetonio sienos, daugiabutyje manau geras variantas. Su gera kombinuota spyna. Jeigu jau pjaus su bulgarke - visi girdės. O kaimynai mano geri, bendruomenė draugiška ir nori saugios kaimynystės.
Dėl signalizacijos nepagalvojau, reikės pasidomėti. Gal ir nieko variantas. Tik nieko apie tai nežinau.

Ginklas buvo sena svajonė, nes jau kokie penki metai vis kartais pašaudau šaudyklose (visiškai mėgėjiškai) iš karabino, pistoletų, truputį mėgėjiškai domiuosi. Manau pradėti rūpintis įsigijimu ir saugojimu. Tikrai nesu tas, kuris ginklą neš į darbą ar į miestą. Bet "neramu" dėl ateities. Kai turi tris mažus vaikus, žmona smulki, kažkaip norisi to "saugumo" jausmo. Gal čia tik psichologija. Manau vaikų turintys tą jausmą supras. O ir politinė situacija neaiški.. Turiu pažįstamų, kurie namuose laiko "pompas", AR-15. Niekam jų nereklamuoja, nerodo, bet turi. Pasiaiškinsiu dėl leidimų.

O "Stealth wealth" yra labai puikus būdas apsisaugoti. Nereikia reklamuoti savo turto, mažiau akių trauks.
Mano blogas http://giem.lt

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Tre Rgs 23, 2020 6:51 am

Giem rašė:
Pir Rgs 21, 2020 5:45 am
Kalbant apie atsargumą/apsaugą.. Kaip saugot save ir savo namus?
- Laikote ir nešiojate ginklą?
- Turite ginklą namuose
- Saugos kameros?
- Turtą laikote seife? Banke?
1) Low profile. Tiek NT, gyvenimo būdas ir pan. Manau tai bene geriausia pasyvi priemonė kuri ne tik kad nieko nekainuoja, bet dar ir šiaip skatina gyventi labiau „frugal“.
2) Turiu ginklų. Reikalui esant nešiojuosi. Neesu nei karatistas nei didelio sudėjimo. Man jis padeda jaustis ramiau, geriau išlaikyti aštrų protą kritinėse situacijose. Ir šiaip, kai namas periferijoje, šeima, vaikai, reikalui esant suprantu kad su pagaliu turbūt neapsiginsiu. Tai geriau visą gyvenimą turėsiu ir nepanaudosiu nei neturėsiu kai galės išgelbėti kam nors gyvybę.
3) Kameros planuose. Tai daugiau ne apsaugos bet visokių narkomanų atbaidymo priemonė. Bet silpna. Daug atvejų girdėjęs kai dzin tos kameros. Ateina, pasiima ką reikia iš kiemo greitai ir viskas. Čia daugiau pvz. kai neesi namuose ir suveikė signalizacija, pasižiūrėti kas ten kaip.
4) Namuose aktyvi signalizacija su apsaugos komanda. Daugiau dėl šeimos. Nes kai aš namie, tegul tik pabando  Turiu įprotį girdėti visus pašalinius garsus ir pan. Net kai kažkas eina gatve šalia... Tai toks keistas savisaugos / budėjimo režimas padeda geriau matyti aplinką. Kai žmona viena su vaikais, jai kol kas drąsiau. Kada nors kai pripras gyventi name labiau ir aplink bus daugiau aktyvių kaimynų, atsisakysim. Vis tik papildomi pinigai.
5) Seifai. Bet daug casho neturiu tad galiu jį nors ir stalčiuje laikyti. Kito turto nešamo taip pat neturim. Poreikis grynai dėl ginklų nes toks reikalavimas. Plius kai vaikai, nesinori kad kaip amerikoje, ginklas ant sienos būtų pakabintas.
6) Geri santykiai su kaimynais. Dažnai nuvertinama priemonė, bet labai stipri ir gera. Kaip minimum dėl socializacijos, max dėl saugumo.
biogas rašė:
Pir Rgs 21, 2020 7:19 am
Ginklas LT gyvenant tikriausiai overkill'as, pagal internetus nusikalstamumas pas mus kaip DE ir NO : https://worldpopulationreview.com/count ... by-country

