Atsargos ir butiniausios isgyvenimo priemones

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83
Re: Atsargos ir butiniausios isgyvenimo priemones

Standartinė Mr. BM. » Ant Rgs 29, 2020 5:40 pm

DariusA rašė:
Ant Rgs 29, 2020 3:32 pm

draudimas gi ne tik nuo vagystės, bet ir nuo kitokių įvairių įvykių - užliejimo, gaisro ir kt. Pas mane apdraustas ir pats namas (banko reikalavimu) ir namų turtas (savo noru). Ir tikrai atsipirko, pvz. po žaibo smūgio dalį nuostolių atlygino pirmas draudimas, kitą - antras. Kol nekilo nuostoliai, pvz., net nežinojau, kad kas pritvirtinta prie namo (pvz. skaitikliai, tv antena, saulės elektrinės įranga, laistymo sistema ir t.t.), namų turto draudimas nedengia, reikia statinio draudimo.
Tai kas be ko, kad ne tik nuo vagystės. Kiekviena situacija unikali, netgi kiekvienas žmogus susidūria su skirtingomis nelaimėmis dėl tam tikrų asmeninių bruožų, tad mano atsakymas nebūtinai tinkamas visiems. Bet pagrindinė mintis yra paprasta, kaip kad sako J. C. Bogle: „Do your own math“. Trumpai tariant visada reikia skaičiuoti ir nusistatyti rėžį iki kiek dar verta mokėti. Aš pats buvo laikas naudojau daug draudimo paslaugų, nes atrodė, kad jų reikia. Buvo kažkoks psichologinis saugumas. Atsinešiau iš šeimos, kad viskam reikia draudimo, nes nu kaip be draudimo? Bet tada ramiai atsisėdi, suskaičiuoji kiek per metus išleidi visiems draudimams, pamatai, kad suma yra 1000€ ar daugiau ir supranti, jog už tokią sumą pirmais metais būtų galima padengti 80% potencialių nuostolių, antrais 90% ir t.t..
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Skelbti atsakymą