Investicinų į ETF laikotrapio išskaidymas

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1323
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209
Re: Investicinų į ETF laikotrapio išskaidymas

Standartinė laurizas » Tre Gru 09, 2020 9:12 am

SpiriT rašė:
Ant Gru 08, 2020 4:46 pm
Beje, idomu butu isgirst ar kas nors yra actually isdrises lump-sum investuot bent 20 ar 30k iskart.
Aš, bet ne savo pinigus, mamos, bet jei tai būtų mano, tai vistiek nebūčiau kitaip daręs. Vasario pabaigoj pirkta, all time high, bet kadangi mama netikrina kas minutę portfelio ir jau yra su tais pinigais "atsisveikinus", ta prasme, pasiryžusi turėti tas akcijas neapibrėžtam laikui, tai net nepamenu, kad būtumėm kalbėję, jog nukrito.
SpiriT rašė:
Ant Gru 08, 2020 4:46 pm
EDIT: Kuo dar DCA padejo, tai suprast koki portfolio noreciau turet.
Galėtum plačiau papasakoti, kaip padėjo?

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Gru 09, 2020 10:32 am

SpiriT rašė:
Ant Gru 08, 2020 4:46 pm
Beje, idomu butu isgirst ar kas nors yra actually isdrises lump-sum investuot bent 20 ar 30k iskart.
Nes jei kazkas DCA daro po 100e ir jam lump sum gaunas 1-2k, tai cia visiskai nelygu sugebet investuot keliasdesimt kartu didesne suma
Ne savo, bet tėvų pinigus teko (tėvų pinigai man dar svarbesni nei mano, nes aš dar spėsiu uždirbti). Buvo 30k, viską į keletą dividendinių indeksų tą pačią dieną. 2018 metų vasara, po to žiemą buvo nemažas kritimas. Streso daug nebuvo, nes tėvai pinigų išimti neplanuoja.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Tėtis
Naujokas
Pranešimai:6
Užsiregistravo:Pen Spa 09, 2020 2:47 pm

Standartinė Tėtis » Tre Gru 09, 2020 2:32 pm

Trumpai apkalbėjus reikia imtis ir veiksmų, vakar įvykdžiau pirmąjį pirkimą, viskas akimirksniu ir sklandžiai. Tai dabar ar kris, ar kils visaip bus gerai, svarbu ir mano kelionė nuo kažkurio tai taško į kažkurią tai pusę prasidėjo.

Manau, jei indeksas nukristų žemiau 15% vertės už kurią pirkau pirmąją partiją, daryčiau sekantį pirkimą už 10'000Eur nelaukės 4 mėn, o jei dar 15% kristų nuo antrosios vertės dar karta pirkčiau už likusius 10'000Eur, o jei ir toliau kris... :)

Gal kas turit kokią programėlę parekomenduoti internete ar telefone kuri seka pasirinktą ETF vertę ir jei pasiekia nustatytą nuokrypį nuo kainos atsiųstų kokį tai alert el.paštu ar notification telefone, kad pačiam nereiktų dėl to sukti galvos?
Prikabinti failai
xetra.jpg
xetra.jpg (61.55KiB)Peržiūrėta 2605 karus(ų)

Vilis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:135
Užsiregistravo:Tre Vas 05, 2020 10:21 pm
Išsiųsta patiktukų: 21
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Vilis » Tre Gru 09, 2020 2:51 pm

Tėtis rašė:
Tre Gru 09, 2020 2:32 pm
Gal kas turit kokią programėlę parekomenduoti internete ar telefone kuri seka pasirinktą ETF vertę ir jei pasiekia nustatytą nuokrypį nuo kainos atsiųstų kokį tai alert el.paštu ar notification telefone, kad pačiam nereiktų dėl to sukti galvos?
Yahoo finance man labiausiai kol kas stebėjimui, yra ir alertai.

