Labdaringas projektas gyventi be skolų

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11
Re: Labdaringas projektas gyventi be skolų

Standartinė biogas » Tre Rgp 12, 2020 11:18 am

Mano paties supratimas apie mentees: toks kas lyg ir turi pinigo, bet kažkaip jie neužsilaiko, skolos vis sukasi, nors noro gal ir būtų susitvarkyti, bet nėra kas padeda/parodo, tai ir motyvacijos nelabai yra. Šitai auditorijai tikriausiai nelabai žinomi nei mūsų blogeriai, nei Marčiulaičiai, nebent visiški PR'iniai bankininkai. Ir nesu tikras kur tokie žmonės gyvena, tikriausiai specializuotų FB grupių neskaito, dėl to ir mastau apie labai bendrą kanalą.

O kad apriboti norinčių pažiūrėti, tai pora saugiklių: pasakyti, kad čia ribotas labdaringas projektas, tai bus labai nedaug žmonių. Ir jau pačioje pradžioje teks pateikti savo pajamas/išlaidas/tikslus. Tie kas nelabai nori, vargu, kad net ir anonimiškai tais 3 skaičiais norės dalintis.

Dėl vardo žinomumo tai vėlgi du galai: kodėl žymus vardas norėtų aukoti savo laiką? Pvz. yra tokia FIKVA, tai jie neblogus pinigus lupa iš narių. O turinys bent jau tas kur nemokamai/popigiai tai ne kažką. Buvau poroj jų pigesnių seminarų, tai matau, kad publikos surenka, nors ten visiškas basic'as. Nežinau kaip brangesnės opcijos.

Gal čia priėjimas būtų, kad eiti po kad ir po MR.BM brandu (o gal net abstrakčiau "finansinio raštingumo skatinimo bendruomenė"), labai aiškiai pasakant, kad čia tik entuziastas iš bendruomenės padeda, kuris turi kažkiek patirties ir ja nori pasidalinti/skatinti samoningumą be jokių ten užsplėptų mokesčių/pasiūlymų. Net nesiunčiant į blogus, nebent aiškus noras atsirastų pasikapstyti giliau, 1:1 kaip sakant :).

O straipsniai galėtų atsirasti jau vėliau, turint ką papasakoti ir aišku, jei norės dalintis.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Rgp 12, 2020 2:13 pm

Pakartotinai pagalvojus, prasiskolinusiam ir pagalbos reikalaujančiam žmogui Mr. BM brand'as pridės tiek pat kredibilumo kiek ir random Andriaus skelbimas.

Aš tikrai nepasišlykštėčiau, jei toks projektas eitų po Swedbank'o, Payseros, Revoluto ar, kad ir kokio FinBee vėliava. Jiems iš vienos pusės tai būtų CSR investicija į brand'ą, bet iš kitos pusės, imant tarkime jų skolininkus, net ir šioks toks default'ų rizikos mažinimo projektas. Tik, žinoma, tokiems turbūt ir tu nelabai reikalingas, o gal... bet bent jau sudominimui reikėtų šiek tiek daugiau namų darbų atlikti.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Codex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:91
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:10 pm
Išsiųsta patiktukų: 3
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Codex » Tre Rgp 12, 2020 7:15 pm

šešinuliai rašė:
Tre Rgp 12, 2020 2:13 pm
Pakartotinai pagalvojus, prasiskolinusiam ir pagalbos reikalaujančiam žmogui Mr. BM brand'as pridės tiek pat kredibilumo kiek ir random Andriaus skelbimas.

Aš tikrai nepasišlykštėčiau, jei toks projektas eitų po Swedbank'o, Payseros, Revoluto ar, kad ir kokio FinBee vėliava. Jiems iš vienos pusės tai būtų CSR investicija į brand'ą, bet iš kitos pusės, imant tarkime jų skolininkus, net ir šioks toks default'ų rizikos mažinimo projektas. Tik, žinoma, tokiems turbūt ir tu nelabai reikalingas, o gal... bet bent jau sudominimui reikėtų šiek tiek daugiau namų darbų atlikti.
Andrius iš skelbiu.lt neturi atsiliepimų internete. O vat MR. BM. patikrinus atrodo patikimai. Manau, kad visi užsiimdami tokiais dalykais kaip finansai, pasidomėtų ir paskaitytų atsiliepimus internete.

