Draudimai

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
eTrust
Naujokas
Pranešimai:7
Užsiregistravo:Tre Kov 20, 2019 6:21 pm
Draudimai

Standartinė eTrust » Ant Kov 26, 2019 7:03 pm

Sveiki, visuomenėje sklando visokie gandai ir "teisybės" apie draudimus (gyvybės draudimas; kaupiamasis draudimas; investicinis draudimas, turto draudimas ir visoks kitoks draudimas), mano nuomone būtų naudinga padiskutuoti šia tema apie įvairiausius draudimus verta/neverta, pliusai/minusai ir t.t.

Asmeniškai turiu galybę draudimų ir tikrai nežinau ar jie man visi reikalingi, dėl suvalgomų mokesčių, tikiuosi patarsite, ko verta atsisakyti, o ką pasilikti, ką pasikoreguoti ar kokią alternatyvą naudoti. Būtų labai malonu sulaukti į kiekvieną punktą kažkokios įžvalgos ar pastebėjimo :)

Poreikis: turėti apsaugas (mirtis, traumos, neįgalumas ir kritinės ligos); kaupti ateičiai (ar tikrai verta?)

Turimi draudimai:
1. Kaupiamasis gyvybės draudimas su garantuotomis 2,5% palūkanomis; įmokos mokamos nuo 2014m.; kaupimas tik ateičiai - nėra papildomų apsaugų; įmokos mokamos bendrovėje X; įmoka 5% nuo darbo užmokesčio; taikoma 15% skatinamoji lengvata.

2. Investicinis gyvybės draudimas su apsaugomis; įmokos mokamos nuo 2018m.; turimos apsaugos dėl mirties, traumos, neįgalumo ir kritinės ligos; dalis pinigų investuojama ateičiai; įmokos mokamos Y; įmoka 3% nuo darbo užmokesčio; taikoma 15% skatinamoji lengvata.

3. Gyvybės draudimas banke; įmokos mokamos nuo 2015m.; apsaugos paminėtos 2 punkte; įmokos mokamos banke X; metinė įmoka 10e; netaikomos jokios lengvatos.

4. Darbovietės draudimas dėl traumų ir kitų įvykių (nenutraukiamas :) )

5. Automobilio draudimas. Automobilis vidutinės klasės 2007-2008m. Privalomasis draudimas; draudimo bendrovė renkuosi pigiausią iš www.draudimas.lt; mokama įmoka - vieną kartą metuose. Pastebėjimas, kad deklaravus gyvenamąją vietą iš didmiesčio į mažesnį miestelį metinė draudimo įmoka ženkliai krito (~40%)

6. Kelionės draudimai (mėgstu keliauti). Pasirenkamas pigiausias pasiūlymas į keliaujamas šalis iš www.draudimas.lt . Gal užtenka ES šalyse Europos sveikatos draudimo kortelės? Kokius draudimus naudojate ne ES šalyse? Kartais tenka vienos kelionės metu aplankyti 5-7 šalis.

P.s. metai laiko investuoju į p2p; prieš savaitę susistabdžiau II pakopos kaupimą; netolimos ateities planai investicijos į NT ir ETF (ilgam laikotarpiui). Sieksime finansinės laisvės :)

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Tre Kov 27, 2019 7:00 am

Trumpas pastebėjimas.

O kam reikalingi 3 praktiškai vienodi draudimai(pirmi 3 punktai)?

4. manau padengia 2 ir 3 punktus dėl nelaimingų atsitikimų. Aišku, čia priklauso nuo to, ar draudžiami tik įvykiai darbo metu, ar galioja 24/7(aš vienoje darbovietėje turėjau būtent tokį). Bet jis tau nekainuoja, tai šituo tik džiaugtis gali.

5. Privalomasis draudžia ne tave, o nukentėjusįjį kai tu būsi avarijos kaltininkas, tai šiuo atveju pigiausias variantas ir yra geriausias.

6. dar neteko pasinaudoti draudimu kelionėje, bet mane šioje srityje pilnai gelbėja pati pigiausia ir paprasčiausia kreditinė kortelė - turėtų dengti pagrindines žalas, su kuriomis galima susidurti kelionėje.