O kameros gi nesaugo, tik gal būt lengviau po to atsekti kas įvyko.
Va čia aš nesutinku. Pas mus ginklas – kažkokia postsovietinė stigma. Aceit turi ginklą – tai jau esi truputį kvanktelėjęs. Kad jūs žinotumėt kiek iš tikrųjų žmonių turi ginklus  Vienokius ar kitokius. Tik jie slapstosi. Ir gerai. Nėr čia ką reklamuotis. Mano atveju tik žmona žino apie tai ir jai ramiau pačiai. Bei keli draugai kurie patys turi. Kai išsišneki su kažkuo, pasirodo aplinkoje ne tiek jau mažai irgi turinčių  Niekada net nepagalvotum. Turiu draugą kuris iš pažiūros ir šiaip - ramus vyrukas. Bet turi ir savigynai priemonių, ir pusautomatį for fun šaudyklai. O niekada nepasakytum. Ir ką?  Dėl to jis nėra blogesnis žmogus. Tiesiog tokie pomėgiai. PVZ. pašaudyti į lėkštutes – labai fun! Rekomenduoju kas nebandęs 

Reziumuojant – nematau nieko blogo ginklo turėjime. Su sąlyga kad smegenyse yra košės. Pas mus LT gana griežta kontrolė, psichologai visokie ir pan. kas 5 metus, būtini kursai kuriuose 40-50% turinio yra apie būtinąją gintį ir kada gali kada negali naudoti. Tai realiai jei suvoki jog tai yra kraštutinė savigynos priemonė, viskas bus gerai. Jei esi ambalas kuris tik ir lauks progos su kažkuo įeiti į konfliktą ir išsitraukus pamojuoti, tai tokius labai greit sutvarko, paskui per spaudą rodo ir mažiausiai kas būna tai atima leidimą, iki pat baudžiako po kurio niekada gyvenime nebeturėsi ginklo. Nes pamojavus – kita pusė iš karto kviečia policiją. Ir paskui nėra net reikalo įrodinėti mojavai ar ne. Kažkas paskundė kad buvai išsitraukęs, pas tave rado ginklą – viskas. Kitaip iš kur tas kažkas galėjo žinoti... Ir policija į tokius pranešimus paprastai reaguoja žaibiškai. Nespėsi net pasislėpti po išsitraukimo. Tai tie kas legaliai turi ir žino, niekada be reikalo neišsitrauks.
Tas draugelis nešiojasi ginklą 7 metus kasdien visur. Ir tik neseniai tai sužinojau nes pašnekėjom. Šiaip niekada nieko nesimato ir negąsdina žmonių. Bet jam ramiau. Nesakau kad tai turi būti visiems norma, bet jei to norisi – nematau problemos.
BET jei jau turi, turi dirbti tuo klausimu. Šaudyklos ir pan. Ginklas be įgūdžių tik metalo gabalas. Tik filmuose šaudo iš abiejų rankų ir iš 100 metrų pataiko į taikinį. Kas šaudęs, žino kad nėra ten taip paprasta. O jei dar kritinė situacija, tai išvis pilnos kelnės bus visko, ir streso, ir baimės. Tai jei jau turi ginklą – neatsiejama dalis yra įgūdžių tobulinimas.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Tre Rgs 23, 2020 10:00 am

Ačiū labai, kažkiek padėjo apsispręsti :) Aš turiu minimalius įgūdžius, neturiu ginklo ir kol kas nežinau įstatyminės bazės. Pasifomesiu, jeigu reikalavimai įkandami, bandysiu gauti leidimus.
Mano blogas http://giem.lt

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Tre Rgs 23, 2020 10:08 am

Jei bus aktualu, galiu ar čia, ar AŽ papasakoti plačiau. Neseniai kartojau visas procedūras nes kas 5 metus reikia. Plius draugas prieš pusmetį gavo. Tai esmė suprantama. Nieko ten sudėtingo :) Du pamatiniai reikalai: kursai jei savigynai. Medicininė. Visa kita smulkmė. Turėsi turėti seifą. Ir daug popierizmo. Daug info gana gerai surašyta policija.lt ar kažkaip taip dėl leidimo ginklui. Sėkmės.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Tre Rgs 23, 2020 10:32 am

