Kvestionuoju FIRE

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83
Re: Kvestionuoju FIRE

Standartinė Mr. BM. » Ant Sau 26, 2021 9:56 am

Stoic rašė:
Ant Sau 26, 2021 8:16 am
Man tai stiprių abejonių įnešė. Buvau pamiršęs, kad reikia dar GPM priskaičiuoti, kuomet išsiiminėsi pinigus. O anas, beje, gal ir didesnis bus nei šiandieniniai 15 proc.
O dėl ko abejonės? Dėl to, kad reikės mokėti GPM? Keista, kad jo neįtraukei į skaičiavimus.
Beje, kas liečia GPM, tai Tautvydas savo FB poste jį paskaičiavo irgi klaidingai, taip nusukdamas dar keletą eurų savo naudai.
SpiriT rašė:
Ant Sau 26, 2021 8:57 am
Manau daug zmoniu cia sedi ne del to, kad visgi planuoja RE daryt, kai tures FI, bet kad cia vienintelis normalus lietuviskas forumas, kur idomu paskaityt ir naudingai padeda zmones, kurie sieka panasiu tikslu.
Aš pridurčiau tai, jog FIRE kritikų nuolat eskaluojamas RE (retire early) nėra tikrasis RE. Nežinau iš kur šiems žmonėms buvo įkalta į galvas:

1. Jog RE yra gulėjimas ant sofos ir nieko neveikimas? Žiūrint į praktiką, tai 99% FIRE siekiančių žmonių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje planuoja ir toliau užsiimti aktyvia veikla nepriklausomai nuo to ar ji generuoja pinigus ar ne. Nes yra didelis skirtumas asmeninio pasitenkinimo lygmenyje tarp mėgstamos veiklos darymo dėl pinigų ir tik dėl to, kad patinka. Įsivaizduokite kiekvienas savo mėgstamą veiklą ir eliminuokite arba pridėkite prie jos pinigus, įsipareigojimus. terminus klientams ar pan.. Du skirtingi dalykai, kurie skirtingai atliepia asmeninę laimę.

2 .Kad RE siekimas yra kančia. Niekas apart FIRE kritikų nesako, jog tai turi būti kančia. Arba kad su 1000€ atlyginimu ar investicijomis per 10 metų pavyks pasiekti FIRE. Net nežinau kodėl apie tai kalbama, gal tik todėl kad tai yra patogu menkinant visą idėja? Jeigu norite FIRE greitai, tuomet reikės gero atlyginimo. Nėra kitų walkarounds. Tą rodo ir mano pasirinktas kelias, ir kitų LT blogerių ir visų skaičiuoklių. Kita vertus, tai nereiškia, kad uždirbantiems mažiau šis tikslas nėra pasiekiamas - anaiptol, tai tiesiog užtruks ilgiau.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Ant Sau 26, 2021 11:36 am

Pažiūrėkit Marčiulaičio pokalbį su Armėnu youtube, įmetu linką, turėtų timestampas būti ant tos temos: https://www.youtube.com/watch?v=o1rEukUZ6Fw&t=4019s

Nu žmogus tiesiog akivaizdžiai mėgsta vartoti, daug vartoti, ir sąlyginai prabangų gyvenimo būdą laiko vertybe - kamon, minimas namas Valakampiuose? Kam jis reikalingas, kai yra Ignalina kokia ar kad ir Tarandė, jei jau Vilniaus reikia :) Viskas tuo ir pasakyta. Ir dar labai akcentuoja tą "savo verslą", kurį kurtum iš to, kas tau patinka, ir kuris tau atneštų tuoj pinigus - pradedant nuo to, kad verslo rizika yra didžiulė (90% startupų bankrutuoja ar kiek ten?), tai, kas patinka, gali būti sunkiai monetizuojama, ir žmogus galų gale tiesiog verslumo gali neturėti. Žodžiu, labai taiko savo paties situaciją bendrajai populiacijai, kai būtent tokių kaip jis, kurie sugeba gerą verslą pasidaryti iš to, kas patinka, yra mažuma. Ir sakyčiau net tokių, kuriems tikrai ta prabanga svarbi, yra mažuma. Galiausiai labai stereotipinis požiūris, kad čia labai kažkoks savęs ribojimas ir pan., kylantis grynai iš prisiskaitymo apie tuos gyvenančius mašinose ir pan. Taigi visa protingų išlaidų esmė yra ta, kad leisk pinigus tam, kas tau svarbu, ir drąsiai leisk - kelionėms, hobiams, mašinoms, brangiems rūbams, sporto įrangai, whatever. Tik atsirink tai, kas tau nėra svarbu, ir tam tai jau neleisk.

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Ant Sau 26, 2021 1:37 pm

SpiriT rašė:
Ant Sau 26, 2021 8:57 am
Manau daug zmoniu cia sedi ne del to, kad visgi planuoja RE daryt, kai tures FI, bet kad cia vienintelis normalus lietuviskas forumas, kur idomu paskaityt ir naudingai padeda zmones, kurie sieka panasiu tikslu.

