Infliacija valgo mano FIRE galimybę

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209
Re: Infliacija valgo mano FIRE galimybę

Standartinė laurizas » Tre Kov 09, 2022 7:40 am

DariusA rašė:
Ant Kov 08, 2022 11:53 am
Labai gali būti kad nevėlu į jį investuoti net ir dabar, nes naujas ciklas tik pradeda suktis ...
Galbūt, bet: "Although it is tempting for investors to jump on the inflation wagon via increasing their commodity exposure, this is essentially market timing. We can analyze the track record of global macro hedge funds, which do this style of trading for a living, and observe that their alpha has been zero since 2015. Naturally, it is perfectly fine and sound to consider inflation when constructing an asset allocation framework, but this should be a structural rather than transitory allocation."
https://insights.factorresearch.com/res ... rEJZVRlcqc

Citi
Mustachian
Pranešimai:232
Užsiregistravo:Pir Kov 04, 2019 1:57 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 123

Standartinė Citi » Tre Kov 09, 2022 8:35 am

DariusA rašė:
Ant Kov 08, 2022 11:53 am
2020 m. formuodamas portfelį nusprendžiau dalį jo skirti žaliavoms (plačiam krepšeliui), investuojant per šį ETF
Labai gali būti kad nevėlu į jį investuoti net ir dabar, nes naujas ciklas tik pradeda suktis ...
Mano nuomone, commodity ETFs nėra tinkamas instrumentas buy-and-hold tipo investavimui. Tai pasakius, aš nebūčiau linkęs kritikuoti jūsų pasirinkto sprendimo 2020 metais investuoti į ETF žaliavų. Nes galbūt, gerai žinantis ką daro investuotojas, tam tikrai specifiniais istoriniai periodais, gali laikinai įtraukti šį instrumentą į savo investicinį portfelį.

Dar daugiau, kai prieš kelis metus atidžiai nagrinėjau šią turto klasę, esu pasirašęs punktą, kad žaliavų ETF, pagal turimus duomenis, gali būti tinkamas instrumentas apsisaugoti nuo infliacijos. Čia žodį "gali" reikia pabrėžti, nes tyrimai aiškiai į šį klausimą neatsako. Vienur teigiama vienaip, kitur - kitaip.

Tačiau, net jeigu yra tam tikrų koreliacijų tarp žaliavų ETFs ir infliacijos, tai nuo kokios ? Infliaciją galima skirstyti į "expected" ir "unexpected". Tarkim, jeigu dabar rinkos tikisi, kad infliacija bus 10% per ateinančius metus - tai tokia infliacija yra "expected". Jeigu rinkos infliacijos nesitiki, bet kainos netikėtai pakyla, tai tokia infliacija yra "unexpected".

Kiek pamenu, yra daug reikšmingesnių įrodymų, kad žaliavų ETF apsaugo nuo "unexpected" infliacijos. O kaip su infliacija, kurios rinkos tikisi - neaišku.
Todėl, sakyčiau, kad sprendimas pasirinkti tokį instrumentą dabar, kai visi infliacijos tikisi, yra labiau abejotinas, nei 2020 metais.

Bet gal jūs daug geriau suprantate šį, pasirinktą žaliavų ETF, instrumentą nei aš.
Aš tikrai nesu išvestinių finansinių priemonių ekspertas. Informaciją, kurią skaičiau, buvo apie collateralized futures ETFs. O kuo, ir ar, reikšmingai skiriasi swap ETF, nežinau.

Kokie yra grąžos šaltiniai, investuojant į šį ETF ? Kad ir tame linke, kurį laurizas aukščiau pateikė, puikiai parodoma, kad ne visada spot žaliavos kaina ir žaliavų ETF kaina, keliauja ta pačia kryptimi.
The most significant outlier is United States Oil Fund LP (USO), which is the largest ETF with $2.9 billion of assets under management and has the longest track record. An investor who would have invested at launch in 2006 would have lost more than 80% of the initial investment, despite the oil price being up almost 200% since then.

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Ket Kov 10, 2022 9:58 am

Žinot, tokių researchų, straipsnių, knygų gali tūkstančius skaityti ir visą gyvenimą neapsispręsti, kur čia geriau investuoti ir į ką. Jei nusprendi investuoti, tai ir turi investuoti. Kitu atveju niekada nepradėsi, nes visada tai bus tam tikras "market timing". Net ir toje citatoje gali įžvelgti kad su protu darant, tai bus "perfectly fine" :) Aš nusprendžiau daryti "All weather" stiliaus portfolio, ten reikia ir commodities. O iš kur jų paiimti? Saugoti ambarą kviečių?
Nieko geriau (iš prieinamų variantų) už tą nurodytą ETF neradau, tai ir ėmiau jį, per daug nesukdamas galvos ar čia tinkamas laikas ar ne. Ir periodiškai papildau...