Pripažinsiu, nelabai man suprantami tokie dalykai. Gyvenu puikioje kaimynystėje. Bute esančio turto likutinė vertė max 2000 eurų (buitinė elektronika). Tai nesisaugom niekaip. Ir duris ne visada užsirakiname. Aišku, iki mūsų durų nuo gatvės toli eiti ir dvi kodines spynas reikia praeiti, bet nesiskaito. Taip gyvenau visą savo kaip savarankiško suaugusiojo gyvenimą.

Tėvas apie 1995 metus turėjo ginklą, bet laikai buvo gerokai kitokie. Ir situacijų buvo bent keletas, kai iš tiesų prireikė kažką pagąsdinti. Reketininkai, elementarūs plėšikai, chuliganai. Suprantu visiškai. Dabartinėje visuomenėje nematau prasmės. Gal dar kitaip būtų, jei gyvenčiau kur vienkiemyje. O jeigu jau žmogus su savim netgi nuolat nešiojasi ginklą, tai nu sorry, bet man tik įtarimus sukelia ir aš jo niekada nelaikysiu normaliu. Gal nebent jeigu nuolat vaikšto itin bloguose rajonuose arba yra sulaukęs grasinimų.

Nuo blogų žmonių labiausiai saugo atvira, pilietiška, draugiška, išsilavinusi, turtinga, aukštą žmogaus išsivystymo indeksą turinti visuomenė. Mes dar gal nesame Skandinavija, bet artėjame. Jaučiuosi absoliučiai saugus ir neįsivaizduoju, kaip galima jaustis kitaip gyvenant Vilniuje (neskaitant tų kelių rajonų).

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Tre Rgs 23, 2020 10:52 am

pliumbum rašė:
Tre Rgs 23, 2020 10:32 am
Gal nebent jeigu nuolat vaikšto itin bloguose rajonuose arba yra sulaukęs grasinimų.

Nuo blogų žmonių labiausiai saugo atvira, pilietiška, draugiška, išsilavinusi, turtinga, aukštą žmogaus išsivystymo indeksą turinti visuomenė. Mes dar gal nesame Skandinavija, bet artėjame. Jaučiuosi absoliučiai saugus ir neįsivaizduoju, kaip galima jaustis kitaip gyvenant Vilniuje (neskaitant tų kelių rajonų).
Geri komentarai, ačiū. Šiaip bendrai tema gal ne taip poliarizuoja kaip BMW automobiliai ar pan., bet pakankamai. Tad vienareikšmiško atsakymo tikrai nėra.

Gerai pasakyta. Nešiotis visada nebūtina. Bet jei pvz. bėgioji kažkur dodgy keliukais rajone anksti ryte kai dabar tamsu miškeliais, ar pan., tada smagiau tikrai bėgiot. Tikrai ne vieną yra sukandžioję palaidi šunys. Jau net nekalbant apie kažkokius idiotus ar narkomanus kurie ant dozės telefono užsimanys. Bet ne apie tai :)

Pašaržuosiu dėl "saugo visuomenė" :) Tai kai tokią visuomenę turėsim, galėsim grįžti prie šio klausimo :) Aš mielai nieko neturėčiau ir nesukčiau galvos apie tai. Aišku ne postsovietiniai "laukiniai vakarai" dabar, bet tikrai dar ir ne skandinavija. Ir dar labai smarkiai ne skandinavija :) PVZ. viešumoje to stengiamasi neafišuoti, ypač prieš artėjančius rinkimus, bet pavasarį kai į Lietuvą sugrįžo daug budulių iš užsienio dėl izoliacijos, buvo smarkiai pablogėjus kriminogeninė situacija. Plėšimai, vagystės ir pan. Nes grįžo be darbo, be santaupų, ir su tam tikrais įgūdžiais. Girdėjau iš pačių policininkų.

