Naujo vs naudoto automobilio pirkimas užsienyje

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
Vartotojo avataras
avelė
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Sek Geg 03, 2020 4:15 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 7
Re: Naujo vs naudoto automobilio pirkimas užsienyje

Standartinė avelė » Pir Kov 22, 2021 10:24 am

laurizas rašė:
Pir Kov 22, 2021 8:28 am
avelė rašė:
Pir Kov 22, 2021 7:58 am
Dėl senų automobilių, tai mano pozicija tokia, nutikus avarijai yra didesnė tikimybė, kad visi FIRE tiesiai į dausas iškeliaus, čia referuoju į Giem.
Žiūrint ką lyginsi. Manau, kad su 2006 Volvo S80 daugiau šansų nesusižaloti nei su nauja Toyota Yaris. Dažnu atveju perkant naudotą toks pasirinkimas ir daromas - imamas senesnis ir pigesnis aukštesnės klasės ir fizinių matmenų automobilis nei nauja skarbonkė.
Pilnai sutinku, bet pvz 2006 Passatas vs 2021 Yaris, man jau nebeaišku kuris saugesnis. Ar S80 2006 vs Corolla ar Civicas 2021?
Be abejo kiekvienas iš mūsų esam skirtingi, aš nesigaudau automobilio sudedamosiose dalyse, tai man būtų didžiausias košmaras pirkti 2006 S80, kuris prifarširuotas ir bet kurią minutę gali bet kas sugesti. Man patinka su automobiliu leistis į tolimas keliones, tačiau su tokiu bijočiau. Tuo labiau, žinome, kad LT naudotų auto rinka yra kažkas nesuvokiamo, pvz parvaryti automobiliai iš Vokietijos kainuoja 50 proc mažiau nei pačioje DE. Kiek matau mobile.de tokia Volvinė iš patikimesnio pardavėjo kainuoja nuo 7k eur, tai žiūrint į Giem pvz., čia 3 kartus brangesnis auto, kuris ir taip jau yra 15 metų senumo.

Be abejo šia tema galima diskutuoti tiek pat kiek apie geriausio investavimo brokerio pasirinkimą. Manau kiekviena šalis ras sau tinkamiausius pliusus ir minusus, todėl tikrai nesmerkiu ir senų auto savininkų, pats visai neseniai persėdau iš 25 metų automobilio į 5 metų auto :)
8-)

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Pir Kov 22, 2021 10:59 am

avelė rašė:
Pir Kov 22, 2021 7:58 am


Ir šiaip įdomu kodėl žiūri į Highline'ą, negi ir namie visi baldai odiniai, lubos alkantara muštos? :D
Tbh tai iki šito komentaro nė neįtariau, kad highline tai čia kažkoks aukštesnės klasės golfas :D

Vartotojo avataras
avelė
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Sek Geg 03, 2020 4:15 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 7

Standartinė avelė » Pir Kov 22, 2021 11:11 am

Stoic rašė:
Pir Kov 22, 2021 10:59 am
avelė rašė:
Pir Kov 22, 2021 7:58 am


Ir šiaip įdomu kodėl žiūri į Highline'ą, negi ir namie visi baldai odiniai, lubos alkantara muštos? :D
Tbh tai iki šito komentaro nė neįtariau, kad highline tai čia kažkoks aukštesnės klasės golfas :D
Gal kiek hiperbolizavau, bet taip. Jeigu nori lievesnės komplektacijos, žiūrėk Trendline, bet jas perka įmonės, todėl nudrožta gali būti :)))
8-)

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Pir Kov 22, 2021 11:16 am

laurizas rašė:
Pir Kov 22, 2021 8:28 am
Žiūrint ką lyginsi. Manau, kad su 2006 Volvo S80 daugiau šansų nesusižaloti nei su nauja Toyota Yaris. Dažnu atveju perkant naudotą toks pasirinkimas ir daromas - imamas senesnis ir pigesnis aukštesnės klasės ir fizinių matmenų automobilis nei nauja skarbonkė.
Jei tas Volvo jau nebuvo 3 kartus virintas ir pervirintas tada tiesos yra :) Kitu atvėju visi tie atitampyti landžeronai jau yra kaip popierius.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Kov 22, 2021 3:18 pm

Kiek skaičiuoju, grynai tik iš finansinės perspektyvos, tai pirkti apsimoka naudotą, nes net ir patys baisiausi remontai nekainuos tiek, kiek nuvertėja naujas automobilis. Bet yra išimtis: jeigu yra galimybė pirkti automobilį ant įmonės ir tuo pačiu naudoti asmeniniams poreikiams, tada galima nusirašyti nemažą dalį mokesčių ir mokėti lizingą su mažomis palūkanomis. + neišleistus pinigus investuoti.