O visi skandinavų Swedbankai ar kitos kredito institucijos mažai finansiškai raštingam žmogui, kaip tik yra nepasitikėjimo simbolis.
REAL MADRID CF FAN

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Tre Rgp 12, 2020 8:01 pm

biogas rašė:
Tre Rgp 12, 2020 11:18 am
Mano paties supratimas apie mentees: toks kas lyg ir turi pinigo, bet kažkaip jie neužsilaiko, skolos vis sukasi, nors noro gal ir būtų susitvarkyti, bet nėra kas padeda/parodo, tai ir motyvacijos nelabai yra. Šitai auditorijai tikriausiai nelabai žinomi nei mūsų blogeriai, nei Marčiulaičiai, nebent visiški PR'iniai bankininkai. Ir nesu tikras kur tokie žmonės gyvena, tikriausiai specializuotų FB grupių neskaito, dėl to ir mastau apie labai bendrą kanalą.
Būtent, čia net neturi būti kažkokie ypatingai blogoje situacijoje esantys žmonės :) o labiau tokie kaip aš prieš 3 metus - šeimoje pajamos 3k eurų, bet gyvena nuo algos iki algos, nes vat išsileidžia tie pinigai nesąmonėms ir tiesiog nėra branginami. Aišku, kad būtų labiau relatable reiktų imti vidutines pajamas, t.y. 2k eurų šeimoje su dviem dirbančiais.

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Ket Rgp 13, 2020 6:17 am

Brangieji, diskusija įdomi. Bet :)
Kažkaip pamečiau viso šito reikalo tikslą, tikslinę auditoriją ir pan.
Kokie jie būtų?

Padėti kažkam tik dėl pagalbos - pats iš savęs tikslu negali būtų nebent tai paremta noru paglostyti savo savimeilę ir užsidėti kažkur varnelę.
Padėti man daugiau asocijuojasi su priemone pasiekti kažkokį tikslą.
Pakeisti liaudyje glūdinčius stereotipus?
Edukuoti kuo daugiau žmonių apie basicus?
Edukuoti mažiau bet tikslinių žmonių labiau advance temom ir plėsti bendruomenę?
Padėti x kiekiu tipinių žmonių galinčių sutaupyti - pakeisti gyvenimo būdą ir kaupti senatvei?
Padėti x kiekiui tipinių žmonių su mažom pajamom kažkaip išlipti iš skolų?

Nebus tikslo - nebus galima sukoncentruoti / išgryninti ir priemonių tam tikslui pasiekti.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ket Rgp 13, 2020 6:20 am

Codex rašė:
Tre Rgp 12, 2020 7:15 pm
šešinuliai rašė:
Tre Rgp 12, 2020 2:13 pm
Pakartotinai pagalvojus, prasiskolinusiam ir pagalbos reikalaujančiam žmogui Mr. BM brand'as pridės tiek pat kredibilumo kiek ir random Andriaus skelbimas.

Aš tikrai nepasišlykštėčiau, jei toks projektas eitų po Swedbank'o, Payseros, Revoluto ar, kad ir kokio FinBee vėliava. Jiems iš vienos pusės tai būtų CSR investicija į brand'ą, bet iš kitos pusės, imant tarkime jų skolininkus, net ir šioks toks default'ų rizikos mažinimo projektas. Tik, žinoma, tokiems turbūt ir tu nelabai reikalingas, o gal... bet bent jau sudominimui reikėtų šiek tiek daugiau namų darbų atlikti.
Andrius iš skelbiu.lt neturi atsiliepimų internete. O vat MR. BM. patikrinus atrodo patikimai. Manau, kad visi užsiimdami tokiais dalykais kaip finansai, pasidomėtų ir paskaitytų atsiliepimus internete.

O visi skandinavų Swedbankai ar kitos kredito institucijos mažai finansiškai raštingam žmogui, kaip tik yra nepasitikėjimo simbolis.
Aš paantrinsiu abiems, kad būtent bent jau skandinavų jau turi kažkokiu lygiu tokius dalykus. Swedbank turi savo blog'ą, kur yra asmeninių finansų skiltis, SEB bandė projektus anksčiau ir per Instagram pamokėles daryti asmeninių finansų temomis ir turi savo infobanko skiltį, kur taip pat parašinėja apie asmeninius finansus ir bando šviesti žmones finansinio raštingumo klausimais. Juolab abiejuose bankuose tikrai rasim asmeninių finansų skyrių, kuriame žmonės kviečiami asmeninėms konsultacijoms. Žiūrint plačiau, tas pats INVL nežinau ar turi, bet mačiau šią savaitę kaip tik straipsnį, kad buvusi Luminor ekonomistė nuėjo pas juos ir dirbs būtent finansinio raštingumo klausimais. Tai tų projektų, žinomesniuose varduose galima rasti.
Bet tada atsiranda kita bėda. Kiek aš skaičiau tuos blogus, pamokėles esu matęs, tai viskas vyksta labai paviršutiniškai ir abstrakčiai (visokios 50/30/20 taisyklės ar kažkas pan), o galų gale remiasi į tai, kad nemokamas produktas atvestų klientą prie papildomų jų teikiamų paslaugų - 2/3 pakopos pensijos kaupimas, investiciniai gyvybės draudimai ir pan.
Pats esu buvęs kelis kartus asmeninėje finansų konsultacijoje SEB banke, kurią jie patys pasiūlė padaryti. Tos konsultacijos man labiau buvo, kaip pasitikrinimas pačiam, ar gerai skaičiuoju/galvoju apie savo finansus ir gal nesuteikė labai daug naudos, bet šitoj vietoj aš ir pats turbūt buvau pakankamai gerai jau susitvarkęs savo asmeninius finansus ir galvojau kaip juos dar pagerinti žiūrint į priekį. Tačiau nebuvo progos pamatyti ar jie padėtų susitvarkyti į skolas įklimpusiam žmogui, nes aš pats jų neturėjau. Nors ir vizitai buvo labai skirtingi, nes turbūt skirtingo lygio konsultantės pakliuvo - vienam vizite buvo detaliai skaičiuojamas investicinio gyvybės draudimo variantas, kitam vizite, jau pats užsiminiau apie investavimą į investicinius fondus, tai visas pokalbis ir vyko ta linkme.