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pir Kov 14, 2022 7:17 am

DariusA rašė:
Ket Kov 10, 2022 9:58 am
Jei nusprendi investuoti, tai ir turi investuoti.
Ir dar turi laikyti ilgai, net jei eini į minusą. Štai reali istorija - investavo į žaliavų fondus 10 metų, bet galiausiai neapsikentė ir pardavė į minusą prieš pat kilimą į viršų.
https://www.bogleheads.org/forum/viewto ... 0&t=372250

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Ant Kov 15, 2022 1:58 pm

laurizas rašė:
Pir Kov 14, 2022 7:17 am
DariusA rašė:
Ket Kov 10, 2022 9:58 am
Jei nusprendi investuoti, tai ir turi investuoti.
Ir dar turi laikyti ilgai, net jei eini į minusą. Štai reali istorija - investavo į žaliavų fondus 10 metų, bet galiausiai neapsikentė ir pardavė į minusą prieš pat kilimą į viršų.
https://www.bogleheads.org/forum/viewto ... 0&t=372250
:) kas be ko, kaip ir su akcijomis...

Citi
Mustachian
Pranešimai:232
Užsiregistravo:Pir Kov 04, 2019 1:57 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 123

Standartinė Citi » Ant Kov 15, 2022 3:59 pm

DariusA rašė:
Ant Kov 15, 2022 1:58 pm
:) kas be ko, kaip ir su akcijomis...
Akcijos yra turto klasė, kuri, tikėtina, per ilgą laiką generuos teigiamą grąžą. Bet ar žaliavų ETF generuos teigiamą grąžą - atviras klausimas. Manau, greičiau ne, nei taip.

Akcijų pasyvus krepšelis ne tik kad gali, teoriškai, generuoti teigiamą grąžą, bet yra žmonių, kuriems taip pavyko padaryti. Yra realių žmonių kurie pirko akcijas, jas laikė visą gyvenimą, ir iš to uždirbo.

Abejoju ar yra (bandžiau googlinti kažkada,) žmonių, kurie yra pirkę ir ilgą laiko tarpą (10 metų ir daugiau), laike žaliavų futures portfelį, fondą ar ETF ir uždirbę. Nebent šnekėtumėme apie prekybos žaliavomis traderius, o ne žmones laikančius poasyvų rules based portfelį, tokį kaip ETF.

Todėl tarp šių turto klasių yra fundamentalus skirtumas.

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Pen Kov 18, 2022 12:36 pm

Esu jau nelabai jaunas ir tokie terminai kaip "visą gyvenimą" iš mano perspektyvos neatrodo tokie jau super ilgi :). Todėl man būtų per daug rizikinga turėti portfelį kaip šešių nulių - 100% vien iš akcijų. Reikia ramesnio, pastovesnio portfelio. Žaliavų (įsk. auksą) dalį matau kaip apsaugą nuo infliacijos (žaliavų kainos tokiu atveju kyla, ką matome ir dabar).

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Kov 18, 2022 5:49 pm

DariusA rašė:
Pen Kov 18, 2022 12:36 pm
Reikia ramesnio, pastovesnio portfelio.
Kokių duomenų pagrindu darai išvadą, kad žaliavos ir auksas portfelį padaro ramesniu ir pastovesniu?

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Pen Kov 18, 2022 10:13 pm

Ivairiu portfeliu palyginimas https://portfoliocharts.com/portfolio/ ... io-matrix/
Total stock market portfolio - taip, pagal average return jis pirmoje vietoje, tačiau pagal kitus kriterijus - deepest, longest drawdown, start date sensitivity, standart deviaton ir visą eilę kitų (kas man svarbu) - jis paskutinis.
O kas gi pagal tuos kriterijus pirmauja (bet kartu neblogai atrodo ir pagal average return)? Ogi golden butterfly, kuriame yra 20% aukso.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Šeš Kov 19, 2022 11:25 am

Portfoliocharts geras įrankis, bet aklai juo netikėčiau, pvz., 40 TSM ir 60 long term portfelis kažkodėl atsiduria net 3 vietoj, nors tokio portfelio rekomendacijos net nesu matęs.

Skelbti atsakymą