Tai vėlgi - man asmeniškai ramiau kai seife turiu priemonę apsiginti nuo daugiau kaip vieno arba kažkuo ginkluoto piktavalio. Tiksliau ne pats o dėl šeimos. Kas neturi šeimos, nesupras to vos ne genetinio noro aprūpinti šeimą maksimalia sauga ir globa. Čia kaip gyvybės draudimas. Draudiesi ne su tikslu pasinaudoti draudimu, o kad būtų ramiau, ir tikiesi kad niekada nepasinaudosi.

Vartotojo avataras
avelė
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Sek Geg 03, 2020 4:15 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 7

Standartinė avelė » Tre Rgs 23, 2020 12:37 pm

Labai įdomi tema, jau kuris laikas galvoju apie tai.

Pradėjau nuo mąstymo apie ginklo įsigijimą, tačiau kuriam laikui atidėjau šią mintį, nes gyvenu mieste, bute, pakankamai saugioje aplinkoje.
Kas man nepatinka tai yra ginklo išlaikymo kaštai. Mano požiūriu reikėtų treniruotis kiekvieną mėnesį bent po kartą iššaunant bent po 100 kulipkų, tai jau galite pasiskaičiuoti kiek toks malonumas kainuos. Taip pat vamzdyje norėsiu turėti kokybiškas kulkas, tai su tokiomis ir reikia treniruotis.
Bet kuriuo atveju planuose yra įsigyti sodybą nuošalioje vietoje, tai tada tikrai pirksiu, o dar nuo vaikystės žiūrėdamas į ginklus seilę varvinu. 😊

Kuriam laikui atidėjus ginklo pirkimą, kilo idėja apsisaugoti nuo gaisro. Tai toks klausimas dėl gesintuvų. Jie privalomi biuruose, automobiliuose, o kur turėtų būti saugumo jausmo tvirtovė – namuose...?
Taigi gesintuvas jau namuose, plius jei nebus gaisro tai kokiam zombiui per galvą gerai sueis ar į burną galėsiu pripurkšt kai norės įkąst :D

Sekantis žingsnis yra virvė, jeigu gaisras pas kaimyną, o galimybės pasprukti per laiptinę nėra, tada pabėgti per langą skamba kaip visai nebloga idėja. Youtube galima rasti kaip kilpas pasidaryti lengvesniam nusileidimui. Dar patarčiau ir apgalvoti kokius atliktumėte veiksmus specifin, kad reikiamu metu nereikėtų blaškytis.

Jeigu pradedu galvoti apie Astravą, greičiausiai tektų palikti Vilnių, bet iki tol reikėtų susidaryti pabėgimo iš miesto planą ir turėti priemones tą padaryti, o toliau pasimokinti ir bushcraftinimo technikų ir turėti tinkamų įrankių. Tai čia next big saugumo project 😊
8-)

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Tre Rgs 23, 2020 1:02 pm

Gera idėja dėl gesintuvo. Namie neturiu. Ir net nzn ar laiptinėje yra viešas. Reikės pasidomėti. Automobilyje turiu gal 3, pasibaigęs "galiojimas". Tai parsinešiu namo. Virvės gal nereikės gyvenu žemai, iššoksim.

Dėl ginklo aš visiškai su Sitis. Turiu tris mažus vaikus.. Būna, kad man išvykus, sodyboje gana ilgam laikui lieka viena žmona su vaikais (visam savaitgaliui). Na neramu. Per karantiną tikrai buvo veikėjų slampinėjančių po apylinkes, buvo vagysčių. Turiu video kamerą, bet gyvenant nuošalioje vietoje, kamera nepadės, tik gaudant-sekant.. Yra kaimynas medžiotojas, jis turi ginklų, jis padėtų. Aš būdamas pilietiškas, jam irgi norėčiau padėti. Kadangi vistiek kartas nuo karto pašaudau, išlaidos tik ginklo įsigijimui ir seifui (savų ginklu dar pigiau, negu nuomotu šaudyti).

Bet kol kas geriausias radinys šioje temoje, #1 - gesintuvas namie. Ginklas eina į #2.
Mano blogas http://giem.lt

Skelbti atsakymą