Na ir kitas dalykas, tai kaip ir rašė Codex - tiems visiems finansiškai neraštingiems žmonėms bankai yra plėšikai, nes neduoda paskolų, arba viską parodo anstoliam ir leidžia nuskaičiuoti pinigus, kai esi prisikolinęs, o grąžint nieko nenori. Tad niekas jais nenori pasitikėti.

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Ket Rgp 13, 2020 10:13 am

Sitis rašė:
Ket Rgp 13, 2020 6:17 am
Brangieji, diskusija įdomi. Bet :)
Kažkaip pamečiau viso šito reikalo tikslą, tikslinę auditoriją ir pan.
Kokie jie būtų?
Padėti kažkam tik dėl pagalbos - pats iš savęs tikslu negali būtų nebent tai paremta noru paglostyti savo savimeilę ir užsidėti kažkur varnelę.
Padėti man daugiau asocijuojasi su priemone pasiekti kažkokį tikslą.
Pakeisti liaudyje glūdinčius stereotipus?
Edukuoti kuo daugiau žmonių apie basicus?
Edukuoti mažiau bet tikslinių žmonių labiau advance temom ir plėsti bendruomenę?
Padėti x kiekiu tipinių žmonių galinčių sutaupyti - pakeisti gyvenimo būdą ir kaupti senatvei?
Padėti x kiekiui tipinių žmonių su mažom pajamom kažkaip išlipti iš skolų?

Nebus tikslo - nebus galima sukoncentruoti / išgryninti ir priemonių tam tikslui pasiekti.
Bent jau mano supratimu tikslinė auditorija būtų turintys kažkiek padorias pajamas, bet neturintys gebėjimų juos protingai tvarkytis. Kaip minėjo auksčiau, tai tie bankų "asmeninių/šeimos finansų patarėjai", yra tik banko produktų pardavėjai, nelabai fundamentikos ten yra. Padėti žmonėms su mažom pajamom išbristi, tai gana sudėtinga, ten daug dalykų nuo motyvacijos/kvalifikacijos/galimybių, nemanau, kad įkasiu tokį variantą (nors būtų labai įdomu įveikti bent 1 atvejį). Apie antstolių užtampytus variantus irgi nesvarstau.

Mano asmeninis tikslai tai tokie iš tokios veiklos: pačiam išeiti iš burbulo ir suprasti kodėl žmonės gyvena taip ar kitaip, praplėsti akiratį ir patirtį. Gal kiek globalesnis tikslas didinti finansiškai išprususių bendruomenę, nekaišiojant komercinių produktų.

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Ket Rgp 13, 2020 11:03 am

deja idomi... bet labai nenauja. Jei gerai pamenu net LT buvo kazurio bankelio remiama tv laida (o gal youtube)... kai imdavo zmogeno (seimos) situacija ir pasakodavo kaip islipti is skolu ir sutaupyti kazkam ir pan. Pagrindine mintis - atsisakyti saldainiu ir kaviniu... ir kaupti pinigus.
Bent anksciau LB buvo seminaru ciklas apie finansini rastinguma... su tokiom "zvaigzdem" kaip Karalius ir pan.