Mano išvada: Turėdamas 4 punkte paminėtą draudimą, atsisakyčiau pirmų 3. Jei darbas ar hobiai susiję su tokia veikla, kad yra didesnė traumų rizika, o 4 punkte paminėto draudimo nėra, tai gal tada geriau pagalvoti apie paprastą draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, nei naudotis investiciniais draudimais.

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Tre Kov 27, 2019 8:27 am

Pačiam verta padaryti tokį pratimą su investiciniais variantais: kiek mokesčių kainuoja investicijos valdymas? Kiek pats bandžiau investicinių draudimų surasti tokią info, nepavyko suprasti kokia galutinė suma visgi. O jei nežinai už kiek perki produktą, tai verta susimastyti.

eTrust
Naujokas
Pranešimai:7
Užsiregistravo:Tre Kov 20, 2019 6:21 pm

Standartinė eTrust » Tre Kov 27, 2019 11:16 am

GKA rašė:
Tre Kov 27, 2019 7:00 am
Trumpas pastebėjimas.

O kam reikalingi 3 praktiškai vienodi draudimai(pirmi 3 punktai)?

4. manau padengia 2 ir 3 punktus dėl nelaimingų atsitikimų. Aišku, čia priklauso nuo to, ar draudžiami tik įvykiai darbo metu, ar galioja 24/7(aš vienoje darbovietėje turėjau būtent tokį). Bet jis tau nekainuoja, tai šituo tik džiaugtis gali.

5. Privalomasis draudžia ne tave, o nukentėjusįjį kai tu būsi avarijos kaltininkas, tai šiuo atveju pigiausias variantas ir yra geriausias.

6. dar neteko pasinaudoti draudimu kelionėje, bet mane šioje srityje pilnai gelbėja pati pigiausia ir paprasčiausia kreditinė kortelė - turėtų dengti pagrindines žalas, su kuriomis galima susidurti kelionėje.

Mano išvada: Turėdamas 4 punkte paminėtą draudimą, atsisakyčiau pirmų 3. Jei darbas ar hobiai susiję su tokia veikla, kad yra didesnė traumų rizika, o 4 punkte paminėto draudimo nėra, tai gal tada geriau pagalvoti apie paprastą draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, nei naudotis investiciniais draudimais.
Na pirmasis kaip ir ne draudimas, o pinigų kaupimo priemonė ateičiai, tiesiog jis draudimo kompanijoje. Kadangi jau 5 metai praėjo ir didžioji dalis mokesčių sumokėta svarstau ar verta nutraukti šį investicinį produktą, dėl sekančių priežasčių: 1) matau metinėse ataskaitose įnešta suma būtent einamaisiais metais uždirba vidutiniškai 3,7% po visų mokesčių, 2) šiuo metu išperkamoji suma žymei mažesnė nei yra sukaupta, 3) išperkamoji suma taps lygi įmokėtai sumai maždaug po 3 metų įvertinant 2,5% garantuotų palūkanų (čia veikia bendrovės "kabliukai" išsiimant pinigus anksčiau laiko). Aišku įvertinant 8-9 metų infliaciją atsipirkimas gausis tik po kokių 10-11 metų pataisykite jei blogai mąstau. Dabar tikrai suprantu, kad tai nėra geras dalykas pinigų taupymui į ateitį ir gailiuosi priimtais sprendimais praeityje, bet gyvename ir mokomės :)

Dėl antro ir trečio punkto praktiškai esu pasiryžęs kuo greičiau nusitraukti, kad nebevalgytų pinigų, o juos protingai investuoti.

Ką tik nuėjęs pas buhalterę išsiaiškinau, kad draudimas skirtas visiems gyvenimo įvykiams, tačiau kompensuojamos sumos tokios, kurios nepadengtų gydymosi išlaidų ar dėl rimtų traumų patirto ilgo nedarbingumo. Galvoju, kad vis dėlto reikalingas man draudimas (daug keliauju, užsiimu ekstremaliais sportais ir kitomis aktyviomis veiklomis) su prieš tai įvardytoms apsaugoms. Tai gal turite kokių idėjų, kur pigiau pasidaryti paprastą traumų draudimą?