Kas be ko, perkant automobilį yra svarbus ne tik finansinis aspektas, tad reikia gerai pasverti.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pir Kov 22, 2021 8:51 pm

avelė rašė:
Pir Kov 22, 2021 10:24 am
laurizas rašė:
Pir Kov 22, 2021 8:28 am
avelė rašė:
Pir Kov 22, 2021 7:58 am
Dėl senų automobilių, tai mano pozicija tokia, nutikus avarijai yra didesnė tikimybė, kad visi FIRE tiesiai į dausas iškeliaus, čia referuoju į Giem.
Žiūrint ką lyginsi. Manau, kad su 2006 Volvo S80 daugiau šansų nesusižaloti nei su nauja Toyota Yaris. Dažnu atveju perkant naudotą toks pasirinkimas ir daromas - imamas senesnis ir pigesnis aukštesnės klasės ir fizinių matmenų automobilis nei nauja skarbonkė.
Pilnai sutinku, bet pvz 2006 Passatas vs 2021 Yaris, man jau nebeaišku kuris saugesnis. Ar S80 2006 vs Corolla ar Civicas 2021?
Be abejo kiekvienas iš mūsų esam skirtingi, aš nesigaudau automobilio sudedamosiose dalyse, tai man būtų didžiausias košmaras pirkti 2006 S80, kuris prifarširuotas ir bet kurią minutę gali bet kas sugesti. Man patinka su automobiliu leistis į tolimas keliones, tačiau su tokiu bijočiau. Tuo labiau, žinome, kad LT naudotų auto rinka yra kažkas nesuvokiamo, pvz parvaryti automobiliai iš Vokietijos kainuoja 50 proc mažiau nei pačioje DE. Kiek matau mobile.de tokia Volvinė iš patikimesnio pardavėjo kainuoja nuo 7k eur, tai žiūrint į Giem pvz., čia 3 kartus brangesnis auto, kuris ir taip jau yra 15 metų senumo.

Be abejo šia tema galima diskutuoti tiek pat kiek apie geriausio investavimo brokerio pasirinkimą. Manau kiekviena šalis ras sau tinkamiausius pliusus ir minusus, todėl tikrai nesmerkiu ir senų auto savininkų, pats visai neseniai persėdau iš 25 metų automobilio į 5 metų auto :)
https://www.edmunds.com/car-safety/are- ... -cars.html

Kartais senesnė, bet didesnė, tikrai yra saugesnė.
Jeigu rastume panašią lentelę 2010 vs 2020, manau skirtumas būtų dar didesnis tarp klasių. Paprasta fizika.

Auto tikrai labai individualus dalykas. Tikri nesiūlau klausyti manęs ar dar ko.

Bet pagalvot, kam tas auto bus naudojamas? Važinėti po miestą? Važinėti į Lietuvą iš Vokietijos? Čia jau visiskai kitokios auto reikalingos. Nes ir patogumas kitas, ir greičiai, rizikos (autobane ar paprastame greitkelyje).
Kaip dažnai jis bus naudojamas? Kiekvieną dieną? Ar kartą per mėnesį (gal tada nuoma geriau?).

Labai slidu. Pvz is salono nauja dacia gali iki 10k kainuoti. Panašaus lygio sena auto - pigiau.

Ne vien pinigai čia.

Aš viena auto važinėju iki sodybos, per mišką. Nuo miesto 25 km paprastu asfaltu, 5 km miško keliukais. Tai turiu subaru forester.

