Naujo vs naudoto automobilio pirkimas užsienyje

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9
Naujo vs naudoto automobilio pirkimas užsienyje

Standartinė Stoic » Šeš Kov 20, 2021 9:24 am

Kreipiuosi su klausimu. Gyvenu Vokietijoje, girdžiu, kad automobilio remontas ten ženkliai brangesnis nei mūsuose. Pats automobiliuose nusimanau labai ribotai (žinau tik, kada ir kaip padangas keist, kada tepalus ir t.t.). Kyla klausimas - gal MAN vertingiau pirkti išsimokėtinai kokią naują Toyota ar Škoda už kokius 20-25k su 5m ar kiek ten serviso garantija nei pirkti kažką 6-8m senumo už 15k. Konkrečiai tariant, dabar turiu pasiūlyma prikt Golf VII Highliner 2014m 56 000km ridos už 15k. Ir štai kilo šis klausimas: remontai man yra ganėtinai didelis galvos skausmas, o ir 15k po ranka nesimėto. Ar ne racionaliau, manuoju atveju, pirkti naują auto?

Dar pridedu disclaimer'į, kad suprantu, jog naujos auto pirkimas vargu ar kada atitinka FIRE filosofiją, bet mano logika tokia, kad man galimai su nauja auto būtų ,,ramiau", o ilguoju laikotarpiu vargu ar ji labai brangiau kainuotų.

Labai laukiu visokių nuomonių.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Šeš Kov 20, 2021 11:00 am

Jei benzas, tai bandyčiau rizikuot ir pataupyt. 56000 km nėra daug. Per lietuvių forumus meistrų paieškok, gal rasi gerai ir pigiau dirbančių. Blogiausiu atveju uždėsi ant tralo ir už 300- 500 Eur parveš į LT auksarankiams meistrams, sutvarkys, galėsi parduot LT ar DE ar toliau važinėti.

mariakas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:33
Užsiregistravo:Šeš Sau 02, 2021 3:23 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 7

Standartinė mariakas » Šeš Kov 20, 2021 3:35 pm

Neįsivaizduoju kokį lavoną reiktų nusipirkti, kad jis tau brangiau ar tiek pat gautųsi kaip nauja auto, bet iš teksto matosi, kad tiesiog save įtikinėji dėl naujos auto pirkimo ir bandai dar užtarimo rasti, bet galvoj jau nusprendęs pats esi

P.S nepamiršk,kad net ir naują auto nupirkus už einamus aptarnavimus mokėsi pats ir dilerio kainom, o ne garažiuko

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Šeš Kov 20, 2021 8:56 pm

Aš turiu dvi auto. Abiejų kainas sudėjus - 5000 eurų.
Mano blogas http://giem.lt

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Šeš Kov 20, 2021 9:13 pm

15k už golfą 2014 metų brangu, net ir su tokia rida. Žinoma nereiktu pirkti pačio pigiausio rinkoje varianto. Yra vokietijoje ne vienas lietuvis kuris užsiema automobiliais, tai su jais tikrai pavyktų sutarti, kad rastų geros būklės auto.

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Sek Kov 21, 2021 1:01 am

Sveikas.
Naujo auto nerekomenduoju, pinigų išmetimas.
Pats pirkau 2020m 4m senumo, būklė gera, o kainavo beveik 50% pigiau. Jokie remontai tiek nekainuos, kiek prarasi perkant naują. Pasidomėk top 10 most reliable, daug info labai, gal padės labiau apsispręsti.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Sek Kov 21, 2021 11:38 am

mariakas rašė:
Šeš Kov 20, 2021 3:35 pm
Neįsivaizduoju kokį lavoną reiktų nusipirkti, kad jis tau brangiau ar tiek pat gautųsi kaip nauja auto, bet iš teksto matosi, kad tiesiog save įtikinėji dėl naujos auto pirkimo ir bandai dar užtarimo rasti, bet galvoj jau nusprendęs pats esi

P.S nepamiršk,kad net ir naują auto nupirkus už einamus aptarnavimus mokėsi pats ir dilerio kainom, o ne garažiuko
Labai geras pastebejimas del saves itikinejimo :D

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Sek Kov 21, 2021 2:00 pm

Perku tik naujus auto. Suprantu, kad permoku, bet Lietuvoje pirkti naudotą auto per didelė rizika. Kažkiek žinau tą virtuvę iš vidaus, visas biznis naudotų auto padarytas ant to, kad kažką paslėpt, kad joks servisas neras ir prastumt. Kad ir oro pagalves. Jokie pinigai man neatstos to, kad žmona su vaikais paklius į avariją ir pagalvės nesuveiks nes ten jų nėra ar kokie nors davikliai atjungti... Bet koks Fire neteks prasmės tokiu atveju.
Plius kiek save žinau, tai savęs įtikinėjimas stebuklingai veikia ir perkant naudotas auto. Po vieno-dviejų pasitasymų po turgus, servisus, pradėsi save įtikinėt kad gal ir ne toks blogas tas sekantis apžiūrimas automobilis, ir modelis, ir spalva, ir aptikti "smulkūs" trūkumai pasidaro ne tokie jau baisūs ir tinkami, kad tik greičiau tą paieškų vargą nusiimt ir namo važiuot :)

Vartotojo avataras
avelė
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Sek Geg 03, 2020 4:15 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 7

Standartinė avelė » Pir Kov 22, 2021 7:58 am

Pirkčiau naują, jeigu planuočiau naudotis juo bent 10-15 metų, o gal ir dar ilgiau. Ir greičiausiai rinkčiausi japoną, ne hibridą, su kuo skurdesne komplektacija, tokių iki 20k eur pilna.

Jeigu keliems metams, tada polizinginę ir iš dealerio. Bet geri automobiliai vistiek daug kainuoja.

Ir šiaip įdomu kodėl žiūri į Highline'ą, negi ir namie visi baldai odiniai, lubos alkantara muštos? :D

Dėl senų automobilių, tai mano pozicija tokia, nutikus avarijai yra didesnė tikimybė, kad visi FIRE tiesiai į dausas iškeliaus, čia referuoju į Giem.
8-)

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pir Kov 22, 2021 8:28 am

avelė rašė:
Pir Kov 22, 2021 7:58 am
Dėl senų automobilių, tai mano pozicija tokia, nutikus avarijai yra didesnė tikimybė, kad visi FIRE tiesiai į dausas iškeliaus, čia referuoju į Giem.
Žiūrint ką lyginsi. Manau, kad su 2006 Volvo S80 daugiau šansų nesusižaloti nei su nauja Toyota Yaris. Dažnu atveju perkant naudotą toks pasirinkimas ir daromas - imamas senesnis ir pigesnis aukštesnės klasės ir fizinių matmenų automobilis nei nauja skarbonkė.

Skelbti atsakymą