"Ūsuotojų" auto

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83
Re: "Ūsuotojų" auto

Standartinė Mr. BM. » Pir Sau 27, 2020 1:17 pm

biogas rašė:
Pir Sau 27, 2020 8:18 am

O ar ne racionaliau tokiems poreikiams neturėti iš vis auto, bet tom keliom kelionėms per metus nuomotis? Gal skaičiavot kas gaunas?

Tenka pritarti, kad ekonomine auto, kad ir naujesne, nelabai užpakalis džiaugiasi net ir po poros valandų non-stop važiavimo :).
Manau, kad nuomotis tik kelioms kelionėms būtų pigiau. Bet paskaičiavus, kad nuomotis tektų ir vos ne kas savaitgalį kelionėms Lietuvoje, tuomet jau klausimų nebekyla :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Dr. Fake
Mustachian
Pranešimai:166
Užsiregistravo:Šeš Bir 08, 2019 7:24 am
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Dr. Fake » Tre Sau 29, 2020 7:58 am

Mr. BM. rašė:
Šeš Sau 25, 2020 11:20 am
[...] vidutinės kuro sąnaudos yra 5.4l šimtui kilometrų. O automobilis yra 10 metų senumo su ~150KW galingumo varikliu. [...]
O kas per modelis? Skamba lyg koks dyzelinis v70 :D

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Ket Sau 30, 2020 7:23 am

Dr. Fake rašė:
Tre Sau 29, 2020 7:58 am
Mr. BM. rašė:
Šeš Sau 25, 2020 11:20 am
[...] vidutinės kuro sąnaudos yra 5.4l šimtui kilometrų. O automobilis yra 10 metų senumo su ~150KW galingumo varikliu. [...]
O kas per modelis? Skamba lyg koks dyzelinis v70 :D
BMW e91, 3 litris, su 145 kw variliu jei neklystu pas Mr. BM

M42
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 6:13 pm

Standartinė M42 » Pen Vas 21, 2020 12:23 pm

Klausimas paprastas, kokį automobilį pirkti po senuko 21 metų Lexus GS300 163 kw , jam jau 300 000 km. Dar važinėsiu su juom maks 2-3 metus ir jau teks keisti, nes pamažėle rūdys ėda ir jau prasideda automobilio perrinkimas iš naujo visų agregatų.
Realiai norėčiau ,kad į kitą auto nereiktų jau dėti dujų. Visi kilometrai trąsoje 110 - 140 km/h. Norėčiau maks 5 - 5.5 litro sąnaudų prie tokio greičio . Bet kai pasivažinėjau su naujais Opel Astra sedanu , nauju Toyota Yaris , Kia Sportage SUV ... apšalau nuo triukšmo salonuose važiuojant minėtais greičiais. Po tokios triukšmingos kelionės išlipu gatavas ...

Kaip suderinti komfortą ir taupumą kuro , su patikimumu , bei neišsišokančia kaina ... Matyt nerealu. Vėl kvepia tas pats kelias, naudotas Lexus su dujomis .. arba yra koks kitas receptas....

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Šeš Vas 22, 2020 3:45 pm

Gal dviratis? :)

Jei be mašinos neįmanoma (vaikai /būreliai/mokyklos, darbas už 50+km nuo namų ar pan - kažkur mačiau neblogą atspirties tašką - 10% metinių pajamų. Čia pirkimas + visa kita kad pradėti važinėti.

Kokį - čia tau niekas nepatars geriau nes tik tu žinai savo poreikius. Išsigrynink kas tikrai svarbu, atsisakyk dalykų kurie neteikia realios pridėtinės vertės, grožio, perteklinės galios. Ir tada imk kuo geresnės būklės kad nereikėtų dirbti ant išlaikymo.

Senas prabangus lexus ir tada dujos kad pigiau važinėt nu tai sorry. Jei jau paklausei tai aš atsakysiu. Blogas variantas :) Kitokio patarimo čia turbūt nesulauksi. Nieks nesako kad reikia su balta matine 1.0 ltr skoda fabia važinėti jei negali pakęsti tokių automobilių. Bet GS'as yra kita ekstremumo pusė. Mačiau daug jaunuolių perkančių smarkiai per brangius automobilius ir po to taupančių ant padangų nes negali sau leisti nusipirkti normalių, važinėja su pusplikėm ir pan. Tai jei norėjai pataikyti į šį forumą specialiai, linkiu išsigryninti tikruosius poreikius. Jei galvoje lexusai, man rodos geresnį patarimą gausi kokiam per4rm forume jei toks dar egzistuoja... :)

Aš savo gyvenime turėjau nemažai kvailų automobilių. Daug pinigų iššvaisčiau. Buvo fun. Bet jei būčiau radęs šį judėjimą dar tada, turėčiau daug daugiau nei turiu dabar...