Kita auto - šeimos kelionėms. Vienatūris su 7 vietom. Patogu, saugi ir praktiška. Reikejo iki Portugalijos važiuoti su kolega, naujo komfortisko sedano nuoma.
Mano blogas http://giem.lt

beard on fire
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:99
Užsiregistravo:Ket Vas 20, 2020 6:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 11
Gavo patiktukų: 7

Standartinė beard on fire » Ant Kov 23, 2021 10:41 am

Aš suprantu, kad teoriškai paskaičiavus "labiau apsimoka" pirkti bent keletos metų senumo, o ne nauąj automobilį, BET iš asmeninės patirties nusipirkus keletos metų senumo automobilį ir pardavus jį po apytiksliai 10 metų, skirtumas pirkimo ir pardavimo kainos išdalinus per mėnesį išeina toks pat, kiek kainuoja naujo automobilio pirkimas iš salono mokant įmokas ir parduodant po to pačio laikotarpio (apie 10m).
Aš net nekalbu apie tai, kad aptarnavimas seno automobilio tikrai daugiau kainuoja nei naujo (sakykime, kad jie panašios klasės, naujas galbūt net šiek tiek aukštesnės). Malonumas vairuoti, salono detalės, įranga kaip parktronikai, kameros etc etc. SAUGUMO įranga ir t.t. čia gali vardinti be sustojimo.
Dalinuosi asmenine patirtimi.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Kov 23, 2021 11:00 am

beard on fire rašė:
Ant Kov 23, 2021 10:41 am
Aš suprantu, kad teoriškai paskaičiavus "labiau apsimoka" pirkti bent keletos metų senumo, o ne nauąj automobilį, BET iš asmeninės patirties nusipirkus keletos metų senumo automobilį ir pardavus jį po apytiksliai 10 metų, skirtumas pirkimo ir pardavimo kainos išdalinus per mėnesį išeina toks pat, kiek kainuoja naujo automobilio pirkimas iš salono mokant įmokas ir parduodant po to pačio laikotarpio (apie 10m).
Pirkau automobilį 3 metų, pardaviau 8 metų, išlaikiau apie 5 metus, tai net susidūrus su daug lėšų reikalaujančiai remontais (DPF, EGR, purkštukai), man 3 metų automobilis išėjo 2 kartus pigiau per mėnesį nei naujas.

sprendimas
Naujokas
Pranešimai:21
Užsiregistravo:Sek Lie 07, 2019 5:24 pm
Gavo patiktukų: 4

Standartinė sprendimas » Ant Kov 23, 2021 3:40 pm

Turėjau senų, turėjau naujų. Patirtis tokia - brangstant darbo jėgai, vis labiau apsimoka naujas. 2000 Lietuvos vs Vokietijos atlyginimai skyrėsi daug stipriau nei 2021 metais. Perpektyva - skirtumai mažės. Mano dabartinis iš salono pirktas prie beveik 11 metų. Kadangi rida iki 15000 metams, tai nieko brangaus dar nepakeičiau. O kaladėles, stabdžių diskus, tepalus ir filtrus keisti reikia visoms, tik premium segmento ir ekonominės klasės net tos dalys kainuoja skirtingai, darbai irgi. Mano patirtimi senas būtų kainavęs tiek pat, tik būčiau pabijojęs juo į Portugaliją važiuoti, o su nuo nulio eksplotuojamu ir neturėjusiu autoįvykių drasiai iki kovido sulaksčiau iki Kroatijos.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ant Kov 23, 2021 4:06 pm

beard on fire rašė:
Ant Kov 23, 2021 10:41 am
Aš net nekalbu apie tai, kad aptarnavimas seno automobilio tikrai daugiau kainuoja nei naujo (sakykime, kad jie panašios klasės, naujas galbūt net šiek tiek aukštesnės). Malonumas vairuoti, salono detalės, įranga kaip parktronikai, kameros etc etc. SAUGUMO įranga ir t.t. čia gali vardinti be sustojimo.
Dalinuosi asmenine patirtimi.
Nesutinku. Rašiau straipsnyje visus skaičius. Naudotas mums kainuoja pigiau, nes kol jis apynaujinis - gedimų nėra. Nebent jau perkate 10m ir senesnius. O keisti kaladėles ar tepalus yra pigiau naudotam automobiliui, nes nėra prievolės permokėti dyleriui.

Parktronikai, kameros tikrai ne naujiena :D tokie dalykai yra 10 metų senumo modeliuose, o salono kokybė nepriklauso nuo metų. Dažniau kaip tik nuo automobilio klasės.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Skelbti atsakymą