FIRE Skaičiuoklė

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
Vartotojo avataras
Codex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:91
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:10 pm
Išsiųsta patiktukų: 3
Gavo patiktukų: 1
Re: FIRE Skaičiuoklė

Standartinė Codex » Tre Geg 15, 2019 3:22 pm

honestFIRE rašė:
Tre Geg 15, 2019 2:35 pm
Galbūt per daug supaprastinau savo požiūrį - man nėra baisu, jog mano portfelis sudegs. Jeigu atsitiks nenumatytas įvykis ir daugiau nei tūkstantis mano skolininkų per likusį savo gyvenimą neuždirbs pajamų, mirs, sėkmingai slapstysis, tuomet mano investicija nepasiteisins. Statau savo pinigus, kad vienu metu tiek žmonių tokio likimo nesulauks.
Kad žmonės visi užlinks tai tikrai nerealu. Bet kad platforma susidurs su finansiniais sunkumais, o investuotojų pinigai bus panaudoti tiems sunkumams panaikinti, tai pakankamai realus scenarijus.

Ir nesvarbu, kad platforma turi kitą sąskaitą. VMI ir anstoliai, elgsis pagal įstatymą, o jiems nerūpi sąskaitos pavadimas (depozitinė, atskirta ar dar kažkokia).
REAL MADRID CF FAN

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Tre Geg 15, 2019 4:08 pm

Codex rašė:
Tre Geg 15, 2019 3:22 pm
honestFIRE rašė:
Tre Geg 15, 2019 2:35 pm
Galbūt per daug supaprastinau savo požiūrį - man nėra baisu, jog mano portfelis sudegs. Jeigu atsitiks nenumatytas įvykis ir daugiau nei tūkstantis mano skolininkų per likusį savo gyvenimą neuždirbs pajamų, mirs, sėkmingai slapstysis, tuomet mano investicija nepasiteisins. Statau savo pinigus, kad vienu metu tiek žmonių tokio likimo nesulauks.
Kad žmonės visi užlinks tai tikrai nerealu. Bet kad platforma susidurs su finansiniais sunkumais, o investuotojų pinigai bus panaudoti tiems sunkumams panaikinti, tai pakankamai realus scenarijus.

Ir nesvarbu, kad platforma turi kitą sąskaitą. VMI ir anstoliai, elgsis pagal įstatymą, o jiems nerūpi sąskaitos pavadimas (depozitinė, atskirta ar dar kažkokia).
Pagal ataskaitą LB, FinBee įsiskolinimų neturi ir yra finansuojama akcininkų pinigais. Kiek žinau, šiuo metu įmonė dirba "ant nulio" dėl investicijų į plėtrą. Įmonę licencijuoja ir prižiūri LB, per ją investuoja Invega. Tad, jei Invega skyrė 4,5 milijono eurų investicijoms per FinBee, manau, jog galiu ir aš rizikuoti savo portfeliu.

Investuoti vien per tarpusavio ar sutelktinio finansavimo platformas nesiūlau. Kiekvienas savo investicinius įrankius renkasi pagal savo rizikos/grąžos poreikį. Mane FinBee veikla tenkina. Galbūt nesu teisus. However, I put my money where my mouth is. :)
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Vartotojo avataras
Codex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:91
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:10 pm
Išsiųsta patiktukų: 3
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Codex » Tre Geg 15, 2019 4:27 pm

Na, kiekvienas renkamės pagal savo suvokimą.

Iki galo vistiek negalime žinoti, nebent pažinotume kokį nors insaiderį iš P2P platformų.
REAL MADRID CF FAN

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ket Geg 16, 2019 10:36 am

laurizas rašė:
Tre Geg 15, 2019 2:21 pm
GKA rašė:
Tre Geg 15, 2019 11:37 am
honestFIRE rašė:
Tre Geg 15, 2019 10:19 am
manau, kad gana logiška jame laikyti didžiąją dalį portfelio. :)
Dėl šios sakinio dalies aš nesutinku. P2P aš vertinu, kaip rizikingą investiciją, nes tai yra išvestinis įrankis - perki dalį skolos už tau mokamas palūkanas(jei trumpai ir nesiplečiant), todėl kai pradėsiu formuoti normalų portfelį investavimui į P2P, kaip ir Mr. BM, skirsiu max 10% savo portfelio.
Iš dalies pritariu. Pvz. Mintos, realiai ten ne žmogui skolini, o įmonei. Mano turėtas Mintos portfelis susidėjo iš 11 skolintųjų. Jei 2 bankrutavę būtų, mano uždarbis 0.

Kitas aspektas, jei p2p bus 10 proc portfelio, kam gaišti laiką, bendrame portfelyje įtaka visiškai nereikšminga
Dėl 10 proc portfelio - taip, galima užsipirkti ir turėti tik vienos įmonės akcijų ir visą 100% statyti ant vienos įmonės, bet galima atsirinkti 10 įmonių ir visą sumą padalinti po 10%. Visada galima kažkuriuos 10% nubraukt iš atskiros srities, nes kam gaišti laiką. Mano aukščiau paminėtu pavyzdžiu galima įsivertinti tikimybes, kiek tikėtina, kad nepaeis investicija ir bus sudeginti visi pinigai, kai investuosi į 1 įmonę, ir kiek tikėtina, kad bankrutuos 10 įmonių?

Mano mintis skirti 10% tam tikrai atskirai nišai yra ta, kad reikia turėti, taip vadinamas, atskiras pintines į kurias dedi savo kiaušinius, o 10% yra pakankamai reikšminga portfelio dalis, kuri nėra nei per didelė, nei per maža, kad darytų labai didelę žalą ar naudą bendram portfeliui. Taip, skaudės jei prarasi 50% tos mažos dalies, ar prarasi 50% portfelio, kurį sudėjai tik į vieną įmonę. Bet manau pirmu atveju, daug mažiau skaudės, net jei prarastu visą 10% portfelio dalį, nei tuos 50% iš vienos įmonės.

Skelbti atsakymą