Siaubo istorijos apie kitų žmonių tvarkymąsi su pinigais

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83
Re: Siaubo istorijos apie kitų žmonių tvarkymąsi su pinigais

Standartinė Mr. BM. » Ant Lie 14, 2020 11:01 am

Balticmustache jau kone trys metai, per tą laiką nutiko stebuklingai daug dalykų ir dėl to esu laimingas. Kita vertus, dar labai daug nutiks ateityje, nes kaip ir minėjo laurizas, Lietuvoje kol kas tik pirmieji žingsniai. 95 proc. užklausų ir klausimų, kurių susilaukiu yra grynai techniniai klausimai. Kokį brokerį. Kokį ETF ir pan. Neturime kompetencijos ar infrastruktūros investavimui, kuris visoje FIRE kultūroje nėra pats įdomiausias aspektas diskusijoms. Kas be ko, čia ir mano atsakomybė yra rašyti straipsnius ir kelti kitokius klausimus, tad ateityje apie investicijas kalbėsiu mažiau (viskas jau pasakyta).

O grįžtant prie šios temos. Tai galiu užsiminti apie mano paties patirtį. Pastaraisiais metais tenka daug dirbti, stipriai koncentruotis į savo veiklą ir pan. Užtat dažnai save pagaunu, kad nebemoku ilsėtis. Vos tik pradedu užsiimti kokia nors veikla, iškart imu galvoti, kad "ai, nenaudinga čia man, einu geriau padirbsiu". Pradedu spręsti kryžiažodį, po minutes padedu lauk, nes tai laiko švaistymas. Tas pats ir su filmais, serialais. Nenaudinga gi, geriau padirbėsiu šiek tiek. Ir iš čia išplaukia bėda, kad nebemoku ilsėtis arba užsiimti kitokia veikla, nei darbas.

Tai lygiai taip pat ir šiame forume. Nebūtinai visos temos turi būti techninės, rimtos su grafikais ir t.t. Kartais galime tiesiog atsipalaiduoti ir turėti fun time. Forumas bus gyvesnis, pritrauks platesnį žmonių ratą, kuris potencialiai didins ir tuo pačiu stiprins mūsų bendruomenę. Nieko blogo nenutiks, jeigu patrauksime kažką per dantį ar papasakosime nesėkmės istoriją. Ypač žinant tai, jog forumo dalyviai yra protingi ir tai daro be kažkokių patyčių ar piktos valios.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Lie 14, 2020 11:54 am

Čia šitą info kaip pateiksi ir kaip pažiūrėsi.

Nematau čia patyčių, o mokytis iš kitų klaidų juk tikrai įmanoma. Visi šie aprašyti pavyzdžiai vienam gali skambėti "pfff, nieko naujo", o kitas tikrai susimąstys apie tą jau antrą lizinginę mašiną iš salono. Šio forumo dalyviai, aš taip jaučiu, yra tas TOP 1% finansinio raštingumo atžvilgiu Lietuvoje, tad grynai jiems patiems pateikta info nebūtinai bus pritaikoma ir šios pamokos jau seniai išmoktos. Todėl ir gali pasirodyti, jog "ekspertai tyčiojasi iš neišsilavinusių".

Bet juk kiekvienas turime tėvus, brolius, draugus, senelius ar kolegas, apie kurių prastus pinigų įgūdžius nebūtinai susimąstome. O čia perskaičius pavyzdį, galime greitai galvoje sujungti su giminaičio istorija ir GAL, pamėginti jį paprotinti ir padėti.

Mano galva, labai normali ir net įdomi tema. Ale lietuviška versija visų įmanomų pinigų spąstų arba KO NEDARYTI, paremta realiais pavyzdžiais :)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Codex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:91
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:10 pm
Išsiųsta patiktukų: 3
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Codex » Ant Lie 21, 2020 6:52 pm

Turiu istoriją. Jeigu ne anonimiškumas, tai net nepasakočiau.

Pats gyvenu Klaipėdoje, tėvai irgi, bet teta su vyru gyvena Vilniuje. Istorija tokia, kad dėl finansinių bėdų net važiavau į Vilnių. Jau bus praėję metai su virš, gaunu iš tėvo skambutį. Tėtis pas Nijolę (tetos vardas pakeistas dėl privatumo) svečiuose ir ji lyg tais pasigyrė, jog su bitcoinai's uždirbo daugiau nei 6 tūkstančius per mėnesį. Bet bėda, kad dabar reikia "jaunesniu" pagalbos išsiimti tuos pinigus. Prašė mano tėvo, gal gali sūnus padėti išimti.

Man iškart įsijungė aliarmas, kad čia kažkas negerai, liepiau daugiau pinigų neinvestuoti. Pasirodo, tetai paskambino kažkokie rusiškai kalbantys žmonės ir pasiūlė investuoti į bitcoin. Padėjo jai užsiregistruoti lietuviškoje platformoje, parodė kaip pervesti pinigus, sukūrė fake anketą, kurioje buvo fake pinigai ir fake uždarbis. Atsiuntė tokius kokybiškai ir patikimai atrodančius pasiūlymus, sutartis (su štampais iš Lietuviško adreso). Teta užsikabino, iš pradžių 300€, po dar 500€, dar 1000€, dar 2000€... o toje platformoje rodė jau beveik 10000€, bet kad išsiimti prašė pervesti dar 5000€.

Teko važiuoti man net į Vilnių bandyti perkalbėti tetą, nes ji buvo ant tiek įtikėjusi, kad nieko neklausė. Viskas užsibaigė taip, kad buvo prarasti 3800€, pradėtas tyrimas policijoje, teta prarado kone visas santaupas, daug ašarų ir gėdos. Kai paaiškėjo, jog apgaulė, iš pradžių net nesakė kiek pervedė. Iš policijos žinome, kad Lietuvoje taip pat buvo apgauti 38 asmenys ir pavogta virš 200k, klastotos tapatybės, į pinkles įtraukti nekalti žmonės.