Nueini i Facebook investavimo grupes ar ir koki traders ir tiesiog baisu skaityt, kokiu blevyzgu ten priraso.
Labai taikliai pasakyta. Šis forumas jei ne pats geriausias tai tikrai vienas iš geriausių lietuviškų forumų apie investavimą. Prisijungiau nuo pat forumo pradžios ir kiekvieną dieną užsuku paskaityti bendraminčių nuomonių bei patirčių. Džiugu, kad, kaip ir minėjo SpiriT, čia nėra blevyzgų. Tikiuos ir toliau būsim toks stiprus ir brandus forumas.

Goldman
Mustachian
Pranešimai:173
Užsiregistravo:Ket Sau 07, 2021 11:46 am
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Goldman » Ant Sau 26, 2021 3:30 pm

Fumitto rašė:
Ant Sau 26, 2021 1:37 pm
SpiriT rašė:
Ant Sau 26, 2021 8:57 am
Manau daug zmoniu cia sedi ne del to, kad visgi planuoja RE daryt, kai tures FI, bet kad cia vienintelis normalus lietuviskas forumas, kur idomu paskaityt ir naudingai padeda zmones, kurie sieka panasiu tikslu.

Nueini i Facebook investavimo grupes ar ir koki traders ir tiesiog baisu skaityt, kokiu blevyzgu ten priraso.
Labai taikliai pasakyta. Šis forumas jei ne pats geriausias tai tikrai vienas iš geriausių lietuviškų forumų apie investavimą. Prisijungiau nuo pat forumo pradžios ir kiekvieną dieną užsuku paskaityti bendraminčių nuomonių bei patirčių. Džiugu, kad, kaip ir minėjo SpiriT, čia nėra blevyzgų. Tikiuos ir toliau būsim toks stiprus ir brandus forumas.
Čia netgi baigiu perskaityti visus archyvus. Jei ir net į P2P platformas neinvestuosiu ar niekada nebūsiu tikras FIRE atstovas, visvien mano pažiūros panašios nesišvaistymo atžvilgiu. Taip pat įdomu palyginti jūsų investavimo tikslus su savo taupymo/spekuliavimo.
BMW/MBG/XETRA

Barzdocius
Mustachian
Pranešimai:170
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 6:24 am
Išsiųsta patiktukų: 26
Gavo patiktukų: 14

Standartinė Barzdocius » Ant Sau 26, 2021 6:27 pm

Jis yra tiesiog soumenas, pasirinkes buti uzkalniu lietuviskoje finansu sferoje - jam svarbu pakurstyti kalbas, geriausiai ka nors isjuokus ar pastacius i durniaus pozicija. O tada laukti atsakymo is kitos puses, isivelti i diskusijas ir taip pasidaryti sau daugiau reklamos. Isivaizduokit, jei dabar kiekvienas lietuviskas FIRE blogas parasys jam po savo "atsakyma" - kiek jis gaus nemokamos reklamos, kiek skaitytoju atkreips i ji demesi, prisimins kad ir jis turi labai panasu bloga su rekomendacijomis kur ir kaip investuoti. Grynas, apskaiciuotas marketingas.
Manau BM is zmogiskosios puses gerai daro kad nesivelia i diskusijas, ir bent is manes cia jam pliusas. Is kitos puses, kaip pats ir parase, jei vistik isiveltu, gautu ir sau nemokamos reklamos, daugiau perziuru, daugiau lankytoju. Taigi is biznio logikos puses, tai butu grynas win-win abiems pusems.

debug
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Pir Bir 24, 2019 5:57 pm
Išsiųsta patiktukų: 2

Standartinė debug » Ant Sau 26, 2021 6:37 pm

Stoic rašė:
Ant Sau 26, 2021 8:16 am
Codex rašė:
Pir Sau 25, 2021 9:29 pm
Marčiulaitis vakar parašė Facebook paskyroje tekstą, kuriame su skaičiais parodė, jog Lietuvoje FIRE yra nelogiškas. Ką manote? Ką pasakys BM?
Man tai stiprių abejonių įnešė. Buvau pamiršęs, kad reikia dar GPM priskaičiuoti, kuomet išsiiminėsi pinigus. O anas, beje, gal ir didesnis bus nei šiandieniniai 15 proc.
Man irgi šiek tiek keista, kai visi kalba apie 3-čios/2-os pakopų blogį, tačiau kažkaip nemačiau dar nei pas viena lietuvį tarp palyginimų paskaičiuoto 15% pajamų mokesčio parduodant fondo vienetus ir išsiimant pinigus. Gal kam teko atlikinėti skaičiavimus?