Sėkmės

Barzdocius
Mustachian
Pranešimai:170
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 6:24 am
Išsiųsta patiktukų: 26
Gavo patiktukų: 14

Standartinė Barzdocius » Šeš Vas 22, 2020 5:22 pm

Sitis rašė:
Šeš Vas 22, 2020 3:45 pm
Senas prabangus lexus ir tada dujos kad pigiau važinėt nu tai sorry. Jei jau paklausei tai aš atsakysiu. Blogas variantas :) Kitokio patarimo čia turbūt nesulauksi. Nieks nesako kad reikia su balta matine 1.0 ltr skoda fabia važinėti jei negali pakęsti tokių automobilių. Bet GS'as yra kita ekstremumo pusė. Mačiau daug jaunuolių perkančių smarkiai per brangius automobilius ir po to taupančių ant padangų nes negali sau leisti nusipirkti normalių, važinėja su pusplikėm ir pan. Tai jei norėjai pataikyti į šį forumą specialiai, linkiu išsigryninti tikruosius poreikius. Jei galvoje lexusai, man rodos geresnį patarimą gausi kokiam per4rm forume jei toks dar egzistuoja... :)
Jeigu paskaiciuoji, kad per metus dujos atsiperka, o dar per pora metu aktyvaus naudojimo jos tau sutaupo daugiau negu kainuoja trantas, taigi cia vien pliusai (ne, varkingos dujos nesmirda ir ne, automobilio trauka nesumazeja). Aisku kaip visada yra niuansu - ne visi varikliai gerai su jomis sugyvena, taigi reikia pasidometi pries perkant masina. Na ir reikia nemazai kilometru pravaziuoti, kad jos atsipirktu.
Cia manau galima pasimokyti is tu kas tikrai moka taupyti automobilio saskaita - taksistu. Vilniuje turbut puse, jei ne daugiau, vazineja senais priusais ir tikrai praktiskai visi susideje dujas. Kiek teko su jais bendrauti, tai kilometro kaina praktiskai tokia pat kaip elektromobilio.
Dar vienas dalykas apie kuri verta pagalvoti tai automobilio pardavimas. Cia manau del zmoniu poziurio, dujos gali pasunkinti pardavimo procesa. Todel pats deciau dujas nebent i pakankamai sena automobili, kuri suvazinejus negaila butu parduoti pigiai.

M42
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 6:13 pm

Standartinė M42 » Sek Vas 23, 2020 1:31 pm

1998 m. GS300 nėra prabangus auto, tai tiesiog aukštesnės nei vidutinės klasės sedanas, o ne limuzinas. Pas mane per tris metus 120 000 km. Vakare po darbo važiuojant trasoje namo virš valandos , norisi tylos , kiek įmanoma daugiau jos. Užtai ir liko siaubingi įspūdžiai prasivažinėjus draugų naujais minėtais automobiliais. Tyla greičiu 110-140 km/h ir kuro sąnaudos kad būtų mažos.... tokie variantai tik vėlgi , normaliuose apynaujuose auto . Apie vokiečius aukštesnės klasės net nešneku, nes jie turi daug bėdų , tik nieks dėl to neprisipažįsta. Man jau 45, aš persenas baladotis geldoje , kiek čia to gyvenimo beliko , laikas eina greit ir gyvenu tik vieną kartą.

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Sek Geg 17, 2020 9:12 am

Artėjant vasarai, man vėl kirba mintis kaip sumažinti auto kuro išlaidas. Kas dieną apie 60-80km tenka nuvažiuoti per Vilnių (gyvenu priešingoj pusėj nei darbas), tai vis galvoju bent dalį kelionės uždengti e-dviračiu. Gal kas esat įsisisavinę tokį hibiridinį važiavimo į darbą būdą?

Mano patirtis su e-dviračiais (kuri labai minimali), kad turi būti bent 26" ratai, tada ir greitis bent 30-35 km/h, baterija išimama (kad darbe nusinešti į ofisą krautis) ir važiuoklė kiek rimtesnė, visgi Vilniaus šalitgalviais teks spausti. O hibridiniam važiavimui reikia, kad ir į auto bagažinę tilptų. Kol kas nėra labai daug pasirinkimų, LT tai visai skurdu, iš užsienių siųsti kol kas nekyla ranka (visgi ne 1€ objektas).

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Pir Geg 18, 2020 6:37 am

biogas rašė:
Sek Geg 17, 2020 9:12 am

Mano patirtis su e-dviračiais (kuri labai minimali), kad turi būti bent 26" ratai, tada ir greitis bent 30-35 km/h, baterija išimama (kad darbe nusinešti į ofisą krautis) ir važiuoklė kiek rimtesnė, visgi Vilniaus šalitgalviais teks spausti. O hibridiniam važiavimui reikia, kad ir į auto bagažinę tilptų. Kol kas nėra labai daug pasirinkimų, LT tai visai skurdu, iš užsienių siųsti kol kas nekyla ranka (visgi ne 1€ objektas).
Gal geriau tu to dviračio nepirk. Visų pirma jis kainuos tiek, kad niekada neatsipirks del sutaupyto kuro, o ir miestui bus geriau, jei neatsiars dar vienas budulis lankstantis mocu saligatviais.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Geg 18, 2020 11:38 am

Turiu aš el. dviratį. Pirkau naudotą, bet su 300km rida. Vertinant tai, jog su mašina važiuoti 1km kainuoja apie 0.25€ (su remontais, padangomis, plovimais, nuvertėjimu ir t.t.), tai dviratis už 1000€ atsiperka per 4000km arba 200-250 dienų mano atveju. Po to jau prasideda taupymas, geresnė savijauta, miesto švara.

O ir šaligatviais nebereikia lakstyti, dviračių takų tinklas stipriai išsiplėte prie Šimašiaus.

Jeigu tema apie dviračius tęsis toliau, sukursiu naują ir pranešimus sukelsiu ten.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Skelbti atsakymą