eTrust
Naujokas
Pranešimai:7
Užsiregistravo:Tre Kov 20, 2019 6:21 pm

Standartinė eTrust » Tre Kov 27, 2019 11:21 am

biogas rašė:
Tre Kov 27, 2019 8:27 am
Pačiam verta padaryti tokį pratimą su investiciniais variantais: kiek mokesčių kainuoja investicijos valdymas? Kiek pats bandžiau investicinių draudimų surasti tokią info, nepavyko suprasti kokia galutinė suma visgi. O jei nežinai už kiek perki produktą, tai verta susimastyti.
Taip, kadaise padarytos klaidos neišsiaiškinus visų mokestinių smulkmenų ir niuansų, kainuoja brangiai. Net patys paslaugos teikėjai neįvardina tikslių skaičių, kiek bus garantuotai sukaupta ar kiek sumokama mokesčių arba tai yra tikslingai slepiama, kad būtų galima parduoti šį produktą.

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Tre Kov 27, 2019 11:37 am

Paprastai keliaudamas išiemu Europos sveikatos draudimo kortelę bei turiu kredito kortelė. Tai kaip ir užtenka.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Kov 27, 2019 2:14 pm

Iš tiesų tai nėra blogas dalykas turėti įvairių draudimų. Bet tik tada, kada jų išties reikia. Pavyzdžiui dirbamas darbas su aukšta rizika negrįžtamai susižąloti ir netekti pajamų. Arba giminėje yra specifinių genų tam tikroms sunkioms ligoms, kurios galimai paveiktų visos šeimos gyvenimą.

Tai ir kyla svarbiausias klausimas, ar man reikia tos apsaugos už kurią moku. Dažniausiai ne. Aš pats atsakęs i šį klausimą likau tik su privalomuoju automobilio ir būsto daiktų draudimu. Sumoje už 11€/mėn.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

antarctica
Naujokas
Pranešimai:19
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 5:50 am
Gavo patiktukų: 1

Standartinė antarctica » Pen Kov 29, 2019 6:36 pm

Kažkurioje knygoje Jack Bogle rašė - drausti reikia tik tai, ko praradimą finansiškai sunkiai pakeltum. Tai yra, jei esi pagrindinis pajamų nešėjas šeimai - reikėtų gyvybės, neįgalumo draudimo. Tačiau tokiu atveju ir draudimo suma turėtų būti ženkli, ne 6000 Eur, kaip standartiškai puslapyje siūlo viena atsitiktinai dabar patikrinta bendrovė. 6000 Eur šeimai padengs laidojimo išlaidas ir kokius 3 mėn. pragyvenimo. Toks gyvybės draudimas mano manymu yra tik iliuzija, nes išmoka ilguoju laikotarpiu niekaip nepadėtų pajamų nešėją praradusiai šeimai. Be to, reikia turėti omenyje, kad 6000 Eur pavyzdyje tai yra maksimali išmokama suma mirties atveju, o traumų išmokos bus kelių šimtų Eur lygmens. Manau, kad tai juokinga suma susilaužius koją ar panašiai. Kadangi šeimoje uždirbame panašiai, vaikų neturime ir vienas be kito išgyventume, gyvybės nedraudžiame. Lengvam nedarbingumui, daiktų praradimui ar panašiai turime atsidėję fondą juodai dienai, laikome tai savotišku draudimu be mėnesinių įmokų.

Perkuuns
Naujokas
Pranešimai:9
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 9:21 am

Standartinė Perkuuns » Ant Bal 16, 2019 9:36 am

Vienas pastebejimas del investiciniu gyvybes draudimu - bent jau Avivoj yra kad pirmus metus jie pasiima 75% tavo inaso, antrais 50%, treciais ir ketvirtais 90%, penktais ir toliau 95%. Reiskia nuo kiekvieno tavo ideto 100eur investavimui lieka tik 95eur vertybiniu popieriu pirkimui. Reiskia sekanciais metais turi uzdirbti bent 5.3%, kad islygintum nuostoli. Mano akimis tai totali vagyste ir prasciausias budas "investuoti"

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ant Bal 16, 2019 12:20 pm

Perkuuns,

Nesuklydai su 3-5 metų procentais? Kažkaip apsivertė po antrų metų. Pasiima 90% ir 95%, ar pasiima po 10% 3 ir 4 metais, o nuo penktų po 5%?

Nesueina procentai su € tavo komentare :)

Skelbti atsakymą