Kas sakot, jog tema kaip ši tikrai nereikalinga, stipriai paprieštarausiu. Su artimiausiais ir draugais tokiomis temomis nekalbu, tiesiog nemalonu, bet čia pasidalinti galiu. Atrodo teta visai tech-savy, dirba darbą dalinai su kompiuteriu, siunčia man video per messengerį, bet va užkibo. Sukčiai viską padaro per psichologiją, tai kas galite, būtinai įspėkite vyresnio arba ne tik amžiaus artimuosius.
REAL MADRID CF FAN

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Ant Lie 21, 2020 7:08 pm

Kažkada šitam bičui 15 Eur padovanojau už gerą vaidybą. :) Daugiau prašantiems euro niekada neduodu.

Manau, kad su oro linijomis esu pasigavęs visaip kaip įmanoma - klaidingai įrašiau dokumento numerį, pasirinkau klaidingą skrydžio datą, praeitą rudenį Kijeve nuvykau ne į tą oro uosto ir Boltas pristatė į teisingą likus pusvalandžiui iki skrydžio, kažkaip spėjau. :)
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Tre Lie 29, 2020 10:26 am

Įdomi istorija apie "profesionalų" valdomo portfelio kelius ir klystkelius:

https://www.vz.lt/pramone/2020/07/29/ba ... -pusezalos

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Lie 29, 2020 4:07 pm

biogas rašė:
Tre Lie 29, 2020 10:26 am
Įdomi istorija apie "profesionalų" valdomo portfelio kelius ir klystkelius:

https://www.vz.lt/pramone/2020/07/29/ba ... -pusezalos
Wow, laukiniai 2007-tieji. Pats platini vienetus ir pats parduodi savo retail klientams. Nebloga kazinkė, nes gauni procentą iš abiejų pusių. Nebloga, aišku, iki kol nesugriūna :)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Ket Lie 30, 2020 4:57 am

šešinuliai rašė:
Tre Lie 29, 2020 4:07 pm

Wow, laukiniai 2007-tieji. Pats platini vienetus ir pats parduodi savo retail klientams. Nebloga kazinkė, nes gauni procentą iš abiejų pusių. Nebloga, aišku, iki kol nesugriūna :)
Užmečiau akį kas dabar SEB'o fonduose yra. Tai viename iš II pakopos fondų matau, kad apie ~20% sudėties yra SEB'o valdomi kiti fondai, kiti pagrinde žinomi ETF'ai. Tai nelabai ir keičiasi situacija matyt.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ket Lie 30, 2020 7:01 am

biogas rašė:
Ket Lie 30, 2020 4:57 am
šešinuliai rašė:
Tre Lie 29, 2020 4:07 pm

Wow, laukiniai 2007-tieji. Pats platini vienetus ir pats parduodi savo retail klientams. Nebloga kazinkė, nes gauni procentą iš abiejų pusių. Nebloga, aišku, iki kol nesugriūna :)
Užmečiau akį kas dabar SEB'o fonduose yra. Tai viename iš II pakopos fondų matau, kad apie ~20% sudėties yra SEB'o valdomi kiti fondai, kiti pagrinde žinomi ETF'ai. Tai nelabai ir keičiasi situacija matyt.
Tai Lietuvos Bankas ne tik užmetė akį, bet ir gerokai patyrinėjo, tai daug visko rado, including:
Pavyzdžiui, bendrovė „Compensa Life“, vertindama fondų valdymo įmonės ar fondo valdytojo tinkamumą, atsižvelgia ir į bendradarbiavimo naudingumo aspektus įmonei, teigia Lietuvos bankas.

„Ir tarptautinėms įmonių grupėms priklausantys draudikai lėšas aktyviai investuoja į įmonių grupės valdomus fondus, pavyzdžiui, „SEB Life“ atveju SEB įmonių grupės fondai sudaro net 88% visų investicijų į fondus“, – aiškina Lietuvos bankas.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Ket Rgp 27, 2020 11:52 am

Mauricas FB:
"K" formos krizė Lietuvos mažmeninėje rinkoje t.y. Kalėdinė "krizė". Kalėdinė dėl to, kad 2020 m. liepos mėn. mažmeninės prekybos apyvarta yra net 6,8% didesnė nei prieš metus ir jau pasiekė 2018-2019 metų gruodžio mėn. (Kalėdinio laikotarpio) lygį (žr. grafiką)
O žodis "krizė" parašytas kabutėse dėl to, kad 2020 m. sausio-liepos mėn. mažmeninės prekybos apyvarta jau yra didesnė nei 2019 m. sausio-liepos mėn., tad krizės nebėra, o formaliai - ir nebuvo, nes mažmeninės prekybos nuosmukis Lietuvoje truko vos 3 mėnesius (kovo-gegužės mėn.), o pagal visuotinai priimtą apibrėžimą krizė yra laikoma tada, kai kritimas trunka bent 2 ketvirčius t.y. 6 mėnesius. Tad Lietuvos atveju turėjome sukrėtimą, bet ne krizę (ir ne tik mažmeninėje rinkoje)
.
Žodžiu, lietuvių pajamos nesumažėjo, ir net atsirado daugiau atliekamų pinigų, nes neliko galimybės keliauti užsienyje. Koks rezultatas? Viskas nuėjo į vartojimą, žmonės sau Kalėdas pasidarė, užuot pabandę kažką sutaupyti :)

Skelbti atsakymą