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ant Sau 26, 2021 7:22 pm

MantasJa rašė:
Ant Sau 26, 2021 6:37 pm
Man irgi šiek tiek keista, kai visi kalba apie 3-čios/2-os pakopų blogį, tačiau kažkaip nemačiau dar nei pas viena lietuvį tarp palyginimų paskaičiuoto 15% pajamų mokesčio parduodant fondo vienetus ir išsiimant pinigus. Gal kam teko atlikinėti skaičiavimus?
Dažniausiai bandantys sukritikuoti FIRE, ne iki galo pasitikrina informaciją, randa kokį gerą kabliuką apie 1 žmogaus iš 500 poelgį ir tuomet generalizuoja bei priskiria visam judėjimui. Taip nesigauna konstruktyvi diskusija, nes tiesiog oponentams dar tenka aiškinti tai, kas jau daug kartų pasakyta.

Jeigu tokį komentarą būtumėte parašęs po p. Marčiulaičio FB tekstu, tai dar +500 žmonių iškart galvotų, kad šitie FIRE lochai elementarių dalykų nesuskaičiuoja. Bet ar tikrai nei vienas Lietuvis neskaičiavo? Pažiūrėkite į šešinuliai skaičiavimus bei palyginimus. Manieji neprilygsta, bet aš irgi skaičiavau, parašiau atskirą straipsnį, galite ir pats pasimodeliuoti su skaičiuokle.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Sau 26, 2021 7:54 pm

MantasJa rašė:
Ant Sau 26, 2021 6:37 pm
kažkaip nemačiau dar nei pas viena lietuvį tarp palyginimų paskaičiuoto 15% pajamų mokesčio parduodant fondo vienetus ir išsiimant pinigus.
aš mačiau

debug
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Pir Bir 24, 2019 5:57 pm
Išsiųsta patiktukų: 2

Standartinė debug » Ant Sau 26, 2021 9:30 pm

Mr. BM. rašė:
Ant Sau 26, 2021 7:22 pm
MantasJa rašė:
Ant Sau 26, 2021 6:37 pm
Man irgi šiek tiek keista, kai visi kalba apie 3-čios/2-os pakopų blogį, tačiau kažkaip nemačiau dar nei pas viena lietuvį tarp palyginimų paskaičiuoto 15% pajamų mokesčio parduodant fondo vienetus ir išsiimant pinigus. Gal kam teko atlikinėti skaičiavimus?
Bet ar tikrai nei vienas Lietuvis neskaičiavo? Pažiūrėkite į šešinuliai skaičiavimus bei palyginimus. Manieji neprilygsta, bet aš irgi skaičiavau, parašiau atskirą straipsnį, galite ir pats pasimodeliuoti su skaičiuokle.
Mano klaida :) praleidau pro akis. Matyt, jog po įvairių Tautvydo Marčiulaičio postų ir FIRE kritikos pradedu jausti kažkokį nesaugumo jausmą ir ieškau kabliukų savo sprendimuose (nes atsisakiau 2/3 pakopų ir perku ETF). Ačiū

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Ant Sau 26, 2021 9:43 pm

MantasJa rašė:
Ant Sau 26, 2021 9:30 pm
Mr. BM. rašė:
Ant Sau 26, 2021 7:22 pm
MantasJa rašė:
Ant Sau 26, 2021 6:37 pm
Man irgi šiek tiek keista, kai visi kalba apie 3-čios/2-os pakopų blogį, tačiau kažkaip nemačiau dar nei pas viena lietuvį tarp palyginimų paskaičiuoto 15% pajamų mokesčio parduodant fondo vienetus ir išsiimant pinigus. Gal kam teko atlikinėti skaičiavimus?
Bet ar tikrai nei vienas Lietuvis neskaičiavo? Pažiūrėkite į šešinuliai skaičiavimus bei palyginimus. Manieji neprilygsta, bet aš irgi skaičiavau, parašiau atskirą straipsnį, galite ir pats pasimodeliuoti su skaičiuokle.
Mano klaida :) praleidau pro akis. Matyt, jog po įvairių Tautvydo Marčiulaičio postų ir FIRE kritikos pradedu jausti kažkokį nesaugumo jausmą ir ieškau kabliukų savo sprendimuose (nes atsisakiau 2/3 pakopų ir perku ETF). Ačiū
Neieškok kabliukų :) 2 pakopa yra šlamštas vien dėl to, kad gausi ją tik senatvėje ir dar privalomai anuiteto būdu. 3 pakopa yra geriau, bet tai vis tiek aktyviai valdomi fondai su dideliais mokesčiais, kurie lengvatas atsveria. Vienintelis atvejis, kai 3 pakopa žiauriai apsimoka - darbdavio įmoka į ją prieš mokesčius, vienintelis kažkiek panašus dalykas į amerikonišką 401k ar IRA. Tikiuosi, kad kalbos apie investicines sąskaitas nedings, tai įteisinus nebereikėtų ir 3 pakopos :)

Skelbti atsakymą