Kaip jusu pirma "krizes" patirtis?

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
SpiriT
Mustachian
Pranešimai:176
Užsiregistravo:Šeš Bir 01, 2019 8:50 am
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 14
Kaip jusu pirma "krizes" patirtis?

Standartinė SpiriT » Pen Bir 05, 2020 3:43 pm

Kadangi mano portfolio pagaliau grizo i pliusa, pradedu jaustis lyg blogiausi laikai praejo (aisku, nieko negali zinot).
Kaip Jums sekes per sita pirma didesni isbandyma investavimo srity?

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Pen Bir 05, 2020 4:44 pm

SpiriT rašė:
Pen Bir 05, 2020 3:43 pm
Kadangi mano portfolio pagaliau grizo i pliusa, pradedu jaustis lyg blogiausi laikai praejo (aisku, nieko negali zinot).
Kaip Jums sekes per sita pirma didesni isbandyma investavimo srity?
Buvo puiki proga Bondoroj pasidvigubinti portfelį antrinėj rinkoj :)
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Pen Bir 05, 2020 5:25 pm

Nus tai ne pirma mano krize... bet pasinaudosiu proga paburbėti:
prieš koki mėnesiuką truputi pasipildžiau, bet realiai vis dar ant grynų sėdžiu. Laukiu kol milenialams babkės baigsis.
Realiai ekonomikai visiška žopa, o akcijos tuoj visų laikų rekordus šturmuos.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Bir 05, 2020 6:26 pm

Man antra. Kol nesibaigė, anksti kalbėti, bet kol kas džiaugiuos, kad nebuvo minčių parduot, ypač, kai per dieną nukrenta tiek, kiek uždirbi per mėnesį, o žemiausiam taške, lyginant nuo aukščiausio, nuostolis siekė beveik metines pajamas. Asmeniškai norėčiau, kad krizė būtų rimtesnė ir su sąlyga, kad neprarasčiau darbo, būtų galimybė pigiai investuot, nes jei taip ir pasibais, jeigu kovo 23 buvo dugnas, tai iš tokio staigaus kritimo ir atšokimo sunku išmokt tam tikras pamokas, o konkrečiau, kad investavimas yra ne sprintas, o maratonas, kuriame yra lengvų atkarpų, bet reikia ruoštis ir sunkesnėms.

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Pen Bir 05, 2020 7:16 pm

Smagi tema :D
Manau, teisingai elgiaus, pasistengiau kuo daugiau pinigų sumesti į atpigusius ETF, jokių neigiamų emocijų neišgyvenau.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Pen Bir 05, 2020 8:15 pm

Krizė buvo spyris į užpakalį pradėti pagaliau investuoti :) pirmą kartą apie FIRE sužinojau prieš 2 metus, bet kaip tik tada buvo pats būsto keitimo proceso įkarštis. Ketinau pradėti iškart susitvarkęs būsto reikalus. Šiemet pagaliau kaip tik baigėsi visi procesai ir atsirado casho. Ir tada bum, krizė. Tai va taip ir pradėjau. Never try to time the market, bet tikiuosi kad pavyko šiek tiek pasirinkti tinkamesnį pradžios laiką.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pen Bir 05, 2020 8:38 pm

Šiaip viskas pakankamai kontroliuojama. Portfelis mažai pasikeitė, didžiausias minusas buvo 8%, bet labai trumpas.
Tik vienas nemalonus dalykas, mano specialybę labai šitas covid paveikė. 2008-2009 buvo viskas puikiai, susitaupiau buto pradinį įnašą, nors per daug ir netaupiau. Nes tada tiesiog galėjau dirbti daugiau ir užsidirbti, šį kartą veikla buvo dėl karantino ribojama. Dar ir dabar kažkiek ribojama. Vis dar nedirbu pilnu pajėgumu, 1/3 pajamų negaunu.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Šeš Bir 06, 2020 4:29 am

Man tai pirmoji reali krizė, 2008 dar pyplius buvau be jokio finansinio raštingumo.
Na, neslėpsiu, žiūrint į ketvirčio augimą per vieną dieną sugeneruojančias rinkas, tikrai įsijungia šioks toks FOMO.
Investuoju kaip investavau reguliariai, bet turiu extra cash, kurį pasilikau laikams kai viskas subyrės. Bet, kad nebežinau ar ateis tokie.

Nesijaučiu nei išlošęs, nei pralošęs labai, tiesiog per mažai dar patirties turėjau, kad žinočiau kaip elgtis, bet labai patiko amerikietiškų kalnelių rinkos, kaip mokymosi įrankis. Supratau, kad nesu toks risk-lover'is ir sausio mėnesį šviežiai suinvestavus į ETF'us, kovo mėnesį tikrai neslėpsiu, kad kiekvieną dieną yahoo finance tikrinau ir skeptiškai skaičiau visus "this time it is different!!".

Dar ir dabar tas liko, akcijų kainas tikrinu bei finansinio naujienų turinio skaitau ženkliai per daug ir per dažnai. Reikia jau mažinti šį stresorių bent vasarai. Bet, gal save apgaudinėdamas šiek tiek, sakau, kad čia edukacinis procesas. Labai į naudą buvo patirti tuos -30%, ypač kai dabar patyriau tik ant 5k ir minusinės sumos net nebuvo life-changing. Dabar, manau, daug lengviau bus išgyventi panašius nuopolius ateityje su 100k+ portfeliu.

Bet, kaip ten bebūtų, aš iš tos stovyklos, kuri mano, kad krizė dar tikrai nesibaigė. :)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Šeš Bir 06, 2020 7:17 am

mėtinis rašė:
Šeš Bir 06, 2020 4:29 am
sausio mėnesį šviežiai suinvestavus į ETF'us,
Ouch:) Tokiais momentais man padeda ši lentelė, parodanti teigiamo rezultato priklausomybę nuo laiko.
Prikabinti failai
Daily monthly 1 5 10 25 25 year returns.png
Daily monthly 1 5 10 25 25 year returns.png (4.9KiB)Peržiūrėta 4551 karus(ų)

orus
Naujokas
Pranešimai:25
Užsiregistravo:Ant Geg 19, 2020 11:47 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 5

Standartinė orus » Šeš Bir 06, 2020 8:00 am

Aš prieš tai po truputį rinkau grynųjų rezervą "užsipirkimui". Turėjau ~20% portfelio grynais. Per kovą-balandį supratau, kad tie grynieji man trumpina gyvenimą. Nuolatos tikrinu, skaitau ir galvoju ar jau merkti juos. Gal kaip tik jau viską praleidau. O gal čia tik dead cat bounce ir dar reikia laukti. Kitaip tariant žaidžiau finansų ekspertą.
Nesamonė. Nieko per daug iš to neišlošiau, tik sudeginau laiko ir nervų. Todėl dabar nusistačiau taisyklę "mėnesio gale neturėti daugiau 3% portfelio grynais".

Skelbti atsakymą