Puslapis 115

"Ūsuotojų" auto

Parašytas: Tre Kov 13, 2019 10:53 am
biogas
Sveiki,
tie kas perskaitė MRmoneyMustash blogą pastebėjote, kad daug dėmesio skiriama automobilio išlaidų temai. Bet amerikoniški niuansai nelabai tinka pas mus. Lieka pagrindiniai klausimai: kiek protinga išleisti, kiek tas atitolins FI, kokios alternatyvos.

Re: "Ūsuotojų" auto

Parašytas: Tre Kov 13, 2019 4:14 pm
Barzdocius
Viskas priklauso nuo tavo situacijos:
- Jei turi seima, gyveni atokiau nuo centro ir butini du automobiliai, visai neblogas variantas vienas elektromobilis (dabar gana talpus leaf'ai buna kainuoja iki 10k) o kitas dyzelinis arba (jei turi daugiau pinigu) hibridinis automobilis vaziavimui uz miesto.
- jei uztenka vieno automobilio, tai arba kankiniesi su elektromobiliu - taupai pinigus bet leidi laika, kai reikia isvaziuot kur uz miesto arba koks hibridinis masiniukas.
- jei uzduotis nr 1 yra taupymas, o pats automobilis skirtas tik nusigauti is tasko a i taska b, pigiausias variantas yra imti pigu varianta (pvz iki 2k) renkantis is mazai gendanciu modeliu (pasitikrinti kas genda daugiau o kas maziau gali kad ir perziurejes TUV ataskaitas. Cia rasi 2019 metu, bet siulau pagooglinti ir senesniu metu, pamatysi tendencijas bei susidarysi nuomone kokie modeliai geresni). Jei ir googlint tingi imk Mazda 2, Honda Jazz, gal Toyota Corolla jei rasi gera uz tokius pinigus.

Jei nuvaziuoji iki kokiu 20kkm per metus, net nesvarbu koks kuras, pagrindines islaidos bus automobilio kaina, bei jo taisymas (arba ne).
Dar, jeigu kalbeti apie konkrecius modelius, siulyciau atkreipti demesi su kokiais automobiliais jau kelis metus vazineja puse Vilniaus taksistu, jei ne daugiau :) Aisku del to paties automobilio kaina kiek aukstoka, uztat tikrai aisku, kad jie yra patikimi bei pigiai islaikomi. Kiek zinau, taksistai i juos dar ir dujas isimeta, tada kilometro kaina vos ne kaip elektromobilio pasidaro.

Vienintelis variantas kuriam niekaip nesugalvoju pateisinimo tai naujo automobilio isigyjmas :)

Dar vienas budas taupyti - nepirkti kasko draudimo, jei neturi kazkokiu priezasciu, del kuriu esi labiau uz vidurki rizikingas vairuotojas (laikysi masina kokiuose naujininkuose prie chroniu susirinkimo vietos, nemoki vaziuoti ir pastoviai dauzai kitus automobilios, nusipirkai sena 7 bmw arba x5 nuo kuriu pastoviai vogs isorines detales ir pan.), nes draudimo biznis ir yra surinkti kazkiek daugiau pinigu negu ismoketi. Taigi statistiskai, vidutinis klientas finansine prasme pralosia. Bet jei esi taupus ir pagal visas taisykles visada turi atliekamu pinigu nenumatytiems atvejams, galesi padengti netiketus atvejus jeigu jie atsitiktu.