Tėtis
Naujokas
Pranešimai:6
Užsiregistravo:Pen Spa 09, 2020 2:47 pm

Standartinė Tėtis » Tre Gru 09, 2020 3:08 pm

Vilis rašė:
Tre Gru 09, 2020 2:51 pm
Tėtis rašė:
Tre Gru 09, 2020 2:32 pm
Gal kas turit kokią programėlę parekomenduoti internete ar telefone kuri seka pasirinktą ETF vertę ir jei pasiekia nustatytą nuokrypį nuo kainos atsiųstų kokį tai alert el.paštu ar notification telefone, kad pačiam nereiktų dėl to sukti galvos?
Yahoo finance man labiausiai kol kas stebėjimui, yra ir alertai.
Na tas yahoo labai nedraugiškas aplinkai, kad prašo turėti yahoo el.paštą, ko man mažiausiai tereikia

Vilis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:135
Užsiregistravo:Tre Vas 05, 2020 10:21 pm
Išsiųsta patiktukų: 21
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Vilis » Tre Gru 09, 2020 4:15 pm

Tėtis rašė:
Tre Gru 09, 2020 3:08 pm
Vilis rašė:
Tre Gru 09, 2020 2:51 pm
Tėtis rašė:
Tre Gru 09, 2020 2:32 pm
Gal kas turit kokią programėlę parekomenduoti internete ar telefone kuri seka pasirinktą ETF vertę ir jei pasiekia nustatytą nuokrypį nuo kainos atsiųstų kokį tai alert el.paštu ar notification telefone, kad pačiam nereiktų dėl to sukti galvos?
Yahoo finance man labiausiai kol kas stebėjimui, yra ir alertai.
Na tas yahoo labai nedraugiškas aplinkai, kad prašo turėti yahoo el.paštą, ko man mažiausiai tereikia
Pasikūriau acc su google mailu kiek pamenu :) edit.: kuriantis acc duoda option "I want to use my current email address"

SpiriT
Mustachian
Pranešimai:176
Užsiregistravo:Šeš Bir 01, 2019 8:50 am
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 14

Standartinė SpiriT » Tre Gru 09, 2020 5:48 pm

laurizas rašė:
Tre Gru 09, 2020 9:12 am
Aš, bet ne savo pinigus, mamos, bet jei tai būtų mano, tai vistiek nebūčiau kitaip daręs. Vasario pabaigoj pirkta, all time high, bet kadangi mama netikrina kas minutę portfelio ir jau yra su tais pinigais "atsisveikinus", ta prasme, pasiryžusi turėti tas akcijas neapibrėžtam laikui, tai net nepamenu, kad būtumėm kalbėję, jog nukrito.
Mr. BM. rašė:
Tre Gru 09, 2020 10:32 am
Ne savo, bet tėvų pinigus teko (tėvų pinigai man dar svarbesni nei mano, nes aš dar spėsiu uždirbti). Buvo 30k, viską į keletą dividendinių indeksų tą pačią dieną. 2018 metų vasara, po to žiemą buvo nemažas kritimas. Streso daug nebuvo, nes tėvai pinigų išimti neplanuoja.
Damn, na jus tada tikrai drasesni negu as, ypac kai tevu pinigai. Tikrai nebuciau norejes mamai aiskint kaip jos portfolio dabar 5k euru minuse, bet "aisku, kad cia tik laikina".
laurizas rašė:
Tre Gru 09, 2020 9:12 am
SpiriT rašė:
Ant Gru 08, 2020 4:46 pm
EDIT: Kuo dar DCA padejo, tai suprast koki portfolio noreciau turet.
Galėtum plačiau papasakoti, kaip padėjo?
Keli dalykai, kurie pasikeite nuo pradinio portfolio iki dabartinio:
1. Pirmus pora menesiu pirkau obligacijas, po to sustojau, nes supratau, kad neapsimoka man dabar, tai isvengiau tureti ju dideli kieki
2. Pirkau Luminor, bet dabar perkeliau viska i IB (Tradestation)
3. Pakeiciau ETF'us, kuriuos perku

Siaip pradzioj streso sukeldavo net birzos ar valiutos. Ta baime, kad ne ta kazka nupirksi, nes tickeriai panasus.
Dabar zymiai ramiau, bet vis tiek yra susirupinimo momentu ir bent pagal temas apie IBKR /Revolut ir Brexit kaip suprantu ne as vienas toks.
Visgi kai idedi visus gyvenime uzdirbtus pinigus kazkur nenori apsizioplint.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1323
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Gru 09, 2020 7:28 pm

SpiriT rašė:
Tre Gru 09, 2020 5:48 pm
Tikrai nebuciau norejes mamai aiskint kaip jos portfolio dabar 5k euru minuse, bet "aisku, kad cia tik laikina"
Prieš investuojant paaiškinau, kad no pain, no gain su akcijomis, kad čia ne indėlis, kur tolygiai auga ir kad gali būti visko.

Skelbti atsakymą