Elektros tiekėjo pasirinkimas

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11
Re: Elektros tiekėjo pasirinkimas

Standartinė biogas » Tre Gru 09, 2020 1:49 pm

Kadangi tik 1 teikėjas pasiūlė kintamą tarifą pagal biržos kainą, tai nesunku buvo pasirinkti.

Vartotojo avataras
Animal91
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:40
Užsiregistravo:Tre Kov 11, 2020 10:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 12

Standartinė Animal91 » Tre Gru 30, 2020 7:34 pm

Nors man dar nedega, vartojam nedaug, galima kitais metais, tačiau vistiek pasirinkome Ignitis, sutartis dviem metam. Kiti neaišku ką ir kaip daro tai tiesiog paprasčiau likti su esamu dėl kelių centų ten parintis galvoti, lyginti kažką ir pergyventi neapsimoka .

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ket Gru 31, 2020 7:03 am

biogas rašė:
Tre Gru 09, 2020 1:49 pm
Kadangi tik 1 teikėjas pasiūlė kintamą tarifą pagal biržos kainą, tai nesunku buvo pasirinkti.
Ar tikrai verta pasirinkti kintamą tarifą pagal biržos kainą? Šiais metais buvo stipriai sumažėjęs elektros suvartojimas dėl pandemijos, tad biržos kainos yra žemos, tačiau atsigavus rinkai ir padidėjus elektros suvartojimui, biržos kainos gali stipriai ūgtelėti.

Ar yra kažkokių konkrečių priežasčių ir matote naudą?

dalius
Mustachian
Pranešimai:282
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 16

Standartinė dalius » Pen Sau 01, 2021 2:33 pm

GKA rašė:
Ket Gru 31, 2020 7:03 am

Ar tikrai verta pasirinkti kintamą tarifą pagal biržos kainą? Šiais metais buvo stipriai sumažėjęs elektros suvartojimas dėl pandemijos, tad biržos kainos yra žemos, tačiau atsigavus rinkai ir padidėjus elektros suvartojimui, biržos kainos gali stipriai ūgtelėti.

Ar yra kažkokių konkrečių priežasčių ir matote naudą?
Pagrindinis skirtumas - kas prisiima rizika del kainu svyravimo birzoje. Jei pasirenki kintama.. tai realiai visa rizika tenka tau. Jei fiksuota... tai dalis rizikos tenka tiekejui.. ir jis uz tai pasiima savo "marza". As mieliau renkuosi fiksuota.

Vartotojo avataras
Miško Brolis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:87
Užsiregistravo:Sek Spa 18, 2020 5:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Miško Brolis » Pen Sau 01, 2021 2:56 pm

Aš nesu susipažinęs su energetikos sektoriumi, bet man įdomu, kaip kažkokie perlai gali parduoti elektros energiją pigiau nei ignitis..

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Pen Sau 01, 2021 9:09 pm

Miško Brolis rašė:
Pen Sau 01, 2021 2:56 pm
Aš nesu susipažinęs su energetikos sektoriumi, bet man įdomu, kaip kažkokie perlai gali parduoti elektros energiją pigiau nei ignitis..
Elektros energija irgi perparduodame kaip ir bet kuri kita prekė. O Ignitis yra tiekėjas, kuris galutiniam vartotojui (pvz. namų ūkiams) nebūtinai pasiūlys geriausią kainą.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Šeš Sau 02, 2021 4:44 pm

dalius rašė:
Pen Sau 01, 2021 2:33 pm
GKA rašė:
Ket Gru 31, 2020 7:03 am

Ar tikrai verta pasirinkti kintamą tarifą pagal biržos kainą? Šiais metais buvo stipriai sumažėjęs elektros suvartojimas dėl pandemijos, tad biržos kainos yra žemos, tačiau atsigavus rinkai ir padidėjus elektros suvartojimui, biržos kainos gali stipriai ūgtelėti.

Ar yra kažkokių konkrečių priežasčių ir matote naudą?
Pagrindinis skirtumas - kas prisiima rizika del kainu svyravimo birzoje. Jei pasirenki kintama.. tai realiai visa rizika tenka tau. Jei fiksuota... tai dalis rizikos tenka tiekejui.. ir jis uz tai pasiima savo "marza". As mieliau renkuosi fiksuota.
Tai va, man dėl to ir kilo klausimas ar verta, ir ar bent apgalvotas biogas pasirinkimas. Aš pats niekuo nesusijęs ir per daug nesusipažinęs su energetikos sektoriumi, tai manau, kad man pačiam rinktis biržos kainas būtų gal šiek tiek rizikinga. Gal biogas turi kitų argumentų?

Vartotojo avataras
avelė
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Sek Geg 03, 2020 4:15 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 7

Standartinė avelė » Sek Sau 03, 2021 2:32 pm

GKA rašė:
Šeš Sau 02, 2021 4:44 pm
dalius rašė:
Pen Sau 01, 2021 2:33 pm
GKA rašė:
Ket Gru 31, 2020 7:03 am

Ar tikrai verta pasirinkti kintamą tarifą pagal biržos kainą? Šiais metais buvo stipriai sumažėjęs elektros suvartojimas dėl pandemijos, tad biržos kainos yra žemos, tačiau atsigavus rinkai ir padidėjus elektros suvartojimui, biržos kainos gali stipriai ūgtelėti.