Jei seima generuoja 2k-3k i menesi... tai jie gali nesunkiai uz pora 100 nusisamdyti finansini konsultanta (arba gyvenimo budo vadybininka), kuris normaliai (neviesinant info) pasiziures i tavo situacija ir patars. Jei babkiu nera... galima ir forumuose pasibedavoti. kad ir cia minetame, Swedbank projekte Pinigai ir Reikalai :)

O jei rimtai, tai toks projektas (normaliai uzsiemus) gali padeti generuoti perziuru srauta (pasyvias pajamas). Net ir Lietuviu kalba. Pries keleta metu kirbejo rankas tuo uzsiimt, bet darba normaliai apmokama gavau. O tema visgi nemirtinga... ir tokiam formate siulomi sprendimai yra visiskai sabloniniai (maziau kaviniu ir cipsu) + ilgalaikis taupymas. Visokie "nelieciami fondai". ir t.t. Tie patys sablonai. Net realiu istoriju nereikia: normalus content writeris tau sugalvos tu istoriju. Kurias bus galima sekti.. is ju mokytis ir t.t. Svieciamaja funkcija atliks. Veliau galesit atsidaryti youtube kanala ir konkuruoti su Tapino pinigu karta :D.

Neisizeiskit, bet nesu tikras, kad forume atsirastu zmoniu galinciu rimtai analizuoti kitos seimos finansus. Sukelti motyvacija.. tokia kaip Kiosakio, Saverio ar to pacio Karaliaus bla bla bla taip, tikriausiai, daugumas, bet realiai suprasti konsultuot prisiimant bent kazkiek atsakomybes... nelabai tikiu.

P.S. Tiek JAV tiek UK yra populiarios NVO, kurios padeda zmonemms sunkioje finansineje situacijoj. Ten zinoma dazniausiai eina kalba apie skolu valdyma, bet apie pajamu/islaidu balansa irgi papasakoja.

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Pen Rgp 14, 2020 7:49 pm

Kaip ėmė žmonės paskolas, taip ir ims, nieko čia nepakeisi. Visa Amerika gyvena skolon ir nesiskundžia.
Ką galima patarti? neimti kvailų greitųjų kreditų? Tai apie tai n kartų skelbta visose medijose, seimas įstatymus varžo vis labiau ir tt. Ką čia naujo pasakyti galima? Plius tikslinė auditorija jas jau turi. Tada toliau - kaip iš jų išeiti?
Pagr. du patarimai - refinansuotis arba bankrutuoti. Ten kur laimės vienas, pralaimės kitas (kreditorius). Aš asmeniškai, kitoje barikadų pusėje :)

Vartotojo avataras
MeanDog
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:60
Užsiregistravo:Ket Sau 02, 2020 7:34 pm
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 14

Standartinė MeanDog » Sek Lap 22, 2020 6:26 pm

Sitis rašė:
Ket Rgp 13, 2020 6:17 am
Brangieji, diskusija įdomi. Bet :)
Kažkaip pamečiau viso šito reikalo tikslą, tikslinę auditoriją ir pan.
Kokie jie būtų?

Padėti kažkam tik dėl pagalbos - pats iš savęs tikslu negali būtų nebent tai paremta noru paglostyti savo savimeilę ir užsidėti kažkur varnelę.
Padėti man daugiau asocijuojasi su priemone pasiekti kažkokį tikslą.
Pakeisti liaudyje glūdinčius stereotipus?
Edukuoti kuo daugiau žmonių apie basicus?
Edukuoti mažiau bet tikslinių žmonių labiau advance temom ir plėsti bendruomenę?
Padėti x kiekiu tipinių žmonių galinčių sutaupyti - pakeisti gyvenimo būdą ir kaupti senatvei?
Padėti x kiekiui tipinių žmonių su mažom pajamom kažkaip išlipti iš skolų?

Nebus tikslo - nebus galima sukoncentruoti / išgryninti ir priemonių tam tikslui pasiekti.
Vaikai. Kodėl?
1. Jie imlūs naujovėms, išmokyti vaiką gali žaibo greitumu (visko nuo mindseto iki realių įgūdžių).
2. Vaikų tikslai dažnai paprastesni (noriu kedu, noriu iphone, noriu sportinės mašinos).
3. Jie dar turi 30+ metų patirti compounding interest galią!

Kur? - dienos centrai, taip pat yra asociacijos kur galima padėti 'sudėtingiems' paaugliams integruotis ir pan.
Credility? - nuo čia ir galėtume pajudėti su credibility auginimu. Nes vaikai yra visiškai atviri ir išsitestuoti kas veikia, o kas neveikia pavyktų žymiai greičiau. O išmokus su vaikais next step gali būti suaugę.

Labai labai labai gera mintis ir tikrai prisidėčiau ją išrutuliojant t.y. realiai bandyti ir sužinoti kodėl neveikia, netinka ir pan. Nors ką aš čia šneku, aišku, kad tai veikia ir tik priėjimo klausimas čia svarbus.

Skelbti atsakymą