Re: "Ūsuotojų" auto

Parašytas: Tre Kov 13, 2019 5:23 pm
Brick
Kokia tada prasmė iš tavo finansinės laisvės, jei visą gyvenimą taip "taupysi" - mašina už max 2k, be draudimo, be pramogų, maistas tik pagal kaloringumo/eurų santykį, drabužiai pigiausi (gal net naudoti) ir t.t.
Čia ne taupymas, čia fanatizmas - gal geriau pagalvok apie pajamų didinimą o ne pasakok, kaip gyventi ubago gyvenimą
peace

Re: "Ūsuotojų" auto

Parašytas: Tre Kov 13, 2019 8:57 pm
Mr. BM.
Brick,

Draudimas tai ne prabanga. Finansinei laisvei jis jokios prasmės neprideda. Dažniausiai tai labiau nemokėjimas skaičiuoti.
Nors mūsų mašina gerokai brangesnė nei 2k, bet KASKO draudimo nenaudojame. Per 3 metus mums tai yra apie 1800€ sutaupytų lėšų.

Geriausias draudimas yra gera signalizacija, atsargus vairavimas, protingas automobilio parkavimas saugiose vietose ir būstas su normaliu parkingu (retas kuris pirkdamas būsta paskaičiuoja kiek kainuos auto draudimas prastame kieme).

Pritariu barzdočiui dėl naujo automobilio pirkimo. Visaip skaičiavau, visada stipriai neapsimoka.

Re: "Ūsuotojų" auto

Parašytas: Tre Kov 13, 2019 9:24 pm
Codex
Mr. BM. rašė:
Tre Kov 13, 2019 8:57 pm
Pritariu barzdočiui dėl naujo automobilio pirkimo. Visaip skaičiavau, visada stipriai neapsimoka.
Skaičiau straipsnį "money.com", vos tik išvažiavus iš salono nauja mašina nuvertėja ~10%. O per ateinančius 3 metus dar papildomus 40-60% priklausomai nuo modelio.

Tai aš irgi all the way for 3-4 metų apynaują auto.

Re: "Ūsuotojų" auto

Parašytas: Ket Kov 14, 2019 6:19 am
Rolandas
Paėmiau auto už 400€ ir nesuku galvos. Tai tik metalo gabalas vežantis nuo taško a į tašką b.

Re: "Ūsuotojų" auto

Parašytas: Ket Kov 14, 2019 7:16 am
Fumitto
Viskas priklauso nuo poreikių ir galimybių. Jei gali sau leisti daugiau tai kodėl nenusipirkus geresnio/patogesnio/prabangensio auto, bet jei tokių galimybių nėra tai puikiai tiks ir auto iki tūkstančio ar ten kelių tūkstančių eurų. Protinga išleisti yra tiek, kiek gali sau leisti + turint papidomų lėsų remontui ir, kad taip nesudarytų didžiosos dalies metų išlaidų.
Labai gera ir pigi alternatyva yra dviratis arba el. paspirtukas. Arba dar geriau - autobusas.

Re: "Ūsuotojų" auto

Parašytas: Ket Kov 14, 2019 7:28 am
biogas
Gal kas turit patirties su el.dviračiu 20km atstumui Vilniuje? Mastau, kad galėčiau apjungti savo maršrutą: kol vežu žmoną/vaiką mašian, tada iš bagažinės ištraukiu el.dviratį ir 20km minu (50 eurų/mėn ant kuro susitaupo).

Re: "Ūsuotojų" auto

Parašytas: Ket Kov 14, 2019 10:08 am
Brick
Ojojoj kaip su jumis sunku...

Išvardinsiu daiktus, pasakykite, kuriuos iš jų perkate naudotus

Telefonas
Televizorius
Mikrobangų krosnelė
Skalbimo mašina
Šaldytuvas

Spėju, kad naudotų jau nebeperkate? Jeigu perkate šiuos daiktus TIK naudotus, nes taip pigiau ir taip artėjate prie savo FN tai man jūsų gaila

"Tai aš irgi all the way for 3-4 metų apynaują auto" Facepalm

Re: "Ūsuotojų" auto

Parašytas: Ket Kov 14, 2019 10:27 am
honestFIRE
Gyvenu miesto centre, mašinos retai prireikia, tad ją nuomojuosi. Artimiausiu metu planuoju plačiau parašyti apie nuomą vs pirkimą.