Ar yra kažkokių konkrečių priežasčių ir matote naudą?
Pagrindinis skirtumas - kas prisiima rizika del kainu svyravimo birzoje. Jei pasirenki kintama.. tai realiai visa rizika tenka tau. Jei fiksuota... tai dalis rizikos tenka tiekejui.. ir jis uz tai pasiima savo "marza". As mieliau renkuosi fiksuota.
Tai va, man dėl to ir kilo klausimas ar verta, ir ar bent apgalvotas biogas pasirinkimas. Aš pats niekuo nesusijęs ir per daug nesusipažinęs su energetikos sektoriumi, tai manau, kad man pačiam rinktis biržos kainas būtų gal šiek tiek rizikinga. Gal biogas turi kitų argumentų?
Atsakymas paprastas, jeigu žiūri į long runą, tai geriausias pasirinkimas yra kaina pagal biržą su mažiausia marža.
Fiksuotas tarifas apskaičiuojamas taip, sėdi analitikai ir prognozuoja kainą ateičiai plius uždeda toleruotiną rizikos kainą ant viršaus.
Jeigu manai, kad geriau žinai šią rinką negu tie analitikai, tai tada pirmyn fiksuotis. Jeigu atrodo kad tie analitikai gali būti kompetetingi, tada rinkčiausi kintamą kainą.
Panašiai kaip su būsto paskolomis, renkiesi fixą - moki daugiau, bet gali planuotis išlaidas. Renkiesi kintamą variantą - moki mažiau, bet variacija galima.

O dėl pačių tiekėjų, tai esu patriotas ir pasirinksiu LT tiekėją, nes visi pinigėliai, kuriuos sumokėsite greičiausiai ir liks LT, ne taip kaip su latvių ar estų įmonėmis, jos atstovauja savo valstybių gamybines įmones ir aišku, kad ne vien spekuliacinis pelnas, bet ir elektros kaina išeina iš LT.
8-)

dalius
Mustachian
Pranešimai:282
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 16

Standartinė dalius » Sek Sau 03, 2021 7:12 pm

avelė rašė:
Sek Sau 03, 2021 2:32 pm
Atsakymas paprastas, jeigu žiūri į long runą, tai geriausias pasirinkimas yra kaina pagal biržą su mažiausia marža.
Fiksuotas tarifas apskaičiuojamas taip, sėdi analitikai ir prognozuoja kainą ateičiai plius uždeda toleruotiną rizikos kainą ant viršaus.
Jeigu manai, kad geriau žinai šią rinką negu tie analitikai, tai tada pirmyn fiksuotis. Jeigu atrodo kad tie analitikai gali būti kompetetingi, tada rinkčiausi kintamą kainą.
Nera viskas taip paprasta. Buvo straipsnis kazka apie nafos kainu prognozes... kad jos visada klaidingos, nes remiasi praeities info. Plius elektros kaina birzoje kinta kas valanda.

Gal kas domejotes, kaip ta birzos kaina skaiciuojama, prie kuriuos tiekejas savo marzas kabina ?
  • Paprastas aritmetinis birzos kainu vidurkis ?
    Svertinis visos birzos kainos vidurkis ?
    Svertinis tiekejo kainos vidurkis ?
avelė rašė:
Sek Sau 03, 2021 2:32 pm
Panašiai kaip su būsto paskolomis, renkiesi fixą - moki daugiau, bet gali planuotis išlaidas. Renkiesi kintamą variantą - moki mažiau, bet variacija galima.
Pamirsai pasakyti, kad pradzioje moki maziau. Prie dabartiniu neigiamu palukanu.. jei bankas fiksuoja pridedamas koki 0.1%-0.2% - nemaza tikimybe, kad sumoj sumokesi maziau.

Vartotojo avataras
avelė
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Sek Geg 03, 2020 4:15 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 7

Standartinė avelė » Pir Sau 04, 2021 6:37 am

Teisus esi, ne toks lengvas atsakymas.

Man atrodo, kad paima svertinį vidurkį iš https://www.nordpoolgroup.com/Market-da ... view=table

Su bankais gal ir ne pats geriausias palyginimas, tačiau logiškai mąstant, jeigu siūlai produktą prisiimdamas riziką sau (euriborą), ant tokio produkto perkelį suprognozuotas išlaidas ir dar rizikos kainą klientui.
Jeigu euriboro riziką prisiima klientas, tada bankui kaip ir nereikėtų mokėti rizikos kainos.
Aišku, gali būti, kad mūsų bankinė rinka iškreipta ir biržiniai produktai ir fixai kainuoja tą patį.
Beje visi žino kokių problemų sulaukė klientai, kuriem fixas buvo "teisingai" perskaičiuojamas.

Man atrodo apie 13-14 metais jau buvo nepriklausomi tiekėjai prisiprognozavę su fiksuotomis kainomis, kur visi gamintojų tiekėjai nuėjo į daugiamilijoninius minusus, o mažesni išgaravo. :)
8-)

Skelbti atsakymą